Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 539
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот 'enki' » 21 фев 2024 20:46

Мисля, че след случая Фернандес, а и преди това с Машадо, ще преосмислим трансферите си. Наистина този тип трансфери дават бързи резултати, но в дългосрочен план нищо не печелим, развиваме чужди играчи и пълним джобовете на агентите им, които чакат първата възможност да ни бият шута. Според мен трябва да дадем повече игрово време на нашите юноши и ако взимаме играчи, да се даде някой лев за опитен играч на що-годе приемлива футболна възраст, по възможност българин. Панайотов, Живко, Сула, Дробаров, Пабло, това са наистина добрите ни трансфери. Фернандес, Машадо, Жека - обратното, оставиха ни посредата на сезона.

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 572
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Eastern » 21 фев 2024 21:57

deadlock написа:Не знам защо се коментира още темата Фернандес. Продаден е, взехме добри пари за него. Като не му се играе тук и ще прави номера, няма смисъл да седи и да му се плащат заплатките. Жалко, защото клуба му подаде ръка, Илиев му прости и отново му гласува доверие, а той след 2 месеца реши да се изсере на метеното. Негово си решение. Дали му подхожда лигата, дали това, дали онова... мен лично изобщо не ме вълнува.

Жалкото е, че на нашите юноши не се гласува такова доверие като на Алекс, като на разни Пашековци и Мишаелци. Василев и Златев бяха забивани на пейките след 2 слаби мача, но ако ще е за разни неблагодарни пришълци ще ги търпим и ще им даваме шанс, въпркеки че в голям процент от случаите са абсолютен въздух под налягане. Милушев ще е следващия, който ще гледа как минутите му отиват, за да може да играят ментетата Пашеко и Мишаел. Това е тъжното

Напълно споделям. Мачът срещу Лудогорец ясно показа че тази политика ще продължи.Дани Мартин от една седмица в отбора, цял мач. Калкан на две тренировки почти цял мач. Пачеко цял месец контузен, нито една минута в подготовката, иии цяло полувреме! И докато първите двама показват качества то Пачеко вече една година го чакаме да покаже нещо. Контузия, лечение и веднага титуляр а насреща нищо! На пейката нашият диамант Златев избледнява с всеки изминал ден и ако не се измъкне от тук ще е просто поредният унищожен талант от г-н Илиев. Главата си залагам че положенията на Калкан и Ат. Илиев щяха да завършат във вратата на Лудогорец ако там беше Ники но уви. И пояснявам че това не е плюнка към Илиан а личното ми разочарование от този човек че проявява такова търпение към всякакви чужденци но към нашите момчета е стриктен до безобразие, като най жалките му изпълнения са интервютата в които постоянно ги храни.

Ent
Мнения: 417
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Ent » 21 фев 2024 23:05

Eastern написа:
deadlock написа:Не знам защо се коментира още темата Фернандес. Продаден е, взехме добри пари за него. Като не му се играе тук и ще прави номера, няма смисъл да седи и да му се плащат заплатките. Жалко, защото клуба му подаде ръка, Илиев му прости и отново му гласува доверие, а той след 2 месеца реши да се изсере на метеното. Негово си решение. Дали му подхожда лигата, дали това, дали онова... мен лично изобщо не ме вълнува.

Жалкото е, че на нашите юноши не се гласува такова доверие като на Алекс, като на разни Пашековци и Мишаелци. Василев и Златев бяха забивани на пейките след 2 слаби мача, но ако ще е за разни неблагодарни пришълци ще ги търпим и ще им даваме шанс, въпркеки че в голям процент от случаите са абсолютен въздух под налягане. Милушев ще е следващия, който ще гледа как минутите му отиват, за да може да играят ментетата Пашеко и Мишаел. Това е тъжното

Напълно споделям. Мачът срещу Лудогорец ясно показа че тази политика ще продължи.Дани Мартин от една седмица в отбора, цял мач. Калкан на две тренировки почти цял мач. Пачеко цял месец контузен, нито една минута в подготовката, иии цяло полувреме! И докато първите двама показват качества то Пачеко вече една година го чакаме да покаже нещо. Контузия, лечение и веднага титуляр а насреща нищо! На пейката нашият диамант Златев избледнява с всеки изминал ден и ако не се измъкне от тук ще е просто поредният унищожен талант от г-н Илиев. Главата си залагам че положенията на Калкан и Ат. Илиев щяха да завършат във вратата на Лудогорец ако там беше Ники но уви. И пояснявам че това не е плюнка към Илиан а личното ми разочарование от този човек че проявява такова търпение към всякакви чужденци но към нашите момчета е стриктен до безобразие, като най жалките му изпълнения са интервютата в които постоянно ги храни.


Отговорът защо Илиан прави така е много лесен. Всички треньори работят с мениджъри, от които взимат комисионни за да налагат техните клиенти. Другият вариант е да залагат на прияteлски отношения. Вилела бе съотбрник на Джуниър, на Пашеко баша му пък на Илиан. Юношите кучета ги яли. Илиан не прави изключение. Така е и в националния отбор от край време, но верно поне да не ги плюе във всяко интервю. Това не е начин да се стимулира млад футболист, при положение, че не му даваш никакъв шанс за изява

deadlock
Мнения: 125
Регистриран на: 21 апр 2021 12:15
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот deadlock » 22 фев 2024 11:43

Eastern написа:
deadlock написа:Не знам защо се коментира още темата Фернандес. Продаден е, взехме добри пари за него. Като не му се играе тук и ще прави номера, няма смисъл да седи и да му се плащат заплатките. Жалко, защото клуба му подаде ръка, Илиев му прости и отново му гласува доверие, а той след 2 месеца реши да се изсере на метеното. Негово си решение. Дали му подхожда лигата, дали това, дали онова... мен лично изобщо не ме вълнува.

Жалкото е, че на нашите юноши не се гласува такова доверие като на Алекс, като на разни Пашековци и Мишаелци. Василев и Златев бяха забивани на пейките след 2 слаби мача, но ако ще е за разни неблагодарни пришълци ще ги търпим и ще им даваме шанс, въпркеки че в голям процент от случаите са абсолютен въздух под налягане. Милушев ще е следващия, който ще гледа как минутите му отиват, за да може да играят ментетата Пашеко и Мишаел. Това е тъжното

Напълно споделям. Мачът срещу Лудогорец ясно показа че тази политика ще продължи.Дани Мартин от една седмица в отбора, цял мач. Калкан на две тренировки почти цял мач. Пачеко цял месец контузен, нито една минута в подготовката, иии цяло полувреме! И докато първите двама показват качества то Пачеко вече една година го чакаме да покаже нещо. Контузия, лечение и веднага титуляр а насреща нищо! На пейката нашият диамант Златев избледнява с всеки изминал ден и ако не се измъкне от тук ще е просто поредният унищожен талант от г-н Илиев. Главата си залагам че положенията на Калкан и Ат. Илиев щяха да завършат във вратата на Лудогорец ако там беше Ники но уви. И пояснявам че това не е плюнка към Илиан а личното ми разочарование от този човек че проявява такова търпение към всякакви чужденци но към нашите момчета е стриктен до безобразие, като най жалките му изпълнения са интервютата в които постоянно ги храни.


Ето нагледно:

Пашеко - 18 мача и 1 гол, общо 909 минути в първенството
Мишаел - 7 мача, без нито един гол/асистенция и общо 215 минути в първенството
Златев - 10 мача и 1 гол, общо 59 минути в първенството
Василев - 7 мача, 1 гол и 1 асистенция, общо 179 минути

https://www.transfermarkt.com/cherno-mo ... verein/967

Златев търка пейката до откат, Василев беше даден под наем. За сметка на това първите двама нищоправци са абонирани за минути, въпреки близо нулевото си КПД. Нашите юноши, с общо игрово време малко повече от това на Мишаел, са били по-полезни и от него и от Пашеко. Това си е абсолютно загробване на тези момчета, които за малкото си време на терена са били по-полезни от любимците. И това редовно хранене на Илиев по нашите юноши в интервюта е наистина жалко. Да си погледне любимците колко безполезни са след всичкото им дадено време. Дичев по същия начин беше хулен след една грешка в Коматево и от тогава е резерва на резервата. Всякакви ротации се правят, ама само и само да не играе той. Еми, Златев, Василев и Милушев са следващите. Ама после ''налагаме'' юноши.

Ent
Мнения: 417
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Ent » 22 фев 2024 11:51

Илиев е наложил един единствен юноша - Виктор. Всичко друго е дъвка за диемаджиите и слепците

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4400
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот greenpeak » 22 фев 2024 13:00

Не съм съгласен да се слага знак за равенство м/у М.Машадо и А. Фернандес!
Разликата м/у двамата е огромна по отношение на цялостното отношение към клуба и феновете.
Още си спомням какъв здрав мач игра Машадо на Армията с/у тирето есента и се раздаде на макс знаейки, че след няколко дена вече няма да е при нас!
https://www.youtube.com/watch?v=VAqy-bGLHFA&t=619s

Фернандес няма какво да се коментира, в този няма нищо мъжко.
Вчера пак бил писал простотии в социалните мрежи: „Днес приключвам цикъла си в Черно море. Не беше това, което искахме, но си тръгвам с чувството за изпълнен дълг и честта да нося тази фланелка."


https://vsport.bg/aleks-fernades-ne-bes ... o-iskahme/


TheSailor
Мнения: 134
Регистриран на: 05 мар 2023 22:04
Местоположение: Варна

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот TheSailor » 22 фев 2024 13:40

greenpeak написа:Не съм съгласен да се слага знак за равенство м/у М.Машадо и А. Фернандес!
Разликата м/у двамата е огромна по отношение на цялостното отношение към клуба и феновете.
Още си спомням какъв здрав мач игра Машадо на Армията с/у тирето есента и се раздаде на макс знаейки, че след няколко дена вече няма да е при нас!
https://www.youtube.com/watch?v=VAqy-bGLHFA&t=619s

Фернандес няма какво да се коментира, в този няма нищо мъжко.
Вчера пак бил писал простотии в социалните мрежи: „Днес приключвам цикъла си в Черно море. Не беше това, което искахме, но си тръгвам с чувството за изпълнен дълг и честта да нося тази фланелка."


https://vsport.bg/aleks-fernades-ne-bes ... o-iskahme/


Никога няма да забравя и какъв здрав мач беше изиграл Патрик Андраде срещу Лудогорец, отново след като се знаеше, че му е последен. Раздаде се на макс, не спря да бяга и да влиза в единоборства. Гледайте само радостно на този трансфер на А.Ф., взехме доста пари от един голям проблем в съблекалнята, който можеше да ескалира доста.
„Всичко, което е далече от морето, е провинция.“

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 539
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот 'enki' » 22 фев 2024 15:42

Говоря като тип трансфери. Илиан сам каза, че такова нещо като АФ не е виждал през треньорската си кариера. КПД-то на Машадо и Жека бяха много по-високи от това на Фернандес, и двамата влязоха и започнаха да бележат и правят асистенции. Общото при всички е, че след няколко добри мача си стегнаха куфарите и оставиха същата, ако не и още по-голяма, празнина в отбора. Това ме притеснява в нашата политика. Да, тези играчи носят приходи на отбора, но се създава голямо текучество. Продадохме Машадо, дойде нов бразилец, контузи се, сега дойде друг, няма виза, чакаме, в същото време никой не знае дали въобще стават.

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 572
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: Трансфери, спекулации, контроли и подготовка

Мнениеот Eastern » 22 фев 2024 15:44

По време на подготовката един журналист запита Илиан дали Черно море се интересува от Алекс Колев. Илиев отговори че харесва Колев но не можем да си позволим исканата трансферна сума. Е сега след продажбата на Фернандес за която се твърди че сме прибрали 850 хилки, пак ли не можем да си позволим футболист струващ 200?


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: staria и 35 госта