Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот ogrizko » 23 сеп 2023 13:45

спомняте ли си, че имахме по едно време едно дърво Гираси в отбора дето си мислехме, че не става... а сега го гледам тоя Гираси отишъл в Щутгарт и някакъв рекорд на Левандовски изравнил :shock:

Нападателят на Щутгарт Серу Гираси продължи страхотното си представяне от началото на сезона и вкара два гола за победата на своя отбор с 3:1 над Дармщат в първи мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. Така 27-годишният национал на Гвинея вече има 10 попадения от началото на сезона и изравни рекорда на Роберт Левандовски от сезон 2020/21. :shock:
Изображение

Varnauser
Мнения: 389
Регистриран на: 27 юли 2012 17:34
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот Varnauser » 23 сеп 2023 14:24

https://www.transfermarkt.com/fode-guir ... ler/289219

Втора белгийска лига, доколкото виждам. В Щутгарт е друг Гираси. :)

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот ogrizko » 23 сеп 2023 15:06

Varnauser написа:https://www.transfermarkt.com/fode-guirassy/profil/spieler/289219

Втора белгийска лига, доколкото виждам. В Щутгарт е друг Гираси. :)

а, да! оня пък Фоде беше, а не Серу :) припознал съм се ....иначе едни години и двамата, една държава, една височина почти.... явно сме взели грешното Гираси - дървото :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот ogrizko » 10 яну 2024 14:27

Александър Василев: Искам Черно море да ми позволят да пътувам с тях на някое от гостуванията в Европа
10.01.2024 - 10:26 0Коментари Vsport



Александър Василев е част от историята на Черно море. Защитникът бе основен футболист на „моряците“ през есента по пътя към първото място, което „моряците“ постигнаха след края на есенния дял – нещо, което не се бе случвало в 110-годишната история на клуба. Изненадващо, само на 28 години, футболистът реши да спре с футбола, признавайки, че иска да бъде максимално честен към доскорошните си съотборници, а също и към клуба. За него 2024 година ще бъде повече от различна, поемайки по изцяло нов път, по който победите и загубите ще имат малко по-различно значение. Пред Novsport.com Александър разказа за своята кариера и хубавите моменти в нея.

– Сашо как минават първите ти дни след футбола?
– Минават така, както последните ми 7-8 месеца – постоянни телефонни разговори, срещи, взимане на решения и прочее.

– Кога за пръв път ти мина идеята да спреш с уточнението, че си само на 28 години?
– Решението, което съм взел, далеч не е спонтанно. Коствало ми е доста размисли и безсънни нощи, за да стигна до извода, че е по-добре за мен в дългосрочен план да приключа с професионалната си кариера. За да бъда по-конкретен и честен, ще кажа, че винаги ме е било страх и съм размишлявал какво ще се случи с мен след футбола и какво ще правя. Винаги съм искал, когато кажа стоп на професионалния спорт, да взема решението, когато аз искам, а не да играя до последно, защото не знам какво ще правя след това. Поради тази причина буквално от 21-22-годишна възраст започнах да рискувам, да обмислям и правя различни инвестиции, които нямаха нищо общо с футбола. Имаше случаи, в които губих, и други, в които печелих, и все повече разбирах за себе си какво ме влече и с какво искам да се занимавам след професионалната си кариера. За да изпреваря следващия въпрос с какво се занимавам, ще кажа, че не намирам за необходимо да влизам в детайли, за което моля да бъда разбран. Бих споделил, че става въпрос за два отделни бизнеса, които са взаимносвързани и полезни един на друг. Виждам развитие и голям потенциал в тях, но истината е, че са доста ангажиращи. За да се случват нещата така, както аз искам, изисква много отдаденост и енергия и с времето съчетаването им с професионалния спорт ми идваше много. Усещах, че тепърва няма да се справям с всичко и рискувам да падна от всички столове, на които се опитвам да седна. Взех това кардинално решение и съм изключително щастлив, че когато седнах и обясних на ръководните фактори в клуба каква е ситуацията, те ме разбраха и въпреки че им дойде шокиращо, ме разбраха и дори бих казал, че усетих тяхната подкрепа.

– Кой беше най настойчив в опита си да те разубеди?
– Честно казано, почти всички. Само хората, които знаеха в детайли нещата, те ме подкрепяха в това мое решение. Визирам семейство ми. Останалите ми казваха, че съм луд, след това на по-близките ми приятели обясних подробно защо стигам до това решение и те се съгласяваха, че имам право и решението е логично.

– Ти си част от историята, след като Черно море за пръв път зимува на върха и въпреки това бе непоклатим. Не ти ли е любопитно какво ще се случи в края на сезона?
– Аз съм сигурен в едно – ако никой страничен фактор не пречи на Черно море, отборът ще продължи да играе футбола, който изповядваше до този момент и може сериозно да притесни претендентите за титлата. Но предвид факта, че познавам нещата отвътре, битката ще е на всички нива, а целта ще бъде Черно море да не е на мястото, на което е в момента. Силно вярвам, че ако не станат шампиони, ще са в тройката и ще ми позволят да пътувам с тях на някое от гостуванията в Европа.

– Генерално, поглеждайки назад, кой е най-хубавият ти спомен от футбола?
– Имам много хубави моменти във всички отбори, в които съм бил. В Разград не бях основна фигура, но постоянно бях с първия отбор и изживях може би най-големите успехи на клуба, когато се съревновавахме с Реал, Ливърпул, ПСЖ. Всяка година изпитвах удоволствието да завършваме на първо място. По-късно в Берое, преди да започнат контузиите ми, бях във формата на живота си и имаше интерес от всички родни грандове и оферти от чужбина. И тогава се чувствах страхотно, а и отборът до последно бе в борбата за класиране за Лига Европа. Най-големите емоции, които съм изпитвал, бяха тук във Варна, а Черно море се превърна наистина в моя любим отбор. Спомогна начинът, по който ме приеха всички в клуба, колективът, треньорите, фенове, ръководство. Тук всеки си знае мястото и има взаимно уважение на много високо ниво между всички звена. Последните 6 месеца бяха изключително вълнуващи за нас и шокиращи за онези, които не работят в Черно море. Истината се крие в самия колектив, който е събран. Неизбежно бе рано или късно да се случи това, което ни споходи като резултати. Всички в отбора са като братя, подобно нещо не съм виждал и вярвам, че чисто от човешка гледна точка заслужават този исторически момент.

– Много футболисти говорят за депресия след края на кариерата, имаш ли подобни опасения?
– Нямам представа, времето ще покаже. За момента имам изключително много ангажименти и истината е, че нямам време да помисля как се чувствам. Ще дойде момент, когато вероятно ще вляза в депресия или ще ми е носталгично, но както винаги съм го правел с упоритост и инат, ще мина и през това.

– Кое е нещото, което най-силно въздейства на мотивацията ти?
– Интересен въпрос, може би бруталната истина е това да не остана гладен, да не знам дали ще мога да нахраня семейството си днес, утре или след месец. Мотивацията ми идва от това, че постоянно си поставям цели, които са реални, но в дадения момент нямам възможност да ги изпълня и така всяка сутрин ставам амбициран и с увереността, че ако съм постоянен, един ден ще ги изпълня.

– За финал – кои три книги би препоръчал на вече бившите ти колеги във футбола да прочетат, докато са на дългите подготвителни лагери?
– Първата, за която се сещам и четох наскоро, е Влиянието на Робърт Чалдини. Тази книга е свързана с търговия и психологията в процеса. Има много примери за това как да постигаш онова, което имаш за цел в бизнеса и живота като използваш малки трикове, които задействат определени емоции в човека, за да постъпи по начина, по който всъщност ти желаеш.

Чел съм доста книги, свързани с търговия, тъй като материята ми е интересна, но конкретно тази определено остана в съзнанието ми. Втората, която бих посочил, е Как да печелим приятели и да влияем на другите на Дейл Карнеги. Самото заглавие подсказва за книгата. И тук става въпрос за психология.

Богат татко, беден татко е страхотен пример за това как трябва да мислиш в дългосрочен план, но тя е достатъчно известна и вероятно повечето вече са я чели. Истината е, че книгите са вдъхновение. След тях идва действието, там е истината. Вниманието трябва да е насочено именно към това.
Изображение

Потребителски аватар
'enki'
Мнения: 539
Регистриран на: 20 апр 2010 12:33
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот 'enki' » 10 яну 2024 16:42

Харесва ми начина, по който Сашо говори за Черно море, както и нещата, които казва, разбира се. След първоначалния афект от внезапното му решение, по-скоро уважам и разбирам решението му. В България и Черно море заплата на футболист не ти решава проблема с насъщния хляб за дълъг период от време.

Vladislav
Мнения: 1601
Регистриран на: 28 сеп 2010 08:14
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот Vladislav » 10 яну 2024 18:55

Докато беше при нас Сашо винаги се е влагал на максимум. Освен всичко намирам и някаква прилика с Попай Моряка от онова старото филмче. Изненадан съм от решението му, но в крайна сметка е най- важно човек да е щастлив и да е убеден в правотата на решенията си. Успех в начинанията му желая.

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот ShooterMan » 11 яну 2024 00:53

Думите на Сашо Василев доказват какъв силен колектив имаме. Такъв, който кара всеки играч да се чувства добре. Освен това откроявам следното - "всеки в клуба си знае мястото" - това е комплимент за Пламен Андреев, много ред вкара в клуба откак е начело, няма я анархията от преди години, а редът спомага и колектива да е отличен. На Сашо вече му пожелах успех, за мен афект няма, напълно го разбирам, че мисли за бъдещето си. Все пак не е Меси, че да разчита на футбола, не му се занимава и с треньорство, на 28 г. е - не първа футболна младост, но определено перфектна възраст за бизнес - не е дете, зрял и видял и същевременно млад и енергичен. Искрено му стискам палци и да знае, че има запазен един златен медал :lol:
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Sole
Мнения: 4557
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот Sole » 12 яну 2024 23:22

Божил Колев: Искам Черно море да стане шампион!
12.01.2024 / 19:19

Легендата на родния футбол Божил Колев си пожела на връх 75-годишния си юбилей днес родният му Черно море да стане шампион. Той си спомни и за футболната икона Франц Бекенбауер, когото футболният свят изгуби преди броени дни.

Този сезон се очертава като един от най-интересните за последните години и може би защото отборът, от който започна кариерата ми, е напът да направи нещо запомнящо се. На три точки пред Лудогорец и ЦСКА, но мачовете навлизат в една решителна фаза и всичко може да се случи. Аз лично бих желал Черно море да стане шампион, защото това ще бъде първа историческа титла за отбора след края на Втората световна война условно казано. През тези изминали години има два бронзови медала и спечелена Купа на България и ако това се случи, ще е една награда за усилията на Илиан Илиев и неговия щаб. Знам го как работи, с какъв хъс, себераздаване, създаде една професионална организация и това рано или късно трябва да се отплати, каза за vsport.bg Колев.

Клубът за нашите стандарти е добре обезпечен и с правилна трансферна политика. Продадоха се изгодно преди време добри играчи. Много ме радва и фактът, че доста момчета от школата се утвърждават в отбора, дава се шанс на младите, нещо, което водещите отбори не правят. Но както казах, все още нищо не е решено и голямата футболна битка започва от пролетта, добави той.

Имал съм възможност на терена да бъда съперник на големи футболни личности и един от тях е Франц Бекенбауер. Това се случи в 1/4-финал за КЕШ през 1974 г. като играч на ЦСКА. Имахме страхотен отбор. Всички знаят с какви играчи разполагахме и тогава много драматично бяхме отстранени от Байерн (Мюнхен). Години по късно се сприятелихме, докато се обучавахме заедно със Христо Бонев в треньорската школа в Кьолн. Трябва да Ви кажа, че освен велик футболист, Бекенбауер бе един много приветлив и приятелски настроен човек. Когато съчетаваш спортен талант и човешки качества, няма как да не останеш в историята и да не бъдеш сочен за пример, каза още Божил Колев.

Потребителски аватар
Iceberg
Мнения: 2568
Регистриран на: 10 ное 2010 13:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот Iceberg » 15 яну 2024 11:18

Янтра Габрово привлече юноша на Черно море
https://forum.gong.bg/posting.php?mode= ... 8&t=131675

Янтра Габрово привлече 23-годишният атакуващ полузащитник Лъчезар Йорданов, съобщиха от клуба.

Йорданов е юноша на варненския Черно море. За „моряците“ има пет изиграни срещи в efbetЛига и един мач с гол в турнира Купа България. Във Втора лига е носил екипите на Созопол и на Добруджа до края на есенния полусезон. Бивш юношески национал в гарнитурите U17 и U18. Със 17-годишните има участие в квалификации за европейско първенство.

„Следя отдавна Янтра, това е един добър и обстановката тук е отлична за футбол – сподели Йорданов. – Очаквам да направим една добра подготовка, да влезем в оптимална форма и се надявам на един добър полусезон, в който да търсим още по-предно класиране. Всичко зависи от нас; трябва да се влагаме в тренировките и като дойдат мачовете да бъдем максимално концентрирани, за да не изпускаме точки. Пожелавам си да съм здрав на първо място и ако заслужа място в състава, да направя един добър полусезон с повече мачове и да бъда максимално в помощ на отбора. Апелът ми към привържениците е да продължават по същия начин да подкрепят тима, защото с тях ще бъдем по-силни“, допълни новото попълнение на Янтра.
"Колкото повече ядеш, толкова по-самотен ставаш!" - Стара канибалска поговорка.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Бивши юноши, играчи и треньори на Черно море

Мнениеот ogrizko » 24 яну 2024 20:34

ОТИДЕ СИ ЛЕГЕНДАТА ГЕОРГИ ЖЕКОВ

С прискърбие съобщаваме, че днес на 72-годишна възраст почина легендарният защитник Георги Жеков. Роден на 14.02.1951 г. в село Росица, той носи екипа на Черно море в продължение на 14 години от 1970 г. до 1984 г. За моряците има 216 мача с 1 гол в „А“ група, а всичките му официални срещи за клуба са близо 300. Изключително дисциплиниран и всеотдаен, по време на кариерата си железният бранител е пример за спортсменство и мъжество. След преустановяване на състезателната си дейност служи като офицер във Военноморските сили.

ПФК „Черно море“ изказва своите съболезнования на близките и семейството на Георги Жеков. Почивай в мир, Жека!
Изображение


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта