ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Без име
Мнения: 8647
Регистриран на: 26 юли 2011 12:16
Местоположение: И тук, и там.
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот Без име » 24 юни 2012 10:45

Съгласен съм с колегата, че вчера се състоя един от най-слабите мачове на първенството. Не мислех, че Франция не могат да окажат никаква съпротива.
Чухте ли, когато Ибришимов каза, че последният отбор владял повече топката от Испания е Германия ? Мисля, че само немците и англичаните могат да спрат устрема на "фуриите". Испанците ще си вземат поука от първия мач, ако играят с Италия и ще ги преодолеят. Пък и жабарите ще имат 2 мнооого трудни мача, докато стигнат финала. Очаквам поне днес да има продължения.
Аз нямам нищо против на мач Германия - Испания. Винаги харесвам двубоите 1vs1. Просто, тогава се вижда кой, кого ! :twisted:
[center]1914[/center]

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот ros » 24 юни 2012 10:47

Гледайки мача снощи се замислих върху следното - лично аз не си спомням от онова холандско поколение през 70те да се е говорило за някакъв стил при националните отбори, толкова успешен и доминиращ, както този на Испания през последните 7-8 години. За много хора това постоянно размотаване на топката по ширината на терена е досадно, скучно, отекчително и дори противно, но в края на краищата това е ефективния начин за постигане на успех. Естествено изпълнителите трябва да притежават тези качества, за да могат да го прилагат. Затова не бива да се търси вина в потърпевшите, че трудно се противопоставят на "тики-така". Толкова е трудно да следиш топката, че понякога ставаш разноглед. Дали ще са Франция, дали ще са Холандия или който и да е друг национален тим - просто е много трудно. И ще е така, докато испанците загубят стимул или класа, т.е. изпълнители, които да го прилагат. На моменти изглежда, че фуриите не си дават зор и тогава срещат трудности, понякота разцъкват пред собствения пеналт и при пресечен пас става напечено за Икер, но те се чувстват уверени!!! Това е особен вид превъзходство - вяра във възможностите и собствените сили. Рано или късно (нищо чудно още този шампионат дори) този стил да се окаже демоде или поне непечеливш, но за да бъде достигнато това някой трябва да има повече увереност дори от испанците. До сега никой не го е направил. Остават португалците и... някой тим от другия поток. Но ще им е трудно - убеден съм. Вчера при 1-0 вместо да ги размажат с резултат испанците взеха да си раздават топката като на тренировка. учудващо поне за мен!!!
Сигурен съм в едно - стилът "ТИКИ-ТАКА" ще остане в историята на световния футбол, независимо до кога ще се практикува
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
L_Messi
Мнения: 2649
Регистриран на: 29 мар 2009 11:50
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот L_Messi » 24 юни 2012 10:59

Според мен Испания можеше да победи с още по-изразителен резултат, но решиха просто да контролират мача и да спестят малко сили. Франция има само Рибери, Бензема и Насри (не и в този мач, обаче), останалите са много слаби за да може отборът им да се бори за нещо повече от излизане от групите.

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот Sardukar » 24 юни 2012 11:05

L_Messi написа:Според мен Испания можеше да победи с още по-изразителен резултат, но решиха просто да контролират мача и да спестят малко сили. Франция има само Рибери, Бензема и Насри (не и в този мач, обаче), останалите са много слаби за да може отборът им да се бори за нещо повече от излизане от групите.

мога да ти кажа, че Франция има страхотни "разбивачи"! Вратарят им не е слаб, а защитниците им са на нивото на испанските! Цялата разлика дойде в нагласата... много уплашени бяха "петлите". Имат огромен потенциал и за всяка позиция по двама души, но още са без колектив и самочувствие на голям отбор :!:
Image
Image
Image

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот CTAHKO » 24 юни 2012 11:13

Не мисля,че испанците могат да победят,който и да е от останалите четири отбора на шампионата 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот dreben23 » 24 юни 2012 11:22

Колкото и да не ми се иска да го кажа- не виждам кой ще се противопостави на Испания! На моменти играят грозен футбол, за сметка на това ефективен! Германия и те ще имат проблеми с испанците, няма кво да се лъжем. Португалия донякъде може би е удачен съперник, но и те са обречени да гонят топката ми се струва! Единствено Италия има сили за испанците, но пък те не се знае дали няма да отпаднат довечера. Колкото и добър да е, ако играе с Балотели довечера, италианците са обречени на провал- много добре го познават англичаните и ще му противодействат по най-добрият начин. А и Балотели не вдъхва увереност в големите мачове- имам лошо предчувствие, че Англия ще ни набие! :cry: Просто накрая започна да се връща и логиката...

Испания ще дублира титлата!Дано поне на финала играят по-интересен футбол, че от тва непрекъснато блъскане на топката снощи два пъти дремнах! :mrgreen:

Ще има и 0-0 докрая, няма начин да няма! :lol:
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот boys85 » 24 юни 2012 11:33

L_Messi написа:Според мен Испания можеше да победи с още по-изразителен резултат, но решиха просто да контролират мача и да спестят малко сили. Франция има само Рибери, Бензема и Насри (не и в този мач, обаче), останалите са много слаби за да може отборът им да се бори за нещо повече от излизане от групите.

Това са им най-известните играчи на французите като имена, но в момента не само че с нищо не са полезни, но са и вредни за отбора си. Рибери след 2010 пък въобще не трябваше да бъде викан, но му направиха компромис.

Потребителски аватар
L_Messi
Мнения: 2649
Регистриран на: 29 мар 2009 11:50
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот L_Messi » 24 юни 2012 11:41

CTAHKO написа:Не мисля,че испанците могат да победят,който и да е от останалите четири отбора на шампионата 8-)

Аз мисля, че могат, но със сигурност вече няма да са фаворити в предстоящия/те им мач/ове ;) 50:50

Sardukar написа:мога да ти кажа, че Франция има страхотни "разбивачи"! Вратарят им не е слаб, а защитниците им са на нивото на испанските! Цялата разлика дойде в нагласата... много уплашени бяха "петлите". Имат огромен потенциал и за всяка позиция по двама души, но още са без колектив и самочувствие на голям отбор :!:

Ами, всеки си има мнение ;) Иначе си прав, че им липсва самочувствие и увереност в силите. В този ред на мисли - ако бяха в другия поток с Гърция и Чехия сигурно щяха да се класират, с Италия също имаха шансове, но след загубата от Швеция като че ли всичко се срина при тях. Дори фактът, че Испания не бе побеждавала Франция в официален мач не можа да изиграе някаква роля.

Потребителски аватар
САМО ЛЕВСКИ!
Мнения: 332
Регистриран на: 17 юни 2012 20:07
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот САМО ЛЕВСКИ! » 24 юни 2012 11:43

Италианците вече победиха Испания в контрола. Колкото и смешно да звучи, англичаните също може да ги победят. Италия с Ди Натале е много опасна на контра-атаки, а 1 гол може да е достатъчен ако "заключат" вратата си. Грубият футбол на Англия също може да се окаже успешен. С Капело те също биха Испания в контрола - гол след центриране и от там нататък рушат играта на Испания. Срещу такива отбори "иберийците" са много уязвими.

Потребителски аватар
L_Messi
Мнения: 2649
Регистриран на: 29 мар 2009 11:50
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот L_Messi » 24 юни 2012 11:45

boys85 написа:
L_Messi написа:Според мен Испания можеше да победи с още по-изразителен резултат, но решиха просто да контролират мача и да спестят малко сили. Франция има само Рибери, Бензема и Насри (не и в този мач, обаче), останалите са много слаби за да може отборът им да се бори за нещо повече от излизане от групите.

Това са им най-известните играчи на французите като имена, но в момента не само че с нищо не са полезни, но са и вредни за отбора си. Рибери след 2010 пък въобще не трябваше да бъде викан, но му направиха компромис.

Добри са, добри са, ама не може само три коня да дърпат каруца за 11 ;)


Върни се в “Евро 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта