Черно море - "Не се гаси,туй що не гасне''

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

HEATSEEKER
Мнения: 2296
Регистриран на: 29 ное 2008 15:18
Контакти:

Re: Знаете ли , че -4 част

Мнениеот HEATSEEKER » 20 сеп 2013 18:03

damyanov1963 написа:
HEATSEEKER написа:Нека Миле да ми обясни кое съм си измислил....


То верно, че много от нещата в темата звучат, като вицове, но пък са истина, като например оня катаджия в Плевен, който първо дупчил талона на Владко Живков и след това му прочел името - Владимир Тодоров Живков и написал на талона - "Това не е дупка!" :lol:

Нека да се обоснове господин Миле....ама нещо замлъкна,,,,
“Това показва колко интелигентни и учени хора са основали футбола в България”, обяснява Милчев. Малко по-късно през 1909 година, във Варна се появява и “Спортист”, който е предшественик на “Тича” и днешния “Черно море”

HEATSEEKER
Мнения: 2296
Регистриран на: 29 ное 2008 15:18
Контакти:

Re: Знаете ли , че -4 част

Мнениеот HEATSEEKER » 20 сеп 2013 18:06

HEATSEEKER написа:
damyanov1963 написа:
HEATSEEKER написа:Нека Миле да ми обясни кое съм си измислил....


То верно, че много от нещата в темата звучат, като вицове, но пък са истина, като например оня катаджия в Плевен, който първо дупчил талона на Владко Живков и след това му прочел името - Владимир Тодоров Живков и написал на талона - "Това не е дупка!" :lol:

Нека да се обоснове господин Миле....ама нещо замлъкна,,,,

Всичко, което съм писал досега, не съм го измислял, а е базирано на книги.Едва 2 или 3 неща са споделяли някои от участниците в случките
“Това показва колко интелигентни и учени хора са основали футбола в България”, обяснява Милчев. Малко по-късно през 1909 година, във Варна се появява и “Спортист”, който е предшественик на “Тича” и днешния “Черно море”

Puldin
Мнения: 394
Регистриран на: 01 авг 2011 18:57
Skype: ne vi triabva
Контакти:

Re: Знаете ли , че -4 част

Мнениеот Puldin » 20 сеп 2013 18:27

HEATSEEKER написа:
HEATSEEKER написа:
damyanov1963 написа:
HEATSEEKER написа:Нека Миле да ми обясни кое съм си измислил....


То верно, че много от нещата в темата звучат, като вицове, но пък са истина, като например оня катаджия в Плевен, който първо дупчил талона на Владко Живков и след това му прочел името - Владимир Тодоров Живков и написал на талона - "Това не е дупка!" :lol:

Нека да се обоснове господин Миле....ама нещо замлъкна,,,,

Всичко, което съм писал досега, не съм го измислял, а е базирано на книги.Едва 2 или 3 неща са споделяли някои от участниците в случките

Ами, ако е базирано на книги, да ти кажа за една грешка, явно книгата ти е ......
През 67 година такъв отбор, като "Тракия" няма, шампион става Ботев, освен ако не си искал да провокираш нещо си....

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Знаете ли , че -4 част

Мнениеот Готвача » 20 сеп 2013 19:42

Puldin написа:
HEATSEEKER написа:
HEATSEEKER написа:
damyanov1963 написа:
HEATSEEKER написа:Нека Миле да ми обясни кое съм си измислил....


То верно, че много от нещата в темата звучат, като вицове, но пък са истина, като например оня катаджия в Плевен, който първо дупчил талона на Владко Живков и след това му прочел името - Владимир Тодоров Живков и написал на талона - "Това не е дупка!" :lol:

Нека да се обоснове господин Миле....ама нещо замлъкна,,,,

Всичко, което съм писал досега, не съм го измислял, а е базирано на книги.Едва 2 или 3 неща са споделяли някои от участниците в случките

Ами, ако е базирано на книги, да ти кажа за една грешка, явно книгата ти е ......
През 67 година такъв отбор, като "Тракия" няма, шампион става Ботев, освен ако не си искал да провокираш нещо си....

Ох Боже,вас все някой ви провокира с нещо.Ба си хората дето сте.Македонци на квадрат.Вие се опитвате да провокирате с годината на създаване на ФК Ботев.1912 ли беше?Хайде сега ти ми кажи от 1912 до 1925 година с кого сте играли .Това вече е провокация,нали?Вместо да четеш и да се образоваш малко,ти гледаш типично по македонски да се изтъпаниш отпред,че да те види цяло село.Ако нещо не ти харесва в темата,пиши на човека който я е създал и му обясни грешките ако има такива.Иначе влизаш в една безпочвена атака срещу човек стараещ се да пуска интересни неща във форумната част на Черно море.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Puldin
Мнения: 394
Регистриран на: 01 авг 2011 18:57
Skype: ne vi triabva
Контакти:

Re: Знаете ли , че -4 част

Мнениеот Puldin » 20 сеп 2013 20:18

Готвача написа:
Puldin написа:
HEATSEEKER написа:
HEATSEEKER написа:
damyanov1963 написа:
HEATSEEKER написа:Нека Миле да ми обясни кое съм си измислил....


То верно, че много от нещата в темата звучат, като вицове, но пък са истина, като например оня катаджия в Плевен, който първо дупчил талона на Владко Живков и след това му прочел името - Владимир Тодоров Живков и написал на талона - "Това не е дупка!" :lol:

Нека да се обоснове господин Миле....ама нещо замлъкна,,,,

Всичко, което съм писал досега, не съм го измислял, а е базирано на книги.Едва 2 или 3 неща са споделяли някои от участниците в случките

Ами, ако е базирано на книги, да ти кажа за една грешка, явно книгата ти е ......
През 67 година такъв отбор, като "Тракия" няма, шампион става Ботев, освен ако не си искал да провокираш нещо си....

Ох Боже,вас все някой ви провокира с нещо.Ба си хората дето сте.Македонци на квадрат.Вие се опитвате да провокирате с годината на създаване на ФК Ботев.1912 ли беше?Хайде сега ти ми кажи от 1912 до 1925 година с кого сте играли .Това вече е провокация,нали?Вместо да четеш и да се образоваш малко,ти гледаш типично по македонски да се изтъпаниш отпред,че да те види цяло село.Ако нещо не ти харесва в темата,пиши на човека който я е създал и му обясни грешките ако има такива.Иначе влизаш в една безпочвена атака срещу човек стараещ се да пуска интересни неща във форумната част на Черно море.

Де го чукаш, де се пука. Айде прочети диалога, дето се водеше и пак коментирай. Аз достатъчно съм образован, та въпроса е, това фактологическа грешка ли е, или книгата е фалшименто, от където е изваден цитата. А относно Ботев и историята му, .....хайде да не отваряме и тук тази тема.

HEATSEEKER
Мнения: 2296
Регистриран на: 29 ное 2008 15:18
Контакти:

Re: Знаете ли , че -4 част

Мнениеот HEATSEEKER » 20 сеп 2013 23:38

Грешката е моя, не е нещо нарочно, но благодарение на това, че Черно море отказва тези 6,000 лв , и побеждава Славия, вземате титлата с 1 точка пред същата Славия
“Това показва колко интелигентни и учени хора са основали футбола в България”, обяснява Милчев. Малко по-късно през 1909 година, във Варна се появява и “Спортист”, който е предшественик на “Тича” и днешния “Черно море”

КРАСОТА ВЯРА БОРБА
Мнения: 2742
Регистриран на: 18 окт 2010 07:32
Контакти:

Re: Знаете ли , че -4 част

Мнениеот КРАСОТА ВЯРА БОРБА » 21 сеп 2013 04:10

HEATSEEKER написа:Грешката е моя, не е нещо нарочно, но благодарение на това, че Черно море отказва тези 6,000 лв , и побеждава Славия, вземате титлата с 1 точка пред същата Славия
КЦМ Ботев става шампион през 1967г не заради друг двубой.Не си измисляй,пич,и ако ти се занимава изкарай последните пет кръга от въпросното първенство.Това е второто провинение на канарчетата след 1963г когато взимат купата, а Спартак детронира ЦСКА.Висш партиен функционер казва ,,това не трябва да се повтаря'' и БКП обединява двата немирника военизира ги и се създава Тракия.От 13ят в класирането Спартак има само един футболист. .Адмирации за темата.Браво.И да добавя за двубоя България Франция на 2 май 1985г че преди началото на срещата хвърлиха петли без глави на терена.Бях свидетел.

HEATSEEKER
Мнения: 2296
Регистриран на: 29 ное 2008 15:18
Контакти:

Re: Знаете ли , че -4 част

Мнениеот HEATSEEKER » 21 сеп 2013 08:40

http://bg.wikipedia.org/wiki/%E2%80%9E% ... B0_1966/67
Виж колко е разликата между ''Ботев'' и ''Славия'' ...а сметни ако ''Славия'' е победила кой става шампион.
“Това показва колко интелигентни и учени хора са основали футбола в България”, обяснява Милчев. Малко по-късно през 1909 година, във Варна се появява и “Спортист”, който е предшественик на “Тича” и днешния “Черно море”

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Знаете ли , че -4 част

Мнениеот Готвача » 21 сеп 2013 11:37

С феновете на Ботев и македонци не се спори.Ето ви нещо постнато от Уикипедията,която както знаем може да се редактира от всеки.Ако имаше и най малък шанс за нещо ИСТИНСКО щяха да го напишат.Но понеже няма,са си го написали че няма ФАКТИ черно на бяло за основаването на Ботев през 1912 година."При такава обстановка в Пловдив, група ентусиазирани приятели, ученици от Първа мъжка гимназия и Френския колеж, увлечени по крайно интересната игра "ритни-топ", решават по подобие на учениците от колежа "Свети Августин" да създадат свой клуб по футбол. В началото на месец март 1912 година те учредяват - "Хр.Ботевъ-Футболно дружество". Съставен е учредителен протокол, избран е и първият Управителен съвет, в който влизат:
Стоян Иванов Пухтев - председател
Ненко Георгиев Пенелов- заместник-председател
Петър Делев - секретар-касиер
Теньо Русев - домакин.
До този момент не са намерени документалните свидетелства за основаването на отбора. Учредителите са в ученическа възраст и очевидно не извършват съдебна регистрация, но всички техни спомени, както и тези на други съвременници са категорични - "Ботев" Пловдив е създаден през март 1912. Балканските войни нанасят съществен удар на организационната и спортна дейност на клуба. Положението е донякъде стабилизирано в годините до включването на България в Първата световна война - през 1914 година е изработен първият устав, утвърден от Министерството на просвещението и учителския съвет на Мъжката гимназия.[1]"Вижте как е написано само.Съставен е учредителен протокол...ама го няма.Не е ли достатъчно ясно?
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Потребителски аватар
moreto vn
Мнения: 1520
Регистриран на: 03 ное 2011 17:56
Контакти:

95 г. зеления цвят- в чест на Априлци!

Мнениеот moreto vn » 20 апр 2015 21:35

Той е избран през 1920 година, в чест на Априлците, положили живота си за една свободна България


Днес се навършват 139 години от обявяването на Априлското въстание. Малцина обаче знаят, че когато се отбелязва едно от най-значимите събития в нашата история всъщност то касае и ..футболна Варна.

Не, няма грешка! Зеленият цвят, цветът, с който и днес играе Черно море, а преди това Владислав, е избран през 1920 година, в чест на същите Априлци, положили живота си за една свободна България. Да го кажем така - зеленият цвят на Черно море навършва днес 95 години!

Ето какво пише в книгата "Спортен клуб Владислав" по темата:

"..Още през пролетта на 1920 г. СК "Владислав" купува за футболния тим официален спортен екип - зелени фланелки и бели гащета. Зеленият цвят - символ на Априлците от 1876 г., а белият - на спортна и духовна чистота".

Още в първия си мач с този екип тимът на Владислав постига успех с 1:0 над отбора на "Червения тим".
Честит празник!!!


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта