17 кръг /Славия - Черно море/ 06.11 неделя 12.30

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Nobody007
Мнения: 360
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 17 кръг /Славия - Черно море/ 06.11 неделя 12.30

Мнениеот Nobody007 » 06 ное 2022 17:24

Във всички двубои до момента се видяха проблемите ни в нападението.
При липсата на Виктор и Цецо днес - добавихме проблемте и в защита. Това бе мача днес - проблеми във всички линии.
В лош момент идва домакинството ни на тире-то следващата събота. Дано поне единия от двамата (Виктор или Цецо) бъде на терена, защото ако Мартин Дичев се справя все пак донякъде, то Велев пределено изпитва ужасни трудности (на всеки един пост, където е поставен). Ако липсват и двамата - отзад Живко и Босанчич колкото и да се справят - със сигурност ще допускат грешки и е възможно да запишем нова загуба (наподобяваща днешната от Славия).
Липсата на реализатор не е темата днес, а липсата на организация в играта. Очевидно проблемите са сериозни.
Труден мач ни очаква в събота. Труден... но нека все пак бъдем оптимисти. При нас се вземат мерки чак когато ножа опре до кокала...

П.С. Преди мен някой спомена в темата за бараж за Европа през 7-мо място и т.н... А дали имаме и минимален шанс с тази посредствена игра ?!! Никакъв шанс. Поне засега.
Не ми се иска да го казвам и аз... но признавам - днес на коритото плебеите дори представиха по-добра продукция от нашата... срещу Левски.

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 17 кръг /Славия - Черно море/ 06.11 неделя 12.30

Мнениеот ShooterMan » 06 ное 2022 18:16

Илиан е с основна вина за игровия срив. Може би за 10 пъти прави едно и също упражнение - тръгваме добре, играем нападателно и се уплашва....вика си - дай да задържим формата, точките....и пуска дефанзивните халфове и рендета!!! Кажете, че не е така! И предната година беше така, и по-предната. Сердюк замина, хубаво.....но начина по който Илиан сам съсипа формата на Сула беше очевиден! 3 дефанзивни халфа, тотален анти-футбол от ерата на Велизар Попов и Стефан Генов. И дефанзивните халфове няма лошо, но едно е да имаш дефанзивни като Рикардо Андре, Борносузов, Камазола, Патрик.....и съвсем друго това да са Васко Панайотов и Велев! Тези просто не могат да подават топката точно дори на 1 метър, или дават грешен пас, или се завъртат като пумпали и връщат на защитниците, едно и също, едно и също, едно и също.....Дефанзивен халф....ХАЛФ е само Клементе, тоест човек, който може да подаде топката, това, че си дефанзивен халф и играеш назад не значи да не може да подаваш! И неслучайно именно Матеуш даде единствения читав пас днес. Друго на ръка, че Велев, Курьор, Панайотов....да не говорим за Иса - това са играчи над 30 г., много над 30, и Гошо вратаря той, ама това са свършили за футбола хора. Просто това са любимците на Илиан и си ги пуска и толкоз. Всичко приемам, но начина по който заби Сула на пейката, държа Алекс извън групата.....за да играе тоя тотален некъдърник и пенсионер Велев и вземането на още по-големия пенсионер и неиграл футбол над 1 г. - Иса - това не го приемам! Това е инат! На инат беше съсипан сезона ни започнал иначе така добре. Никакъв Сердюк не е проблема, Сердю е проблема ако имаме 10 положения, които Закария е изпортил, а ние нямаме положение, занчи не е Сердюк проблема и трябва да се върнем на момента в който имахме положения каква беше разликата - тя беше, че Сула беше титуляр и във форма. Футбол от ерата на Прическата и Генов няма да приветствам, никой няма да приветства, това не е футбол.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 17 кръг /Славия - Черно море/ 06.11 неделя 12.30

Мнениеот ogrizko » 06 ное 2022 19:33

е, по принцип и илиан има някаква вина за нещата погледнато като цяло...но конкретно за днес няма да му сипя на главата понеже за разлика от славия имахме тежък мач през седмицата и контузени ключови играчи и трябваше с някаква хитрост да се измъкне мача и ако не беше вратарската грешка щяхме да имаме шанс за това :) но гошо си пази добре предните мачове, така че нормално да е той на вратата ...но сега май е пак на ред дюлгеров

иначе примерно това, че закария играе на крилото е тотална глупост, айде в 1-2-3 мача може по изключение ама да се налага на тая позиция като очевидно си е чист нападател.... още от предния сезон мрънкам за това нещо и че курьор трябва да е крило :) а илиан не спира с това център нападател..... исмаил иса се оказа неуспешен експеримент, но все пак за 1-2 месеца можеше да се пробва, ако останалите неща при нас бяха добре нямаше иса да ни е проблема със сигурност :) така че имаме повече проблеми

играчи като васко панайотов и курьор дето са дали много за клуба ...принципно не искам много да ги коментирам точно заради това дето са дали за отбора, но наистина за мен годинките почват да им личат... на курьор определено си личи, преди се лъжеше, сам си създаваше ситуации и т.н., а сега издиша отвсякъде и се спъва в топката .....но има шанс това да е заради тъпата позиция на терена, защото е център-нападател! васко много се старае и тича ама някак си ми се вижда малко по-бавен от преди и това му пречи.... велев няма какво да го коментирам, по-добре да се дава шанс на младите поне, въпреки че не пречи да запълва дупки ама наистина 3 дефанзивни халфа всеки мач е малко тъпо

що се отнася до сула, той също е малко бавен като цяло.. единствено ми хареса как играе като играе назад като дефанзивен халф или близо до него, тогава има повече пространство и да разпределя насам-натам ....на крилото определено е пълна дупка, въпреки че може да успее да даде 1-2 смислени паса.... но лично аз харесвам мимито биаи много повече - бърз, повратлив, техника, задържане и т.н., докато покрай сула трябва да има бързи футболисти към които да си пуска пасовете ...ако нападател е курьор или исмаил иса няма никакъв смисъл от сула, особено пък ако ще играе на крилото

в момента най-важните ни играчи смятам, че са защитниците с предимство за двата ни бека, мади кета (който създава опасности въпреки неефективността ни), закария (но само ако играе нападател), златев (но за съжаление засега ми харесва повече като влезне резерва със свежи сили), мимито биаи и клементе ама е малко мек клементе на моменти...... това за мен са ни футболистите в момента от които зависи представянето ни, другите като васко панайотов може би са по-важни от психологическа гледна точка както и курьор ама като игра са дръпнали една идея назад и реално все едно излизаме с непълен състав, особено като се мъчат и на грешната позиция както закария, или пък имаме контузии като днеска или наказани и се появяват доста проблеми в крайна сметка с половин отбор все едно играем и няма как да стане

и въпреки че илиан си е инат както казвате, аз все още си му гласувам доверие и вярвам, че ще измисли нещо сега зимата ще се търсят варианти, има тема пусната отдавна за зимна селекция и ще видим какво ще се случи :)))

и да, според мен по-добре през 7 място да гоним европа... за там имаме някакви шансове с тая игра въпреки всичко ...а за топ 6, то не е точно като да имаме шанс да сме от 1 до 4 .....топ 6 означава да сме 5 или 6 :))) лудогорец, цска, 1948 ...локо пд, левски..... тия отбори си личи, че ще бъдат напред и ще имат апетит за нещо, левски сега ще възстановят психически и ще почнат пак да печелят пролетта.... докато ние дори да вземем нещо читаво пак няма да направи селекция в такива мащаби да ни позволи да сме сред първите отбори ....затова чакам да завършат стадиона, за да има повече пари за бюджет за заплати, с 1 млн. да вдигнат пак ще е добре, преди това май всичко ще е бонус ако се случи нещо, но ние продаваме, така че не може да се случи.....
Изображение

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 539
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 17 кръг /Славия - Черно море/ 06.11 неделя 12.30

Мнениеот 'enki' » 06 ное 2022 19:48

Аз също си мисля, че проблемът идва от продажбата на Сердюк без да имаме негов заместник и явното отслабване на отбора. Реално ние се отказахме от челните места. От там нататък се плъзгаме по повърхността надолу и играем все по-зле. Няма никакъв живец в този отбор. Днес изглеждахме като разпасана команда играеща махленски футбол. Никой не се напъва, а и честно казано за какво да го прави. Дали ще сме 5-6 или 9-10 няма никакво значение. Заплатите ще са едни и същи. Отделно повечето чужденци така или иначе чакат първа възможност да си ходят.

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 572
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: 17 кръг /Славия - Черно море/ 06.11 неделя 12.30

Мнениеот Eastern » 06 ное 2022 21:14

ogrizko написа:е, по принцип и илиан има някаква вина за нещата погледнато като цяло...но конкретно за днес няма да му сипя на главата понеже за разлика от славия имахме тежък мач през седмицата и контузени ключови играчи и трябваше с някаква хитрост да се измъкне мача и ако не беше вратарската грешка щяхме да имаме шанс за това :) но гошо си пази добре предните мачове, така че нормално да е той на вратата ...но сега май е пак на ред дюлгеров

иначе примерно това, че закария играе на крилото е тотална глупост, айде в 1-2-3 мача може по изключение ама да се налага на тая позиция като очевидно си е чист нападател.... още от предния сезон мрънкам за това нещо и че курьор трябва да е крило :) а илиан не спира с това център нападател..... исмаил иса се оказа неуспешен експеримент, но все пак за 1-2 месеца можеше да се пробва, ако останалите неща при нас бяха добре нямаше иса да ни е проблема със сигурност :) така че имаме повече проблеми

играчи като васко панайотов и курьор дето са дали много за клуба ...принципно не искам много да ги коментирам точно заради това дето са дали за отбора, но наистина за мен годинките почват да им личат... на курьор определено си личи, преди се лъжеше, сам си създаваше ситуации и т.н., а сега издиша отвсякъде и се спъва в топката .....но има шанс това да е заради тъпата позиция на терена, защото е център-нападател! васко много се старае и тича ама някак си ми се вижда малко по-бавен от преди и това му пречи.... велев няма какво да го коментирам, по-добре да се дава шанс на младите поне, въпреки че не пречи да запълва дупки ама наистина 3 дефанзивни халфа всеки мач е малко тъпо

що се отнася до сула, той също е малко бавен като цяло.. единствено ми хареса как играе като играе назад като дефанзивен халф или близо до него, тогава има повече пространство и да разпределя насам-натам ....на крилото определено е пълна дупка, въпреки че може да успее да даде 1-2 смислени паса.... но лично аз харесвам мимито биаи много повече - бърз, повратлив, техника, задържане и т.н., докато покрай сула трябва да има бързи футболисти към които да си пуска пасовете ...ако нападател е курьор или исмаил иса няма никакъв смисъл от сула, особено пък ако ще играе на крилото

в момента най-важните ни играчи смятам, че са защитниците с предимство за двата ни бека, мади кета (който създава опасности въпреки неефективността ни), закария (но само ако играе нападател), златев (но за съжаление засега ми харесва повече като влезне резерва със свежи сили), мимито биаи и клементе ама е малко мек клементе на моменти...... това за мен са ни футболистите в момента от които зависи представянето ни, другите като васко панайотов може би са по-важни от психологическа гледна точка както и курьор ама като игра са дръпнали една идея назад и реално все едно излизаме с непълен състав, особено като се мъчат и на грешната позиция както закария, или пък имаме контузии като днеска или наказани и се появяват доста проблеми в крайна сметка с половин отбор все едно играем и няма как да стане

и въпреки че илиан си е инат както казвате, аз все още си му гласувам доверие и вярвам, че ще измисли нещо сега зимата ще се търсят варианти, има тема пусната отдавна за зимна селекция и ще видим какво ще се случи :)))

и да, според мен по-добре през 7 място да гоним европа... за там имаме някакви шансове с тая игра въпреки всичко ...а за топ 6, то не е точно като да имаме шанс да сме от 1 до 4 .....топ 6 означава да сме 5 или 6 :))) лудогорец, цска, 1948 ...локо пд, левски..... тия отбори си личи, че ще бъдат напред и ще имат апетит за нещо, левски сега ще възстановят психически и ще почнат пак да печелят пролетта.... докато ние дори да вземем нещо читаво пак няма да направи селекция в такива мащаби да ни позволи да сме сред първите отбори ....затова чакам да завършат стадиона, за да има повече пари за бюджет за заплати, с 1 млн. да вдигнат пак ще е добре, преди това май всичко ще е бонус ако се случи нещо, но ние продаваме, така че не може да се случи.....

Не някаква, а цялата вина носи Илиан! И не заради тъпата загуба днес, а заради слабата форма и игра на отбора. Като изключим мачът със Арда, ние всеки мач сме трагични че дори и Сердюк като беше при нас, едва бихме Пирин!
След мача във интервюто вика че сме били проспали първото полувреме, е кой по дяволите разбърква позициите на играчите, аз и ти ли? Нали видя през второто полувреме когато горе-долу всеки си мина на мястото, имаше подобрение. Един път не си призна този човек че той е сбъркал.

Sole
Мнения: 4557
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 17 кръг /Славия - Черно море/ 06.11 неделя 12.30

Мнениеот Sole » 06 ное 2022 23:05

Явно дългото търпение към Илиан е на изчерпване! Това не е Черно море, а пародия! Това никога не се случвало в 2 мача подред да не можем да уцелим вратата.Да не говорим,че играта е безобразна. Може би с Илиан изиграхме и двете си най-слабите дербита в историята ....с Левски и Спартак. Въпреки,че собствениците разтурват отбора по няколко пъти в един сезон, то това отборът да се раздвижва след като вече губим в резултата, да се пази до последно 0:0, да се играе всеки мач със страх да не се загуби, в отбора да няма хъс, да няма агресия, да няма раздаване по терена, да няма воля за победа си е виновен Илиан.

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 17 кръг /Славия - Черно море/ 06.11 неделя 12.30

Мнениеот ShooterMan » 06 ное 2022 23:08

Мога да кажа, че от началото на сезона нито той, нито Петьо Костадинов когато го заместваше са уцелили стартов състав. Може би само с Локо Сф, Славия и Пирин - първите 3 кръга. Освен това нямаме нито един спокоен мач взет, само клизмарски, което значи, че и дори когато уцелват състава пък объркват смените на почивката, например с Арда, когато при 1:0 извадиха Алекс, но не пуснаха Сула, влязахата любимите им дефанзивни халфове некъдърници и Арда изравни - разбира се, и Локо Сф замалко не изравни когато влезе Велев бездарника....с 2 избухвания на Златев взехме 2 победи, които реално не заслужавахме срещу Ботев Вр и Хебър, а Локо Сф тук тотално ни надигра. Реално имаме поне 10 точки, които сме взели на късмет. Не говорим за търпение към треньор, а за резултати. От всеки треньор на света, от всеки играч на света се искат резултати. Няма такова нещо като игра за здраве и да се толерира някъде. Още зимата - Велев, Иса, Гошо вратаря - пенсия! БАСТА! Стига вече. И Курьор с тях. А също Кета, Мимито и Закария.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Nobody007
Мнения: 360
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 17 кръг /Славия - Черно море/ 06.11 неделя 12.30

Мнениеот Nobody007 » 07 ное 2022 13:58

ShooterMan написа: ... но начина по който Илиан сам съсипа формата на Сула беше очевиден! 3 дефанзивни халфа, тотален анти-футбол от ерата на Велизар Попов и Стефан Генов. И дефанзивните халфове няма лошо, но едно е да имаш дефанзивни като Рикардо Андре, Борносузов, Камазола, Патрик.....


С тази част от мнението съм напълно съгласен.
Алжирецът е единствения ни офанзивен футболист с поглед върху играта. Нямаме друг такъв в отбора с това качество. Факт.
Асистенциите му към Курьор в мача със Славия (през Юли) и тази към Златев в мача с Хебър (през Септември) решиха и двата мача, за да запишем тези шест точки в актива. Две толкова прецизни и точни асистенции, с цената на шест точки.
При все, че не съумяваме да създаваме много чисти положения в мачовете си и често една едничка дори ситуация решава изхода от двубоите. Защо тогава не се опитахме да го наложим в отбора, а вместо това се правиха постоянни ротации, които го изключваха от титулярния състав... ?!!
Разибира се, няма футболист без недостатъци. Той също си ги има. Има обаче качества, които никой от останалите в отбора ни няма... Трябваше да бъде налаган по-често, за да бъде във форма.
Както и да е... Има си треньори. Те знаят по-добре, но мачовете си вървят, а проблемите не са малко.
Дано се вземат добри решения.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта