5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот ogrizko » 04 авг 2023 21:33

до тук сме много добре с точките :) но като гледам играта дано не си останем пак с толкова след мача..
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7825
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот ShooterMan » 04 авг 2023 22:03

Излезем ли както с Етър получаваме 3 парцала от Славия без изобщо да го коментираме. Ако настройката е друга - мисля, че Хосе Мария Бакеро, макар навремето да беше отличен футболист, като треньор е един пълен физкултурник и начина по който ги опердашиха Ботев Вр го показа. Бакеро, че няма да завърши сезона - няма, въпроса е дали ще сколасаме да се вредиме и ние да чукнем едно "мъдо" до уволнението му хахаха. Ако ЦСКА им разковат дъските ще са се гипсирали малко или много и притиснати за точки, подплатено с физкултурника на пейката - готови са за 2-ка. Но пак да се върна в началото - излезем ли както с Етър просто ще ги реанимираме и нищо повече.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Mariner
Мнения: 53
Регистриран на: 31 авг 2021 01:25
Контакти:

Re: 5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот Mariner » 07 авг 2023 07:58

Днес, от нямаме какво да правя, си пуснах Диемата с надеждата да случа поредната издънка на най-измисленото нещо, на което съм бил свидетел в последните може би 20 години от съзнателния ми живот - отборът с многото имена и тирета.
Бяг сигурен, че къде с Ганчо-Гинчевска или Варо-Кабакова намеса, ще наблюдавам комедия, която ако не друго ще ми оправи настроението за част от идващата работна седмица.
Уви, това, което видях от една страна ме зарадва, защото ловешките клоуни изглеждаха по скоро като един добре познат Каменаро-Възрожденски катун, отколкото кандидат за каквото и да е било. От друга страна останах изключително удивен и донакъде уплашен от продукцията на Бакеровския отбор. Да си призная преди този кръг бях съгласен с епитетите, които Шутъра използва за Бакеро, но 120 минути по-късно съм на съвсем друго мнение. Същите дърводелци, които при Загорчич изглеждаха готови да осакатят всеки дръзнал да прояви техника, днес комбинираха и атакуваха успешно срещу жалкото подобие на кандидат шампион. А Бакеро не е никакъв физкултурник, а доказа, че освен от (не)марков алкохол, за което свидетелства изтерзаната му външност, все още разбира и от Футбол.
Много трудно ще вземем нещо от това гостуване и надеждата ми е, както винаги нашият най-голям коз отново да покаже класата си.
Може би е време и на вратарят ни да седне на пейката, защото след мач със Сърбия е неузнаваем.
Очаквам отново трудно първо полувреме и нова треньорска победа на Илиян.

ShooterMan
Мнения: 7825
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот ShooterMan » 07 авг 2023 09:37

И аз гледах мача и заставам още по-твърдо зад всяка своя дума относно физкултурника Бакеро. Причината, поради която подопечените му комбинираха успешно беше съвсем очевидна за всеки - на пейката на Тирето имаше един още по-голям физкултурник в лицето на Нестор Ел Маестро. Който и преди се доказа като тотален физкултурник. Да не забравяме каква лекция му дръпна Сепси/Пепси онзи ден с 4:0. В момента сбирщайна на Ел Маестро не е никакъв критерий, за никой, даже и за физкултурника Бакеро. Междудругото - аз гледах Етър - Славия, където нашия човек Луканов тотално го надигра, трябваше да го бие с 3-4 гола разлика, т.е. Бакеро спокойно можеше и да е с 0 точки - както комбинираше, така накрая беше опълченец и ЦСКА изтърва 1000% гол на празна врата при паднал вратар, а накрая и още един - от воле на празна врата. Изобщо на страна оставяме и лекцията, която му изчете Даниел Моралес във Враца....Така, както уж комбинираше, така щеше и да загуби мача, от най-некъдърния треньор в лигата - Нестор Ел Маестро. Изобщо не се съмнявам, че в мача срещу Славия най-големия коз се казва Илиан Илиев, смятам и, че изиграхме слабите си мачове (4 на брой, от които взехме 10 точки) и е време за силен такъв. Снощи единствено съжалявам, че ние не гостувахме на Армията, защото дори при играта ни от Крумовград или Арда щяхме да ги разгромим, ама наистина да ги разгромим по подобие на Сепси.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Nobody007
Мнения: 367
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот Nobody007 » 07 авг 2023 10:55

Приключихме с тегавите мачове и е вече ред на по-сериозните двубои, в които реално можем да видим нашето си ниво.
С интерес и любопитство наблюдавах продукцията на Славия и тирето снощи.
За отбора домакин с амбициите за т.нар. кандидат-шампион какво да кажем ? Разпасана сбирщина от "квалитетни" чужденци. Жалки на моменти и гротескни дори бх казал. Тотален регрес, който се задълбочава. Феновете им прпознавачи уж бяха "Завинаги верни", а ги изоставят след две загуби...
За Славия - те си взеха това, за кето бяха дошли и си тръгнаха доволни. Играта, която поднесоха с българите (и двама чужденци) в състава си - бе изключително стройна в защита, а в нападението Галин Иванов с неговите вече 35 години всяваше хаос в смешния защитен вал на тирето. Дори и Ертан Томбак изглеждаше като истински класен бек на фона немощните дезориентирани защитници на тирето. Дори щеше и с попадение да се отличи, ако бе малко по-точен.

Трудно е да се направи точна релация на този мач с нашия (който предстои). Нашата игра няма нищо общо с тактиката на т.нар. ЕлМаестро (безконечните балонни центрирания към дебелите Назон и Файтон). Ще гостуваме... и предполагам, че ще разчитаме на бързи атаки, в които да търсим наши попадения. Там ни е силата. Бързите разигравания на скорост по крилата. В защитата дано се изберат правилните изпънители и да се противодейства ефикасно на Галин Иванов и Тони Тасев.
Славия са костелив орех. Нека не забравяме, че ни биха през миналата кампания на техния стадион. От тогава изтече много вода. Ние играем много различно, а снощи се видя, че под ръководството на Бакеро - Славия е далече под желаното ниво.
Една победа в този труден двубой ще даде много самочувствие и вярва в реализацията на нашите амбиции.

Nobody007
Мнения: 367
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот Nobody007 » 07 авг 2023 11:21

ShooterMan написа:Снощи единствено съжалявам, че ние не гостувахме на Армията, защото дори при играта ни от Крумовград или Арда щяхме да ги разгромим, ама наистина да ги разгромим по подобие на Сепси.


Ще повярваш ли, че точно същото си мислех и аз докато снощи гледах мача им със Славия.
В момента са в ситуация, в която всеки един отбор от ефбет може да ги бие. Без изключение.

ShooterMan
Мнения: 7825
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот ShooterMan » 07 авг 2023 23:50

Вярвам, защото всеки забеляза, че ЦСКА са някакви ретарди. Още с Хебър. Още със Сепси, където станаха за смях и в двата мача. Въпроса, който нас трябва да ни вълнува е кога и как Славия изпита най-много проблеми срещу този слаб отбор на ЦСКА? И отговарям (споредм мен, без да съм експерт) - когато ЦСКА спря да се опитва да играе, защото не може и започна да центрира яко към Назон и другите....абе да центрира изобщо. Генев и сие не са стабилни защитници - да припомня как Генев ни подари победата на Коматево предната година при 3:4 с Ботев. В момента в който сбирщайна на Ел Маестрото започна да центрира яко - Славия просто капитулира и даже бяха готови и да загубят. Решение - Наско Илиев! Задължително Наско за мен, без значение дали вкарва той или не - изключителната му физика и поемане на топката отваря много нашите крила, играта му на втория етаж - безценна, особено срещу нестабилен защитник като Генев. Прибавям и Живко, Дробаров и Дани Димов - и нещата стават лоши за Славия при статичните положения. Според мен единия измежду Сула и Алекс трябва да си почине, а който от двамата почне - да е на крилото, в центъра - Васката, Пабло и Дани Димов, а на другото крило - Златев. Всичките проблеми на Славия дойдаха от левия им бек, той е много агресивен в атака, но в защита е страшно халтав, докато ние имаме и Виктор и Ники в тази зона и можем и трябва да му направим живота същински Ад.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Nobody007
Мнения: 367
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот Nobody007 » 08 авг 2023 09:55

Много е трудно да се каже кой трябва да играе и кой да почива, но в интервюто си след мача с Етър, Илиан призна и намекна нещо, което прозвуча поне за мен твърде притеснително, цитирам: "А и както се казва ... някои от момчетата взеха да стъпват много 'тежко'... не само от този сезон, но и от предния."
Кого ли визираше... в липса на мотивация ?!! И това още в предния сезон...

Дано наистина бързо се изгладят тези настроения, защото в противен случай това няма да остане без неприятни последствия в предстоящите двубои с по-силни противници - Славия, Лудогорец и ЦСКА тире Сф.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот ogrizko » 08 авг 2023 12:00

за мен Алекс Фернандез е тотална дупка от началото на сезона и се губи по терена.... предния сезон беше супер определящ за играта ни като цяло и затова сега страдаме, щото нищо не играе, а иначе заема място на терена ;) както и казах в другата тема ...ако така мисли да продължава да си заминава и така :P

относно последния мач на Велислав Василев напълно го оправдавам момчето, защото най-после вкара гол... и затова срещу Етър беше много превъзбуден, искаше му се да вкара нов гол и пропусна да направи някои пасове и добри комбинации.... абе, прегоря малко от желание така да го кажем.... в смисъл много дълго като си чакал нещо и най-сетне се е получило има шанс да си повярваш малко в повече и да не вземеш най-добрите решения заради емоциите... но аз лично съм доволен от старанието и предполагам, че ще има повече прагматичност от негова страна и няма да са нещата както срещу Етър :)

Златев също е опция срещу Славия, особено ако ще разчитаме повече на контри и бързи пробиви.... но да не се лъжем срещу Славия ще ни бъде трудно и срещу ЦСКА се видя, че са организирани и знаят какво правят по терена... на испанеца е нормално да му трябва малко време да напипа нещата все пак идва от съвсем различна култура и друг футбол, но чак да е физкултурник не мисля :roll: така че дано по-добрите мачове на Славия да следват след мача им с нас....

и мен ме е яд, че не играем с ЦСКА :lol: :lol:
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7825
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 5 кръг /Славия - Черно море/ 12.08 събота 21.15

Мнениеот ShooterMan » 08 авг 2023 21:48

Преподписването на Сула е много добра новина. Харесвам играта му още от първия му мач. Надявам се и новия договор да му даде крила за мача със Славия.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта