3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот yavorescu » 30 юли 2017 12:49

Напълно съм съгласен със Соле. Сега и от мен малко критика. Въпреки, че доминирахме през по-голямата част от мача, можеше да завърши всякяк -- от 2-0, през 2–2, до 0–2. Дунав имаха две кристално чисти положения -- спасеното от Марто и гредата на Ненов. Нашият гол дори не е 100% чисто положение -- стрелба с левия крак от много малък ъгъл, вратаря им се заблуди. Хасани явно се ядоса, че не можем да вкараме, и сам се зае :mrgreen:

Надявам се, сега всички (поне тези на стадиона) видяхте къде игра Огнянов през цялото време, докато беше на терена. Марто беше оставен абсолютно сам на левия фланг, как Дунав не се усетиха да атакуват предимно оттам, не знам. Напълно заслужено той е играч на мача не само заради предотвратяването на сигурен гол, ами за цялостното си представяне. Сложи Карагарен в малкото си джобче. Добър мач за Старокин, държи едно постоянно ниво, точно както в Пирин миналия сезон. Поредно слабо представяне на Михайлов. Чунчука също игра добре, но и включването на Кузма беше отлично.

Като цяло нямаме много идеи в атака, продължаваме с дългите топки и ни липсва острота. Агресия има, което е хубаво, но присъщо за силовия футбол и няма как да ни гарантира победата.

Най-голямото разочарование за мен бе малкото публика. Най-удивителното бе третата поредна чиста мрежа, щур късмет.

ralimavridov1
Мнения: 69
Регистриран на: 14 юни 2016 20:39
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот ralimavridov1 » 30 юли 2017 13:43

Искате Цветков в средата, което означава някой от тримата, Огнянов, Старокин, Илиев да са на пейката. Аз предпочитам Цветков в средата пред Старокин.
SUPPORT YOUR LOCAL TEAM

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот yavorescu » 30 юли 2017 14:53

Срещу Пирин най-добре халфовете да са Старокин, Цветков и Божилов/Жоро. Цветков е по-добрия футболист от Старокин при всички случаи, но в дефанзивен план Старокин си върши работата. Там трябва да се играе твърдо. При домакинствата и мачовете с по-леки съперници може Цветков да е опорен халф, а атакуващ трябва да е Огнянов. Божилов опропасти много атаки с туткането си, полезен е само в определени мачове, когато трябва да се бави играта. Оркът от Ломидол е най-силен като атакуващ халф.

Както имаме уж по-дълга скамейка, така срещу Дунав резервите бяха трима защитници + трагичните Коконов и Балджо. Единствено Кузма може да се счита като читава смяна (за офанзивните опции говоря).

guglata
Мнения: 774
Регистриран на: 07 мар 2012 21:01
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот guglata » 30 юли 2017 15:54

На мен ми харесва играта на Божилов, вярно в последния мач позабави няколко атаки, но като цяло има голямо подобрение от предния престой, а за извеждащите пасове няма какво да се каже. Естествено не е световна класа, но за БГ си е супер.

Marlboro
Мнения: 314
Регистриран на: 08 апр 2009 20:50
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот Marlboro » 30 юли 2017 16:54

Да не се лъжем,не играхме нищо особено,но все пак победата е най важна,а и се усещаше напрежение от това че мача е в графата задължителен,по ред причини.По лошото е че поне,надявам се,до зимата на практика ще играем без вратар.Божилов е отличен футболист за нашите стандарти,стига плюнки,такива играчи в БГ се броят на пръсти,всеки играл на голям терен ще го потвърди.И последно,може да се сърди някой,но от халфовете ни,резерва трябва да е Жоро Илиев.Цветков,Старокин,Божилов,Огнянов.

ShooterMan
Мнения: 7820
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот ShooterMan » 30 юли 2017 17:39

Що някой да се сърди? Жоро Илиев е на 36 години и от 1 г. повтарям, че очакванията към него не трябва да са толкова големи, както преди. Въпреки това категорично не виждам играч с подобна роля на терена, говоря лидерска, може би Шерифа, но той е защитник и не става. И друго - класните играчи се напъват в големите мачове, а Жоро е класа още и няма да се напъва да свършва бензина в 3-тия кръг срещу отбори средна ръка. Аз казах, че ще стартираме така, с победи, просто сме по-добрия и можещ отбор. И най-радващото е, че бием КАКТО ТРЯБВА да се бие, без пранапъване, колкото е необходимо, от това по-голям сигнал за класа не знам да има :) . Имаме много резерви за разгръщане, като например Сашо Шерифа и Витиня на терена, ротации - Цветков напред, Марто и той....и това ще ни трябва за по-нататък, както и класата и опита на Жоро Илиев! Но това, което най-много му трябва на този отбор сега...ЗА ДА ВЗЕМЕ МЕДАЛ, това е ВРАТАР! Вчера - всички видяхме Емо, ние знаем, че прави такива неща 1-2 на мач, сега мина номера, но утре? Ако сега имахме Коварж аз щях да твърдя, че ще завършим на 2-ро място, непосредствено зад Лудогорец, с Коварж щяхме да наритаме милиционери и тиретата като улични кучета, но....
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот yavorescu » 30 юли 2017 17:45

Божилов си е същия, какъвто си беше. Играе с голямо желание засега, това е единствената разлика. Иначе няма никаква промяна -- мота топката и бави играта, извеждащите му пасове са малко и почти винаги неточни/дълги, сравнително рядко печели единоборства. Засега суперлативите преобладават основно заради резултатите.

ShooterMan
Мнения: 7820
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот ShooterMan » 30 юли 2017 17:46

Междудругото, след като Божилов и Огнянов - "орка" смазваха противниците, днес се отличи още един от "некъдърната" селекция на Гонзо - Хасани. Съвсем нелошо игра и Старокин, напомня ми на Дани Г в най-силните му години. Пожелавам на тази нескопосана селекция още много такива изяви.... :mrgreen:

ПС: Не знам какво бави Божилов....ПАК даде асистенция, а ОРКА от Мордор пак вкара гол...тук разбира се съдиите се намесиха и отмениха редовния гол, но фактите са си факти!
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот yavorescu » 30 юли 2017 17:53

Хасани кой го е определял като некадърник? Най-негативното мнение за него беше, че е загадка. Аз лично твърдях, че това е много по-добър защитник от всички, които сме имали в последните години. Малко по-твърд е, но аз харесвам такива.

Оркът също винаги ми е харесвал като футболист, просто не е нищо особено. Има мисъл, има фантазия и в добрите си дни (в Ботев) си е много добър, точно като атакуващ халф. Крило не е, и box-2-box няма как да е с неговото леко флегматично движение и лимитирани дефанзивни умения.

Старокин е посредствен футболист, но върши работа и ако играе на нивото си от Пирин, ще продължава да върши работа.

ShooterMan
Мнения: 7820
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 3 кръг/ Черно море - Дунав /28.07 (петък) - 18.15

Мнениеот ShooterMan » 30 юли 2017 18:02

Огнянов покри на 100% мнението ми, че когато иска и е мотивиран той ще бъде най-добрия ни играч. Неговия позишън си е плеймейкър, а и умее да бележи. Дано не се поддаде на етноса си, както го е правил много пъти преди, играе ли така( а той може и още много) тежки дни чакат съперниците ни....Въпроса е, че тези играчи бяха охулени....И правилно се каза - те са класни,
попълнения, а ако се мотивират и успеят да обединят в колектив - ще сме машинка. Виждам, че играем като отбор, това е най-важното, добри момчета са, нямаме помияри и лекета и дано продължим в същия дух
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта