ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот acmilan » 23 юни 2012 14:35

Футболната нация, която уважавам, освен Италия, е Германия. Голям симпатизант съм на адзурите, но признавам Германия за наистина велика футболна сила. Само че ми идва малко в повече самочувствието на феновете на немския отбор. Не може след всяка победа да се изпада в някаква мания за величие, има хора чак на химна мълчат или стават, все едно е българският :lol: Бил съм свидетел на подобни неща. И някаква страшна показност е всичко това. Все едно имат нещо общо с арийската раса Йозил, Боатенг, Кедира, Клозе, Подолски, Гомес, Гюндоган, Денис Аого и т. н. :lol: Не че в Италия няма Балотели, но то по - добре и да няма де, специално в случая с него :mrgreen: Може и да съм останал с грешно впечатление, но тази показност може да съперничи само с прехласването по клубния английски футбол, заради Диема... Да не говорим колко много хора станаха в последните години от Испания и Германия, защото са най - силни. Аз уважавам хора, които винаги са харесвали даден отбор и го подкрепят на каквото и ниво да е. Някой като ми каже: "ми те играят хубав футбол, за тях съм"; направо ми става лошо. Утре като не играят такъв футбол, ще си за друг :) И все пак, чуждият национален отбор не е като чуждия клубен отбор. Има разлика. Може да не харесваш дори клубния български футбол, заради ниското ниво и т. н., но не можеш да не подкрепяш България винаги, ако ще и на не се сърди човече :mrgreen: Трябва да се идентифицираш само със своята страна, защото родината е една, отборите може да са много и всякакви, но всички сме преди всичко българи. Може да харесвам Италия, но ги псувах много преди 4 години на Васил Левски :mrgreen: Предстои мач с тях и след броени месеци. Срещу Милан обаче мога да бъда само когато играе с Берое, а това не се е случвало все още :mrgreen: Е, побеждавали сме един от големите съперници на росонерите преди години :) Колкото до самия шампионат - Испания и Германия са фаворити, това е ясно, но не мисля, че са на нивото да бъдат смятани за сигурни финалисти. Ако Италия победи в неделя, полуфиналът ще е класика, дано серията да продължи :)
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот MCMXIII » 23 юни 2012 14:40

KategorieC написа:По ESPN Алекси Лалас е коментирал мача и коментарът му за играта на Гърция първото полувреме е бил : "Най-доброто им отиграване бе изпълнението на центъра!" . :mrgreen:


Това е добро :)

Германия много пропуска. Това не е добре..

Потребителски аватар
Robbery
Мнения: 1871
Регистриран на: 14 апр 2010 21:12
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот Robbery » 23 юни 2012 15:21

Позитивната новина за Германия е, че в идния полуфинал ще могат да разчитат на основния си състав, защото нямат наказани футболисти заради натрупани жълти картони. А на полуфинала досега получените картони се премахват. Освен това немците ще имат 2 дни повече почивка от следващия съперник.
Изображение

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот Viktor4o_Rs » 23 юни 2012 15:37

Tommi написа:
Viktor4o_Rs написа:Откога пък Германия трябва да се страхува от Англия, някой може ли да обясни ? :lol:

От онова 1:5 в Мюнхен. ;) Не се знае кога може да се повтори. :lol: :mrgreen:

Така е, определено мач в квалификационна група тежи повече от победи в полуфинал на европейско, полуфинал на световно и 1/8 финал на световно отпреди 2 години :mrgreen: А, да, и едно 3:2 след 2:0 за Англия от Мексико 70-та :lol: :lol: :lol:

До колегата аcmilan, с който се уважаваме безкрайно много и е удоволствие да говоря с него за футбол. :) Няма прехласване и мания за величие. Разбира се, че ако немците играят с нас, и аз ще ги псувам, овиквам и освирквам, това е ясно. Не може обаче разни фенчета на отбори, които дори нямат Европейска титла, да плещят глупости по адрес на най-успелия отбор на Европейски първенства, а ние да си мълчим, няма как да стане ... Приемам обективна критика, приемам някаква умерена неприязън или анализи, доказващи пропуски и слабости на немския отбор. Никога няма да приема обаче безумни сравнения и откровени заяждания, които не са обосновани с никакви факти :!: Аз например не понасям Италия, никога не са ми харесвали. Мога ли да ги нарека обаче отборче и да ги изкарвам едва ли не слабаци, при условие, че са един от 3-те най-успешни отбора в историята на футбола (заедно с Бразилия и Германия) ? Не, не мога и няма да го направя. Ето, оттам тръгват конфликтите.
За наболелия въпрос с произхода на играчите. А кой е казал, че трябва да са арийци от 11 поколения насам ? Не съм нацист от СС, за да гледам кой с каква кръв е. Да не говорим, че многократно е обяснявано кой къде е роден и с какви родители е, да не се повтаряме. Защото съм сигурен, че ако кресна "Хайл Хитлер !", ще бъда порицан от същите хора, които сега ми обясняват как Хитлер се въртял в гроба и тем подобни глупости. Това за мене е лицемерие ...
Изображение

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 23 юни 2012 15:40

acmilan написа:.....Все едно имат нещо общо с арийската раса Йозил, Боатенг, Кедира, Клозе, Подолски, Гомес, Гюндоган, Денис Аого и т. н. :lol: Не че в Италия няма Балотели, но то по - добре и да няма де, специално в случая с него :mrgreen: Може и да съм останал с грешно впечатление, но тази показност може да съперничи само с прехласването по клубния английски футбол, заради Диема...

1. В Италия има и Тиаго Мота, даже за разлика от Балотели (Палермо) той е роден в Бразилия и дори е играл за младежкия национален отбор на тази страна. ;)
2. Не знам за другите съфорумци, но лично на мен ми се драйфа от "момчетата на Диема".... :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот acmilan » 23 юни 2012 15:57

Captain Stottlemeyer написа:
acmilan написа:.....Все едно имат нещо общо с арийската раса Йозил, Боатенг, Кедира, Клозе, Подолски, Гомес, Гюндоган, Денис Аого и т. н. :lol: Не че в Италия няма Балотели, но то по - добре и да няма де, специално в случая с него :mrgreen: Може и да съм останал с грешно впечатление, но тази показност може да съперничи само с прехласването по клубния английски футбол, заради Диема...

1. В Италия има и Тиаго Мота, даже за разлика от Балотели (Палермо) той е роден в Бразилия и дори е играл за младежкия национален отбор на тази страна. ;)
2. Не знам за другите съфорумци, но лично на мен ми се драйфа от "момчетата на Диема".... :lol:

Тиаго има италиански произход, мисля, че баба му е италианка. Иначе нямах предвид, че същите хора, които са за Германия са и фенове на силните мъже :lol: а, че ми изниква аналогия от гледна точка на манията по немския отбор сред доста хора.
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
dxl
Мнения: 1242
Регистриран на: 23 авг 2010 13:28
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот dxl » 23 юни 2012 16:01

Момчетата от Диема се приели един друг маниер на работа. Предполагам по британски/английски образец. Факт - за тия, които се кефят на ВЛ предполагам са страхотни.
Аз бях казал и в друга тема - когато имаше мачове на Байерн в ШЛ, коментатора редовно бъркаше Мюлер с Гомес и твърдеше, че Швайнщайгер е капитан. Не че е кой знае какъв проблем, обаче почва да дразни.

Мен са ми изключително "сухи". Една статистика през по-голямата част от мача и тенденциозни коментари - величаене на големите отбори. Има един мач м/у Юнайтед и Тотнъм началото на сезона, когато Де Хеа направи няколко поредни грешки и слаби мача. Тогава Ван дер Ваарт отправи няколко удара, които или бяха слаби или точно в тялото/обсега на вратаря, а коментатора (един с кестенява къдрева коса, не го знам как се казва :D - обвиняван, че е фен на Юнайтед, а той твърди, че е фен на Нюкясъл) се сцепи да вика как Де Хеа е направил уникални спасявания. (Предполагам е продиктувано от някакъв спор или просто е фен на Де Хеа, нз).

Та - предпочитам Ивайло Ангелов, който постоянно бърка фактите, обяснява как Португалия ще трябва да стяга бъгажите към ниската земя (?!) и всякакви такива.
Илиян Илиев: "Този пък, страничният, Костадин Ангелов ми каза: "Мани се от тука, ше ти прасна една глава".

vvessel написа: Добре че дойде Матеус, та да запишем загуба и от Корсика, че почти не остана отбор от Европа от който не сме падали.

Потребителски аватар
dxl
Мнения: 1242
Регистриран на: 23 авг 2010 13:28
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот dxl » 23 юни 2012 16:06

acmilan написа:Тиаго има италиански произход, мисля, че баба му е италианка. Иначе нямах предвид, че същите хора, които са за Германия са и фенове на силните мъже :lol: а, че ми изниква аналогия от гледна точка на манията по немския отбор сред доста хора.


Ами тази мания, според мен, води корените си далеч преди играчи, като Йозил, Кедира, Аого, Подолски, Клозе, Гомес, Боатенг и пр. да заиграят за Германия.
По-скоро заради играчи, като Илгнер, Кьопке, Матеус, Хеслер, Анди Мюлер, Бирхоф, Кирстен, Кан, Баслер, Клинсман и др.

Аз лично, в периода, в който за мен футболът беше просто ритане и най-значимото нещо беше топката да влезе във вратата (тоест, не съм отбирал нищо, не са ми правели впечатления разните му трикови отигравания, тактики и тн.) си спомням, че по-големите от мен се впечатляваха много от тези играчи.
Може би просто съм израстнал в такава среда.
Илиян Илиев: "Този пък, страничният, Костадин Ангелов ми каза: "Мани се от тука, ше ти прасна една глава".

vvessel написа: Добре че дойде Матеус, та да запишем загуба и от Корсика, че почти не остана отбор от Европа от който не сме падали.

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот acmilan » 23 юни 2012 16:09

Viktor4o_Rs написа:

До колегата аcmilan, с който се уважаваме безкрайно много и е удоволствие да говоря с него за футбол. :) Няма прехласване и мания за величие. Разбира се, че ако немците играят с нас, и аз ще ги псувам, овиквам и освирквам, това е ясно. Не може обаче разни фенчета на отбори, които дори нямат Европейска титла, да плещят глупости по адрес на най-успелия отбор на Европейски първенства, а ние да си мълчим, няма как да стане ... Приемам обективна критика, приемам някаква умерена неприязън или анализи, доказващи пропуски и слабости на немския отбор. Никога няма да приема обаче безумни сравнения и откровени заяждания, които не са обосновани с никакви факти :!: Аз например не понасям Италия, никога не са ми харесвали. Мога ли да ги нарека обаче отборче и да ги изкарвам едва ли не слабаци, при условие, че са един от 3-те най-успешни отбора в историята на футбола (заедно с Бразилия и Германия) ? Не, не мога и няма да го направя. Ето, оттам тръгват конфликтите.
За наболелия въпрос с произхода на играчите. А кой е казал, че трябва да са арийци от 11 поколения насам ? Не съм нацист от СС, за да гледам кой с каква кръв е. Да не говорим, че многократно е обяснявано кой къде е роден и с какви родители е, да не се повтаряме. Защото съм сигурен, че ако кресна "Хайл Хитлер !", ще бъда порицан от същите хора, които сега ми обясняват как Хитлер се въртял в гроба и тем подобни глупости. Това за мене е лицемерие ...[/quote] Съгласен съм, че има и хора, които неглижират постигнатото от Германия, което е пълен абсурд. Между другото, хейтърите на Германия и Италия почти винаги са едни и същи хора. Не знам дали си забелязал, но дори аргументите им са почти винаги подобни. Произходът на играчите е проблем, според мен. Аз лично смятам, че именно затова отборите се наричат национални(нация), а не държавни, т.е. обединени от общо гражданство. Именно Германия се е борила много през 19 - ти век да се превърне в национална държава. Аз така гледам на нещата и съм против чужденци в националните отбори, дори и от бивши колонии (в кръга на шегата Клозе и Подолски са по тази програма в Бундестима :lol: :mrgreen: ). А и Германия е постигнала много само с германци, едва ли има нужда от използването на чужди играчи. Между другото, французите имат далеч по - нормален вид на този шампионат, белите не са в отбора от етническа толерантност :mrgreen: За сметка на това пък има и араби :mrgreen: За Хитлер ще те допълня, че идиотската реалност в съвременния свят е, че по улиците могат необезпокоявано да се разхождат малоумници с фланелки СССР и Че Гевара, но ако се облечеш с фланелка с пречупен кръст, ще те арестуват. И двата режима, и двете идеологии са античовешки, само че едната може да е отричана, но допускана от съвременния свят, за разлика от другата.
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: ЕВРО 2012:1/4 Финал: Германия - Гърция - 4:2 FT

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 23 юни 2012 16:15

dxl написа:
acmilan написа:.......Иначе нямах предвид, че същите хора, които са за Германия са и фенове на силните мъже :lol: а, че ми изниква аналогия от гледна точка на манията по немския отбор сред доста хора.


Ами тази мания, според мен, води корените си далеч преди играчи, като Йозил, Кедира, Аого, Подолски, Клозе, Гомес, Боатенг и пр. да заиграят за Германия.
По-скоро заради играчи, като Илгнер, Кьопке, Матеус, Хеслер, Анди Мюлер, Бирхоф, Кирстен, Кан, Баслер, Клинсман и др.....


А при "младежи" като мен, заради Сеп Майер, кайзер Франц Бекенбаур, Герд Мюлер, Уве Зеелер, Гюнтер Нетцер, Волфганг Оверат..... :)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ


Върни се в “Евро 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта