9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Мнениеот ogrizko » 05 сеп 2022 22:12

кета още от първото му включване като резерва при 1-0 дето взе да прави разни трикчета вместо да играе ефективно ми подсказа да не очаквам много ефективност от него .... но курьор също е бил дузпи за нас и е изтървал ....бошанчич идея нямаме как изпълнява дузпи и освен това е нов играч и той... като цяло играчите ни ми се струват прекалено технични и меки - мимито, матеуш и т.н. .....искам да бие някой по-нахъсано и Васката е добър вариант, поне по-малко ще ме е яд на изпълнението ако изтърве ;) пък и интересното при него е, че се учи от грешките си ...едно време през мач си вадеше червени и всякакви картони, а сега сигурно ни е най-чистия играч.... сигурен съм, че и от пропуските си от дузпа е научил малко по-добре да я бие..... цецо панов също би изпълнил добре както и живко ама ги нямаше... или виктор, и гол вкара наскоро защо пък не?! курьор не съм убеден, че няма да е на 50%....

що се отнася до тактиките днеска, за мен пак тотално обърка нещата Илиан.... не мога да разбера защо мести играчи дето играят по-добре на определена позиция на друга.... айде като Сердюк беше тук да пуска Закария на фланга ама като го продадохме отпред трябваше да е Закария, вляво Курьор .......и съм убеден, че и Кета играе една-две идеи по-добре отдясно!!!! Златев примерно би играл по-добре вляво, да влиза навътре и да стреля ....ама Кета то при него стрелянето не е точно стреляне и отдясно е по-добре да подава поне.... и някак май повече е свикнал там....

Исмаил Иса не можем да кажем дали е приключил, но е малко бавен ..при 10 човека и на контра изобщо нямаше смисъл да влиза Иса, ако сме 11 на 11 и играем с повече задържане и контрол на топката може да изглежда много по-добре и по-полезен, така че ще го преценям в друг мач поне аз и няма да бързам с изводите в мач дето сме човек по-малко и трябва да надбягва противниците :))) ....... Златев също нямаше голям смисъл да влезе крило.... тотално объркани смени за мен

от моя гледна точка трябваше Златев да бъде пуснат нападател, защото с 10 човека разчитаме на контра, а Златев може да се надбягва има и удар!!!! като крило никакъв смисъл, защото не може да владее и задържа топката, а с човек по-малко намаляват и опциите за комбинации...... за мен лично Велислав Василев трябваше да бъде включен по-рано, защото повече умее да владее топката, да я задържи, играчите ни малко да се изнесат напред и неща от този сорт ..а пък и добре подава.... Сула също можеше да се включи като дефанзивен халф, отзад много добре успява да разпределя топката като играе.... Сула-Велислав в центъра и по крилата да се разменят нещо и Златев задължително нападател!!!! това беше просто смешно да очакваме от Иса да надбягва .....в смисъл нямаше как да го преценя това преди мача да речем, но Илиан нали го е наблюдавал би трябвало да е видял, че няма толкова скорост да надбягва...... Иса има смисъл да играе при 11 на 11, играе добре с глава, да имаме ситуации в наказателното поле и разни подобни..... ако някой ми обясни защо влезна днес при 10 на 11 и игра на контри изцяло ????
Изображение

Sole
Мнения: 4562
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Мнениеот Sole » 05 сеп 2022 23:23

Кольо лека му пръст за това бе велик треньор, защото мислеше 1 ход напред. На Финала за Купата когато смачкахме евроидиотите беше си направил добре тактиката и схемата,защото предварително знаеше,че ще играем 10 срещу 14. Така и Илиан трябва да знае,че с/у софийските отбори винаги ще играем с 10 човека. И специално за тези мачове да подготвя отбора тактически,физически и психичеки да може да играе успешно с 10 човека.

Nobody007
Мнения: 366
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Мнениеот Nobody007 » 05 сеп 2022 23:56

Да играеш с 10 души почти цяло полувреме… и да не загубиш…
И не само че не загубихме, но имахме сериозни шансове и да спечелим…
В детайли няма да навлизам… Няма лесни мачове. Важно е да си вземаме задължително мачовете на Тича срещу тези отбори.
Само Черно море !!!

ShooterMan
Мнения: 7825
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Мнениеот ShooterMan » 06 сеп 2022 00:53

Дали може или не може даден играч да бие дузпи си личи по отиграванията му и точността на пасове и удари. Босанчич има прекрасно дълго подаване с левачката и доста точно, освен това и здрав шут. Изобщо няма какво да говорим, абсолютно съм убеден, че изпращаше с топовен шут един снаряд директно в мрежата. Кета би дузпата по начина, по който бие и ударите си - елементарно и глупаво, а средна височина, където вратаря ако уцели ъгъла на 100% спасява дузпата. Дузпа се бие или по-високо, или ниско долу и точно. Ако не може точно и те е страх нещо - просто изпращаш топовен шут към ъгъла на прилична височина и гаранция няма спасяване. Другия, който има здрав шут е Виктор, а точен и силен - Ники Златев. Такива пинизчета - айде не мерси, да ги оставим за Лео Меси и други там, просто здрав шут му е майката, не сме такива големи играчи тука да търсим техника, финт на вратаря - пълни простотии, изпрати един топовен шут към ъгъла и да ги видим как ще спасява, само улучи вратата и гола е почти сигурен.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Sole
Мнения: 4562
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Мнениеот Sole » 06 сеп 2022 16:13

Черно море не победи заради Кета, но ще печели с Кета

06.09.2022 / 08:29
Снимка chernomorepfc.bg

Мади Кета направи всичко каквото трябваше във футболно отношение, докато излезе на чисти позиция, но неточният мерник го провали и заради неговите пропуски Черно море не само, че не успя да вземе максимума срещу Септември, който с оглед на показаното на терена заслужаваше, но накрая можеше и да загуби.

Беше наслада за окото, когато Мади направи двойно подаване с Матиас Курьор и излезе сам срещу вратаря, но той изби удара му в корнер. След почивката отново след прекрасно взаимодействие с Курьор Мади са изработи дузпа, нае се с изпълнението й, но отново Шейтанов спечели техния спор.

Малко след това Кета отне една топка, напредна сам срещу Шейтанов и за пореден път не успя да го преодолее.

Обективно погледнато, дузпа всеки може да изпусне, но да не вкараш един гол от такива чисти ситуации, това не говори добре за завършващия удар на бисау-гвинейския офанзивен футболист.

Да приемем, че щом е за първи път, става въпрос за малшанс, липса на концентрация или уверност. Дано обаче да не опира до класа, защото с изявите си на терена, движенията и отиграванията досега, Мади Кета загатва, че притежава качества, с които да се превърне в сполучлив трансфер за варненския тим.

Той ще има достатъчно време да се докаже и да покаже, че може да бъде полезен на "моряците" и да е възлов изпълнител в треньорската стратегия. Така че на този етап нека да кажем: Черно море не победи Септември заради Кета, но ще печели занапред с Кета.

Недко Петров, petel.bg

Delija
Мнения: 331
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: 9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Мнениеот Delija » 06 сеп 2022 17:58

Малко градивна критика, не може да пляснеш коментар на Недко Петров без свое собствено мнение по въпроса ...
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Sole
Мнения: 4562
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Мнениеот Sole » 06 сеп 2022 18:59

Delija написа:Малко градивна критика, не може да пляснеш коментар на Недко Петров без свое собствено мнение по въпроса ...

Мнението ми виж на предната страница)

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12406
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: 9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Мнениеот TristaNNN » 08 сеп 2022 10:22

А как се справи съдията в този мач, който не успях да гледам?
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 9 кръг /Септември - Черно море/ 05.09 понеделник 17.30

Мнениеот ogrizko » 08 сеп 2022 10:42

TristaNNN написа:А как се справи съдията в този мач, който не успях да гледам?

кажи си направо какво намекваш?
Изображение


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта