20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

ShooterMan
Мнения: 7828
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот ShooterMan » 18 фев 2023 17:29

Не знам колко пъти ще го играем този мач, като развоят е винаги един и същ. Само, че днес играхме слабо. Или по-точно Киров добре ни парира. Като цяло всичко което създадохме бяха индивидуални неща - 2-3 добри отигравания на Алекс и бих казал Наско Илиев, но нямаше шанс на 2 пъти. Получихме абсолютно смехотворен гол, който доказва, че не заслужаваме 3 точки. Бяхме подценили мача - ярко доказателство беше лежерното темпо и онази грешка на Дюлгера ПП в края. При такава ниска концентрация беше нормално да влезе някой гол, но чак така, от тъч никой не очакваше. 1 точка не е зле на фона на това. Като цяло деня е в сянката на кончината на Петър Жеков, макар и не наша легенда - един от най-големите български футболисти, мир на праха му.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 541
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот 'enki' » 18 фев 2023 18:01

Уви, допуснахме изравняване. Трябваше да се напънем още малко и да вземем победата.
Както и да е, ясно е, че няма да печелим всеки мач.

Nobody007
Мнения: 369
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот Nobody007 » 18 фев 2023 18:28

Мач, който сме гледали много пъти.
Добро първо полувреме, през което повеждаме в резултата, но не успяваме да материализираме останалите създадени ситуации по една или друга причина. Вместо обаче да търсим второто попадение, което да успокои нещата - излизаме да доиграем и да добутаме някакси второто полувреме, вярвайки че не би се стигнало до фатални грешки. И неминуемо обаче се стига, разбира се...
За тези защитници в състава ни е повече от учудващо това, което се случи при гола. Всички се бяха скупчили около Калоян Кръстев, забравяйки летежа на топката, която тупна в пеналта.... Изненадващо странно бе колко неадекватно изглеждаше защитата ни в една несложна статична ситуация.
Както и да е... Нищо трагично не се е случило. Напротив. Нека се направят добрите изводи и анализи и да се изгледа повторно цялото второ полувреме си мисля аз. Би било много полезно.
Леки мачове няма. Това е истината. При липса на пълна концентарция - точки се губят.
Само Черно море!

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 577
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот Eastern » 18 фев 2023 18:39

Илиан хубаво говори че трябва да се взимат поуки от такива мачове обаче явно и той не го прави защото всичко което можеше да обърка като решения го обърка и една победа днес щеше да ни залъже че нещата се променят към по добро.
Пореден безличен сезон, нищо ново, вече сме свикнали.

deadlock
Мнения: 128
Регистриран на: 21 апр 2021 12:15
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот deadlock » 18 фев 2023 18:57

Добре, бе, мама му стара - колко пъти трябва да го играем този мач? Колко пъти трябва да загубим точки по абсолютно един и същи начин, за да си вземе Илиан поука? Това нещо го гледаме с години. Вместо да си затворим мача с втори гол ние излизаме цяло второ полувреме да пазим 1-0 и накрая получаваме тъп гол, след тъп гол. Цяло второ полувреме се разхождаха фланелките и накрая трябвало да си вземем поука. Не, Илиане, ти трябва да си вземеш поука, защото правиш едно и също нещо вече не знам си коя година. Сума ти точки изпуснахме по този абсолютно балъшки и мишкарски начин. И малоумник щеше да проумее, че като се затваряш да пазиш 1-0 цяло второ полувреме ще получиш тъп гол. Тези изгубени точки днес са само и единствено вина на Илиев.

Фернандес и Сула бяха над всички. Поне вече почнахме да играем с два офанзивни халфа, а Панайотов да стой като дефанзивен такъв.

Sole
Мнения: 4564
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот Sole » 18 фев 2023 19:13

Една и съща простотия повтаря Илиан във всички домакински мачове срещу отбори от долната половина на таблицата!/не знам вече колко точки загубихме във Варна по идентичн начин!?/ Влизаме добре в мача, повеждаме с 1:0 и вместо да се стермим да затворим мача се успокояваме в превъзходството си и в лежерно темпо пестим сили до края на мача......докато ни изравнят. Илиан още в 60мин с влизането на Димов тръгна да удържа това 1:0 и естствено отново сгреши. Дори ако не беше извършил никакви смени щеше да спечелим мача. Няма как да изкараш офанзивен играч и да вкараш дефанзивен такъв в лицето на Димов/който все още е много далеч от нужната форма след дългото отсъствие заради тежка контузия/ и в допълнение да пуснеш Ники Златев отново на неудобната за него позиция вляво по крилото/ на Златев силата му е по дясното крило и там му е мястото!/ и да искаш да запазиш поне нивото на играта до този момент. А пускането в края на мача на Иса просто беше отчаян ход след като всичко в играта ни се обърка.

ShooterMan
Мнения: 7828
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот ShooterMan » 18 фев 2023 19:20

Според мен пускането на Сашо Василев крило не бе удачен ход. Гола, който вкара на Левски накара Илиан да продължава с 2 бека отляво и без крило. На пожар, веднъж, да парираш противников силен фланг - ОК, но всеки път няма как с 2 бека. И да, смяна Сула за Димов не беше нужна толкова рано, а точно преди 1:1 видяхме как гения на футбола Велев и той тръгваше да влиза. Ангел Ангелов трябваше да играе и то - титуляр. Не с 2 бека....
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5156
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот ogrizko » 18 фев 2023 19:40

Поне се получи интересен мач. Аз такъв гол не бях виждал, 4-5 защитника и вратаря само да изгледам топката. И между впрочем във вратарското поле и Дюлгера можеше да измисли нещо, а не само да чака и да гледа. Да не говорим, че още една негова грешка имаше ;)
Сашо Василев тоя мач хич не ми хареса и се надявах Ангелов или Златев да го сменят точно него. Дани Димов в тоя мач не помогна особено, въпреки че разбирам идеята да трупа минути и да влиза във форма. Като цяло е добре да се извадят някакви изводи и да се играе мотивирано поне до 2-0 ....едва ли Илиан им казва да спрат да играят! Силно ме съмнява последното, а е очевидно как футболистите като домакини особено се отпускат като поведат. Не знам откъде е това самочувствие, че противника уж не може да ни вкара?!
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7828
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот ShooterMan » 18 фев 2023 21:11

Днес никой не беше на ниво, просто подценихме мача, това е, а и ранния лесен гол съвсем ни обърка главите. Сашо Василев сам каза, че не е крило, той и с Левски не игра кой знае какво, всичко интересно се правеше от Виктор и Велислав на другия фланг, просто имаше късмета да е на точното място в точния момент, а вратаря да е татковия бездарник Николетка. Максимата, че не се пипа отбора при победа е много грешка максима, точно една победа не води до никакви правилни изводи. Сам Илиан каза, че сме били беззъби по крилата - Вили беше добре, но получи много тежък удар в главата и от там беше вече напълно объркан, може би още при удара вместо да го карат да диша амоняк да го бяхма сменили....а на другия фланг с двата бека логично бяхме кръгла нула. После при смените илиза единия ни плеймейкър - Сула, а другия - Алекс отива на крилото - е, кой да я движи таз игра? Косовареца е много креативен деф. халф и смяната за мен беше Сула за Декай, но като се обърне колата - пътища много. За мен основните беди дойдаха от това, че излязахме с двата бека вляво и от тази лежерност, която сме я виждали десетки пъти. Нека само напомним как един Дешан реагира на финал на Мондиал, когато видя подобно нещо - основни играчи - смяна веднага. Просто трябва да се реагира на подобно поведение, имаме 5 смени вече, не да чакаме да ни бухнат тъпия гол и после шок. След като победата над Левски не ни донесе правилни изводи и позитиви, този равен може. Позитиви никакви няма, но извода е ясен - такова нещо повече не бива да се допуска, нито на терена, нито на пейката. Излизаш и играеш на макс, на МАКС, от 1 до 90 мин, ние не сме Реал М да бием разхождайки се. Не сме и няма да бъдем, за да бием трябва да играем на макс и да се борим, иначе курец, като днес.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Nobody007
Мнения: 369
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 20 кръг /Черно море - Берое/ 18.02 събота 15.00

Мнениеот Nobody007 » 19 фев 2023 13:24

ShooterMan написа:Ние не сме Реал М да бием разхождайки се. Не сме и няма да бъдем, за да бием трябва да играем на макс и да се борим.


Напълно споделям мнението в частта за подценяването, а това което цитирам от мнението ти е категорично вярно и много точно и синтезирано изказано за вчерашния мач…
Само Черно море!


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта