Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Sole
Мнения: 4574
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Мнениеот Sole » 21 сеп 2022 19:19

Фарул – Черно море 1:3
posted 2022/09/21 / No Comments


Черно море победи с 3:1 лидера в румънското първенство Фарул Констанца в контролна среща, играна на базата на тима в Овидиу. Закария Бенша на два пъти и Матиас Курьор, реализираха головете за “моряците”. Домакините пък реализираха от дузпа в даденото от рефера продължение на мача.

В 6-ата минута Алекс Фернандес отира да топката в половината на домакините, напредна и стреля от около 20 метра, но встрани от вратата.

В 15-ата минута добра атака на “моряците” завърши с центриране в наказателното поле на Фарул, където Исмаил Иса опита да стреля с глава, но бе блокиран. В 20-ата минута Велислав Василев проби отдясно, пусна към Сула, който финтира бранител и от дъгата на наказателното поле стреля над вратата. Черно море продължава да създава опасности пред вратата на домакините.

В 27-ата Мартин Дичев нахлу по фланга в половината на Фарул и центрира към Исмаил Иса, който опита да стреля с крак, но се размина с топката. В 30-ата минута Велислав Василев опита удар от дистанция, топката се отби в бранител и тупна между вратаря и Алекс Фернандес, като играчът на варненци все пак изпревари стража, но прати кълбото над вратата. В последната минута на първата част “моряците” откриха резултата. След центриране на Велислав Василев от корнер, топката попадна в краката на Закария Беншаа, който от близо реализира за 1:0.

Край на първото полувреме.

Начало на втората част.

Илиан Илиев прави една промяна. На мястото на Велислав Василев влиза Ангел Ангелов. Домакините стартираха второто полувреме по-агресивно и създадоха няколко добри атаки, които завършиха с неточни удари към вратата на Георги Георгиев. В 60-ата минута Карло Каспар бе изведен сам срещу Георги Георгиев и опита да финтира стража на Черно море, но си затвори ъгъла на вратата и стреля в страничната греда. В 67-ата минута Мазир Сула намери в наказателното поле Закария Беншаа, който от добра позиция прониза стража на домакините за 2:0. В 75-ата минута Матиас Курьор бе изведен на добра позиция и реализира за 3:0. Веднага след гола в игра се появи бразилецът Карлос Жатоба, който кара проби при “моряците”. Той замени Сула. В 80-ата минута в игра се появиха Петър Иванов, Берк Бейхан и Наско Янков, който заеха местата на Живко Атанасов, Мартин Дичев и Закария Беншаа.

В последната минута на даденото от рефера продължеие, домакините намалиха на 3:1 от дузпа.

Съставът: Георги Георгиев, Живко Атанасов (80-Наско Янков), Петар Босанчич, Цветомир Панов, Мартин Дичев (80-Петър Иванов), Мимито (77-Калин Георгиев), Мазир Сула (76-Карлос Жатоба), Велислав Василев (46-Ангел Ангелов), Закария Беншаа (Берк Бейхан), Алекс Фернандес, Исмаил Иса

Резерви: Галин Григоров, Ангел Ангелов, Стефан Велев, Калин Георгиев, Матиас Курьор, Петър Иванов, Наско Янков, Берк Бейхан


Delija
Мнения: 343
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Мнениеот Delija » 22 сеп 2022 04:24

ogrizko написа:https://www.youtube.com/watch?v=AyRfA6WjYeA не е нападател, а полузащитник ....което ме кара да се чудя наистина защо клементе беше извън групата последния мач.... дано да е някаква друга идеята с пробите на тоя играч!

Carlos Eduardo Bacila Jatobá (born 15 September 1995) is a Brazilian footballer who plays as a midfielder for Santo André on loan from Sporting CP.

може "бацила" да му викам като му гледам името ако подпишем с него :))) карлос бацила


Мен ми се вижда по-скоро алтернатива на Сула - разиграващ халф. Клементе предполагам още следващия мач ще го пуснат.
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5177
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Мнениеот ogrizko » 22 сеп 2022 09:16

Бившият футболист на Дунав Русе - Карлос Жатоба, кара проби в Черно море. Бразилецът взе участие в контролата на "моряците" срещу Фарул Констанца (3:1).

27-годишният полузащитник влезе в игра в 76-ата минута на мястото на Мазир Сула.

Жатоба е вътрешен халф, но може да играе и зад нападателя. За последно той е играл в Санто Андре. Бразилецът игра в Дунав през 2018 година, след което подписа със Спортинг Лисабон.

Полузащитникът ще получи още малко време от Илиан Илиев, за де демонстрира качествата си.
-=-=-=-=-=-
интересно, ако е бил в дунав русе дали има качества за нас?! :)
иначе дори да е разиграващ халф по-скоро .....то и тук имаме мимито, сула..... аз първо като видях, че има играч на проби го помислих за нападател :)))) щото стрелеца откога разправя, че нападател трябва да вземаме, а пък и наистина сердюк нали си тръгна и си викам ето - нападател на проби :)))) пък той нападателя полузащитник.... някой знае ли защо ни е??? да не би примерно мимито тогава да не му се живее в българия или нещо от сорта?!
Изображение

Потребителски аватар
Eastern
Мнения: 579
Регистриран на: 24 мар 2015 09:31
Контакти:

Re: Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Мнениеот Eastern » 22 сеп 2022 09:27

https://youtu.be/8qKwR_MyK5Q
Жатоба хич не изглежда лош футболист, само че при наличието на Панайотов, Велев, Мимито и Клементе е малко странно привличането му. По скоро изглежда че някой ще си ходи. Странното отсъствие на Клементе във втори мач май показва че предстои раздяла именно със него, дано да греша защото до момента това ни е най стабилният футболист.

ShooterMan
Мнения: 7831
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Мнениеот ShooterMan » 22 сеп 2022 15:21

Ами честно казано според видеата - Жетоба е малко по-различен от Клементе. В смисъл е доста по-офанзивен и някак ми прилича и на лидер, здраво стреля отдалече, с ляв крак, бие и дузпи, бележи и голове. Ръстов, здрав футболист, много силен с глава освен това. Според мен точно толкова назад като Клементе ще губим много от тези качества - головия му удар, топовни шутове отдалеч. Ако дойде то мястото му е в центъра твърдо, пред Васката и зад Сула. И да, според мен много неща се наслояват към заминаване на Клементе....
1. Рязък спад във формата след 2-рия кръг, още с Берое беше много зле и сменен.
2. Вероятно да има проблем с нещо, дали треньор, дали адаптация.
3. Макар и малко по-различен - Жетоба е халф, това е знак, че заминава халф, а друг на дузпата заложен не виждам.
Според мен ще е удар този играч. Много е важно поне единия халф да е здрав, ръстов и да играе и с глава, да стреля отдалеч....Ние изобщо нямаме такъв.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
mursusaid
Мнения: 1199
Регистриран на: 06 апр 2009 17:37
Контакти:

Re: Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Мнениеот mursusaid » 22 сеп 2022 16:32

Не бързайте още.Нито е одобрен от Илиан,нито е подписал,нито си е тръгнал още някой.Ние пак каруцата наредихме.Кой знае от къде е предложен този футболист,и естествено е Илиан да не се отказва с лека ръка от възможност да привлече добър футболист.Нека го види първо,пък после ще преценява.Дори и с наличните ни футболисти,аз отдавна твърдя,че ние освен Сула,друг разиграващ ,офанзивно настроен халф тип плеймейкър,нямаме,а Сула все още ми е противоречив,така че се надявам лично аз да изскочи и от тук някой заек.Знае ли човек ...
За вас моряци ний живеем...

Delija
Мнения: 343
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Мнениеот Delija » 22 сеп 2022 17:49

Няма никъде да заминава Клементе, прдеи малко във ФБ официално отговориха на въпрос, че е с контузия.

А този нов Бразилец има повече мачове като разиграващ, вместо дефанзивен халф ...
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5177
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Мнениеот ogrizko » 22 сеп 2022 19:34

дано не е тежка контузията, но щом нов търсим..... и все пак не сме чак толкова зле - Лъчо Йорданов, Сула, Мимито, Васко, Велев..... дори на Велев май му е тая позицията по принцип ние сме го забравили ...ама имаме 5 човека дето могат да играят там :) Димов като се върне ама не знам вече и с него какво става.... проблема според мен е как да сме по-креативни и да създаваме и вкарваме положения, в защита като са здрави защитниците бива като цяло ;)
Изображение

Sole
Мнения: 4574
Регистриран на: 16 авг 2008 20:40
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Лято 2022 - трансфери, контроли, подготовка, слухове и плаж

Мнениеот Sole » 22 сеп 2022 21:44

ShooterMan написа:Ами честно казано според видеата - Жетоба е малко по-различен от Клементе. В смисъл е доста по-офанзивен и някак ми прилича и на лидер, здраво стреля отдалече, с ляв крак, бие и дузпи, бележи и голове. Ръстов, здрав футболист, много силен с глава освен това. Според мен точно толкова назад като Клементе ще губим много от тези качества - головия му удар, топовни шутове отдалеч. Ако дойде то мястото му е в центъра твърдо, пред Васката и зад Сула. И да, според мен много неща се наслояват към заминаване на Клементе....
1. Рязък спад във формата след 2-рия кръг, още с Берое беше много зле и сменен.
2. Вероятно да има проблем с нещо, дали треньор, дали адаптация.
3. Макар и малко по-различен - Жетоба е халф, това е знак, че заминава халф, а друг на дузпата заложен не виждам.
Според мен ще е удар този играч. Много е важно поне единия халф да е здрав, ръстов и да играе и с глава, да стреля отдалеч....Ние изобщо нямаме такъв.

Всеки футболист за голям период от време с избрани частични проблясъци и събрани в едно рекламно видео изглежда като Меси)) Важното е какво може да покаже в действителност за цял мач. Всъщност въобще не е ясно за какво ни е този Жетоба!? Освен ако не е останал без отбор и иска някъде да поддържа формата си. Проблемът ни е че няма кой да реализира головите ни положения. Качествен нападател се намира много трудно, а в зимната пауза това е почти невъзможно, освен някой избягал от мобилизацията!))


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта