ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот acmilan » 24 юни 2012 01:53

Слуховете за края на Испания се оказаха силно преувеличени. Така ли не разбраха всички треньори, че защитната схема и начин на игра срещу Испания е обречена на тотален провал. Позволиш ли им да те заградят в твоето поле и си до там. Дори да отнемеш топката, те имат 10 играчи в твоето поле, няма как да организираш атака, пресират те пред наказателното. Начинът да се противодейства на Испания го показа Италия и то за 70 минути, за повече нямаха физически сили. Тотална преса още в полето на ла фурия, насищане на халфовата линия с играчи, способни и в двете фази на играта, задържане на топката, просто когато не я притежават, испанците не се чувстват комфортно. Истина е, че Вия страшно много им липсва, но те продължават да са най - добрият отбор в света. Халфовата им линия е страшно балансирана с двама здрави физически опорни халфа в лицето на Алонсо и Бускетс, способни да организират играта в зародиш, мозъкът Шави и изключителните Силва и Иниеста. Мисля, че ще спечелят и срещу Португалия. Силно се надявам Италия да стигне до финал срещу Испания, където да се решат сметките от групата и миналото Евро, когато фурията отстрани скуадрата с дузпи. Адзурите обаче ги чакат два много тежки мача преди това, никой друг от класиралите се за полуфинал, нямаше толкова тежък път в турнира.
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот acmilan » 24 юни 2012 01:57

Viktor4o_Rs написа:И на мен не ми се гледа отново финал Испания - Германия. И не защото немците падат, ами защото мачовете не стават добри ... Реално погледнато, полуфиналните двойки ще са много по-ефектни от евентуалния финал. Едната е иберийското дерби Португалия - Испания. Другата ще е класика - или Германия срещу Англия, или Германия - Италия, все големи съперничества.
Финалът по всяка вероятност ще е дежа вю - или Испания - Германия, или пък мач, вече игран в групите (Испания - Италия, Германия - Португалия). Единствено Португалия и Италия не помня да са се срещали скоро. Но силно ме съмнява точно тези 2 отбора да са на финала. ;)

Колега, да не стане накрая Англия - Португалия финала, че да пием всички една огромна чаша студена водичка :mrgreen:
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18006
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот kingofpop » 24 юни 2012 03:15

Мислех, че мачът ще бъде много по-труден, отколкото се получи....Петлите бяха тотално надиграни, страхотен мач на Арбелоа и Алба, както и на Бускетс, Шави и Чаби Алонсо....Бензема тотално обезверен от испанските защитници, другиден и колегата му в Реал Кристиано го очаква същото, както на Мондиала :twisted: :twisted:

Свети Икер, Рамос и Чаби когато играят за Испания ги обожавам, истински легенди...затова дори когато са в Реал никога не съм ги мразил :geek:

VAMOS, VAMOS, VAMOS
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Reckless
Мнения: 2193
Регистриран на: 02 мар 2010 18:32
Местоположение: DE

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот Reckless » 24 юни 2012 03:27

Казах още в началото на темета, че Франция не са на нивото на Испания и са далеч от класата им и мача го потвърди на 100%.
Тези, на които им е бил скучен мача, нека да пооставят малко компютърния футбол, че им се размива представата за този спорт.
Испания и на световното биеха с по 1:0 и станаха шампиони. просто повеждат и налагат контрол над срещата много майсторски, ама това се прави с футболисти-майстори на тази игра. Испания играе с пълната си мощ само срещу силен съперник. Срещу такива, като Франция, просто си подсигуряват победата и не искат повече.
Голова разлика не търсят. Казвате, трудно били хърватите :) Направиха 1:1 и просто не им трябваше повече и изчакваха, докато не разбраха, че Ейре нямат шанс срещу Италия, тогава натиснаха и за минута вкараха втори гол, за да излязат първи в групата. Испания са такъв отбор в момента, че могат да отбележат на почти всеки отбор, когато си поискат, но го правят, само тогава, когато им трябва. Аз не знам друг отбор, който с такава лекота да пробива защитата на противника и да създава голови положения. Може би Германия донякъде го правят по този начин.
На такива шампионати е казано от специалисти, че най-далеч стигат отборите, които умеят най-добре да си разпределят силите до края а това не означава още в първия си мач да биеш с 4:1. Накрая остават най-добрите отбори, всичко друго са празни приказки. Футболът не е само дъжд от голове. Има и други неща :)

Потребителски аватар
Ultras_Levski
Мнения: 217
Регистриран на: 01 авг 2010 09:02
Skype: ULTRAS LEVSKI
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот Ultras_Levski » 24 юни 2012 06:32

Факт е,че Испания са по-добри, но и французите имаха шансове. Не толкова чисти, но можеха да вкарат поне гол.
Изображение

~ И два живота да имах,и двата за теб ще ги дам - ЛЕВСКИ ЗАВИНАГИ! ~

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот THE G.A.M.E » 24 юни 2012 07:34

Напълно логичен и реален резултат с оглед на представянето на двата отбора.
На мен ми е чудно, дали Испания не позволиха на "Петлите" да играят, или самата Франция нищо не игра.
А това е важно, защото така и не стават ясни истинските възможности на "Фуриите" до тук. :roll:
Испания сигурно са единственият тим в света, който се брани като ..... Държи топката в свое притежание. :lol:

Както няколко човека по-назад посочиха, срещу испанците е трудно да се играе изчаквателно, защото играчите им освен технични, са и доста повратливи.
Движат се непрекъснато и колкото и да е сгъстена отбраната пред тях, те винаги намират начин да създадът чисто голово положение.
И вече си е въпрос на шанс, дали ще реализират ...

И пак да посоча ...
Неразбирам защо съперниците на Испания играят като Челси ... :lol:
Те нито имат това желание за доказване, нито такъв характер, нито такова плътно покритие на пространството пред вратата и пеналта.
Да не говорим за Дрогба ... :mrgreen:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Искам си Акаунта
Мнения: 3751
Регистриран на: 28 фев 2011 09:04

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот Искам си Акаунта » 24 юни 2012 09:16

doktora25 написа:И стига с това финал Германия-Испания. Взе да омръзва. Два такива гледах, трети не ми се гледа. Нито 2008, нито 2010, Испания с нещо превъзхождаше, а Германия не разочароваше. И сега отборите не са нито по-силни, нито по-слаби. Не искам сблъсъкът Германия-Испания при националите да се превръща в нещо като Барселона-Манчестър Юн. По-добре Португалия или Италия да се класират за финала.

Ми има решение ... просто няма да гледаш финала , ако Германия и Испания се класират за него :mrgreen: Това в кръга на шегата . Аз си мисля , че един евентуален финал между тях ще е по-интересен от предходните мачове . Защото Испания е малко по-слаба от преди 2 години , а немския отбор малко по-силен . За снощния мач ... Франция много си повярва , че има отбор . Има много работа пред Блан . Потенциала е налице ... но ми се струва , че загуби прекалено много време за да подбере правилните изпълнители . А вчера откровено се самоубиха с дефанзивната постройка с която излязоха . Не че Испания не може да бъде спряна с опълчение ... но не и от Франция . Французите не разполагат нито необходимите изпълнители , нито с необходимия манталитет да сторят това .

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот dreben23 » 24 юни 2012 09:59

Най-слабият мач от цялото европейско! Очаквах един-два такива - Франция нямаше място на елиминации! Не и с толкова бездарен треньор!
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13768
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот Pichichi » 24 юни 2012 10:10

Няма да е изненада ако финала е Германия - Испания но нека не предричаме . Няма да казвам и кои са най-добри,
кои са по-слаби и т.н.т.Просто като факт искам да вметна че тези 2 отбора с в топ 4 на всяко ендно от последните
3 големи първенстава.Това трябва да говори нещо нали ?
acmilan е прав че Италия показа как трябва да се играе с /у Испания но след това никой не посмя да пробва
същото нещо в мач с/у Испания. Просто трябва да имаш футболисти за такава игра .
Очаквам довечера да е най-хубавия 1/4 финал и за мен мача е много неясен !!!

Потребителски аватар
amoros
Мнения: 1704
Регистриран на: 15 мар 2010 14:03
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот amoros » 24 юни 2012 10:24

Липсата на градивен халф,след отказването на Зидан не за първи път проваля Франция.Цял мач Рами се чудеше как да подава дълги пасове на нападателите.Испанците просто бяха навсякъде срещу Рибери имаше по 3ма постоянно.Единствения халф който загатна за класа Мартен даже и не опита тревата на стадиона.Само с дефанзивни халфове няма как да стане,вярно е ,че Бен Арфа и Насри са непостоянни ,Гуркуф даже не беше в отбора поради слаба форма,така че не остана градивен халф,Бензема се връщаше много назад за да поеме някоя топка.


Върни се в “Евро 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта