Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши и играчи на Черно море

Мнениеот yavorescu » 18 ное 2016 08:45

Еденилсон Бергонси си е намерил отбор -- Дрита от топ дивизията на Косово.

Varnauser
Мнения: 384
Регистриран на: 27 юли 2012 17:34
Контакти:

Re: Бивши юноши и играчи на Черно море

Мнениеот Varnauser » 07 дек 2016 22:18

http://www.7sport.net/7sport/fb_1footbg/d8058_10.htm

Матиас Курьор пред "7 дни спорт":
Храня семейство, затова съм в Горна
Искам хората да говорят за мен, защото играя добре, а не защото се бия, обясни нападателят

Матиас Курьор беше един от най-коментираните футболисти в родния футбол преди началото на сезона. Нападателят беше напът да подпише с ЦСКА-София, но бившият треньор Едуард Йорданеску стопира трансфера. След това националът на Мартиника премина изненадващо в Локомотив Горна Оряховица. Курьор разказа пред "7 дни спорт" как се чувства при новака и какво мисли за дискотеките в Горна Оряховица.

- Матиас, предстои мач с ЦСКА-София, какви са очакванията ви?
- Да победим! Надявам се да играем на нашия стадион в Горна Оряховица, тъй като двубоят с ЦСКА-София е важен както за нас, така и за феновете. Какво по-добро завръщане у дома от това да победим ЦСКА-София. Това е бонус за Локо, защото ще играем пред нашите фенове, които не виждаме толкова много, когато играем извън града. Мисля, че на нашия стадион ще бъдем по-силни
Да играем домакинските си срещи в Пловдив, беше трудно. Най-вече беше много уморително, защото трябваше всяка седмица да пътуваме, а и чувствахме, че не сме у дома. Въпреки това смятам, че се представихме добре.
- Треньорската смяна при "червените" коз ли е за Локомотив?
- Лично на мен не ми пука. Ние не говорим за това, а за това какво трябва да работим, за да победим. Важно е за нас да бием.
- Преди няколко месеца бяхте пред трансфер на стадион "Българска армия". Защо пропадна той?
- Всичко беше наред, аз бях говорил със собственика и с много хора от клуба, но вече бившият треньор Йорданеску не ме искаше. Той не познаваше качествата ми, но аз приех неговото решение. В този момент си мислех, че доста хора в България ме знаеха и нямаше да му отнеме много време, за да разпита за мен, но го приех.
- Съжалявате ли, че не отидохте?
- Понякога да, но това не е точно съжаление. Исках да разбера какво е да играеш за ЦСКА-София, защото е един от най-известните в България. Когато бях със собственика Гриша Ганчев, той ми показа много неща, свързани с отбора. Когато бях в София, много хора се радваха, че ще се присъединя към "червените" и се чувствах много добре, защото щях да играя за много голям клуб. Никога не съм играл в по-популярен за една страна тим. Мисля, че просто изпуснах шанс.
- Не е ли това мачът да се докажете пред ЦСКА-София?
- Не, не мисля за това, защото не смятам, че един футболист е добър, ако играе силно само в един мач. Винаги искам да показвам повече и се надявам този сезон да е по-добър от предишния ми. За мен е по-важно Локомотив да се представи добре.
- Имаше много негативни коментари срещу вас от страна на феновете на Черно море, когато бяхте пред трансфер в ЦСКА-София. Как ги приехте?
- Всички знаят какво е Черно море за мен - единственият отбор в сърцето ми. Коментарите не са проблем за мен, но когато говорих с Гонзо след мача между варненци и Локо Горна, разбрах защо не съм се върнал на "Тича". Все пак има фенове на Черно море, които ми пожелаха късмет и ми казаха, че никога няма да ме забравят. Бях казал, че единственият клуб, за който ще играя в България, е Черно море, и тогава наистина беше така. Но не се случи както мислех.
- Защо?

- Защото с Гонзо не се бяхме разбрали. Аз мислех и го усетих, че той не ме харесва, но явно това е било грешно. Не сме се разбрали заради лоша комуникация. След въпросния мач между Черно море и Локо Горна той ми каза, че ме харесва и че всъщност ме е искал. Каза ми, че съм добър играч, и ми пожела късмет. Когато аз бях при Черно море, бях казал на някои хора от клуба, че искам да говоря с треньора, но той не ми се обади. Всъщност ние нямаме проблем. Аз съм щастлив, че той е треньор на Черно море. Радвам се, че след мача говори с мен, тъй като знам, че Гонзо е много важна личност в българския футбол
Така стигнах до предложението от ЦСКА-София. Просто от там ми се обадиха, а аз трябваше да играя. Обичам футбола, но трябваше някак да живея. Имам семейство и трябва да се храня. След това ми се обадиха от Локо Горна. Хората, които казват, че съм щял да отида в ЦСКА-София заради парите, бъркат. Защото, както виждате, аз съм в Локо, а тук не дават същите пари като "червените". Все пак подписах с Горна, защото те ми предложиха интересно предизвикателство.
- А защо се върнахте в България, след като напуснахте Динамо?
- Имах и други опции, но исках да се върна у дома в Черно море.

- Наскоро се сбихте с футболиста на Верея Илия Мунин. Какво точно се случи там?
- Не искам да говоря за това. Искам хората да говорят за мен, защото играя добре, а не защото се бия. Мисля, че тази случка не помага нито на мен, нито на Мунин, тъй като бяхме наказани да не играем 3 мача, а и той, и аз обичаме футбола. 3 мача моите съотборници играха на терена, а аз бях вкъщи и бях тъжен. Благодаря на БФС, че ми намали наказанието. Всички от Локомотив бяха зад мен. Не съм говорил след това с Мунин. Много хора видяха какво се случи, включително и деца, а аз не желая да бъда лош пример.
- Кой е най-близкият ви приятел в Локомотив?
- Много са. Тук има много футболисти, които говорят френски - Кифуети, Джоман, Бен Отман и не само. Също така се разбирам добре с някои българи като Мечев, Банков, Керчев, Янаки Смирнов, Цонков.
- Т.е. с всички сте приятел?
- Да! Нямам проблеми с никого. Хората знаят, че обичам да се шегувам с всички. Щастлив съм, че тук, в Локо, всички сме заедно, отличен колектив, а това е много важно. Знаете ли, че когато губим, ние всички стоим заедно - българи и чужденци
И по тази причина мисля, че ни предстоят доста успехи.
- Харесва ли ви Горна Оряховица?
- Хм, различен град е от тези, в които досега съм живял. Хората тук много харесват футбола, Локомотив и са много готини. Супер е да знаеш, когато отиваш на мач или на тренировка, че целият град е зад теб, тъй като предполагам, че тук няма много за правене. Затова сме длъжни да побеждаваме, за да ги радваме.
- Варненките или оряховките са по-красиви?
- Тук не излизам толкова много и не познавам много жени, защото имам приятелка.
- Каква е тя?
- Тя не е българка, живее във Франция. Ние се виждаме отскоро, но когато имам приятелка, не се занимавам с други жени.
- Как са дискотеките в Горна Оряховица?
- Не знам. Ходил съм само веднъж след една победа на дискотека във Велико Търново. Хареса ми, беше нормално.
- Как върви обучението ви по български?
- Мога да чета, но не разбирам какво е (смее се). Разбирам някои думи и се опитвам да говоря на български, но е трудно. Опитвам да говоря по телефона с Мечев и Стефан Цонков например (смее се), защото знам, че не говорят добър английски. С г-н Иван Колев говоря на английски, но се опитвам да го разбирам и на български, понякога се получава.
- Къде ще бъдете на празниците?
- Първо ще бъда в Париж, след това в Дакар с приятелката си. Ако ми остане време, ще отида и в Мартиника.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5148
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Бивши юноши и играчи на Черно море

Мнениеот ogrizko » 08 дек 2016 08:52

хмммм, интересно ...значи излиза, че някой от клуба не е искал Курьор да се върне?! явно не е сметнал за необходимо да каже на Гонзо, че Курьор иска да говори с него и има желание да се върне :evil: :evil: :evil:
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7816
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши и играчи на Черно море

Мнениеот ShooterMan » 08 дек 2016 11:44

Хм....ако се вгледаме със ситуацията с Тича и защо не играем във Варна, върнем се малко по-назад в недалечната 2011 и начина по-който загубихме битката с Локо Сф за Европа е напълно възможно нашето ръководство да е забравило като цяло. Те демонстрират уникално неумение за решаване на казуси от всякакъв мащаб. Факта, че в Горна и Русе се правят стадионите, а тук не въпреки парите дадени от държавата говори сам по себе си. Напълно възможно е да са осрали нещата, не от нежелание, просто неумение е това.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
likooo
Мнения: 18
Регистриран на: 16 юни 2011 21:27
Skype: likooo1
Контакти:

Най-добрият ни вратар през новия век

Мнениеот likooo » 14 дек 2016 16:19

Здравейте, моряци!
В контекста на новината за напускането на Чанович и Коварж реших да направя нещо като анкета с въпрос:
Кой според вас е най-добрият вратар, пазил за Черно море след 2000 година?
Моят глас отива за Здравко Здравков, който, ако не се лъжа, игра само 1 полусезон при нас, но беше неоспорима класа и тогавашен титуляр в националния отбор.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5148
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Бивши юноши и играчи на Черно море

Мнениеот ogrizko » 17 дек 2016 13:25

Нападателят на Локомотив Горна Оряховица Матиас Курьор ще мине проби в казахстанския Кайсар, където треньор е българският специалист Стойчо Младенов.

Курьор направи кариера в България в Черно море, където спечели Купата на страната, както и Суперкупата, игра в Грузия, а в момента е играч на тима от Горна Оряховица. До този момент той има 11 мача и 3 гола за Локо през есенния дял от шампионата на България.

Кайсар е нов член на елитната дивизия на Казахстан, след като спечели първенството на Първа лига.
Изображение

Sole
Мнения: 4551
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши и играчи на Черно море

Мнениеот Sole » 17 дек 2016 18:50

ogrizko написа:Нападателят на Локомотив Горна Оряховица Матиас Курьор ще мине проби в казахстанския Кайсар, където треньор е българският специалист Стойчо Младенов.

Курьор направи кариера в България в Черно море, където спечели Купата на страната, както и Суперкупата, игра в Грузия, а в момента е играч на тима от Горна Оряховица. До този момент той има 11 мача и 3 гола за Локо през есенния дял от шампионата на България.

Кайсар е нов член на елитната дивизия на Казахстан, след като спечели първенството на Първа лига.

След като на Гонзо не му трябваше Курьор, то на Локо ГО им дойде като щестица от тотото. Взеха го без пари,а сега ще вържат бюджета си до края на сезона само от трансфера на Курьор в Казахстан!

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши и играчи на Черно море

Мнениеот yavorescu » 20 дек 2016 10:40

Кольо приютява в Царско село натирения от Созопол Георги Радев.

http://football24.bg/novina/166482-samo ... orgi-radev

cristely
Мнения: 908
Регистриран на: 09 яну 2009 18:09
Контакти:

Re: Бивши юноши и играчи на Черно море

Мнениеот cristely » 20 дек 2016 16:58

Sole написа:
ogrizko написа:Нападателят на Локомотив Горна Оряховица Матиас Курьор ще мине проби в казахстанския Кайсар, където треньор е българският специалист Стойчо Младенов.

Курьор направи кариера в България в Черно море, където спечели Купата на страната, както и Суперкупата, игра в Грузия, а в момента е играч на тима от Горна Оряховица. До този момент той има 11 мача и 3 гола за Локо през есенния дял от шампионата на България.

Кайсар е нов член на елитната дивизия на Казахстан, след като спечели първенството на Първа лига.

След като на Гонзо не му трябваше Курьор, то на Локо ГО им дойде като щестица от тотото. Взеха го без пари,а сега ще вържат бюджета си до края на сезона само от трансфера на Курьор в Казахстан!


Съмнявам се, че ще вземат и стотинка. Обикновено има освобождаваща клауза при оферта от чужбина. Такива договори с плащане на трансфери в България се броят на пръстите на едната ръка за последната година.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши и играчи на Черно море

Мнениеот yavorescu » 26 дек 2016 08:36

http://en.slavia.cz/clanek.asp?id=Decem ... d-Kovar-75
Коварж е подписал в четвъртък за 3 години, трансферната сума не се споменава. Чешката версия на новината е от предния ден и е по-подробна. Има и интервю с него (пак на чешки), някои от въпросите са за престоя му при нас. Дано намерим подходящ заместник.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта