Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, ntodorov, slavia_forever, Madridist

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот k.dimitrov » 26 май 2013 23:13

Muscarin написа:
k.dimitrov написа:
Muscarin написа:
k.dimitrov написа:Всеки има право на мнение, както ти, така и този наш фен. Хубавото е, че в БФС не решават по вашите мнения.


БФС не решават, ама банките го правят!


Е да де, ние много ще се радваме на едно такова решение на банките и не само на банките, в горния поуст вече писах нещо за това.


На какво точно ще се радваш? На окръжните групи? Нали се сещаш, ако стигнете до там какво следва......


Не приятел, на нови съсобственици в Петрол, а оттам и нови съдружници на Община Бургас в Черноморец. Кредитите са към Петрол, а не към Черноморец.

Потребителски аватар
pas
Мнения: 859
Регистриран на: 02 яну 2009 14:52
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот pas » 26 май 2013 23:50

k.dimitrov написа:...Черноморец отдавна вече не получава пари от Петрол, а лично от Събев и от негови фирми. Относно Петрол не бери грижа, след делата ситуацията може да изглежда съвсем по друг начин. Посочи поне един кредитор на Черноморец, освен държава и община.


Добре. През последните месеци са ги съдили Топлофикация Бургас, Изида ООД, Деметра, МБус, няколко физически лица. това са справки само по дела, ако видим отчетите може и да е страшно. За да знам текущите им задължения трябва да съм в управлението на клуба, но справката за делата е показателна, защото обикновено това е само върха на айсберга.

Аз вярвам, че могат да намерят пари за спогодби и плащане на суми по 50-60 хиляди. Проблема, обаче, е друг. Всеки кредитор може да поде молба за обявяване в несъстоятелност на дружеството, ако не си получава дължимото. И тогава съда назначава експертиза, а тя със 100% сигурност ще установи, че клуба е в неплатежоспособност, защото задълженията многократно превишават краткосрочните+дългосрочните активи+евентуалните приходи за следващите 20 години. Няма никакво значение дали са към свързани или несвързани лица. Задължения са и то по официалните одитирани счетоводни отчети на дружеството.

И още нещо - това, откъде идват парите за издръжката по никакъв начин не променя факта към кого са задълженията. Не е розово положението, не се очертава и лесно решение. Наистина не знам как ще се реши проблема, защото в момента само се трупат още дългове /само лихвите са милиони/, а шанс да се погасят, извън опрощаването няма.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот k.dimitrov » 27 май 2013 00:05

А защо до сега никой не е подал молба за обявяване на несъстоятелност. Задал ли си си този въпрос. Да, никой не отрича , че има стари задължения, нови такива няма. Воденето на дела е начин да се отсрочат. Но след това постепенно се изплащат всички загубени дела. Знам, че към МБус са се издължили, за другите нямам информация. Но мога да разбера. Така че въпросите се решават. Мосинов също потвърди това, а преди време той беше един от най-силно критикуващите политиката на отбора.

xadez
Мнения: 293
Регистриран на: 02 авг 2012 14:30
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот xadez » 27 май 2013 00:18

k.dimitrov написа:А защо до сега никой не е подал молба за обявяване на несъстоятелност. Задал ли си си този въпрос. Да, никой не отрича , че има стари задължения, нови такива няма. Воденето на дела е начин да се отсрочат. Но след това постепенно се изплащат всички загубени дела. Знам, че към МБус са се издължили, за другите нямам информация. Но мога да разбера. Така че въпросите се решават. Мосинов също потвърди това, а преди време той беше един от най-силно критикуващите политиката на отбора.

E kak защо,ако се обяви несъстоятелност кредиторите как ще си вземат парите.Футболисти имате 2-3-4 за които може да се вземат добри пари,другият актив на АД-ТО е една апортна вноска ;) ясно е откъде идва натиска към кредиторите.Дано се разплатите лека полека.А Мосинов ако ти каже,че е обяд излез и виж дали не е тъмно,дано да е прав този път.

Потребителски аватар
pas
Мнения: 859
Регистриран на: 02 яну 2009 14:52
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот pas » 27 май 2013 00:35

k.dimitrov написа:А защо до сега никой не е подал молба за обявяване на несъстоятелност. Задал ли си си този въпрос. Да, никой не отрича , че има стари задължения, нови такива няма. Воденето на дела е начин да се отсрочат. Но след това постепенно се изплащат всички загубени дела. Знам, че към МБус са се издължили, за другите нямам информация. Но мога да разбера. Така че въпросите се решават. Мосинов също потвърди това, а преди време той беше един от най-силно критикуващите политиката на отбора.


Повярвай, никак не е добре да разчиташ на милостта на кредиторите си. Един ще реши, че е пракаран и ще направи всичко, за да си отмъсти. Реално, кредитора няма да вземе нищо, защото, както писах по-горе, активите не стигат за нищо. Но тя и несъстоятелността се използва най-вече за врътки - или от длъжника или от кредиторите, едните за да се отърват, другите, за да унищожат длъжника.

Мосинов преди беше извън отбора, сега е в управата му. За него е най-добре да взима заплата, да му пада и нещо допълнително и това да продължава колкото се може по-дълго. Въпроса е, че всичкото това отлагане не решава никой проблем. Както и да се лъжем, дълговете са над 77 млн., а това е колосална сума. Задълженията са към над 30 фирми /поне по миналогодишните отчети/, може да се и много повече. Ако си говорим директно - по всички икономически правила Черноморец е във фалит. Да кажем, че се замажат очите за още година-две, но по-страшното е, че не се вижда никакъв шанс да се изчистват тези дългове.

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот ntodorov » 27 май 2013 08:49

Чини ми се, че много се отклонихте от темата.
Заради простотиите на един ваш фен , известен тук, и особено заради думите му миналия полусезон: " Майните си повярвали, че имат отбор" ми станахте неприятни. Изобщо няма да ме е жал, ако ви закрият! БОЛИ МЕ ФАРА ЗА ФЕЪР ПЛЕЯ ВИ!

Muscarin. Накокошинил си се. :P Иначе:
...Точно през крачола ни е ти пък, какво мислиш за Черноморец. :)
[offtopic]Ние, каквото сме мислили за Ботев сме го казали. И без вас сме играли в А група и, ако кажа, че сте ни липсвали - трябва да преувелича. :P Проблемът ти не е Черноморец, а факта, че от нас не чувате думичките, които един герест паун ( от един анимационен филм) иска да чува от околните, а именно, че е: красив, пухкав и с много пера. Същия този паун не можеше да се погледне отзад и молеше да му разказват, колко добре изглеждал. Никой не му казваше истината. Престраши се една врана...От тогава пауна я намрази, въпреки, че всички виждаха недъзите му и се смееха зад гърбът му...Та и ти тъЙ де. Вместо да се сърдиш - приеми и мнението на другите. С тези пари, които сега имате вашия отбор прилича на Балъковия Черноморец и Порточановия Нефтохимик. Лъскав, но...безрезултатен... И тъЙ и тъй си казваме истини: Уважавах Ботев ( Тракия) от времето на Пашев, Антим, Блангев, Бакалов, Хорозов, Симов, Д. Младенов, когато имахте стабилен отбор ( без публика по гостувания ), но след това време и брокерските години Ботев Пд ми стана безразличен почти толкова, колкото и на теб Черноморец. Въпреки, че аз се сещам за вас, когато имаме пряк мач, а ти се "сещаш" за нас и по друго време. Явно. :P[/offtopic]
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот ntodorov » 27 май 2013 08:56

Да кажем, че се замажат очите за още година-две, но по-страшното е, че не се вижда никакъв шанс да се изчистват тези дългове.


Е па ниЙ нЕма да живеем с орлите.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.

k.dimitrov
Мнения: 3165
Регистриран на: 15 юли 2010 18:59
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот k.dimitrov » 27 май 2013 09:39

pas и xadez, пак не ме разбрахте. Никой не разчита на никаква милост. Просто, всички виждат, че старите задължения се изплащат, затова и не предприемат други мерки. След 2-3 години ще останат само задълженията към Събев.

Потребителски аватар
Bourgas
Мнения: 6079
Регистриран на: 20 яну 2011 17:57
Местоположение: Bourgas
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот Bourgas » 27 май 2013 10:38

Няколко неща ми правят впечатление.
Първо, дълговете ни всеки ден се увеличават и то не с 10 000-20 000 лева, а с около 55 милиона :mrgreen:
Второ, явно много се интересуват от нас момчетата от Зелен Бургас, щом всеки път гледат за захапят подобна тема, негативна разбира се, иначе за останалото са тихи.
Трето, явно същите тези момчета много стриктно и под лупа следят Черноморец, и на мачовете идват, значи им пука за нас.
Четвърто, явно и Отборът на Пловдив се интересува от нас и от всичките ни 20 фена.
Пето, има много хора, които си правят вятър с устата, в случая чупят пръсти на клавиатурата, без и да имат ни най-малка представа от това, за което пишат. Но... Важното е да са в играта.
Шесто, не се опитвайте да заприличваме на други отбори и не копирайте държанието на техните фенове, не ви отива, а и никога не сме имали съревнование, за да си ги мерим.
Седмо, съжалявам вече, че пуснах такова мнение, идеята ми беше съвсем друга.
Осмо, в темата иде реч за награда за фейърплей, оценете го и поздравете Херо, не бъдете коне с капаци.
И девето, една акула работи много сериозно за това, Нефтохимик да намерят пари за лиценза. Бъдете поне малко благодарни.
Десето, приятен ден.
[center]ЗА ЧЕРНОМОРСКИТЕ АКУЛИ ГОЛЕМИ РИБИ НЯМА![/center]
[center]Изображение[/center]
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
NEFTOCHIMIK 1962
Мнения: 1556
Регистриран на: 01 апр 2010 00:20
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: Черноморец спечели наградата за Fairplay в А група

Мнениеот NEFTOCHIMIK 1962 » 27 май 2013 18:37

Bourgas написа:Няколко неща ми правят впечатление.
Първо, дълговете ни всеки ден се увеличават и то не с 10 000-20 000 лева, а с около 55 милиона :mrgreen:
Второ, явно много се интересуват от нас момчетата от Зелен Бургас, щом всеки път гледат за захапят подобна тема, негативна разбира се, иначе за останалото са тихи.
Трето, явно същите тези момчета много стриктно и под лупа следят Черноморец, и на мачовете идват, значи им пука за нас.
Четвърто, явно и Отборът на Пловдив се интересува от нас и от всичките ни 20 фена.
Пето, има много хора, които си правят вятър с устата, в случая чупят пръсти на клавиатурата, без и да имат ни най-малка представа от това, за което пишат. Но... Важното е да са в играта.
Шесто, не се опитвайте да заприличваме на други отбори и не копирайте държанието на техните фенове, не ви отива, а и никога не сме имали съревнование, за да си ги мерим.
Седмо, съжалявам вече, че пуснах такова мнение, идеята ми беше съвсем друга.
Осмо, в темата иде реч за награда за фейърплей, оценете го и поздравете Херо, не бъдете коне с капаци.
И девето, една акула работи много сериозно за това, Нефтохимик да намерят пари за лиценза. Бъдете поне малко благодарни.
Десето, приятен ден.

Ми добре де,кажи коя е тая акула за да му благодарим :)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ny9fY#t=7s "Името на НЕФТОХИМИК е такова, че и на малки вратички да играем и срещу майките и бащите си да играем, пак ще играем за победа!" - Димчо Ненов.


Върни се в “Черноморец”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта