Европейското и Копите

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
keano_sj
Мнения: 117
Регистриран на: 14 мар 2011 16:13

Европейското и Копите

Мнениеот keano_sj » 17 юни 2012 16:03

Хайде, стига Копи, Мопи и Конкакафи! Баста и от южноамерикански ментена. Квалификация в Ла Пас, разцъквания в Лагос, къси пасове в Сеул...Моля, моля, тук е Европа!!! И колкото и да им е неприятно на малцината словославящи "жого бонито", тук и само тук се кове историята. Няма Лео, няма Меси. Неймар да си джитка на "малки". Радамел да си пие бирата и да не мърка. Защото тук, в Украйна и Полша е квинтесенцията на съвременния футбол, сблъсъците са копие на "300"-та от гръцката митология, а сюжетите драматични като Шекспирови такива. Изключая вдъхновения увод, е ред да спомена, че за пореден път Европейското дари истинския фен с неземно удоволствие и благодат. Вътрешните първенства са откровена "пунта мара", а случващато се ежедневно през месец юни, 2012 г. в пълна степен "кърти мивки" и създава герои. Как да не се възхитя на майсторството на Куба, на пласирането на Левандовски, на непримиримостта на Карагунис или на неуморимостта на Пиларж? Да преминавам ли към откритията Евген Коноплянка и Ирачек ?! Ами филигранният Жереми Менез, нестандартният Франк Рибери, "килърът" Марио Гомес и непробиваемият негов съотборник Матс Хумелс... Списъкът е дълъг, а удоволствието твърде ефимерно понятие. Цък-цъка или тика-тика футбол отстъпи място на здравите и мъжествени сблъсъци. Почти всички рефери влязоха в тон и дадоха широк фронт за безкомпромисни влизания. Затова към момента не виреят такива като Кристиано Роналдо, Ариен Робен, Марио Балотели и.т.н. Дърпайки калема, със сигурност бихме установили, че това първенство е еманация на най-добрите ценности, изградени на Стария континент и може би последното /бел. предстои реформа с увеличаването на отборите на 24/, което по безспорен начин доказа силата на европейския футбол и неговото деспотично превъзходство спрямо вариантите на Играта в двете полукълба на света. В крайна сметка "синове на вятъра" и безмислени турнири почти всички сме гледали...

Потребителски аватар
McLovin
Мнения: 1423
Регистриран на: 29 дек 2008 22:39
Контакти:

Re: Европейското и Копите

Мнениеот McLovin » 17 юни 2012 17:26

Мех... Не е лошо Евро 2012, но да се хули и отрича Копа Америка е глупаво... Последната Копа беше много приятна и поне на мен ми хареса доста...
Африканското първенство е слабо от чисто футболни стойности, но пък не му липсва колорит. Да, европейското е най-силното "континентално" първенство, но Копа Америка също държи едно много високо ниво. Останалите са за между другото...

[offtopic]Като пишете/копирате статии, преглеждайте ги поне за елементарни неща - "безСмислен"[/offtopic]
"За какво ми е публика, футбол трябва да се изграе при закрити врати! Футболът е изкуство!"

"Какво висше има в нашето първенство, че да се нарича Висша лига?!"

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16761
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Европейското и Копите

Мнениеот Udoji90 » 17 юни 2012 17:39

Като класа Копа Америка почти не отстъпва на ЕП, а като интрига Купата на африканските нации също не е по-лоша от Европейското. ;)
(Иначе не мога да отрека, че Евро 2012 си е интригуващо - самият факт, че след 2 кръга нямаше НИТО ЕДИН сигурен четвъртфиналист, е показателен.)

keano_sj написа:Цък-цъка или тика-тика футбол отстъпи място на здравите и мъжествени сблъсъци.

А това не знам как го реши. (И се казва "тики-така", а не "тика-тика".)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Dobri
Мнения: 1088
Регистриран на: 07 юни 2009 15:29
Контакти:

Re: Европейското и Копите

Мнениеот Dobri » 17 юни 2012 18:16

Udoji90 написа:Като класа Копа Америка почти не отстъпва на ЕП, а като интрига Купата на африканските нации също не е по-лоша от Европейското. ;)
(Иначе не мога да отрека, че Евро 2012 си е интригуващо - самият факт, че след 2 кръга нямаше НИТО ЕДИН сигурен четвъртфиналист, е показателен.)


Да, да.
Отборите в Латинска Америка са тактически неграмотни (изключвам Парагвай и Урогвай). Правят красиви мачове, вкарват голове, но двобоите са ниско качество.
Просто такъв им е манталитета - играят със сърце, а не с ум.

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Европейското и Копите

Мнениеот Tommi » 17 юни 2012 18:26

Европейското първенство е най-силният футболен турнир на ниво национални отбори, по-силен дори и от световното първенство.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Европейското и Копите

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 17 юни 2012 19:50

Tommi написа:Европейското първенство е най-силният футболен турнир на ниво национални отбори, по-силен дори и от световното първенство.

До голяма степен съм съгласен с това мнение, но да не забравяме, че от общо 19 световни титли досега 9 са заминали за Южна Америка. ;)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Европейското и Копите

Мнениеот Tommi » 17 юни 2012 20:12

Captain Stottlemeyer написа:
Tommi написа:Европейското първенство е най-силният футболен турнир на ниво национални отбори, по-силен дори и от световното първенство.

До голяма степен съм съгласен с това мнение, но да не забравяме, че от общо 19 световни титли досега 9 са заминали за Южна Америка. ;)

Но повечето са в Европа. :lol:

Проблемът е, че отбори като Хондурас, Нова Зеландия, Тринидад и Тобаго, Заир, Хаити и др. заемат местата на доста по-класни отбори от Европа, например. Но все пак затова е световно първенство, за да има отбори от целия свят. ;)
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8894
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Европейското и Копите

Мнениеот bilyaletdinov » 17 юни 2012 20:12

Това е най-слабото европейско в последните години . Големите отбори се пестят и гледат да минат рационално , големите играчи са смазани от умора (това най-много си личи в играчите на Реал и Барса) , в мачовете може да се вкарват много голове , но досега за мен е имало 2 качествени мача - Италия-Испания и Германия-Холандия . А това колко слаба била Копа Америка е супер тъпо . Отбори като Чили , Уругвай , Бразилия и Аржентина могат по всяко време да бият , който и да е европейски отбор . Даже се обзалагам , че тези тимове , които съм изброил ще бъдат 1/4-финалисти на Мондиал 2014 .
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Европейското и Копите

Мнениеот Tommi » 17 юни 2012 20:21

bilyaletdinov написа:Това е най-слабото европейско в последните години . Големите отбори се пестят и гледат да минат рационално , големите играчи са смазани от умора (това най-много си личи в играчите на Реал и Барса) , в мачовете може да се вкарват много голове , но досега за мен е имало 2 качествени мача - Италия-Испания и Германия-Холандия . А това колко слаба била Копа Америка е супер тъпо . Отбори като Чили , Уругвай , Бразилия и Аржентина могат по всяко време да бият , който и да е европейски отбор . Даже се обзалагам , че тези тимове , които съм изброил ще бъдат 1/4-финалисти на Мондиал 2014 .

Аз пък съм на обратното мнение. :) Доволен съм от първенството и като качество на игра, и като интрига и развитие на мачовете, въпреки че очаквах "уморени звезди" и слаби мачове в груповата фаза.
За Бразилия и Аржентина е ясно, че могат да са по-добри или поне равностойни на всеки един отбор, но не мога да се съглася, че Уругвай и Чили са по-добри (или равностойни) примерно от Испания и Германия.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8894
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Европейското и Копите

Мнениеот bilyaletdinov » 17 юни 2012 20:39

Tommi написа:Аз пък съм на обратното мнение. :) Доволен съм от първенството и като качество на игра, и като интрига и развитие на мачовете, въпреки че очаквах "уморени звезди" и слаби мачове в груповата фаза.
За Бразилия и Аржентина е ясно, че могат да са по-добри или поне равностойни на всеки един отбор, но не мога да се съглася, че Уругвай и Чили са по-добри (или равностойни) примерно от Испания и Германия.

Може би от Испания и Германия не са , но не отстъпват на другите европейски отбори , да не кажа че биха се справили с отбори като Англия , Италия и ко . Самият факт , че един от най-трудните мачове на Испания в РЮА беше срещу Парагвай е показателен , даже ако Оскар Кардосо беше вкарал от дузпа за 1-0 може би Испания нямаше да е световен шампион ;) Идеята ми е , че в Южна Америка отборите не са по-слаби в сравнение с европейските "колоси" . Лично мое мнение , че отбори като Гърция , Чехия , Хърватия нямаше да могат да излязат от групите си на едно Световно . А за европейското какво да кажа , щом една Холандия с Робен и Ван Перси е на 80% аут... ;)
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!


Върни се в “Евро 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта