2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

ShooterMan
Мнения: 7828
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот ShooterMan » 17 юли 2022 11:45

Аз изобщо не включвам Сула в групата на Беншаа хаха. Според мен Сула си е футболист отвсякъде, още в края на миналия сезон се разигра, а срещу Локо Сф направи много силен мач на непривичен иначе пост. Вчера гледах Локо Сф и ЦСКА. Локо Сф направо ги смля, а сетете се ние какво направихме с Локо Сф, как тотално ги смачкахме и контролирахме мача - те само ритаха напред и нагоре и каквото стане.....вчера те трябваше да отнесат ЦСКА с поне 3 гола разлика. Да видим и днес как сме, че да мислим.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Sole
Мнения: 4564
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот Sole » 17 юли 2022 15:57

Eastern написа:
ogrizko написа:.....аз пък продължавам да се надявам да видя Курьор ляво крило, Беншаа централен нападател .....не мога да разбера защо винаги единия е на пейката и т.н. Според мен това е най-силната комбинация, Курьор не е нападател освен по неволя ако се наложи... Беншаа е млад и борбен ...защо не играят заедно на терена не мога да разбера.

Споделям мнението. Матиас никога не е бил централен нападател и ще е много по полезен или в ляво или зад нападателя.
Да си пожелаем успех днес срещу най неприятно играещият отбор във лигата! Дано не се рискува здравето на Сердюк срещу онзи дървар Виячки.
Само Черно Море!


A Ертан Томбак къде го забрави? Този специално срещу Черно море играе изключително грубо разчитайки на традиционния съдийски чадър на Тича! Често влиза с двата крака с бутоните напред и цели да контузи наш играч. Всяко влизане му е за картон!

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 577
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот Eastern » 17 юли 2022 16:30

Sole написа:
Eastern написа:
ogrizko написа:.....аз пък продължавам да се надявам да видя Курьор ляво крило, Беншаа централен нападател .....не мога да разбера защо винаги единия е на пейката и т.н. Според мен това е най-силната комбинация, Курьор не е нападател освен по неволя ако се наложи... Беншаа е млад и борбен ...защо не играят заедно на терена не мога да разбера.

Споделям мнението. Матиас никога не е бил централен нападател и ще е много по полезен или в ляво или зад нападателя.
Да си пожелаем успех днес срещу най неприятно играещият отбор във лигата! Дано не се рискува здравето на Сердюк срещу онзи дървар Виячки.
Само Черно Море!


A Ертан Томбак къде го забрави? Този специално срещу Черно море играе изключително грубо разчитайки на традиционния съдийски чадър на Тича! Често влиза с двата крака с бутоните напред и цели да контузи наш играч. Всяко влизане му е за картон!

Аа не съм го забравил. То ако им разгледаме състава ще намерим и други потенциални убийци. Странното е че като съм ги гледал срещу други отбори не играят по този долен начин! Те на Тича само се ритат, симулират и бавят играта.
Гледах им второто полувреме срещу плебеите, не играха нищо! Дано да спечелим, определено сме по добрият отбор.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5156
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 17 юли 2022 17:30

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 15. Петър Босанчич, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 7. Матеус Клементе, 71. Васил Панайотов /к/, 8. Мазир Сула, 88. Мимито, 39. Николай Златев, 19. Матиас Курьор

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев, 20. Мади Кета, 9. Евгений Сердюк, 31. Закария Беншаа, 4. Росен Стефанов

Надявах се да видя най-сетне Беншаа на върха и Курьор в ляво ...но явно и днес няма да е, така че се надявам на закучена победа с 1:0 поне :/ не мога да разбера защо при положение, че Курьор винаги е играл по-добре с лице към вратата и на фланга по-добре се слага като център нападател дето му се губят силните страни общо взето ...а Беншаа дето е млад и борбен и си е централен нападател и показва качества не му се дава шанс да се докаже ...много ми е странно наистина, но както и да е ...въпреки че искам Златев да задържа повече топката явно ще се надявам на него да създаде нещо с някоя бърза контра и така... абе ще видим
Изображение

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5156
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 17 юли 2022 20:50

нямам думи за това момче Ертан Томбак ...по-зле и от Виячки даже ...пък Виячки поне има оправдание заради физиката си е нормално да прави нарушения и т.н.

иначе съм доволен от всички се раздадоха ...Бошанчич още не ми вдъхва доверие, но ще видим в по-напечените мачове какво ще покаже :)

Курьор като отиде на фланга му дойде малко настроението и вкара :) Златев страхотен удар от левия фланг обаче ..аз казах, че според мен е по-добре отляво да играе, за да може да шутира и да е по-опасен ...Сула на фланга го няма много, но в центъра на терена много радва :) Матеуш си е класа.... абе само Бошанчич още не ме убеждава мен, просто другите играят добре и имам чувството, че засега това го покрива и не знам дали дори Самито не беше по-добра опция за ЦЗ
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7828
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот ShooterMan » 17 юли 2022 20:57

Доволен съм! Чудесен старт. Колебая се за играч на мача между Сула и Матеус. Споменах, че Сула започна да загатва за себе си още края на миналия сезон, срещу Локо Сф и на крилото беше опасен, но днес направо разнищи с пасовете си защитата на Славия. Страхотен футболист е. А Матеус? Матеус е истински професор по футбол за мен. Страхотно интелигентен играч, какъвто не сме имали много много отдавна. Това отличавам. Недобър мач на Мимито, като според мен много трудно ще решаваме кой да е плеймейкъра, като аз поддържам първите си впечатления, че Мимито е играч за малко по-назад, а най-добрия ни подавач си остава Сула! Но...още не сме видели Алекс Фернандес какво може. Мисля, че Дюлгера допълва топ 3, спаси каквото можеше, без колебания. Пускането на Сердюк беше по-скоро грешка, личеше си, че не е готов, а Мимито хич не беше зле, просто Сула беше на много високо ниво днес. Босанчич беше безупречен. Като цяло имаше 2-3 неразбирателства от които си личеше, че се сработваме още. Потенциал обаче има преголям. И накрая.....ще се върна пак за онова ла*но Ертан. Каквото казахме го направи днес отново. Директен ЧК за фала срещу Курьор, безспорен. После - задължителен ЖК му спеси рефера за брадвата срещу Матеус Клементе. Още един жълт за брадвата срещу Велев. Този е такова ренде, каквото А група не е виждала, прави го нарочно, нарочно с цел контузии. Не беше такова момче, но в София, в Славия се превърна в такова ла*но, което целия стадион да псува щом пипне топката. Ако му харесва тази репутанция - добре....
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5156
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот ogrizko » 17 юли 2022 21:02

мен при Бошанчич ме подразни много фала дето направи фронтално на вратата и добре, че Дюлгера я хвана ...иначе можеше да тръгнат нещата в кофти посока :) иначе другото с неразбирателството по може да оправдая някак си... и още 1-2 ситуации не ми харесаха, но както и да е няма да издребнявам толкова ...щастлив съм и е важно, че трупаме точки сега в началото :) така футболистите ще добият самочувствие да играят още по-добре
Изображение

ShooterMan
Мнения: 7828
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот ShooterMan » 17 юли 2022 21:07

Нямаше никакъв фал на Босанчич, а симулация. Едно от многото реферски рамена днес за Славия.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Sole
Мнения: 4564
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот Sole » 17 юли 2022 21:34

[b]Сула от „Черно море“ напомни за Зико[/b]
17.07.2022 / 21:26

Кой каза, че в нашия футбол няма романтика? Ако сте гледали изпълненията на Мазир Сула от Черно море срещу Славия днес, със сигурност сте останали доволни и сте се уверили, че и в нашето първенство, което е далеч от стойностните в Европа, има какво да се види.

Повече от отиграванията на Сула бяха за учебник, но две от тях са съизмерими с футболно вълшебство. Първото бе към края на първото полувреме, когато халфът беше с гръб към съперник, но с елегантно поемане на топката се освободи от него, обърна се и без да се бави, изведе с прекрасен пас по земя на скорост Курьор. Последният напредна отляво, но не успя да улучи вратата.

В 54-тата минута упражнението се повтори, но този път нямаше прошка. Сула намери точния момент пред пеналта и отново подаде прецизно към Курьор, който нахлу отляво, шутира технично между краката на вратаря и донесе трите точки.

Давам тези примери, тъй като такива пасове може да даде само играч, който притежава футболен интелект. А именно подобни изпълнители са в състояние да разбият всяка тактическа схема и всяка сгъстена защита, и само с едно докосване да направят разликата.

Такива мислещи и можещи футболисти в миналото колкото щеш. И у нас, и в Европа, и по света. Например веднага се сещам за гениалния бразилец Зико, чийто забележителен нюх и склонност към импровизация, и уникални пасове си оставаха неразгадаеми за отбраната.

Разбира се, не сравнявам Сула със Зико, нито съм имал намерение да го правя. Просто се радвам по два повода - първо че сега интернет дава възможност на младите да видят какви играчи е имало на тази планета, и второ, че и в българския елит подобни изпълнения като тези на Сула, изпълняват предназначението на футбола – игра, създадена да носи радост и удоволствие на хората.

Иначе за Черно море имаше и други позитиви днес. Втора поредна победа, колкото и трудно спечелена срещу корав съперник, толкова и заслужена. Блестящ Дюлгеров, спасил всичко, което можеше да спаси и показал защо е национал, интересни хрумвания в средата на терена на Матеус Клементе и Мимито Биаи, които загатват, че се интегрират към състава на „моряците“ и ще му бъдат полезни.

Като цяло пълният актив ще повиши самочувствието и увереността в силите на подопечните на Илиан Илиев преди двете битки с двата столични гранда, но най-важно е, че Черно море направи мечтан старт в новия сезон и почва да трупа точки.

Недко Петров, petel.bg
https://petel.bg/Sula-ot----CHerno-more ... ko__452278

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 577
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: 2 кръг /Черно море - Славия/ 17.07 неделя 18.30

Мнениеот Eastern » 17 юли 2022 21:35

Честита победа моряци! Започваме супер сезона. Наистина Матеус Клементе е страхотен играч! Такива чисти отнемания на топката прави и след това я разиграва страхотно, със мисъл, със самочувствие. Накрая свърши въздуха но на фона цялото си представяне за мен той е играч на мача. Сула който аз не харесвах заради прекалено лежерната си игра миналият сезон е коренно променен. Такава агресия без топка прави за втори пореден мач че нямам думи.
Босанчич този мач също ми хареса. Със течение на времето ще става по добър според мен. Изобщо като цяло днес всички бяха на добро ниво. Можеше да отбележим още но мал шанс при ударите на Златев и Курьор. Нищо 1:0 е по сладко срещу тези томбаци.....
Две думи и за съдийството - пълна пародия.
Леко почвам да летя в облаците и да си мечтая за по добър сезон от предишният. Имаме много качество и дълбочина в състава, нещо което ни липсваше предните години.
Само Черно Море!


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта