Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Delija
Мнения: 341
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот Delija » 29 апр 2019 16:01

С оглед развитието на сезона и доиграващите се мачове, мисля че тази тема става доста актуална!

Не че следва да спрем с преследването на 4-тото място, тези отбори пред нас трябва и лиценз да защитят за ЕКТ, а много добре знаем в определени отбори какви ръководни фактори се вихрят :P

Та това ми е малко странно, обикновено към днешна дата е анонсирано кои отбори имат проблем с лиценза и кои са покрили критериите, ама нейсе ... Нашата черга си я знаем, и нашият лиценз не е сигурен ...

Надявам се на добра подготовка планирана в подходяща дестинация. За мен ключово се очертава оставането/ неоставането в отбора на Г.Илиев, тъй като негов заместник към момента няма :!:
Разграничавам се от мненията, че Панайотов трябва да напусне - той заедно с Андраде и Витанов следва да поддържат средата на тима, а и видя се че с техните усилия успяваме да побеждаваме отборите от Топ 3!

Малко летене в облаците, но има един утвърден в БГ играч, който ще е свободен агент най-вероятно от 30-и Юни: Джонатан Кафу! Малко му е надута цената в момента в transfermarkt, тъй като няма официален мач от Октомври миналата година! Преотстъпването в Звезда приключва и едва ли Бордо ще си го иска обратно :mrgreen:
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1535
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот moreto vn » 29 апр 2019 20:49

Delija написа: За мен ключово се очертава оставането/ неоставането в отбора на Г.Илиев, тъй като негов заместник към момента няма :!:

Трогателна среща на бензиностанция във Варна имаха две легенди от различни поколения на футболния Черно море – Иван Василев и Георги Илиев.

Както е известно, бившият десен бек Иван Василев е част от славния тим на „моряците”, който финишира четвърти през сезон 1968/1969 в „А” група, сега Първа лига. Това е второто най-добро класиране на клуба при майсторите.

Георги Илиев пък завърши трети с Черно море през 2009 година – изравнено най-добро клубно класиране в елита.

В момента 37-годишният Илиев продължава да е човекът отбор на „Тича” и преди 4 дни донесе успеха с 2:1 над шампиона Лудогорец с поредните си два гола за учебник.

„Видяхме се с Георги, докато зареждахме колите си на бензиностанция във Варна. Прегърнахме се и той ми призна, че обмисля да спре с футбола след края на сезона. Казах му: Жоре, не го прави, има изключения. Чувал си за Стенли Матюс, нали? Ти с в страхотна форма, незаменим лидер, решаваш с лекота мачове. Остани на терена, за да продължим да ти се наслаждаваме.”, заяви за „Петел” Василев.

„Аз се радвам и съм удовлетворен, че Черно море играе добър футбол и постига добри резултати, включително и срещу водещите в България, с двама кореняк черноморци – Илиан Илиев и Георги Илиев.”, допълни Василев.

Delija
Мнения: 341
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот Delija » 02 май 2019 19:39

Елитен гръцки отбор иска да привлече втория капитан на Черно море Стефан Станчев. Гърците са очаровани от постоянството на Станчев тази пролет и от факта ,че след месец става свободен агент.

Само преди седмица юношата на Левски стана на 30 години и бе бурно аплодиран от феновете на моряците на мача с Лудогорец.

Всъщност железният бранител е и един от големите любимци на зелено-белите фенове. Голямото желание на универсалния футболист е да остане във Варна.

Той има и принципна договорка с шефовете на клуба за нов договор. Където е и семейството му.

Той е играл в кариерата още Пирин Благоевград,Ботев Пловдив и Миньор Перник.

https://chernomore.gong.bg/bg-football/parva-liga/eliten-grycki-klub-napira-za-kapitan-na-cherno-more-540551
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот Готвача » 03 май 2019 17:24

Delija написа:Елитен гръцки отбор иска да привлече втория капитан на Черно море Стефан Станчев. Гърците са очаровани от постоянството на Станчев тази пролет и от факта ,че след месец става свободен агент.

Само преди седмица юношата на Левски стана на 30 години и бе бурно аплодиран от феновете на моряците на мача с Лудогорец.

Всъщност железният бранител е и един от големите любимци на зелено-белите фенове. Голямото желание на универсалния футболист е да остане във Варна.

Той има и принципна договорка с шефовете на клуба за нов договор. Където е и семейството му.

Той е играл в кариерата още Пирин Благоевград,Ботев Пловдив и Миньор Перник.

https://chernomore.gong.bg/bg-football/parva-liga/eliten-grycki-klub-napira-za-kapitan-na-cherno-more-540551

Стефан е малко рисков защитник и съдбата не го обича много.Но е сърцат играч,раздава се до край,играе на няколко позиции почти еднакво добре.Ако Илиан няма някаква опция за наистина по класен играч,мисля че трябва да остане още години при нас.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Потребителски аватар
thisisthelife
Мнения: 607
Регистриран на: 07 юни 2015 10:13
Контакти:

Re: Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот thisisthelife » 03 май 2019 21:09

Сърцат футболист е Станчев и доста универсален. Наистина претърпя тежки контузии при нас, но се раздава, няма спор. Всеки отбор има нужда от такъв вид играчи.

За Панайотов - честно казано не мисля, че с нещо блести. Защо да не се даде шанс на Янчев. Не мисля, че с нещо би отстъпвал

Георги Илиев ще е ключовото попълнение, но само ако остане. Силно се надявам Жоро да ни радва и следващия сезон на терена.

Напускащи - Китанов, Панайотов, Фенуш, Жоржиньо, Василев, Кики, Кононго, може би и Божилов
Пристигащи - Бакалов/Карагерен, Аралица, още един нападател, бек и вратар.

За пристигащите най-вероятно няма да уцеля с никого :) .
Truth is hate for those that hate the truth.

Vladislav
Мнения: 1609
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот Vladislav » 03 май 2019 21:36

thisisthelife написа:Сърцат футболист е Станчев и доста универсален. Наистина претърпя тежки контузии при нас, но се раздава, няма спор. Всеки отбор има нужда от такъв вид играчи.

За Панайотов - честно казано не мисля, че с нещо блести. Защо да не се даде шанс на Янчев. Не мисля, че с нещо би отстъпвал

Георги Илиев ще е ключовото попълнение, но само ако остане. Силно се надявам Жоро да ни радва и следващия сезон на терена.

Напускащи - Китанов, Панайотов, Фенуш, Жоржиньо, Василев, Кики, Кононго, може би и Божилов
Пристигащи - Бакалов/Карагерен, Аралица, още един нападател, бек и вратар.

За пристигащите най-вероятно няма да уцеля с никого :) .

И по- добре ще е да не уцелиш. Не мисля че Китанов и Божилов ще си заминат. А също и Панайотов.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот yavorescu » 04 май 2019 12:07

Чужденците като цяло са най-слабите в отбора, най-вероятно и най-добре платените. Който и от тях да си тръгне, аз лично няма да скърбя. Някакви проблясъци има при Н'Донгала (много е "суров" и му липсва тактическа дисциплина), Андраде (с уговорката, че е рисков играч) и дотам. Родриго твърде малко е играл, за да имам пълноценно мнение за него. Жоржиньо имаше кратка поредица от мачове, когато се представяше прилично, но сега е леш.

Най-важните "трансфери" биха били Илиан и Жоро да останат.

Потребителски аватар
mursusaid
Мнения: 1196
Регистриран на: 06 апр 2009 17:37
Контакти:

Re: Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот mursusaid » 13 май 2019 14:11

Не знам кой ще напуска,всъщност имам набелязани, но който и да е,след мача вчера ясно се видя,,че постовете на които имаме нужда са центр.защитник,ляв бек,градивен халф ,нападател.Дано намерим подходящите хора
За вас моряци ний живеем...

Varnauser
Мнения: 394
Регистриран на: 27 юли 2012 17:34
Контакти:

Re: Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот Varnauser » 13 май 2019 18:25

Илиан успява да изцеди почти максималното от отбора. С бюджет като нашия, ще му е ужасно трудно да постигне надграждане на слабите постове. Дано успее в по-голям процент, защото стопроцентова успеваемост при трансферите е невъзможна дори с трансферни суми - отдавна непостижима за нас мечта. Всъщност дано Илиан остане при нас. Напълно съм съгласен с Явор, че той и Жоро биха били най-важните летни "трансфери".

Когато сполучим с някой нов да покаже някакви качества, Кононго например, нямаме аргументи да го задържим. Освен незначителни и почти винаги недостатъчни - ако е българин и му се налага да играе у нас и не го иска по-амбициозен от нас клуб или пък е наш юноша.

Накратко - ясно е, че с материал какъвто Илиан може да разполага, таванът не е висок. Освен ако конкурентите у нас станат по-слаби.

Delija
Мнения: 341
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Лято 2019 - подготовка, трансфери, спекулации..

Мнениеот Delija » 14 май 2019 19:34

Delija написа:Не че следва да спрем с преследването на 4-тото място, тези отбори пред нас трябва и лиценз да защитят за ЕКТ, а много добре знаем в определени отбори какви ръководни фактори се вихрят :P

Та това ми е малко странно, обикновено към днешна дата е анонсирано кои отбори имат проблем с лиценза и кои са покрили критериите, ама нейсе ... Нашата черга си я знаем, и нашият лиценз не е сигурен ...


Най-накрая нещо за лицензите да излезе, ама за Първа лига само и то предположения все още: https://gong.bg/bg-football/parva-liga/bobi-zasega-niama-problem-s-licenzite-sydijstvoto-e-po-dobro-542448

Поглеждам обаче и към сайта за класираните за следващите издания на ЕКТ https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/qual2019.html - и колко странно, до преди 2 дни под табличката на България бяха изписани Лудогорец и ЦСКА, като класирали се вече за ЕКТ, а сега ги няма ... Досадна техническа грешка или нещо грандиозно се задава :?:
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта