5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот yavorescu » 12 авг 2017 12:58

Спечелихме една точка в този мач. Не се сещам да сме създали и едно чисто положение, докато Славия имаха поне три. Зехиров не игра добре, въпреки гола. От 20 центрирания има 1 точно . Добър мач за Емо. Жоро може и да го критикуват някои, но за цял мач сбърка 3 паса. Много слаба игра от Кузма този път, за съжаление. Очевидно включването на Витиня беше прибързано -- целия минал сезон контузен, контузен при подготовката и сега хвърлен в боя като титуляр. Имам съмнения, че ще се окаже супер чуплив и няма да остави някаква трайна следа при нас. Приемам това за нормално, все пак има ~40 мача за пет години и половина.

Като цяло няма никаква фантазия, скорост и импровизация в играта ни. Едно бъхтене и блъскане в опит да се разпечата противниковата защита -- еднообразни атаки, предимно дълги топки, центрирания от фланговете, често неточни. Хаотичен натиск в началото на мачовете, след което няма силици за нещо по-смислено. Футболистите не са виновни. Уж отбора ни е балансиран, а като погледнеш на пейката -- трима защитници, махленския футболист Балджо, Коконов в трагична форма и Кузма. Нямаме аргументи, за да променим развоя на мачовете -- нито козове на пейката, нито тактически изненади, нито физическа подготовка. Казах няколко пъти, че резултатите (трайните такива) са функция от играта, но ме нарекоха злобар и плювач.

Вече четвърти пореден мач играем с Огнянов на крилото, този човек просто не е за там. Ако Гонзо не може да види пробойните, поне да слуша интервютата на треньорите на противниковите отбори. Радуканов след мача с нас каза, че нарочно са атакували предимно по левия ни фланг, именно защото Огнянов не покрива. В Стара Загора Здравко Илиев и Андонов направиха Марто крив, просто ни се размина. Сега Витиня и после Старокин пак бяха сами през 70% от времето. Необяснимо е защо към края на мача Цветков беше последния в защита -- при положение, че започна мача като атакуващ халф. Тройката Старокин-Жоро-Цветков ми се струва една идея по-дефанзивна, отколкото би трябвало за домакинство срещу Славия. За мен атакуващ халф трябва да бъде Огнянов, а в някои мачове Божилов. Цветков като опорен или box-2-box, където е най-силен.

И за да стане ясно, аз съм против Гонзо да подава оставка. Няма как да прокопсаме с честа смяна на треньорите. Миналия сезон се провалихме заради дъртите футболисти, заслужава поне да покаже какви ще бъдат "обективните причини" този сезон. Хубаво би било да спре да повтаря едни и същи фрапантни грешки, но сигурно искам твърде много за някой с интелект на Homo habilis...

stanleys
Мнения: 489
Регистриран на: 13 авг 2010 17:38
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот stanleys » 12 авг 2017 13:29

Като цяло съм съгласен с yavorescu. Очаквах труден мач, така се и получи. Не играхме добре, особено второто полувреме и трябва да сме доволни че взехме 1 точка. Особено след контузията на Витиня се създаде някакъв хаос и по левия фланг на защитата, а към края зейна и огромна дупка в центъра. Едно положение не можахме да създадем, имаше една-две възможности при откраднати топки, но не ги оползотворихме.
Трите победи на старта не трябва да заблуждават, две от тях ги взехме много трудно и с известна доза късмет. Не всички футболисти са в добра форма, на пейката няма кой знае какви опции, а треньорът ни не е от тези, които знаят как да си подредят правилно футболистите, да вземат максимума от тях и да направят точните промени в хода на мача.
Емо Михайлов се представи най-добре и спаси точката, като цяло се справиха Жоро и Сукуп. Според мен и Кузма - бореше се, пресираше, обаче са му нужни хора около него с които да взаимодейства - няколко пъти тръгва за преса, а халфовете закъсняват да покриват хората по фланговете.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот yavorescu » 12 авг 2017 16:23

Stariq написа:- Гонзю ( неговите успехи са малко дискусионни, но да кажем че са успехи, тъй като това са най добрите резултати в скромната му кариера )

Успехите му с нас са много дискусионни. През последните години на 6 място завършихме и при Стефан Генов, Ясен Петров и Вили Вуцов. Не е нещо нечувано и невиждано, за да се счита като успех. Аз не го броя за успех. В 9 от последните 15 сезона сме завършвали минимум на 6 място.

Като успеваемост (% победи) и двата периода на Гонзо при нас са най-слабите в треньорската му кариера, ако не броим един кратък период като треньор на Левски през 2012, когато за 2 мача записа 2 загуби. Има таблица към статията на Гонзо в Уикипедия за тези, които се интересуват.
[offtopic]https://en.wikipedia.org/wiki/Georgi_Ivanov_(footballer,_born_1976)#Managerial_statistics[/offtopic]

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1520
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот moreto vn » 12 авг 2017 16:35

То и аз се почудих,че едно 6 място може да е някакъв успех.Може пък успехите да предстоят,а пък както казва един известен съфорумец и анализатор,все още сме на първо място ;)

ShooterMan
Мнения: 7820
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот ShooterMan » 12 авг 2017 17:43

И ще добавя само едно - плебейските отрепки скрити зад моряшки никове - да се праждосват от нашия форум с провокациите си. Тяхното място е "Голямата говорилня" или пасбището на Локомотив до гробищата. Боли не боли, Черно Море е отборът на Варна, беше, е и винаги ще бъде.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 537
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот 'enki' » 12 авг 2017 18:44

Мдаа в този мач си се вьрнахме кьм посредствената ни игра от минали години. Май се оказа, че Божилов и Марто правят разликата в нашия отбор, поне засега. Според мен Славия не са вьобще слаб отбор, както Верея, Пирин и Дунав междувпрочем. В Бьлгария всички отбори с изключение на Лудогорец, Левски и ЦСКА-София са с изравнени сили и бюджети. Ние няма, какво да се сравняваме с изброените по-горе отбори. Всяко едно класиране преди тях в пьрвенството ще си е чист кьсмет. Може да ги бием в един мач, но не разполагаме с ресурса да играем толкова много мачове на високо ниво. В тази врьзка си мисля, че селекцията която направихме е доста добра. От дьлго време не си спомням да сме успявали да привлечем хората, които сме набелязвали. Имам превид бьлгарски футболисти. Повечето случаи избират друг отбор. Аз си мисля, че при нас поне досега Божилов и Хасани са много добри попьлнения. Огнянов и особено Чунчуков, Зехиров все още намират себе си, но след вчерашния мач сьм определено на мнение, че Чунчуков трябва да е титулярният нападател.
Що се касае за мача, няма какво толкова да се каже. Слаба и безидейна игра от нашите. Спечелихме 1 точка. Балджийски според мен изигра последния си мач за Ч.Море. Не виждам никакьв смисьл от него, да дава мястото си на Минков. Коконов и той е трьгнал в тази посока. Аз специално бих искал да видя М.Минчев в отбора. Според мен той е другият ни юноша редом до Костадинов, който ярко се откроява. За всеки, който е играл футбол и разбира тази игра, е видна лекотата, с която той играе.

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 537
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот 'enki' » 12 авг 2017 18:50

А да щях да забравя. Лампите вчера пак не светнаха. Голям ремонт, голямо нещо. Пьлен ташак. И разбира се виновни няма, а то и няма кой да им иска отговорност.

black sea
Мнения: 658
Регистриран на: 03 авг 2013 22:36
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот black sea » 12 авг 2017 19:40

Значи Шут, всеки, който е на различно от твоето мнение е плебейски боклук, така ли бе, ненормалник. А го по...е...ми, нещастник. Не виждаш ли, че 99% от нашите фенове (феновете на Черно море), ти казват, че нищо не играем и едва ли ще заиграем занапред. Абсолютната реалност за съжаление, без излишни емоции, пристрастия и мечти. ТОЗИ ОТБОР, ТОЧНО ТОЗИ ОТБОР Е ЗА ПЕТО-ШЕСТО МЯСТО, набий си го в тъпата глава. Реалност, а не омраза.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот blue avalanche » 13 авг 2017 10:29

Томбак се представи много добре в последния мач от миналия сезон(срещу нас). Той е ляв защитник, нали? Защо не го налагат...така както Костадинов? И вместо Витиня, който, според мен, е свършил...

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 5 кръг /Черно море - Славия/ 11.08 петък 18.15

Мнениеот yavorescu » 13 авг 2017 10:37

blue avalanche написа:Той е ляв защитник, нали? Защо не го налагат...така както Костадинов?

Томбак е десен бек и надали ще играе много, там имаме Сукуп, Станчев, Зехиров, а и Костадинов е десничар. Предполагам, че ще играе само при наказание на Сукуп. Витиня ни е единствения класически ляв бек. Ако и Костадинов е контузен, сигурно Гонзо ще прави някакви размествания със Сукуп/Станчев, не вярвам да заложи на Томбак. Ще видим.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта