Има ли шансове Русия за трофея ?

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21463
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Анкета: За кого освен за Русия ще викате на Европейското?

Мнениеот metodito » 09 юни 2012 10:22

Изображение


[offtopic]За Русия - не! И вчера резултата спокойно можеше да 4-2 или 4-3. Руснаците ще имат ядове с Полша и Гърция, но очаквам въпреки това да играят с... Италия на четвъртфинала. ;)
Чехите исторически са ми симпатичен отбор - практикуват нападателен и техничен футбол. Това вчера не ми хареса, което видях от чехите - зле в защита, зле в атака... въобще... злета![/offtopic]

Потребителски аватар
sl321
Мнения: 2807
Регистриран на: 21 апр 2008 15:17

Re: Анкета: За кого освен за Русия ще викате на Европейското?

Мнениеот sl321 » 09 юни 2012 10:53

А бе какво толкова усложнявате нещата бе?
За мен това е просто футбол и аз симпатизирам или не на някой заради футбола.Какви са тия глупости където някакви русофили пишат.....просто нямам думи....
Ако трябва да си кажа впечатленията от Русия и от руснаците,в последните години внасях руска стока и работих с три различни фирми представени от трима различни човека........абсолютно некоректни хора,абсолютни лъжци.Нямат нищо общо с цивилизования начин на общуване.Споразумяваш се за едно,казват ти : Моооожнаа! И след това няма абсолютно нищо общо с това с което си се споразумял......Абсолютни диваци...
Преди време съм си мислил че нашия странен манталитет сме го взели от турците ( защото така са ни промивали мозъците,че те са много лошите хора) ,но в последните години се убедих че лошите черти на нашия манталитет го имат точно те,което ме кара да си мисля че сме повлияни от тях.
Искам да кажа че не за това не съм за Русия на европейското.Просто това е футбол и аз не търся никакви допирни точки с политика,история,преки впечатления и т.н.
Руснаците играят добър футбол,не съм им противник ,но пък не съм им и фен.Абсолютно са ми безразлични от гледна точка на футбола.

Ако трябва да се търси историческа нишка,за кой трябва съм ,аз мисля че ако сме останали на страната на Германия и бяхме под тяхно влияние,щяхме да сме много по-добре.То е видимо че е така.Баба ми ми е разказвала че е имала квартиранти и немци,и руснаци ( по време на войната).Казва : Немските офицери бяха спретнати,възпитани от всякъде изрядни.Раздавали са подаръци ( все още имаме една голяма ножица която реже така както никоя друга ( дядо ми е бил шивач и е служила за платова)),и като цяло отношението е било много добро към хората.
Руснаците като са дошли , казва , крадяха,гледаха жените все за оная работа,все пиене търсеха,все нещо на аванта......та така....По скоро съм за Германия от тая гледна точка от колко за Русия....Съжалявам русофили!
http://www.eridubet.com
Доста блогове с типстъри на едно място.

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: Анкета: За кого освен за Русия ще викате на Европейското?

Мнениеот Viktor4o_Rs » 09 юни 2012 11:29

manoll написа:Да не повярваш що народ ги "робска люлка люлее"... Русия, най-големия агресор за последните няколко века, ни била овободила 2 (!) пъти, от робство (!)...

О, неразумни, четете за великия ген. Колев, пердашил мужиците в Добруджа (какво ли са правили там тогава, а ?), четете за Стамболов, апостол от Априлското въстание, който като премиер заплаща с живота си за борбата да не станем руски протекторат; четете Захарий Стоянов и Задунайската губерния, четете нещата на Вазов от 14-15 година, четете Левски, който пише на Каравелов че ако "някой иска да вкара миризливия казашки ботуш в България, лично с моите кунки (ръце) ще му откъсна кайсиите".

Четете за Народния съд, където по заповед на Москва без съд е избит елита на нацията - военни, лекари, общественици, учени - повтарям - без съд! - точно както идеологическите си братя нацистите.


Е, ако не ви се чете, идете да чистите паметника на красная армия, закачете си снимката на бай Тошо както се целуват с Брежнев уста в уста, и викайте за Русия на европейското, щото "ни били освободили" - така и така сте неспасяеми, по-лошо не може да стане


Синьото сърце ще ти обясни, че руснаците са били в правото си да са в Добруджа, че Стамболов ще да е бил фашага, предшественик на Мусолини и Хитлер и че Народния съд сигурно също е справедлив. А паметника на Съветската армия, ами той си е бил на обикновения съветски войник (не че е имало битки в България, ама трябва да си има паметник, как така без него) :mrgreen: Въобще, важно е ние да правим каквото й е кеф на Русия, а нашите интереси могат да си таковат майката, те нямат значение ;)
Иначе е наистина лошо, че смесихме политиката с футбола, не бива. Факт е, че Русия има страхотни футболисти и игра прекрасно срещу Чехия. Но е твърде рано да ги превъзнасяме.
Изображение


Потребителски аватар
grasiani
Мнения: 2105
Регистриран на: 08 авг 2009 20:58
Контакти:

Re: Анкета: За кого освен за Русия ще викате на Европейското?

Мнениеот grasiani » 09 юни 2012 11:55

sl321 написа:А бе какво толкова усложнявате нещата бе?
За мен това е просто футбол и аз симпатизирам или не на някой заради футбола.Какви са тия глупости където някакви русофили пишат.....просто нямам думи....
Ако трябва да си кажа впечатленията от Русия и от руснаците,в последните години внасях руска стока и работих с три различни фирми представени от трима различни човека........абсолютно некоректни хора,абсолютни лъжци.Нямат нищо общо с цивилизования начин на общуване.Споразумяваш се за едно,казват ти : Моооожнаа! И след това няма абсолютно нищо общо с това с което си се споразумял......Абсолютни диваци...
Преди време съм си мислил че нашия странен манталитет сме го взели от турците ( защото така са ни промивали мозъците,че те са много лошите хора) ,но в последните години се убедих че лошите черти на нашия манталитет го имат точно те,което ме кара да си мисля че сме повлияни от тях.
Искам да кажа че не за това не съм за Русия на европейското.Просто това е футбол и аз не търся никакви допирни точки с политика,история,преки впечатления и т.н.
Руснаците играят добър футбол,не съм им противник ,но пък не съм им и фен.Абсолютно са ми безразлични от гледна точка на футбола.
Ако трябва да се търси историческа нишка,за кой трябва съм ,аз мисля че ако сме останали на страната на Германия и бяхме под тяхно влияние,щяхме да сме много по-добре.То е видимо че е така.Баба ми ми е разказвала че е имала квартиранти и немци,и руснаци ( по време на войната).Казва : Немските офицери бяха спретнати,възпитани от всякъде изрядни.Раздавали са подаръци ( все още имаме една голяма ножица която реже така както никоя друга ( дядо ми е бил шивач и е служила за платова)),и като цяло отношението е било много добро към хората.
Руснаците като са дошли , казва , крадяха,гледаха жените все за оная работа,все пиене търсеха,все нещо на аванта......та така....По скоро съм за Германия от тая гледна точка от колко за Русия....Съжалявам русофили!

Какво ме интересува баба ти,дядо ти, и твоите житейски тегоби,мен ме интересува футбола и спорта а е видно че руснаците имат по големи успехи от нас и са една от 4 сили в спорта изобщо.Всеки има право да симпатизира на когото си иска, а за политика не искам да споря защото е излишно губене на нерви и време.Всеки преценява нещата от собствения си мироглед,затова хората сме различни иначе щяхме да сме роботи.Много мразя разни глашатаи подкрепящи някого, да ми казват 'съжалявам' за моята позиция.

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Анкета: За кого освен за Русия ще викате на Европейското?

Мнениеот acmilan » 09 юни 2012 12:37

sl321 написа:А бе какво толкова усложнявате нещата бе?
За мен това е просто футбол и аз симпатизирам или не на някой заради футбола.Какви са тия глупости където някакви русофили пишат.....просто нямам думи....
Ако трябва да си кажа впечатленията от Русия и от руснаците,в последните години внасях руска стока и работих с три различни фирми представени от трима различни човека........абсолютно некоректни хора,абсолютни лъжци.Нямат нищо общо с цивилизования начин на общуване.Споразумяваш се за едно,казват ти : Моооожнаа! И след това няма абсолютно нищо общо с това с което си се споразумял......Абсолютни диваци...
Преди време съм си мислил че нашия странен манталитет сме го взели от турците ( защото така са ни промивали мозъците,че те са много лошите хора) ,но в последните години се убедих че лошите черти на нашия манталитет го имат точно те,което ме кара да си мисля че сме повлияни от тях.
Искам да кажа че не за това не съм за Русия на европейското.Просто това е футбол и аз не търся никакви допирни точки с политика,история,преки впечатления и т.н.
Руснаците играят добър футбол,не съм им противник ,но пък не съм им и фен.Абсолютно са ми безразлични от гледна точка на футбола.

Ако трябва да се търси историческа нишка,за кой трябва съм ,аз мисля че ако сме останали на страната на Германия и бяхме под тяхно влияние,щяхме да сме много по-добре.То е видимо че е така.Баба ми ми е разказвала че е имала квартиранти и немци,и руснаци ( по време на войната).Казва : Немските офицери бяха спретнати,възпитани от всякъде изрядни.Раздавали са подаръци ( все още имаме една голяма ножица която реже така както никоя друга ( дядо ми е бил шивач и е служила за платова)),и като цяло отношението е било много добро към хората.
Руснаците като са дошли , казва , крадяха,гледаха жените все за оная работа,все пиене търсеха,все нещо на аванта......та така....По скоро съм за Германия от тая гледна точка от колко за Русия....Съжалявам русофили!

Това за немските и руските офицери и аз съм го чувал многократно от свидетели на събитията, при това с всякаква политическа ориентация. Немецът никога няма да ти направи нещо, ако няма заповед за това. Плащали са си за всичко закупено като храна и т. н., отнасяли са се с българите като партньори, не като окупатори, те не са и били такива, разбира се. Именно това е основният исторически принос на Н. В. цар Борис, той не позволи на никого да окупира България. Направи така, че немците да дойдат като приятели, не като завоеватели. Други обаче и техните съветски приятели направиха така, че България да се третира като загубила войната, избиха българската интелигенция, македонизираха Македония, забавиха историческото развитие на България с десетилетия, създадоха народът от страхливци и доносници, който сме сега... Немецът е възпитан, коректен човек, докато пияната свиня знае само да мародерства. Ето тук идва и разликата между двете нации. И Хитлер, и Сталин са масови престъпници, едни от най - големите изроди в историята, разликата е в манталитета на обикновените хора. Уважавам Германия много поради много причини, но това не значи, че съм за тях във футбола. Много обичам, когато Скуадрата ги бие на всяко голямо първенство :lol: :mrgreen: Германия е минавала през всеки във футбола(с Бразилия имат само един мач в историята, трудно е там да се говори за съперничество), всички знаем приказките за това, че немецът не се отказва, докато главата му не е на метър от тялото, накрая винаги печелят германците и т. н. Всичко това е истина, стига на отсрещната страна да не стои Италия :) Дори феновете на Бундестима го знаят и няма защо да се обиждат от написаното :) Разбира се, всяко начало си има и край, нищо чудно тази серия да бъде прекъсната точно сега. В едно обаче съм сигурен - ще бъдем свидетели на много силно първенство, което ще помним дълго време, за разлика от последните няколко големи първенства. Колкото до шансовете на руския отбор - за титла не смятам, че ще се преборят, но имат силен отбор, чийто последен шанс за нещо наистина голямо е сега. Минават групата от раз, но 1/4 финалът ще е изключително труден за тях.
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
petar123
Мнения: 288
Регистриран на: 23 фев 2010 21:17
Контакти:

Re: Има ли шансове Русия за трофея ?

Мнениеот petar123 » 09 юни 2012 12:53

Хайде пак някои хора объркаха футбола с политиката - това никога не съм го понасял! Както е казал Гари Линекер - Футболът е една проста игра, измислена от англичаните, в която накрая винаги печелят немците! По случая аз винаги, като не играе България, съм за Англия. Даже с риск да ме помислят за луд съм сложил 5 лева за Англия и 2 лева за Анди Керъл за голмайстор на турнира.
Иначе братушките вчера играха добре, но не мисля, че имат особени шансове. И да уточня още нещо - по-възможно е руснаците да са прихванали нещо от нас, отколкото ние от тях. Все пак ние сме авторите на Славянската писменост, философия и култура, а не те. И в крайна сметка те говорят на развален български, а не ние на развален руски. А че не можем да избягаме от тях и те от нас - това е друг въпрос. Вижда се, че не извличаме кой знае какви дивиденти, когато го правим...

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Има ли шансове Русия за трофея ?

Мнениеот acmilan » 09 юни 2012 12:57

petar123 написа:Хайде пак някои хора объркаха футбола с политиката - това никога не съм го понасял! Както е казал Гари Линекер - Футболът е една проста игра, измислена от англичаните, в която накрая винаги печелят немците! По случая аз винаги, като не играе България, съм за Англия. Даже с риск да ме помислят за луд съм сложил 5 лева за Англия и 2 лева за Анди Керъл за голмайстор на турнира.
Иначе братушките вчера играха добре, но не мисля, че имат особени шансове. И да уточня още нещо - по-възможно е руснаците да са прихванали нещо от нас, отколкото ние от тях. Все пак ние сме авторите на Славянската писменост, философия и култура, а не те. И в крайна сметка те говорят на развален български, а не ние на развален руски. А че не можем да избягаме от тях и те от нас - това е друг въпрос. Вижда се, че не извличаме кой знае какви дивиденти, когато го правим...

Поздравления за втората част от мнението ;) Не Русия е майка на нас, както беше написано по - рано в темата, а е точно обратното ;)
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
sl321
Мнения: 2807
Регистриран на: 21 апр 2008 15:17

Re: Анкета: За кого освен за Русия ще викате на Европейското?

Мнениеот sl321 » 09 юни 2012 14:02

grasiani написа:
sl321 написа:А бе какво толкова усложнявате нещата бе?
За мен това е просто футбол и аз симпатизирам или не на някой заради футбола.Какви са тия глупости където някакви русофили пишат.....просто нямам думи....
Ако трябва да си кажа впечатленията от Русия и от руснаците,в последните години внасях руска стока и работих с три различни фирми представени от трима различни човека........абсолютно некоректни хора,абсолютни лъжци.Нямат нищо общо с цивилизования начин на общуване.Споразумяваш се за едно,казват ти : Моооожнаа! И след това няма абсолютно нищо общо с това с което си се споразумял......Абсолютни диваци...
Преди време съм си мислил че нашия странен манталитет сме го взели от турците ( защото така са ни промивали мозъците,че те са много лошите хора) ,но в последните години се убедих че лошите черти на нашия манталитет го имат точно те,което ме кара да си мисля че сме повлияни от тях.
Искам да кажа че не за това не съм за Русия на европейското.Просто това е футбол и аз не търся никакви допирни точки с политика,история,преки впечатления и т.н.
Руснаците играят добър футбол,не съм им противник ,но пък не съм им и фен.Абсолютно са ми безразлични от гледна точка на футбола.
Ако трябва да се търси историческа нишка,за кой трябва съм ,аз мисля че ако сме останали на страната на Германия и бяхме под тяхно влияние,щяхме да сме много по-добре.То е видимо че е така.Баба ми ми е разказвала че е имала квартиранти и немци,и руснаци ( по време на войната).Казва : Немските офицери бяха спретнати,възпитани от всякъде изрядни.Раздавали са подаръци ( все още имаме една голяма ножица която реже така както никоя друга ( дядо ми е бил шивач и е служила за платова)),и като цяло отношението е било много добро към хората.
Руснаците като са дошли , казва , крадяха,гледаха жените все за оная работа,все пиене търсеха,все нещо на аванта......та така....По скоро съм за Германия от тая гледна точка от колко за Русия....Съжалявам русофили!

Какво ме интересува баба ти,дядо ти, и твоите житейски тегоби,мен ме интересува футбола и спорта а е видно че руснаците имат по големи успехи от нас и са една от 4 сили в спорта изобщо.Всеки има право да симпатизира на когото си иска, а за политика не искам да споря защото е излишно губене на нерви и време.Всеки преценява нещата от собствения си мироглед,затова хората сме различни иначе щяхме да сме роботи.Много мразя разни глашатаи подкрепящи някого, да ми казват 'съжалявам' за моята позиция.


Що не си ......На кура ми е какво мразиш.Друг път като коментираш някакво мнение,поне го прочети.

Аз като цяло съм за Испания.....от много години насам!
http://www.eridubet.com
Доста блогове с типстъри на едно място.

Потребителски аватар
Жозе Моуриньо
Мнения: 443
Регистриран на: 15 сеп 2011 14:38
Контакти:

Re: Има ли шансове Русия за трофея ?

Мнениеот Жозе Моуриньо » 09 юни 2012 14:55

Ще е супер ако братушките грабнат трофея в Украйна .


Върни се в “Евро 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта