ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

allez les bleus
Мнения: 21
Регистриран на: 18 юни 2012 16:12
Контакти:

Re: ЕВРО 2012: 1/4 Финал: Испания - Франция

Мнениеот allez les bleus » 24 юни 2012 00:50

boys85 написа:
Viktor4o_Rs написа:E, все пак да не забравяме каква разбита команда пое Блан. Да го изгонят още сега би било глупаво, въпреки че направи грешки наистина. За момента толкова са възможностите на французите, тепърва този отбор ще се развива.

Блан беше назначен с цел да извърши определени промени в състава на Франция, но той не направи нищо. Нито чистка, нито подмладяване, абсолютно нищо. Трудното класиране в тази лесна квалификационна група са признак за слабата му работа, а представянето на това европейско е върхът.

съгласен съм но не съвсем. Трудно можеш да се откажеш от футболисти който играят в топ отбори в Европа.Насри,Бензема,Рами,да не изброявам други преди това не бяха твърди титуляри в състава.С изключение на Диара,Малуда и Евра,всички са в една добра футболна възраст.

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ЕВРО 2012: 1/4 Финал: Испания - Франция

Мнениеот boys85 » 24 юни 2012 00:55

allez les bleus написа:съгласен съм но не съвсем. Трудно можеш да се откажеш от футболисти който играят в топ отбори в Европа.Насри,Бензема,Рами,да не изброявам други преди това не бяха твърди титуляри в състава.С изключение на Диара,Малуда и Евра,всички са в една добра футболна възраст.

Ами ето един мой коментар от преди 3 дни, да не се повтарям. Написах го след мача на французите с Швеция.

boys85 написа:С много неща от статията съм съгласен. А проблемът на французите е далеч по-сериозен и комплексен. Още след цирковете през 2010, назначаването на Блан вървеше с обещанията за промяна, тотална чистка, подмладяване и селекция на играчите според качествата им, а не техните имена и отборите, в които играят.

Какво се получи в крайна сметка? Основните подстрекатели за скандалите в ЮАР, Рибери и Евра бяха не само върнати обратно, но и в момента се чувстват отново като водещи парада в този отбор. Отново се викат имена, че дори и такива, които са резерви в клубните си отбори от Англия. Играчи като Насри, Рибери и Бензема колкото и слабо да се представят им е отредено титулярното място без да имат грижи, заради което и в момента се разхождат като примадони. Подмладяване нямаше, играчи на по 23-24 години като Кабай, Дебюши, Менез, Мартен, Реми и Жиру, които отдавна са се доказали в Лига 1 тепърва им беше даден шанс да потъркат пейката и да влизат за по 10-15 мин. вместо да се налагат и да се гради отборът около тях. Добре поне, че Кабай заига в Англия, та Блан да се престраши да го пуска титуляр, Дебюши пък трябва да благодари за контузията на Саня, че дори и след нея Блан се чудеше до последно дали да не пуска Ревейер за негов заместник.

В крайна сметка 23 мача без загуба, но ако погледнеш срещу какви отбори в квалификациите бяха постигнати и каква мъка беше да се докопат до равенства в мачовете срещу Босна, Румъния и Беларус веднага ти стават ясни нещата. В контролите имаше силни мачове срещу Англия, Германия и Бразилия, но останалите бяха с непретенциозни съперници, а мачът с Исландия показа, че нещата не са толкова розови за французите. В крайна сметка добре, че тази серия приключи в не толкова решаващ мач, а честно казано тя леко мътеше главите на французите.

Последно се спирам на мача вчера. Ок Кабай е с натрупани жълти картони, тогава да пусне подобен на него футболист като Мартен, а не да се брани с два дефанзивни халфа. Срещу Украйна Менез изигра добър мач, а пропуските му преди гола се дължаха на липсата на игрово време и самочувствие. Вместо да се пусне отново в игра, Блан взе че сложи титуляр Бен Арфа, който заради един приличен сезон в Нюкясъл беше върнат в състава, нищо че отдавна не беше играл за Франция. Вчера се видя, че с нищо не беше полезен за отбора.
Последна промяна от boys85 на 24 юни 2012 00:56, променено общо 1 път.

allez les bleus
Мнения: 21
Регистриран на: 18 юни 2012 16:12
Контакти:

Re: ЕВРО 2012: 1/4 Финал: Испания - Франция

Мнениеот allez les bleus » 24 юни 2012 00:55

CskaUl7rasB0ysS0f1a написа:
allez les bleus написа:Не зная. При назначаването му за селекционер, каза че започва от нулата и ще готви отбор за Бразилия.Но същевременно договора му изтича и още не е получил предложение за нов.Натиска върху него не е спирал и заради това че Франция започна при него с две загуби.Мисля че имат футболисти в отлична възраст и може при по голямо постоянство да се получи.

има над какво да работи. щом направи отбор като бордо шампион ме кара да си мисля че има виждане над играта. вижда се на това европейско че тактически не е готов да изкара отбора до финал на голямо първенство. дано остане и за бразилия да обиграе състава си

по отношение на Бордо работата му наистина беше доста добра.Но играта на Бордо се дирижираше от според мен един доста добър футболист като Гюркуф който за съжаление имаше един ужасен сезон с Лион.

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот Madridist » 24 юни 2012 00:57

Напълно заслужена победа на Ла Фурия. Мисля, че мача колкото и да беше продължил просто не виждах как франзуците ще вкарат гол. Страхотен мач на Шаби Алонсо в неговия стотен двубой за националния отбор. С интерес очаквам полуфинала между Португалия и Испания, който за мен ще противопостави двата отбора показали най-силен и красив футбол досега в турнира и ще си бъде своебразен финал преди финала. 8-)

Офтопик:
Изображение

allez les bleus
Мнения: 21
Регистриран на: 18 юни 2012 16:12
Контакти:

Re: ЕВРО 2012: 1/4 Финал: Испания - Франция

Мнениеот allez les bleus » 24 юни 2012 01:03

boys85 написа:
allez les bleus написа:съгласен съм но не съвсем. Трудно можеш да се откажеш от футболисти който играят в топ отбори в Европа.Насри,Бензема,Рами,да не изброявам други преди това не бяха твърди титуляри в състава.С изключение на Диара,Малуда и Евра,всички са в една добра футболна възраст.

Ами ето един мой коментар от преди 3 дни, да не се повтарям. Написах го след мача на французите с Швеция.

boys85 написа:С много неща от статията съм съгласен. А проблемът на французите е далеч по-сериозен и комплексен. Още след цирковете през 2010, назначаването на Блан вървеше с обещанията за промяна, тотална чистка, подмладяване и селекция на играчите според качествата им, а не техните имена и отборите, в които играят.

Какво се получи в крайна сметка? Основните подстрекатели за скандалите в ЮАР, Рибери и Евра бяха не само върнати обратно, но и в момента се чувстват отново като водещи парада в този отбор. Отново се викат имена, че дори и такива, които са резерви в клубните си отбори от Англия. Играчи като Насри, Рибери и Бензема колкото и слабо да се представят им е отредено титулярното място без да имат грижи, заради което и в момента се разхождат като примадони. Подмладяване нямаше, играчи на по 23-24 години като Кабай, Дебюши, Менез, Мартен, Реми и Жиру, които отдавна са се доказали в Лига 1 тепърва им беше даден шанс да потъркат пейката и да влизат за по 10-15 мин. вместо да се налагат и да се гради отборът около тях. Добре поне, че Кабай заига в Англия, та Блан да се престраши да го пуска титуляр, Дебюши пък трябва да благодари за контузията на Саня, че дори и след нея Блан се чудеше до последно дали да не пуска Ревейер за негов заместник.

В крайна сметка 23 мача без загуба, но ако погледнеш срещу какви отбори в квалификациите бяха постигнати и каква мъка беше да се докопат до равенства в мачовете срещу Босна, Румъния и Беларус веднага ти стават ясни нещата. В контролите имаше силни мачове срещу Англия, Германия и Бразилия, но останалите бяха с непретенциозни съперници, а мачът с Исландия показа, че нещата не са толкова розови за французите. В крайна сметка добре, че тази серия приключи в не толкова решаващ мач, а честно казано тя леко мътеше главите на французите.

Последно се спирам на мача вчера. Ок Кабай е с натрупани жълти картони, тогава да пусне подобен на него футболист като Мартен, а не да се брани с два дефанзивни халфа. Срещу Украйна Менез изигра добър мач, а пропуските му преди гола се дължаха на липсата на игрово време и самочувствие. Вместо да се пусне отново в игра, Блан взе че сложи титуляр Бен Арфа, който заради един приличен сезон в Нюкясъл беше върнат в състава, нищо че отдавна не беше играл за Франция. Вчера се видя, че с нищо не беше полезен за отбора.

съгласен особенно по отношение на Менез, при това че самият Блан каза че Менез е много талантлив и просто му трябва по-голямо доверие.Не разбрах защо не получи това доверие.Смея да твърда че дори целият сезон на Бен Арфа не беше приличен,имаше отделни силни мачове.Имах удоволствието да изгледам въпросните три контроли на живо и мисля че отбора игра отличен футбол,особенно срещу Англия и Германия.

Потребителски аватар
CskaUl7rasB0ysS0f1a
Мнения: 4818
Регистриран на: 24 авг 2010 09:43
Местоположение: София

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот CskaUl7rasB0ysS0f1a » 24 юни 2012 01:08

толкова бях фен на бен арфа това европейско. завърши сезона в нюкасъл силно, верно е че и менез игра за псж, но пускането на малуда вече ми е пълна индия. проблема на бен арфа беше дългата му контузия, но съм обеден, че догодина ше е основен играч на свраките и ще бъде и титуляр в националния отбор. просто има големи качества и го заслужава
СЕКТОР Г
ТОВА СИ ТИ!

allez les bleus
Мнения: 21
Регистриран на: 18 юни 2012 16:12
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот allez les bleus » 24 юни 2012 01:13

За Малуда си напълно прав.Проблема на Франция е че цялата нация търси втори Зидан.Преди това всички търсеха вторият Платини.Такива играчи се раждат и формират веднъж на 10-15 години.

Потребителски аватар
CskaUl7rasB0ysS0f1a
Мнения: 4818
Регистриран на: 24 авг 2010 09:43
Местоположение: София

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот CskaUl7rasB0ysS0f1a » 24 юни 2012 01:18

тъпото е че ми се уби желанието да гледам европейското нататък :) но както и да е, аз ви оставям а утре ще видим какви новини ще има
СЕКТОР Г
ТОВА СИ ТИ!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот doktora25 » 24 юни 2012 01:41

И стига с това финал Германия-Испания. Взе да омръзва. Два такива гледах, трети не ми се гледа. Нито 2008, нито 2010, Испания с нещо превъзхождаше, а Германия не разочароваше. И сега отборите не са нито по-силни, нито по-слаби. Не искам сблъсъкът Германия-Испания при националите да се превръща в нещо като Барселона-Манчестър Юн. По-добре Португалия или Италия да се класират за финала.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Испания - Франция - 2:0 FT

Мнениеот Viktor4o_Rs » 24 юни 2012 01:49

И на мен не ми се гледа отново финал Испания - Германия. И не защото немците падат, ами защото мачовете не стават добри ... Реално погледнато, полуфиналните двойки ще са много по-ефектни от евентуалния финал. Едната е иберийското дерби Португалия - Испания. Другата ще е класика - или Германия срещу Англия, или Германия - Италия, все големи съперничества.
Финалът по всяка вероятност ще е дежа вю - или Испания - Германия, или пък мач, вече игран в групите (Испания - Италия, Германия - Португалия). Единствено Португалия и Италия не помня да са се срещали скоро. Но силно ме съмнява точно тези 2 отбора да са на финала. ;)
Изображение


Върни се в “Евро 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост