10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ogrizko » 05 сеп 2022 19:26

Изображение vs. Изображение

май вече по-трудно ще си вземаме мачовете без Сердюк и ако така безсмислено си вадим картони както 1000 пъти казах ...дано останем с 11 до края поне да имаме шанс да бием
Последна промяна от ogrizko на 05 сеп 2022 19:54, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
mursusaid
Мнения: 1190
Регистриран на: 06 апр 2009 17:37
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 11.09 неделя 15.30

Мнениеот mursusaid » 05 сеп 2022 19:50

Деня и часа на мача са променени ;)
За вас моряци ний живеем...

ShooterMan
Мнения: 7823
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ShooterMan » 05 сеп 2022 20:05

Ако ще се залага на Курьор централен, ако човека-пас Сула изобщо няма да играе, ако скоростните ни играчи - Златев, Василев не играят и ако разчитаме на приключилия с футбола преди 2 години Иса - този мач спокойно влиза в графата на Септември, на Пирин, на Ботев Вр, Царско село, Локо Сф и всички подобни с които геройски си пердашехме хиксчета. Алекс кога ще го видим какво може не зная. Но всичко, което беше като идея днес относно отбора не бива да се повтаря.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ogrizko » 06 сеп 2022 08:02

като го няма Закария ми се иска да се помисли най-после за опция Златев централен нападател ...не говоря от първата минута, а от 60 мин. примерно, поне има скорост да надбягва защитниците и доста приличен удар ...да не говорим, че за разлика от повечето ни футболисти обича да стреля и да вкарва и си личи ;) първите 60 мин. Иса отпред да видим какво ще направи, Курьор вляво, Кета вдясно..... дузпите някой по-сериозен и отговорен евентуално да бие и така
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7823
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ShooterMan » 06 сеп 2022 11:49

А аз мисля, че Иса изобщо не бива нито да започва, нито да влиза. Вчера видях един приключил за футбола отдавна ветеран, който се носеше по терена като във ветерански мач, с такава скорост или по-точно мудност. Едно титулярно място за Иса може да еволюира в закучване на мача, изнерване на целия отбор, някоя левашка контра и 0:1 и още по-голямо изнервяне на всички и 1:1 или си остава 0:1. Не е като да не сме гледали една сюрия такива мачове на Тича и мога да изредя поне 5-6 с точно такива ретарди като Хебър, които НЕ сме спечелили, а някои даже сме ги и загубили. На прима виста се сещам как паднахме веднъж от Етър с 0:1, когато всеки ги биеше, нямаха победа, имаха 2-3 точки общо и бяха събрали бежанци и продавачи на пици от Италия.....точно както са и Хебър сега. А гола ни го вкара един, който тогава даже беше в месец на постене и глад....Иса го видяхме, категорично е приключил с футбола и то не отскоро, а от 2 години. Добре, Илиан го харесва и му дава 3-4 месеца в санаториум, но нека си остане с това, няма нужда да страда и отбора. По-скоро като фалшива 9-ка да се пуска Сула или Алекс, убеден съм, че Сула на тази позиция ще е в пъти по-ефективен от Иса, най-малкото е бърз и злобен, пресира здраво и гони, а за Алекса - не знаем какво може. Кога ще го тестваме ако не с такива като Хебър?
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ogrizko » 06 сеп 2022 12:51

да, вероятно и тоя Алекс може да го видим най-после ......обаче силно ме съмнява, че Илиан ще рискува с него на нетипична позиция, когато дори в типична не сме го видели :))) Сула по-става за пробване, защото обича да стреля към вратата.... но на мен ми се иска да видя все пак Иса в 11 срещу 11 как ще действа и когато е по-близо до вратата! може и да е приключил с футбола както казваш, но няма как да го твърдя поне аз при влизане 10 срещу 11 и игра на контри и да трябва от центъра да надбягва защитниците до вратата... срещу Хебър спокойно може да се провери става ли или е свършил наистина, а пък 60 мин. да влезе Златев.... след 60 мин. при закучен резултат 0-0, 1-1 и противника малко ще реши да се изнесе по-напред евентуално ако може да спечелят мача и за Златев ще има повече пространство за това в което е силен ...да надбяга противниците и да стреля... пък и вече вкара, така че има самочувствие повече :))) другия вариант е, предвид, че сме домакини и се даде шанс на Мартин Дичев, да пуснем Стефан Велев като нападател..... по едно време беше топреализатор на отбора даже, така че и той може да вкарва ....принципно вариантите са страшно много и любопитни.... въпроса е дали Илиан ще бъде достатъчно смел да изпробва нещо по-различно като Златев, Сула, Велев нападатели..... но лично аз говоря след 60 мин., а дотогава да преценя Иса ......лошото е, че според мен Илиан ще заложи на "сигурното" и ще излезе пак Курьор напред дето не е за тая позиция и оттам всичко ще се обърка надолу по веригата от само себе си....... но да видим де
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7823
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ShooterMan » 06 сеп 2022 21:25

Кое му е сигурното с Курьор на върха? То никога не е работило, както не проработи и това с Иса. Аз този мач го виждам като "онези", които споменах. Излиза се с Курьор напред, а Хебър почват да бавят и да се търкалят от 1-вата минута под благосклонния поглед на съдията. Ние сме с Виктор вляво, вдясно Велев - никаква острота, никаква подкрепа за атаката. Една голяма мъка до 65-70 минута, когато Илиан се решава на смени. Куроьор вече е каталясъл и няма как да е от полза, затова излиза - влиза Иса, Златев, Василев. Но вече всичко е супер изнервено, а гостите се търкалят още повече. От тук има 2 сценария - 1 контра - 1 гол, 0:1 и следва още повече изнервяне при което или изравняваме с кански мъки 1:1....или си остава 0:1. Аз не тая никакви надежди за промяна. Просто трябва да изстрадаме този мач, този момент в който всеки на стадиона, вкл. и Илиан да проумее, че Иса е приключил с футбола, че Курьор не е за централен нападател и т.н. и, че отказът да се намери веднага качествен и млад заместник на Сердюк и защитник/ци ще струва скъпо. После се вземат 1-2ма на пожар, но пък те трябвало да се адаптират, следват още 3-4 идиотски равенства със смешни отбори, зимата 2-3 основни си заминават и пак, и пак, и пак.....
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
mursusaid
Мнения: 1190
Регистриран на: 06 апр 2009 17:37
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот mursusaid » 07 сеп 2022 00:22

Е вие направихте или по-точно шутъра ебахти сценариите. Хаха е тогава да не ходим на стадиона в събота,всичко като е ясно защо да ходим да си хабим нервите.Честно понякога се прекалява.Как пък разбра Иса от едни 20 Мин че е свършил с футбола.Как пък все сме едни професори ,ще кажеш всеки ден сме на тренировките на отбора и сме вътре в кухнята и знаем атмосферата отвътре между футболистите... Ей наистина се прекалява понякога с някакви крайни оценки и заключения.Айде малко повече да вярваме на фтуболисти и треньор,айде малко повече те да са вътре и да усещат нещата ,кой за къде е и каква работа може да свърши.Тоя що бил дузпа,ама трябвало едва ли не Дюлгера да бие,Абе хора вие тренировки гледали ли сте,някой знае ли кой в какъв ред е определен да бие дузпи,да изпълнява нак.удари,ъглови,заучени нещо положения и тема подобни.На всеки се случва да пропусне и мен ме е яд,но реакцията след това която видях от Кета леко ме успокои,личеше си че искрено съжалява ,че е опропастил труда на целия отбор и дори на скамейката след това си криеше лицето с ръце .Тези неща са леко неприсъщи за тъмнокожите(да не го обиждам) момчета,които знаем че не им дреме много много.Но това лично на мен ми показва,че има колектив,че не им е баш все тая какво се случва.За Иса огризко няколко пъти го каза, че е не може от едни 20 Мин когато и целия отбор съвсем по друг начин играе да се съди какво що.Не е Бензема ,но точно с такъв отбор като Хебър пък е хубаво да започне ,в сгъстена защита да има един типичен ЦН който да се бори в нак.поле,да има до кого да стига топката.Нека поиграе пък ще го видим става или не.Шутър малко прекаляваш с тези "слепец" би видял че не става.Айде малко повече уважение към треньора,щото така плюеш и по него ,че той му се е доверил.И наистина такива черногледи ,настроени писимистично е по-добре да са по-малко на стадиона.Всички си знаем положението от години и ни е ясно ,че няма да дойде Бензема тук,така че Илиан прави чудеса с възможностите ,които има.И на него му се иска да разполага с по-класен от Иса ,но няма и той е длъжен да опита с него,поне нищо не губи,а само би спечелил ако го възкръсне.Никой и не очаква чудеса от един 33 годишен нападател,но малко или много има опит зад гърба си и ако влезе в някаква форма би бил само от полза,а пък и ако от някъде изскочи някой заек за нападател,който съм сигурен ,че Илиан няма да спре да търси ,ще си е джакпот.
Лошото според мен е че ние се фокусираме само напред ,а не виждаме,че страдаме и в защита ,когато някой от основните ни там липсва.Другата ни липса поне според мен е,и го казах и преди сезона ,както и миналия,че намерихме що годе добри халфове,но повече дефанзивни ,отколкото градивни халфове,и освен един Сула,който за мен все още не е доказал нищо,ние друг с такива функции просто нямаме,от там който и да е нападател би страдал.Няма го човека с импровизация човека който може да даде скрития пас,извеждащия пас,да измисли нещо нестандартно,нещо различно,да ти реши мача,я с пас ,я с гол,да се нагърби,да поеме отговорност в трудните моменти.Затова на моменти играта ни е еднотипна,и топката се подава по ширина от единия тъч до другия.
Но пак казвам това си е мое виждане,без да натъртвам,че е най -миродавното.Има си треньори има си ръководство,те си решават и си избират.
Тук си е форум и си чешем езиците,но на стадиона,отивам всеки път настроен позитивно и си подкрепям отбора и футболистите ,добри или слаби,това са те
Само Черно море!
За вас моряци ний живеем...

ShooterMan
Мнения: 7823
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот ShooterMan » 07 сеп 2022 09:08

За себе си ще кажа, че по 3 неща ми се струва Иса свършил за футбола:
1. От 2 години не е вкарвал гол - а на нас ни трябва някой да вкарва голове
2. От 1 година не е играл професионален футбол - значи всички са решили, че е свършил, само ние не сме и то след 1 година пенсия?
3. За времето на терена оня ден беше ужасно бавен - добре, и да може да вкарва, подава, то скоростта с която бягаше гарантира, че абсолютно нищо не би могъл да направи. Във всяка игрова ситуация в която беше замесен противниците го изпревариха за топката с изключение на корнера, когато пък рефера свири аут.

4..... - абсолютно няма по-добро нещо за всички нас и мен вкл. ако Иса се скъса да вкарва голове, а аз тук да се чудя как да се извинявам хаха. Пожелавам си го, да ме базикат след всеки мач - аааа, видя ли Иса дето викаш, че свършил за футбола как заби хеттрик на Левски, как вкара 2 гола на Локо Пд там, виж как седим в 3-ката благодарение на неговите голове.....Така, че дано, дано ти да си прав и дано имаш повод да ме базикаш след всеки мач по темата за Иса и дано аз не съм дори близо до истината какви мачове ни чакат в близко бъдеще.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
mursusaid
Мнения: 1190
Регистриран на: 06 апр 2009 17:37
Контакти:

Re: 10 кръг /Черно море - Хебър/ 10.09 събота 21.00

Мнениеот mursusaid » 07 сеп 2022 09:50

4..... - абсолютно няма по-добро нещо за всички нас и мен вкл. ако Иса се скъса да вкарва голове, а аз тук да се чудя как да се извинявам хаха. Пожелавам си го, да ме базикат след всеки мач - аааа, видя ли Иса дето викаш, че свършил за футбола как заби хеттрик на Левски, как вкара 2 гола на Локо Пд там, виж как седим в 3-ката благодарение на неговите голове.....Така, че дано, дано ти да си прав и дано имаш повод да ме базикаш след всеки мач по темата за Иса и дано аз не съм дори близо до истината какви мачове ни чакат в близко бъдеще.[/quote]

Аз не твърдя,че съм прав.По-вероятно е твоята хипотеза относно Иса да се окаже вярна.Просто ми е странно как още преди да е играл нормален мач,два-три,да твърдим нещо със сигурност и да го отписваме.Та Ние за разни печки незнайни ,които са идвали тук ,с подобни,че и по-страшни статистики от неговата,сме склонни да изчакаме и да видим и имаме някакви надежди докато не ги видим,пък за Иса,който въпреки всичко ни е носил някаква радост с головете си преди,не сме склонни да му дадем някакъв шанс,при положение и че нямаме особен избор ,особено и след червения картон на единствения ни чист нападател (на хартия).
Аз поне съм такъв човек ,че винаги мога да дам още един шанс ,особено на човек ,който е показвал преди,че може .Искате Алекс да видите,Ами отидете на тренировките ,вижте го.Явно Илиан го вижда,щом дори и в групата не го взима ,явно има защо .Едва ли би се лишил от класен играч,но искате да го видите,а Иса който пък треньора си мисли че би му свършил работа ,затова и го пуска ,повече не ви се вярва.Ето това ми е странно
За вас моряци ний живеем...


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта