Всекидневна за отбора на моряците

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5145
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот ogrizko » 07 яну 2018 15:23

Играч на 2017

1. Мартин Костадинов
2. Стефан Станчев
3. Орлин Старокин

....за Марто съм съгласен! Обаче оттам насетне дали някой пак не е пробвал да осере класацията?! Сукуп, Хасани, Георги Илиев, Мариян Огнянов повече заслужават според мен място в тройката :oops:
Изображение

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот КироВарна » 07 яну 2018 19:09

ogrizko написа:Играч на 2017

1. Мартин Костадинов
2. Стефан Станчев
3. Орлин Старокин

....за Марто съм съгласен! Обаче оттам насетне дали някой пак не е пробвал да осере класацията?! Сукуп, Хасани, Георги Илиев, Мариян Огнянов повече заслужават според мен място в тройката :oops:

Разбира се, че е осрана класацията!!!В първите два дни на гласуването, в челото бяха именно футболистите, които си изброил!!!После изведнъж Старокин и Станчев, здраво дръпнаха напред и доста дълго водиха класацията!!!Хубаво е, че поне за МАРТИН КОСТАДИНОВ правдата възтържествува!!!Момчето го заслужава!!!

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот blue avalanche » 07 яну 2018 23:10

То, пък, щото голям келепир да си 2-ри или 3-ти в някаква класация.

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот КироВарна » 08 яну 2018 09:46

blue avalanche написа:То, пък, щото голям келепир да си 2-ри или 3-ти в някаква класация.

E-e-e, това вие левскарите, го знаете най добре!!!

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот blue avalanche » 08 яну 2018 10:28

КироВарна написа:
blue avalanche написа:То, пък, щото голям келепир да си 2-ри или 3-ти в някаква класация.

E-e-e, това вие левскарите, го знаете най добре!!!

Ееее...то във форума на Ч.море ако не отвориш дума за Левски... Ама това си го можеш най-добре.
Ама то така е. Когато на 2-ро и 3-то място са бивши наши футболисти.

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот КироВарна » 09 яну 2018 10:31

blue avalanche написа:
КироВарна написа:
blue avalanche написа:То, пък, щото голям келепир да си 2-ри или 3-ти в някаква класация.

E-e-e, това вие левскарите, го знаете най добре!!!

Ееее...то във форума на Ч.море ако не отвориш дума за Левски... Ама това си го можеш най-добре.
Ама то така е. Когато на 2-ро и 3-то място са бивши наши футболисти.

Как няма да отворя дума за Левски, като се вреш по нашите теми и провокираш!!!Ние във ВАРНА сме гостоприемни хора и винаги обръщаме внимание на гостите си!!!Дори и когато са непросветени навлеци!!!Не искам никого да обиждам и полагам големи старания, да не го правя......но да наричаш Старокин и СТАНЧЕВ, ваши футболисти е меко казано неграмотно!!!Старокин е юноша на ЦСКА, а СТЕФАН СТАНЧЕВ е от Смолян и има изиграни двайсетина мача в Левски!!!При това непълни!!!При нас подобен брой мачове има МАРИО ЖАРДЕЛ, един от най великите нападатели в света за всички времена!!!Ние се гордеем с това, но никога не сме имали нахалството да предявяваме някакви претенции!!!Затова, гордейте се че наши футболисти са играли при вас и го давайте по скромно, че сте смешни с безбройните си изцепки!!!

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот blue avalanche » 09 яну 2018 12:21

КироВарна написа:
blue avalanche написа:
КироВарна написа:
blue avalanche написа:То, пък, щото голям келепир да си 2-ри или 3-ти в някаква класация.

E-e-e, това вие левскарите, го знаете най добре!!!

Ееее...то във форума на Ч.море ако не отвориш дума за Левски... Ама това си го можеш най-добре.
Ама то така е. Когато на 2-ро и 3-то място са бивши наши футболисти.

Не искам никого да обиждам и полагам големи старания, да не го правя......но да наричаш Старокин и СТАНЧЕВ, ваши футболисти е меко казано неграмотно!!!Старокин е юноша на ЦСКА, а СТЕФАН СТАНЧЕВ е от Смолян и има изиграни двайсетина мача в Левски!!!При това непълни!!!

Когато пише "БИВШИ наши футболисти", това означава, че са играли в Левски. А не че са продукт на ПФК Левски.
Ама то трябва човек първо да чете внимателно и второ - да мисли преди да чатка по клавишчетата.
Когато става дума за кадри на даден клуб не се пише "бивши".
Станчев може и да е роден в Смолян, може и да има 19 мача за Левски, но е наш юноша. Това само така - за информация.

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот КироВарна » 09 яну 2018 16:52

Аз по клавишчетата не чаткам, галя ги!!!Но след тежък работен ден, понякога съм леко раздразнителен!!!И ето сега оставям си свежата зелена салата, с апетитни червени репички и пъдпъдъчи яйца разбира се..........за да ти обяснявам на теб, за вечните червено-сини изцепки!!!Тоя бил ваш, оня бил техен!!!Отборите, които се пъчат с титли, натрупани по време на опекунстваща ги диктатура, с откраднати от цялата страна футболисти.......са смешни!!!Казвам ти го, като страничен наблюдател!!!С желанието да ти помогна!!!Без майтап!!!Назидателно ми пишеш, да мисля, а самият ти си далеч от всякаква умствена дейност!!!Вреш се в чужда тема, за да обясняваш, кой бил ваш и кой бил бивш ваш!!!Сякаш някой го интересува!!!Както виждаш никой не ти обръща внимание!!!Само аз, защото винаги ми е било жал за заблудените нещастници си зарязвам салатата и ракията.......и се опитвам да ти помогна!!!Надявам се да го оцениш!!! :)

Потребителски аватар
Iceberg
Мнения: 2545
Регистриран на: 10 ное 2010 13:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Iceberg » 12 яну 2018 18:32

Макенджиев: Не е нормално Черно море да играе във втората осмица
http://varnautre.bg/2018/01/11/72648/%D ... 0%B4%D0%B0

В отбора има доста добри футболисти, които не заслужават да играят извън шестицата
Първото попълнение от зимната селекция на Черно море Благой Макенджиев даде първото си интервю като футболист на “моряците”. Вратарят обясни как се е стигнало до трансфера на “Тича” и къде подхожда на варненци да играят след края на редовния сезон.
“Веднага след последния мач в Първа лига разтрогнах договора си с Пирин. Бях решил, че ще търся промяна, защото, не е тайна, че ситуацията в Благоевград беше тежка. Исках да изиграя всички мачове, ако мога да помогна на отбора и след края на шампионатите двубои си тръгнах. Веднага дойде оферта от Черно море, която беше такава, че не подлежеше на отказ от моя страна”, каза Макенджиев.
“В последните години варненския тим е един от факторите в родното първенство. Взеха Купата и Суперкупата на България през 2015 година, играха евротурнири… Отбор с традиции в страната, с добра организация и винаги с високи цели. Моите цели също не са малки и това ме накара да дойда тук – на “Тича”, сподели стражът.
Относно младите вратари, които завари след идването си в Черно море, Макенджиев сподели: Много добри млади състезатели, може би едни от най-добрите в България за възрастта си. Надявам се да им бъда полезен и да им помогна да се развиват. Ще съм много доволен. Винаги съм бил амбициран, независимо в кой отбор съм бил, да играя добре и ако мога един ден да изляза в чужбина. Ако съм здрав и ако показвам добри игри…”.
Благой сподели, че любимият му вратар е Буфон и винаги е искал да подражава на него. “Това е футболистът, който е държал най-високо ниво в продължение на 20 години. Достоен е за подражания за всеки играч, не само за вратарите”.
Относно шансовете на тима да се класира за Топ 6, вратарят сподели: “Не е нормално Черно море да играе във втората осмица и да атакува евроучастие от долната половина на таблицата. В отбора има доста добри футболисти, които не заслужават да играят извън шестицата и да се надяват на бараж. Както и аз, така и всеки футболист в Черно море иска да играе срещу силните отбори – ЦСКА, Левски и Лудогорец. Това са мачовете на истината. Относно първата шестица и дали са добри и лоши нашите шансове, бих казал – важното е да ги има.. Докато ги има, ние ще ги преследваме”, завърши 29-годишният вратар на Черно море.
"Колкото повече ядеш, толкова по-самотен ставаш!" - Стара канибалска поговорка.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Потребителски аватар
Iceberg
Мнения: 2545
Регистриран на: 10 ное 2010 13:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Iceberg » 17 яну 2018 19:58

Жоро Илиев: Да играя в Черно море за мен е сбъдната мечта
http://varnautre.bg/2018/01/17/73065/%D ... 0%B5%D0%BD

Добрият колектив е в основата на силния отбор, каза капитанът на „моряците“
Георги Илиев е капитан на футболния отбор на „Черно море“. Един от най-обичаните спортисти във Варна очаквано е първият гост в новата рубрика на вестник “Черно море” – “На спортна вълна”.
Роден във Варна, още като дете започва да тренира в школата на “зелено-белите”. 18-годишен е поканен в мъжкия състав при наставника Божил Колев и седмица след дебюта си бележи първия си гол. След три сезона в родния „Черно море“ (2000 – 2003 г.) преминава в „Локомотив“ (Пловдив). Сезон 2003-2004 г. остава паметен в историята на „смърфовете“, тъй като печелят първата си шампионска титла. През 2005 г. Георги Илиев бележи своя първи гол в евротурнирите. Вкарва почетното попадение за „Локомотив“ (Пловдив) при домакинската загуба от Болтън с 1:2. Декември същата година преминава в ЦСКА. С „армейците“ Георги Илиев за втори път става шампион на страната – през 2008 г. Носител е и на Купата (2006 г.) и Суперкупата на България (2007 г.) с червената фланелка. През 2008 г. се връща в “Черно море”. Същата година се разписва срещу Щутгарт в турнира за Купата на УЕФА. От 2009 г. носи капитанската лента на „моряците“. През 2012 г. реализира първия си хеттрик. През 2014 г. за първи път е трансфериран зад граница – преминава в китайски втородивизионен тим и става голмайстор на отбора и любимец на феновете. След две години в Китай отново се завръща в “Черно море”.
Играл е и в националния отбор, като за първи път е поканен през 2004 г., когато селекционер е Христо Стоичков. През 2005 г. бележи първия си гол с националната фланелка – срещу Исландия в квалификационен мач за световно първенство. През 2013 г. се разписва и срещу Казахстан.

Пет пъти е обявяван за футболист номер едно на Варна.
– Жоро, трудно начало на шампионата за „Черно море“, какви са очакванията ти за развоя след зимната пауза?
– Очакванията ми не са насочени толкова към резултатите, а по-скоро към това да се изградим като отбор и колектив. Имаме нов треньор, доста смени на треньори се натрупаха напоследък, както и голямо текучество на футболисти. Крайно време е да се формира ядро и да се разчита на един треньор, който да наложи своите виждания и да няма такива постоянни промени, защото по този начин не може да се постигне качество.

– Какво наложи тези чести промени според теб?
– Може би причината е в резултатите… В България се мисли, че резултатите трябва да идват мигновено. Не се търсят дългосрочни стратегии за изграждането на отбора. Очакването на бързи резултати вероятно води до честата смяна на треньорите.

– Ти си капитан на „Черно море“ от доста години, какво означава за теб тази отговорност?
– За мен това е голяма чест, защото аз съм израснал на „Тича“. Минал съм през всички юношески гарнитури на „Черно море“, стигнал съм до мъжкия състав и винаги моята мечта е била да играя в този отбор! Дори и не съм си помислял, че един ден ще бъда капитан.

– Какъв е ангажиментът на един капитан – посредничиш ли между останалите футболисти и треньора, или между тях и феновете?
– Това е неизбежно. Един капитан има доста по-голяма отговорност от другите футболисти. По-младите ме търсят за съвет. Аз съм и връзката между футболисти и треньора, когато треньорът го поиска, естествено, но досега винаги е било така. Един капитан трябва да има високо чувство за морал и винаги да поставя отбора преди себе си! Това е водещото… При мен винаги е било така – винаги съм поставял интересите на отбора пред моите.

– 18-годишен дебютираш при мъжете и почти веднага бележиш първия си гол. Каква е оптималната възраст според теб, на която трябва да стане преходът към основния състав?
– Не мисля, че има конкретна възраст за това. Има футболисти, които на 15 – 16 години се вижда, че са готови за мъжкия футбол и са надраснали манталитета, характерен за възрастта им. Същевременно има момчета, които на 18 -19 години не са, дори и да имат качества. Относително е, зависи от характера на всеки един футболист.

– По-скоро психологическа ли е бариерата, която трябва да се преодолее в този момент, или от чисто спортно-технически характер?
– Доста аспекти има. В България малко странно се гледа на нещата. Тук до 23 – 24 години един футболист се смята за млад, а над 26 вече се определя като ветеран. В чужбина виждате, че 17-18-годишни играчи се представят на топниво. Може би и сила, и мислене, и други качества са нужни, не е едно нещо. Но според мен водеща е психиката.

– Ти още от дете тренираш в „Черно море“, защо направи този избор да се посветиш на футбола?
– Така се случи. Преминах курсове, започнах да играя и така до днес…

– Какво ти даде този избор и какво ти отне?
– Може би повече ми е дал, отколкото ми отнема… За мен футболът е начин на живот, а не средство за изкарване на пари. Трябва да си отдаден на тази кауза! Футболът отхвърля тези, които не мислят изцяло за него, а го приемат като средство за печалба. Лично на мен ми даде много и не говоря за купите и медалите, които съм спечелил. За мен най-важни са уважението на колегите и любовта на феновете! Това е по-ценно от всички купи и медали.

– Ти несъмнено си любимец на “зелено-бялата” агитка. Дори песен са ти посветили феновете. Какво означава за теб това?
– Аз съм израснал на този стадион. Пътувал съм из цяла България като малък, за да гледам мачове на “Черно море”. Мечтата ми винаги е била един ден да бъда на мястото на играчите на терена, публиката така да се радва и на мен. Може би най-благодарен трябва да бъда на баща ми за подкрепата, която ми е оказал, и за начина, по който ме е изградил като личност. Да играя в “Черно море” за мен е сбъдната мечта! Бих посъветвал всички млади хора да не се отказват от мечтите си и да се трудят за реализирането им! Единственият начин да постигнеш това, което искаш, е да работиш за него!

– А на кои футболисти си се възхищавал ти като дете?
– Имаше доста… Сегашният треньор Илиян Илиев ми беше любимец като футболист. Милен Бакърджиев също беше класен халф. Радвал съм се и на други футболисти, естествено, но няма да ги изброявам всички сега, тъй като са доста…

– Работил си с някои от класните български треньори, в това число и с Христо Стоичков в националния отбор. От кого си научил най-много?
– Всеки треньор има собствен начин на мислене, собствена философия за играта. Всеки има своите плюсове и минуси. От всеки може да се „вземе“ по нещо, зависи как се възприемат нещата и дали се пречупват през собствената призма. Мога да отлича Любо Пенев. В националния отбор той работеше на много високо ниво като организация и изисквания. В “Черно море” също съм имал доста добри треньори.

– Какво означава за теб фактът, че си носил националната фланелка, имаш и голове за представителния ни тим?
– Това е гордост за всеки футболист – да защитава националния герб. Да чуеш химна и да играеш за родината е нещо уникално. Не може да се сравни с представянията на клубно ниво.

– Бил си шампион на страната с “Локомотив” (Пловдив) и ЦСКА, носител на Купата и Суперкупата. Кой е най-ценният успех в кариерата ти?
– Може би първият… Това е шампионската титла с “Локо” (Пловдив). През доста трудности минахме тогава и завършекът, който постигнахме – шампионската титла – е незабравим! Имаше много празненства след това…

– Кой е бил най-трудният момент в кариерата ти?
– В кариерата на един футболист винаги контузиите са най-неприятното нещо, което се случва. За мое щастие не съм имал тежки контузии и дълги отсъствия от терена поради травми. Това е било плюс за мен. Може би най-трудният ми период беше в края на престоя в ЦСКА. Имахме търкания с треньора, получаваха се разминавания и аз поисках да се разделим с клуба. Този период беше доста тежък за мен. Също и престоят ми в Китай.

– В Китай е единственият ти трансфер зад граница. Доста далечна страна, непонятен за нашите географски ширини манталитет. Какво си спомняш за престоя си там?
– Говорим за страна, в която културата е коренно различна от нашата. Там прекарах почти две години, в края получих една контузия и така ми свърши и договорът. Всеки ден от престоя ми там беше любопитен. Може би най-трудно за един чужденец в Китай е да свикне с храната. Това е предизвикателство за всеки новодошъл. Манталитетът на хората също е различен от нашия, те са по-спокойни, по-уравновесени, не се поддават на ежедневните грижи. В България сме свикнали във всеки мач да играем за победа. Манталитетът ни е такъв на Балканите. А при тях не е така. Когато отборът не победи след мач, не се правят драми, няма крясъци и викове – усмихват се и продължават напред. Този начин на мислене бе доста непривичен за мен. Имат също така доста характерни навици, които не са приети в други части на света.

– Мислиш ли вече за края на кариерата си и за това какво би могъл да правиш след това?
– Неизбежно е да не започнеш да мислиш за това в един момент. Треньорските курсове са една нормална стъпка за всеки футболист, който иска да остане свързан с играта. Трудно е да приключиш с футбола и да започнеш да се занимаваш с друго нещо. След като си му посветил толкова години, няма как той да не остане в кръвта ти. И при мен е така.
Можеш ли да си представиш своя живот без футбола?
– Откакто се помня, топката винаги е в главата ми, винаги мисля за футбол, няма как да си представя да е различно!

– А семейството ти подкрепя ли те в този избор?
– Естествено! Съпругата ми винаги е била до мен, каквото и да съм решил. Децата са водеща част в живота ми и те винаги са ме подкрепяли също.

– Ако се върнеш назад, би ли избрал отново футбола?
– Със сигурност!

– А сред младите футболисти виждаш ли вече някой, който върви по стъпките ти?
– Има доста талантливи момчета. Не мисля, че моите стъпки са неповторими. Има много млади футболисти, които ги очаква страхотно бъдеще!

– Доколко е важно, според теб, за един клуб да има стабилна детско-юношеска школа и да разчита на собствени кадри в мъжкия си състав?
– Това би трябвало да е основата на всеки клуб! Това е начин клубът да се самоиздържа. Необходима е обаче целенасочена политика – да се развиват и налагат юноши! Трябва да се разработи методика, която да се следва.

– Какво си пожелаваш през 2018-а – в личен план и за отбора?
– В личен план си пожелавам семейството ми да е здраво, това е най-важното! А в “Черно море” искам да изградим един добър колектив, защото това е основата на всеки стабилен отбор, който играе и се забавлява на терена. Новият треньор има изисквания да бъдем комбинативни, да играем приятен за окото футбол и се надявам това да успеем да го постигнем и да се наслаждаваме на позитивни моменти през новата година.
"Колкото повече ядеш, толкова по-самотен ставаш!" - Стара канибалска поговорка.
--------------------------------------------------------------------------------------------------


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта