ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Без име
Мнения: 8647
Регистриран на: 26 юли 2011 12:16
Местоположение: И тук, и там.
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот Без име » 23 юни 2012 16:23

acmilan написа:
Viktor4o_Rs написа:До колегата аcmilan, с който се уважаваме безкрайно много и е удоволствие да говоря с него за футбол. :) Няма прехласване и мания за величие. Разбира се, че ако немците играят с нас, и аз ще ги псувам, овиквам и освирквам, това е ясно. Не може обаче разни фенчета на отбори, които дори нямат Европейска титла, да плещят глупости по адрес на най-успелия отбор на Европейски първенства, а ние да си мълчим, няма как да стане ... Приемам обективна критика, приемам някаква умерена неприязън или анализи, доказващи пропуски и слабости на немския отбор. Никога няма да приема обаче безумни сравнения и откровени заяждания, които не са обосновани с никакви факти :!: Аз например не понасям Италия, никога не са ми харесвали. Мога ли да ги нарека обаче отборче и да ги изкарвам едва ли не слабаци, при условие, че са един от 3-те най-успешни отбора в историята на футбола (заедно с Бразилия и Германия) ? Не, не мога и няма да го направя. Ето, оттам тръгват конфликтите.
За наболелия въпрос с произхода на играчите. А кой е казал, че трябва да са арийци от 11 поколения насам ? Не съм нацист от СС, за да гледам кой с каква кръв е. Да не говорим, че многократно е обяснявано кой къде е роден и с какви родители е, да не се повтаряме. Защото съм сигурен, че ако кресна "Хайл Хитлер !", ще бъда порицан от същите хора, които сега ми обясняват как Хитлер се въртял в гроба и тем подобни глупости. Това за мене е лицемерие ...
Съгласен съм, че има и хора, които неглижират постигнатото от Германия, което е пълен абсурд. Между другото, хейтърите на Германия и Италия почти винаги са едни и същи хора. Не знам дали си забелязал, но дори аргументите им са почти винаги подобни. Произходът на играчите е проблем, според мен. Аз лично смятам, че именно затова отборите се наричат национални(нация), а не държавни, т.е. обединени от общо гражданство. Именно Германия се е борила много през 19 - ти век да се превърне в национална държава. Аз така гледам на нещата и съм против чужденци в националните отбори, дори и от бивши колонии (в кръга на шегата Клозе и Подолски са по тази програма в Бундестима :lol: :mrgreen: ). А и Германия е постигнала много само с германци, едва ли има нужда от използването на чужди играчи. Между другото, французите имат далеч по - нормален вид на този шампионат, белите не са в отбора от етническа толерантност :mrgreen: За сметка на това пък има и араби :mrgreen: За Хитлер ще те допълня, че идиотската реалност в съвременния свят е, че по улиците могат необезпокоявано да се разхождат малоумници с фланелки СССР и Че Гевара, но ако се облечеш с фланелка с пречупен кръст, ще те арестуват. И двата режима, и двете идеологии са античовешки, само че едната може да е отричана, но допускана от съвременния свят, за разлика от другата.

Офтопик:
Почитателите на този изверг, може би, не знаят какво е извършил този комунистически урод! Те едва ли се досещат, че Гевара, който е искал да разруши капитализма, днес е една от най-продаваните капиталистически марки. Това е най-забавното! Хитлер се е борил за чиста арийска раса, а сега в националния има повече чужденци отколкото германци. Същото се е случило и гореспоменатия боклук.

Иначе има и читави германци, които могат да заменят Йозил, Кедира, Боатенг и Подолски, но все пак щом имаш на разположение такива футболисти, можеш ли да не ги използваш !?
[center]1914[/center]

hrclspr12
Мнения: 1647
Регистриран на: 30 окт 2010 21:20
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот hrclspr12 » 23 юни 2012 16:29

Има една такава работа, че сега Германия гони точно тези "пришълци", защото й обърквали икономиката. Това се нарича ЛИЦЕМЕРИЕ. Един път си ДЕМОКРАТ, а после - ФАШИСТ.
Но това е политиката на Запада и винаги е била такава. Те просто се правят на големите "демократи", но не са се променяли особено.
Германците се страхуват от Италия и затова не искат да се падат с тях. Това е първият признак на слабост. Силният бие всички и накрая печели. Но всичко е "тото". Нищо чудно Англия да бие Италия и да се срещнат големите съперници от 1970. Макар че на потребителя, който говори за онзи мач, трябва да му кажа, че тогава Англия са водили с 2:0, но после правят "умни" смени, с които се цели запазването на силите на Питърс и Боби Чарлтън, и точно тогава става обрата. Това просто за информация.
За чужди национални отбори не държа. Има само един, на когото симпатизирам, и това е българският. Не съм глобалист и няма да стана.
За какъв футбол говорим, след като масово има залагания на спортни срещи? Това отдавна НЕ е футбол.

Потребителски аватар
aguias
Мнения: 367
Регистриран на: 09 дек 2011 18:55
Skype: нямам
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот aguias » 23 юни 2012 17:03

Captain Stottlemeyer написа:
THE G.A.M.E написа:....Много по-разбираемо и адекватно е да се критикува и плюе дори по чуждестранен национален тим......

По тази точка от мнението ти съм съгласен с теб, ти нямаш идея колко псувам маляки, жабари, франсета... да не изброявам всичките. :lol: Ще се опитам да ти обясня останалото, защото си интелигентно момче, при това левскарче :) . Аз съм завършил преди доста години Немската гимназия в София. И там, и в института (много сериозно, такава ми беше специалността) съм изучавал немски език и смея да твърдя, че както езикът, така и немската култура и немският начин на живот са ми добре познати и близки. Бил съм доста пъти и в двете Германии преди обединението на страната, както и след това, доста време съм работил с немци, познавам техния манталитет, техните добри и някои не дотам добри страни. ;) От 1966 г. (СП в Англия) гледам европейски футбол и както сам можеш да прецениш, съм имал предостатъчно време и основания, за да оформя своите симпатии. Както написах по-горе, ти си интелигентно момче и се надявам, че това обяснение е достатъчно. :)
П.П. И да завърша: Най-голямата футболна радост в живота си съм изпитал през 1994 г. на мача на Пеневата чета срещу .....Германия. :)

Toгава обясни на хората защо Лоьов си яде сополите? Защо немците като се хранят пърдят на поразия ? Защо меркел тръби че трябва да се затягат коланите а едвам се побира в дрехите свинята майка?Защо се чивтосват грозните немкини с най различни нерези само не с немци?
Benfica Lisboa

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот acmilan » 23 юни 2012 17:06

hrclspr12 написа:Има една такава работа, че сега Германия гони точно тези "пришълци", защото й обърквали икономиката. Това се нарича ЛИЦЕМЕРИЕ. Един път си ДЕМОКРАТ, а после - ФАШИСТ.
Но това е политиката на Запада и винаги е била такава. Те просто се правят на големите "демократи", но не са се променяли особено.
Германците се страхуват от Италия и затова не искат да се падат с тях. Това е първият признак на слабост. Силният бие всички и накрая печели. Но всичко е "тото". Нищо чудно Англия да бие Италия и да се срещнат големите съперници от 1970. Макар че на потребителя, който говори за онзи мач, трябва да му кажа, че тогава Англия са водили с 2:0, но после правят "умни" смени, с които се цели запазването на силите на Питърс и Боби Чарлтън, и точно тогава става обрата. Това просто за информация.
За чужди национални отбори не държа. Има само един, на когото симпатизирам, и това е българският. Не съм глобалист и няма да стана.
За какъв футбол говорим, след като масово има залагания на спортни срещи? Това отдавна НЕ е футбол.

Навремето е ясно как са ви учили, само че фашизъм в Германия никога не е имало. Фашистката държава е Италия на Мусолини. А и да признаеш опасността от все по - големия процент етнически малцинства, не е нито недемократично, още по - малко фашистко, според твоята терминология. И стига с това тото, че ставаш банален вече. Не се обиждай, но щом това не е футбол, защо изобщо го гледаш и коментираш? И като знаеш далаверите прави пари, колега, не се занимавай с някакви форумни наивни лаици като нас :)
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 23 юни 2012 17:08

hrclspr12 написа:.....Германците се страхуват от Италия и затова не искат да се падат с тях. Това е първият признак на слабост. Силният бие всички и накрая печели. Но всичко е "тото". Нищо чудно Англия да бие Италия и да се срещнат големите съперници от 1970. Макар че на потребителя, който говори за онзи мач, трябва да му кажа, че тогава Англия са водили с 2:0, но после правят "умни" смени, с които се цели запазването на силите на Питърс и Боби Чарлтън, и точно тогава става обрата. Това просто за информация........

Не ми се коментира световната политика в събота, късен следобед... Нормално е германците да имат респект към Италия, защото националният отбор на тази страна е един от малкото, срещу които балансът на бундестима е отрицателен. ;) Иначе точно отборът на Италия е този, който на големи първенства почти винаги преминава с клизма ситото на групите... :lol: Имах удоволствието да гледам мача Германия - Англия през 1970 год., ами тогава не бяха виновни само "умните" смени, германците са обръщали не един и два големи отбора по същия начин. :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 23 юни 2012 17:13

aguias написа:.....Toгава обясни на хората защо Лоьов си яде сополите? Защо немците като се хранят пърдят на поразия ? Защо меркел тръби че трябва да се затягат коланите а едвам се побира в дрехите свинята майка?Защо се чивтосват грозните немкини с най различни нерези само не с немци?

Когато напрегнеш целия си умствен капацитет (това е лесно, той не е особено голям) и се опиташ да напишеш поне едно, едничко изречение без правописни грешки, без злоба и без обиди, може би ще бъда така добър и ще ти обърна внимание, бедно и комплексирано създание. :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
aguias
Мнения: 367
Регистриран на: 09 дек 2011 18:55
Skype: нямам
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот aguias » 23 юни 2012 17:16

Captain Stottlemeyer написа:
aguias написа:.....Toгава обясни на хората защо Лоьов си яде сополите? Защо немците като се хранят пърдят на поразия ? Защо меркел тръби че трябва да се затягат коланите а едвам се побира в дрехите свинята майка?Защо се чивтосват грозните немкини с най различни нерези само не с немци?

Когато напрегнеш целия си умствен капацитет (това е лесно, той не е особено голям) и се опиташ да напишеш поне едно, едничко изречение без правописни грешки, без злоба и без обиди, може би ще бъда така добър и ще ти обърна внимание, бедно и комплексирано създание. :lol:

Kво стана нямаш отговор а бухал??? Аз съм фен не съм писател ;)
Benfica Lisboa

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот Sardukar » 23 юни 2012 17:24

acmilan написа:А и Германия е постигнала много само с германци, едва ли има нужда от използването на чужди играчи.

Като прочетох този цитат се сетих как има доста хора, които си вярват, че английското първенство е силно главно заради добрите чужденци, които играят в него. Та се замислих... по какъв критерии се прави този извод? Ако следваме горния цитат за Германия не важи ли и за английските клубни отбори, особено преди наказанието им, за мачове в Европа? Нямат ли сериозен брои отличия? Поне според мен, ако третираме така нещата(с условието, че говорим за клубно първенство и национален отбор) твърдението, че английското първенство е толкова интересно главно заради чужденците, а преди е било сбирщина от дървари става абсолютно несъстоятелно! Нали :roll:
Image
Image
Image

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот CTAHKO » 23 юни 2012 17:33

Гърция да ти вкарат два гола и единия да ти го е вкарал Самарас :shock: :shock: :shock: това е голям срам за Германия :!:
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот Viktor4o_Rs » 23 юни 2012 17:34

aguias написа:
Captain Stottlemeyer написа:
aguias написа:.....Toгава обясни на хората защо Лоьов си яде сополите? Защо немците като се хранят пърдят на поразия ? Защо меркел тръби че трябва да се затягат коланите а едвам се побира в дрехите свинята майка?Защо се чивтосват грозните немкини с най различни нерези само не с немци?

Когато напрегнеш целия си умствен капацитет (това е лесно, той не е особено голям) и се опиташ да напишеш поне едно, едничко изречение без правописни грешки, без злоба и без обиди, може би ще бъда така добър и ще ти обърна внимание, бедно и комплексирано създание. :lol:

Kво стана нямаш отговор а бухал??? Аз съм фен не съм писател ;)

Каза фенът на тима, чукан 3 пъти поред от Германия на големи форуми, **** 2 пъти от мазните гърци насред вкъщи, с играчи от Кабо Верде, Бразилия, Мозамбик, с едни от най-неприятните типове в съвременния футбол като Роналдо, Нани и Пепе, с почти фалирала икономика, която ако не са пак германците и Меркел да й помагат, ще трябва да си готвят ташаците, за да не изпукат от глад :lol: :lol: :lol:
Последна промяна от Viktor4o_Rs на 23 юни 2012 17:36, променено общо 1 път.
Изображение


Върни се в “Евро 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта