Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5163
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот ogrizko » 06 ное 2021 20:20

Темата е съвсем сериозна между другото. Провокирана е от последния мач с Царско село. Явно само аз съм достатъчно малоумен да си мисля, че налагането на млади играчи е съпроводено с пикове и СПАДОВЕ в играта им, с допускане на грешки в мачовете дето може да са фатални и прочие. Искам да попитам следните въпроси колегите във форума и ако може повече хора да кажат как виждат нещата, за да не се оцъклям и изнервям като чета коментарите.

- колко мача като титуляр трябва да изиграе даден млад играч, за да се каже, че му е даден шанс?
- колко време трябва да е бил титуляр, за да се каже, че вече е утвърден?
- доколко смятате, че даден млад играч може да допуска грешки по време на мачовете?
- смятате ли, че изобщо трябва да даваме шанс на млади играчи или да търсим само опитни?
- смятате ли, че трябва да даваме шанс на определени позиции, а на други като вратарската примерно да залагаме само на опитни играчи?
- колко време смятате, че е необходимо да мине, за да спрат спадовете в играта на младите играчи?

Ще почна аз:
1. поне 15 мача
2. 2 сезона
3. смятам, че първите няколко мача може да допуска по повече от няколко грешки ...следващите 20-30 мача да допуска периодично грешки
4. на мен лично ми харесва да се дава шанс на младите играчи стига да искат да полагат усилия...
5. лично аз нямам проблем да се дава шанс на всяка позиция ако имаме перспективни играчи и дори да загубим даден мач заради вратарски грешки...
6. 2 сезона поне... със сигурност ще има период от 10-15 мача дето ще е по-слабо нивото да речем
Изображение

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 541
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот 'enki' » 07 ное 2021 08:53

Темата е добра и бих писал по-дълго, но в момента нямам време.

Специално за Дюлгера според мен той получи достатъчно шансове за разлика от Дичевски. Дюлгеров направи дебют още срещу Нефтохимик при Гонзо, не знам колко години правят това. И тогава направи някаква фрапантна дузпа, която обаче успя да си спаси. Оттогава той не е мръднал, прави все същите нескопосани отигравания, по няколко на мач. И към това бих добавил факта, че неговото име беше свързано с полиграфа. Друго, което много ме издразни при него, беше когато при 3:0 резултат срещу Арда 10 минути преди края тръгна най-явно да бави играта. И получи най-безмисления картон. Той просто не може да преценява ситуациите, играе без никаква мисъл. И последно той е вече на 22 години, далеч не може да се брои за юноша, има по-млади вратари, които идват след него.

Вълчан
Мнения: 4306
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот Вълчан » 07 ное 2021 10:58

Може да ти се отговори само на въпроси 5 и 6. Всичко друго е въпрос на шанс и концентрация в определени мачове и няма кои да ти отговаря особено с цифри които търсиш.

ShooterMan
Мнения: 7830
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот ShooterMan » 07 ное 2021 14:34

Ами зависи колко време. Най-вече зависи за колко време младежът Х проумее, че с това си вади хляба, ще си вади хляба и другите около него също с това си вадят хляба. При юношите тренираш общо взето за здраве, ходиш на училище и т.н., но в мъжкия отбор се изисква яко трениране и концентрация на 100%, отдаденост. Няма вече юношески мачлета, тренировки, училище....ставаш ПРОФЕСИОНАЛИСТ! Младите играчи трудно проумяват това. Също и, че треньорът примерно си залага работата, за да им даде шанс, а с футбола и той си вади хляба. Младежът се издънва - треньорът губи работата си. С две думи - трябва да порастнат. И то бързо да го направят. Мартин Минчев беше порастнал още на 16 и знаеше за какво иде реч, как се тренира, как се играе. Мисля, че и Виктор Попов го разбра бързо. Илиан Джуниър също се оказа бързо учащ се....На Марто Дичев му отне 1 година. Такива като Наско Илиев го разбраха в Монтана чак.....а такива като Денислав и Йосков - така и не проумяха проблема какъв е. Добре е, че Велислав го разбра и той като Дичев, след 1 година.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5163
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот ogrizko » 26 ное 2021 08:56

Между другото се чудя дали за израстването на Велислав няма пръст и Мартин Минчев ....примерно ако са приятели и са коментирали как се тренира в чужбина и прочие, може оттам и Велислав да се е амбицирал да се развие и да стигне някой ден Минчев :roll: хубаво е с една дума да има кой да ти дава пример ....сега пък Велислав може да е пример за другите... и така колелото се върти напред. Пък Денислав е супер звезда вече и избяга :oops:
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7830
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот ShooterMan » 26 ное 2021 20:39

Приятели са. Марто дори в интервю каза преди време, че е най-близък с Велислав. Разбира се, че са обменили опит и идеи. На Вили таланта, техниката, скоростта - никога не са му липсвали. Много се радвам, че прогресира така. Основното е да се слуша Илиан, който от младоците го е слушал - стана футболист и вече в чужбина излизат. Който не го слуша и си знае своето - играят по селата в момента.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Ent
Мнения: 460
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот Ent » 26 ное 2021 20:47

ShooterMan написа:Приятели са. Марто дори в интервю каза преди време, че е най-близък с Велислав. Разбира се, че са обменили опит и идеи. На Вили таланта, техниката, скоростта - никога не са му липсвали. Много се радвам, че прогресира така. Основното е да се слуша Илиан, който от младоците го е слушал - стана футболист и вече в чужбина излизат. Който не го слуша и си знае своето - играят по селата в момента.

Добре бе, ти как ги разбра тези неща? Ебати лизача на Илиян си. В съблекналнята ли си? То бива глупости...

ShooterMan
Мнения: 7830
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот ShooterMan » 26 ное 2021 22:43

Не бе, ама за разлика от тебе мисля. На теб очевидно ти липсва мозъка, затова да ти напишем:
1. Денислав Ангелов - къде е Денислав и как се справя?
2. Мартин Костадинов - къде е и как се справя?
3. Петър Вуцов - къде и как се справя?
4. Лъчезар Йорданов - къде и как се справя?
5. Валентин Йосков - къде е и как се справя?
НЯМА юноша, който да не се е утвърдил при Илиан и да е прокопсал някъде другаде. НЯМА! Това са фактите! Виктор Попов, Мартин Дичев, Илиан Младши, Велислав Василев, Мартин Минчев, Иван Дюлгеров са другите примери, но на тези, които слушат Илиан и стават играчи, Минчев и Илиев са вече и в чужбина. И престани да плюеш по Илиан, кво си се хванал да му търсиш карез?
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Ent
Мнения: 460
Регистриран на: 16 юли 2021 22:52
Контакти:

Re: Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот Ent » 27 ное 2021 08:28

ShooterMan написа:Не бе, ама за разлика от тебе мисля. На теб очевидно ти липсва мозъка, затова да ти напишем:
1. Денислав Ангелов - къде е Денислав и как се справя?
2. Мартин Костадинов - къде е и как се справя?
3. Петър Вуцов - къде и как се справя?
4. Лъчезар Йорданов - къде и как се справя?
5. Валентин Йосков - къде е и как се справя?
НЯМА юноша, който да не се е утвърдил при Илиан и да е прокопсал някъде другаде. НЯМА! Това са фактите! Виктор Попов, Мартин Дичев, Илиан Младши, Велислав Василев, Мартин Минчев, Иван Дюлгеров са другите примери, но на тези, които слушат Илиан и стават играчи, Минчев и Илиев са вече и в чужбина. И престани да плюеш по Илиан, кво си се хванал да му търсиш карез? Къв си ти е? Че и ако някой каже нещо против Илиан скачаш?


Денислав и Йосков са в отбора, който победи шампионите преди няколко дни. Мартин и Валери са в Ботев Враца, единият несменяем титуляр. Вуцов точно ти го хвалеше най-много, да не казвам само ти :). Абсолкютно същото за Лъчо. Ама тя твоята памет е като бъклгарската полтическа, изключително удобна и къса. Томбак защо го пропусна? Да ти имам мозъка, че и в множествено лице говори за себе си :)

Vladislav
Мнения: 1609
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: Налагане на млади играчи в мъжкия отбор

Мнениеот Vladislav » 27 ное 2021 09:14

Денислав е преотстъпен, той още е наш футболист. Аз не виждам някакъв прогрес при него. Йосков не надскочи ниво Б група. Мартин Костадинов е в постоянен регрес. Янчев от резерва си остана резерва, а Вуцов е резерва на резервите. Лъчо вероятно не получи шанс. Не знам причината. Но във всички случаи е нелепо да се сравнява моментното състояние на кариерата на горните с тези на Минчев, Илиан, Виктор, Дичев и Велислав.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта