1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Nobody007
Мнения: 366
Регистриран на: 19 апр 2015 21:41
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот Nobody007 » 11 юли 2022 11:37

Ако се вглеждаме в детайлите - спорове винаги ще има. Всеки има своето собствено мнение. И е съвсем логично да бъде така.
В тези първи мачове за мен бе важно да видя цялостния облик и поведението на отбора с новите ни попълнения. И това което видях бе ... меко казано - повече от задоволително.

П.С. Всеки може да критикува. Има това право, разбира се... но нека си зададем и въпроса - Какво успя стойностно да създаде всъщност противникът срещу нас вчера на собствения си стадион, стараейки се да превърне в един истински празник събитието с една хубава победа ?!! Масиран натиск, греди, чисти голови положения ... или какво ... ?!!
Нищо... Абсолютно нищо. Това е отговора. :)

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 11 юли 2022 11:40

Принципно мислех да си замълча относно Златев ....но наистина ми е странно половината форум да твърди, че е играч на мача. Иначе е ясно, че и аз искам да се развие и да успее, но просто не ги виждам чак така розови нещата явно. Играта с едно докосване не е лоша, но ако има някакъв смисъл в нея ....противника ако е добре подреден не върши много работа тая тактика всъщност. Трябва да има някой дето може да преодолява играчи, за да може да се обърка подредбата на противника. Представи си Барса с многото им пасове едно време без Меси.... щяха да са абсолютни средняци просто ако не е Меси да минава през няколко човека и т.н. Връщанията назад всяко крило може да ги прави с едно докосване не е само Златев :) А и играта на отбора ни като цяло не е такава и това си личи от избора на Илиан за крила ... Ил. Илиев мл., Велислав, Курьор, Леандро ...все играчи дето мога да преодоляват съперници с дрибъл и лъгане и да минават през няколко човека, да задържат топката ....Златев просто го е страх да задържи топката и да се лъже с противника и я дава назад или встрани като целта е да се получи топка напред и да надбяга противника ...ама само с житно бягане няма да се получат нещата. Златев направи 3 центрирания за глава ....и трите бяха много добри центрирания и точни всъщност .....обаче безсмислени, защото кой точно щеше да вкара с глава през централните защитници ....Курьор ли?! Не казвам, че не искам да виждам Златев титуляр, но просто искам да видя да развива слабостите в играта си и да не се страхува да владее и задържа топката това е. Не виждам да го прави и нямам усещането да привнася чувство на стабилност към играта ни. Обаче е на 17, така че се надявам много неща да развие занапред. Освен това си мисля, че Златев по-добре да беше пратен в ляво да играе понеже има хубав удар и не се притеснява да стреля ....тия три центрирания примерно ако бяха 3 удара щеше да е по-добре честно казано според мен. Абе, както и да е .... ще видим какво ще става занапред. Понеже футболистите ни не са още съвсем добре сработени и като пасове и всичко, може и това да е повлияло Златев да не покаже повече по мое мнение поне. Но пък наистина ми е странно чак играч на мача и такива неща :)
мен лично Мимито страшно ме впечатли, лъжеше, завърташе, подаваше .....и на външен фалц подаваше и беше бърз и т.н., но ще видим по-натам в мачовете ....дано новите играчи и да са здрави, че ако са чупливи няма да е мн добре 3 мача добре и 10 възстановяване...
няма да коментирам повече Златев, но наистина се надявам да се научи да владее по-стабилно топката и да не се притеснява да задържа, да слаломира между играчите и т.н. :) пък Велислав ми се иска да си развие шутовете и да почне да вкарва примерно ....той пък нещо се страхува да стреля не знам защо.... като цяло имат качества играчите ни, но трябва да надграждат слабите си места
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7825
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот ShooterMan » 11 юли 2022 11:53

Техниката, която имаха Леандро и Илиан младши не можеше да се изисква от всеки един играч, това бяха футболисти с техника много над стандартната, като днес в нашия отбор такава имат само Мимито и Сула (трябва да видя Алекс, но може би и той и евентуално Вили). Задържането на топката излишно, финтове разни водят често до загуба на топката, една от слабостите на Вили примерно с които вбесява Илиан и следва моментална смяна. Тоест Златев правеше точно това, което Илиан искаше от него. Не забравяй, че на терена не се случва каквото играчите искат и могат да правят, а каквото Илиан иска от тях да правят. Особено юношите. Правиш каквото ти казва Илиан, или до него на пейката има достатъчно място да седнеш и да гледаш мача отблизо.....Златев си преодоляваше играчите на Локо Сф като колчета за домати, те веднъж не го спряха, направо ги направи за смях през призмата на 17-те си години. Това, което може да му се каже и Илиан ще го направи убеден съм е, че след това можеше да подаде по-хитро, към дузпата примерно, а не до вратаря, където оня да спасява.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 541
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот 'enki' » 11 юли 2022 12:34

Мнението ми за Златев не е само от играта му вчера, а съвкупност от мачовете, в които съм го гледал. Всеки път когато е влизал в игра, веднага е изпъквал. Той е само на 17, а има физика на 22 годишен. Щом сега играе по този начин, значи при него тавана е много висок. Всичките му центрирания са опасни, ударите му силни и вещаят опасност, скоростта му - свръхзвукова, раздава се, гори в играта, има самочувствие, моряк е и още и още.

Потребителски аватар
Ron Jeremy
Мнения: 591
Регистриран на: 08 ное 2010 15:42
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот Ron Jeremy » 11 юли 2022 12:40

'enki' написа:Мнението ми за Златев не е само от играта му вчера, а съвкупност от мачовете, в които съм го гледал. Всеки път когато е влизал в игра, веднага е изпъквал. Той е само на 17, а има физика на 22 годишен. Щом сега играе по този начин, значи при него тавана е много висок. Всичките му центрирания са опасни, ударите му силни и вещаят опасност, скоростта му - свръхзвукова, раздава се, гори в играта, има самочувствие, моряк е и още и още.

Абсолютно вярно , всичко друго е интерпретации и то безсмисленИ..
ex Popeye

Потребителски аватар
Veso1913
Мнения: 1239
Регистриран на: 04 дек 2008 14:56
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот Veso1913 » 11 юли 2022 17:23

Ron Jeremy написа:
'enki' написа:Мнението ми за Златев не е само от играта му вчера, а съвкупност от мачовете, в които съм го гледал. Всеки път когато е влизал в игра, веднага е изпъквал. Той е само на 17, а има физика на 22 годишен. Щом сега играе по този начин, значи при него тавана е много висок. Всичките му центрирания са опасни, ударите му силни и вещаят опасност, скоростта му - свръхзвукова, раздава се, гори в играта, има самочувствие, моряк е и още и още.

Абсолютно вярно , всичко друго е интерпретации и то безсмисленИ..

Златев/както и всички останали /си има слабости.Но не е наша работа да коментираме слабостите,а да коментираме хубавото .За слабостите си има треньор .а за нас удоволствието да гледме поредната наша рожба как израства и прави сериозно впечатление.Ако беше толкова зле,колкото се опитва да го изкара колегата,дали толкова много от нас щяха да го "вдигат"?Колеги негативисти,моля ви да се радвате на това което имаме и да го изтъквате,а останалото с плюенето всеки гоможе,важното е да го държим вътре и да не го пускаме навън,още повече в социалните мрежи.
,,Не ме вади без повод,не ме прибирай без слава"!

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 11 юли 2022 20:58

ми сори ама зодия везни съм ... трябва да вкарам малко баланс, че много скочихте всичките в едната посока :))) ако самия играч чете форума да речем, не смятам, че е много добра услуга това всичките да му помпат самочувствието и да реши, че е станал някакъв топ играч и едва ли не заслужава всеки мач да е титуляр ...пак казвам ние сме отбор, който иска да владее и задържа топката ...а това Златев не го прави добре и ако седне на пейката като се върнат някои играчи за мен поне това няма да е изненада ...ама Златев ще се чуди ето всеки път съм играч на мача според феновете и играя най-добре пък тренера реши да ме прати на пейката и ще се разочарова ......освен това какво значи негативизъм?! нямам нищо против да е титуляр, играе добре в неговия си стил, има хъс, бързина, пас, шут, самочувствие..... само че много му куца задържането на топката, владението, залъгването и невинаги да направиш бърз пас е най-доброто решение и да се отървеш от топката един вид.... искам да го видя с повече самочувствие във владението на топката макар и да греши ако пробва да го прави.... в разни ситуации може да е добро решение бърз пас към съиграч ама в други ситуации с това отърваване от топката и прехвърляне на отговорността към друг съиграч ...ако съиграча не е в достатъчно добра позиция и има противникови играчи покрай него, това значи че губим топката и става контра за противника... лично аз искам да видя повече стабилност и опит за владение на топката, защото на мен лично ми се вижда притестен в тая посока понеже това не му е комфортната зона ...в комфортната си зона е добре по принцип ама трябва много да се развива все пак и да се подобрява ...даже дано да чете форума и да се замисли, аз не съм тръгнал да плюя ..ако е критика това то би следвало да е нещо като градивна ..ама знам ли ако е много обидчив може и да се обиди :))) и смятам че трябва да играе отляво на атаката ....едно, за да се наложи малко да прави това дето ми се иска - да овладява топката, за да се завърти най-малкото да може да центрира ...и две, понеже има сносен шут и това може да се използва по-добре ако играе вляво ...да не говорим, че и Сула изглежда по-добре вдясно според мен.... ама както и да е тренера да ги мисли повече тия неща :)))
Изображение

Потребителски аватар
Ron Jeremy
Мнения: 591
Регистриран на: 08 ное 2010 15:42
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот Ron Jeremy » 12 юли 2022 08:35

"...ако съиграча не е в достатъчно добра позиция и има противникови играчи покрай него, това значи че губим топката и става контра за противника... лично аз искам да видя повече стабилност и опит за владение на топката, защото "

ако баба ти беше мъжка щеше да има дръжка , няма по голяма тъпотия от това крило да задържа топката , в средата на терена иди дойди , ама бавно крило или бавен уингбек айде няма нужда ... в стремеж да си интересен и да си отстояваш тезата ни задръсти от глупости...
ex Popeye

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 12 юли 2022 13:51

абе, вие може да го величаете до небесата Златев, обаче аз не искам да е титуляр в Черно море и с това да се изчерпи всичко ...искам да се развие и да го видя някой ден в Барса, Ливърпул, Дортмунд, ПСЖ и т.н. За да стигне до там трябва да е класа над останалите футболисти в нашето смешно първенство. Така че трябва да се развива ...а пък вие се сърдете, че ми е по-различно мнението. Всъщност като се замислих смятам, че Златев трябва да развие малко от качествата на Велислав, а пък Велислав от качествата на Златев ...не да се върти на едно място с топката ами да гони ефективност, да шутира, да пробва да вкара и такива неща.... даже Виктор Попов вече има гол, Велислав още няма... :/ лошото е, че и двамата залагат само на това в което се чувстват силни и сигурни, а трябва да опитат да надградят нивото си към нещо дето им е по-диксомфортно така да го кажем... и някой ден Златев в Реал М, а пък Велислав в Барса ...че стиловете им подхождат на съответните отбори повече според мен.
Изображение

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5155
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 1 кръг /Локо София - Черно море/ 10.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 13 юли 2022 07:53

https://chernomore.gong.bg/bg-football/ ... iga-689719

1. Виктор Попов
4. Панов

От всички защитници в А група за 1 кръг определят нашите 2 бека за топ 5 ....само тук чета как били най-слабите на терена и само гола ставал ....затова казвам, че друг мач явно съм гледал понеже пак казвам за мен особено първото полувреме само те раздвижваха както трябва играта ни особено напред... но всеки има право на мнение разбира се и това е просто статистика може би :)
Изображение


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта