Всекидневна за отбора на моряците

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот ShooterMan » 04 юли 2017 13:00

Ти наистина си неграмотен! Изобщо знаеш ли какво значи ПРАНЕ НА ПАРИ??? Означава да инвестираш мръсни пари от нелегален бизнес някъде НЕЛЕГАЛНО и да си върнеш ЧАСТ от парите по ЛЕГАЛЕН НАЧИН!!! Къде виждаш ПРАНЕ НА ПАРИ ТУКА БЕ??? Заеми от ЦКБ, една от най-големите банки в България, която няма как да притежава мръсни пари, това е банка, под банков надзор, вкл. и международен и парите на банките са чисти. Именно ЗА ДА Е ЛЕГАЛНО и за да няма пране на пари се финансира така клуба, а не от джоба на бизнесмена, разбираш ли го това? Ето това е пране на пари, да извади Гърнето от джоба си, или Гриша наркомана от контрабандата със захар и да ви пише кредит...от себе си! Ти тук къде виждаш такова нещо? Най-малкото СЪЩИЯ СЛУЧАЙ си го коментирахме при последното ни участие в ЕКТ през 2015 и тогава пак обяснявахме на малоумници разни какво е ЛЕГАЛНО и какво е НЕЛЕГАЛНО финансиране и, че, за да отидеш в ЕКТ ти правят и финансов одит! И през 2015 именно Черно Море беше клуба с най-добър и изряден финансов одит от УЕФА, а на вас същата УЕФА 5 пъти ви взема лиценза за какво ли не...Ама няма как да ги знаеш тея работи, за теб да получаваш заплата през банка и да ти дава пари на ръка Гриша наркомана са едни и същи неща - доход :lol:
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4400
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот greenpeak » 04 юли 2017 18:25

Изображение

Изображение

Изображение

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FzC__9mmBrE[/youtube]

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Mathias_Coureur » 04 юли 2017 18:52

Точно припознавача Дърпатов да ми говори за морал е супер нагло ! Ако се спазваха законите, нямаше допуснат Литекс да се прекръсти на ЦСКА-София, да се прави специално заради тях "ново" първенство с дейното съдействие на Бойко Борисов! Иначе моето виждане за спасение на футбола ни е, ако се направи аматьорски или полуаматьорски. ЦСКА (автентичния) и Ботев (Пд) когато бяха във В група, имаше много хора на мачовете им , дали заради нещо ново или друго не знам , но е факт, че пълнеха стадионите!

Потребителски аватар
onegavon
Мнения: 3472
Регистриран на: 17 авг 2011 08:51
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот onegavon » 05 юли 2017 11:45

ShooterMan написа:Ти наистина си неграмотен! Изобщо знаеш ли какво значи ПРАНЕ НА ПАРИ??? Означава да инвестираш мръсни пари от нелегален бизнес някъде НЕЛЕГАЛНО и да си върнеш ЧАСТ от парите по ЛЕГАЛЕН НАЧИН!!! Къде виждаш ПРАНЕ НА ПАРИ ТУКА БЕ??? Заеми от ЦКБ, една от най-големите банки в България, която няма как да притежава мръсни пари, това е банка, под банков надзор, вкл. и международен и парите на банките са чисти. Именно ЗА ДА Е ЛЕГАЛНО и за да няма пране на пари се финансира така клуба, а не от джоба на бизнесмена, разбираш ли го това? Ето това е пране на пари, да извади Гърнето от джоба си, или Гриша наркомана от контрабандата със захар и да ви пише кредит...от себе си! Ти тук къде виждаш такова нещо? Най-малкото СЪЩИЯ СЛУЧАЙ си го коментирахме при последното ни участие в ЕКТ през 2015 и тогава пак обяснявахме на малоумници разни какво е ЛЕГАЛНО и какво е НЕЛЕГАЛНО финансиране и, че, за да отидеш в ЕКТ ти правят и финансов одит! И през 2015 именно Черно Море беше клуба с най-добър и изряден финансов одит от УЕФА, а на вас същата УЕФА 5 пъти ви взема лиценза за какво ли не...Ама няма как да ги знаеш тея работи, за теб да получаваш заплата през банка и да ти дава пари на ръка Гриша наркомана са едни и същи неща - доход :lol:


Случайно съм завършил икономика и не на мен тия глупости. Какво като заемите са от банка /знаем чия е банката/?
Я виж разходите там е ключа от бараката. Документират се съответните разходи със съответните фирми.Парите се усвояват, а кредита остава да виси на клуба.Един ден бум клуба, после бум банката и живота продължава.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот yavorescu » 05 юли 2017 12:02

onegavon написа:Случайно съм завършил икономика и не на мен тия глупости. Какво като заемите са от банка /знаем чия е банката/? Я виж разходите там е ключа от бараката. Документират се съответните разходи със съответните фирми.Парите се усвояват, а кредита остава да виси на клуба.Един ден бум клуба, после бум банката и живота продължава.

Припомни си лекциите по икономическите дисциплини. Това, което описваш, е финансово престъпление, но не е пране на пари. При прането на пари остават активи, които минават за легитимни и могат да се инвестират от акционерите в други (бели) начинания. Ако бяхме пералня, финансовия резултат щеше да е плюс, а не огромен минус.

Разбира се, не отричам, че отчетите ни са изключително съмнителни, такива разходи клуб като нашия няма как да генерира. Със сигурност има нещо гнило, но не е пране на пари. Или поне клуба не е пералнята.

Varnauser
Мнения: 389
Регистриран на: 27 юли 2012 17:34
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Varnauser » 05 юли 2017 15:08

Може би голяма част от необходимите за клубното АД стоки и услуги се доставят от фирми, свързани или контролирани от действителния му собственик - ТИМ, "Химимпорт", а може би друг. Може би това става по завишени цени. Може би по този начин разходната част на бюджета (5 млн. лева според Марин Митев) се достига с по-малко пари. В един от финансовите отчети на клубното АД отпреди няколко години беше посочено, че наемът на клубния автобус (собственост на "Химимпорт") е 80 хил. лева годишно, т. е. 6667 лева месечно. Може би наемът е нормален. Може би е ясно защо никой от клубното ръководството не си и помисля да възразява. Може би така е по-евтино за действителния собственик да изпълнява потвърденото от Марин Митев задължение за издръжка на клубното АД, срещу което община Варна се е съгласила да влезе с "Химимпорт" в "Спортен комплекс Варна" АД. Може би оценката на общинския апорт (136 дка) в "Спортен комплекс Варна" от малко над 12 млн. лева е реална. Може би е нормално от извършването на оценката през 2005 г. до 2016 г. цените на апортираните терени да са се покачили толкова, че цената, за която е продадена на "Кауфланд" 1/10 от апорта (около 14 дка) - над 21 млн. лева, да е с 80 % по-висока от оценката на всичките 136 дка. Може би цената е станала несравнимо по-висока вследствие реализираната от ръководството на "Спортен комплекс Варна" прозрачна и успешна стратегия за развитие на дружеството, убедила обществеността и потенциалните инвеститори в огромния инвестиционен потенциал на тези терени. Може би самият „Спортен комплекс Варна” или „Химимпорт”/ТИМ имат ресурс да релизират сами този потенциал. Може би затова строителството на стадиона напредна толкова много само за година и половина от май 2015 г. Може би ще напредне и след като приключи продължаващата повече от 6 месеца пауза. Може би действителният собственик на клубното АД има някакви ползи от всичко това и те някога ще бъдат осчетоводени и отразени във финансовия отчет...

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот ShooterMan » 05 юли 2017 18:46

Ей, господинчо с ДВОЙКА МИНУС по икономика, ти си типичния кадър на българските икономически ВУЗ-ове, абсолютно неграмотен на икономическа тематика. КЪДЕ Е ПРАНЕТО НА ПАРИ??? Искам да обясниш първо КАКВО Е ПРАНЕ НА ПАРИ? Или там на лекциите комунистическия ти професор, някакъв изкукал текезесар те е научил само да боравиш с фрази? Първо - къде са МРЪСНИТЕ пари? Откъде влизат? Жокер - ако ги има, те няма да влизат от банката, т.е. от някакво легално и прозрачно място. Второ - щеше да има УНИКАЛНИ трансфери и заплатки, като тези на любимия ви Тройчо Торпедото, крадеца, помниш ли? 40-50 000 лв. заплата, някакви Тенгариня по 700 000 лв. заплати и т.н. неща които в Черно Море няма. Трето - вие имате дългове към НАП, играчи, треньори, НЕК и т.н., а Черно Море не дължи и 1 ст за ток, вода, неразплатени заплати! Няма и 1 дело срещу моряците, капиш? Като случайно си завършил икономика - АМА НАИСТИНА Е БИЛО СЛУЧАЙНО ДА ЗНАЕШ може би ще обясниш и откъде сегашния ви клуб, обединението на Чавдар и Литекс има пари за заплатите на играчите ви? Или ги осигурявате на 400 лв. и останалото под масичката а? Четвърто - пране става с трансфери, каквито Черно Море не реализира, но вие да, и си занижавате или написвате сумата спроед нуждите, нали? 10 000 лв. за Делев помниш ли ги, за да прецакате Пирин? Или 20 000 лв. за платини? Мошенгиите са при вас. А....нека да ми обясниш и откъде някакви СКЪСАНЯЦИ и наркомани Анималс имат 8 000 000 лв. за емблемата?! Това дружество откъде има 8 000 000 лв. кеш пара? Приходи? От какво? Печалба? ОТКЪДЕ и кАК се взеха тези 8 млн. лева? От джобата на татко Гриша, но така, нелегални 8 млн, БАШ МРЪСНИ ПАРИ, помия от контрабандата със захар....
Последна промяна от Iceberg на 05 юли 2017 19:13, променено общо 1 път.
Причина: т.1 и т.8!
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
Iceberg
Мнения: 2567
Регистриран на: 10 ное 2010 13:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот Iceberg » 05 юли 2017 19:39

Старокин: Целта е една – Европа!
http://varnautre.bg/2017/07/05/61316/%D ... 0%BF%D0%B0
В Черно море всичко е на топ ниво, имаме силна вътрешна конкуренция, което е добре за отбора
Халфът Орлин Старокин даде първото си интервю като футболист на Черно море. Той сподели, че е амбициран да играе с “моряците” в европейските клубни турнири, без значение дали това ще стане чрез спечелване на Купата на България или първенството. Старокин похвали организацията в отбора, като заяви, че всичко в клуба е на високо професионално ниво, а по този компонент Черно море е пример за отборите в България.
Орлине, как се стигна до привличането ти в Черно море?
С мен се свърза Георги Иванов и ми предложи да премина в отбора от Варна. Тогава все още имах договор с Пирин, но след като от Благоевград не ми предложиха нов контракт, взех решение да се присъединя към “моряците”. Първо, защото съм работил с Георги Иванов и познавам добре амбициите му и възможностите му като треньор, и второ, тъй като Черно море е един от най-добрите отбори в България. Това бе най-добрият вариант за мен и съм щастлив, че вече съм част от отбора.
Познаваш ли някой от играчите в отбора?
Познавам добре футболистите на Черно море, а с някои дори съм играл заедно преди да дойда на “Тича” (б.а. Георги Божилов, Мариян Огнянов и Стефан Станчев).
Какви са първите ти впечатления за Черно море?
Това, което съм видял до момента е, че всичко в клуба е на топ ниво. Отношението на ръководството, на треньорския щаб и на всички, които са свързани пряко с отбора, е пример за подражание за всички тимове в България. Ако искаме да се развиваме като футболисти и като цяло родният футбол да върви напред, това е начинът. В последно време нивото ни доста падна, но ако всички отбори са като Черно море и още няколко други клуба, футболът ни ще израства с всяка година. На Тича се работи професионално във всеки един аспект. Това са впечатленията, които натрупах за месец в клуба.
Ти си от типа универсални футболисти. Имаш ли, обаче, любима позиция?
Най-добре се чувствам там, където съм нужен на отбора. Където и да реши да ме ползва треньорът, давам най-доброто от себе си. Играл съм на всички позиции, без централен нападател и вратар. Иначе най-добре се чувствам като вътрешен халф. Дали опорен, дали малко по-изнесен напред…
В кои футболисти в тима виждаш най-голяма конкуренция?
Във всеки един. Отборът е селектиран добре. Всеки, който в момента е в тима, има сериозни футболни аргументи, за да играе. Всички ще се борят до последно за мястото си на терена. Това е плюс за Черно море. Затова сме отбор от 23-24 състезатели. На всеки ще му дойде времето да влезе и да помогне, затова трябва да сме готови на 100% във всеки един момент. Имаме силна вътрешна конкуренция на всяка позиция.
Какви са твоите лични цели и докъде стигат амбициите ти с фланелката на Черно море?
Нека да караме нещата поетапно. Пожелавам на всички мои колеги да са здрави, защото това е едно от най-важните неща за един отбор. Направихме една добра подготовка, което е предпоставка да се представим добре в първенството. Първата цел на всички в отбора е да влезем в Топ 6. След това ще гоним място, което дава право на участие в евротурнирите. Другата цел, която е абсолютно достижима, предвид качеството на футболистите и като цяло на тима, е Купата на България.
"Колкото повече ядеш, толкова по-самотен ставаш!" - Стара канибалска поговорка.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Потребителски аватар
onegavon
Мнения: 3472
Регистриран на: 17 авг 2011 08:51
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот onegavon » 05 юли 2017 19:45

Нещо сме нервни! :)

Не по врат, а по шия са вашите аргументи. Смърдите та се не трае на финансови далавери.
Нямаше въобще да пиша тука , ако яворчо не дрънкаше за морал в нашия форум.Аз не съм наивен моралист и ми е ясно защо крупните бизнесмени се занимават с футбол.

ticha i vladislav
Мнения: 1064
Регистриран на: 01 мар 2010 20:08
Контакти:

Re: Всекидневна за отбора на моряците

Мнениеот ticha i vladislav » 05 юли 2017 20:05

onegavon написа:Нещо сме нервни! :)

Не по врат, а по шия са вашите аргументи. Смърдите та се не трае на финансови далавери.
Нямаше въобще да пиша тука , ако яворчо не дрънкаше за морал в нашия форум.Аз не съм наивен моралист и ми е ясно защо крупните бизнесмени се занимават с футбол.

Сложихме ли тире,цифри,люляк,2 карамфила?Ние поне знаем кои сме.Фалирал тип!
Черно море-първият шампион по футбол в България


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта