Самир Селимински: Благодаря на момчетата за проявения характ

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
lafsho
Мнения: 175
Регистриран на: 02 авг 2008 11:58
Контакти:

Самир Селимински: Благодаря на момчетата за проявения характ

Мнениеот lafsho » 25 дек 2010 14:33

Самир Селимински:
Благодаря на момчетата за проявения характер и мъжество


Снимка: http://www.akademik-sofia.com
Никой няма право да преговаря с други отбори, докато не разтрогне с нас

В специално интервю за Официалния фен сайт на ПФК "Академик" София спортно техническият директор на Академик Самир Селимински сподели впечатленията си от изминалата година.

Г-н Селимински как ще изпратите отиващата година?
Това беше много трудна и пълна с емоции година. Но въпреки всички перипетии с Академик, ние все пак доказахме, че сме стойностен отбор. За мен това беше една много успешна година. От една страна успяхме да спечелим промоция за "А" група, аот друга успяхме да докажем, че и в майсторската група можем да играем успешно. Тук искам да благодаря на всички играчи, които спечелиха промоцията.

С какво най-вече ще запомните отминаващата 2010г.?
На първо място със спечелването на баража в Стара Загора. Тогава въпреки че всички ни бяха отписали, ние показахме мъжество и характер и затворихме устите на всички свои критици.

След спечелването на промоцията в "А" група сякаш дойдоха и проблемите?
Да, отначало докато се настроим на ниво "А" група, беше доста трудно. Но постепенно нещата си дойдоха на мястото, за което отново искам да благодаря на момчетата за проявения характер и мъжество.

Всеки считаше Академик за тотален аутсайдер.
Да, но ние отново показахме, че някои хора доста прибързват със заключенията си .

Г-н Селимински, вчера достигна информация, че са изплатени част от дължимите заплати към играчи и треньори?
Да, това е вярно. Ръководството направи всичко възможно момчетата да си получат част от заработените пари, за което им благодаря, че си спазиха обещанието.

Но не всичко е изчистено?
Да, момчетата имат да получават още , но вярвам че лека полека всичко ще се оправи и ще си дойде на мястото.

Доста от играчите се разотиваха?
По този повод искам да кажа, че никой няма право да преговаря с други отбори, докато има договор с Академик.Освен че това не съответства на правилата на трудовите взаимоотношения, не съответства и на моралните правила.
Например един Емо Михайлов. Ок, нека да замине в Лудогорец или където поиска. Но той се договори с тях зад гърба ми. А забрави момента, когато през пролетта с треньора на вратарите го тренирахме на добра воля. Забрави, че именно благодарение на Академик се чу за неговото име. Да, той си свърши работата като вратар и адски много помогна на Академик, но тук нещата трябва да са двустранни. Защото не само той е дал на Академик, но и Академик даде много за него. И най-малкото не е коректно да преговаря преди да е разтрогнал договора си с нас. Същото важи и за Сечков, и за Мишо Александров. Поне да бяха ми се обадили по телефона и да бяха ме уведомили, а не да научавам от медиите за тяхното напускане. Ръководството беше обещало, че на 15-20 декември ще се получат заплати и в крайна сметка си спазиха обещанието и на 23ти в 17:30ч. играчите имаха пари в картите си.

Но те казват, че ще разтрогнат по вина на клуба за неизплатени заплати?
А сега когато им е изплатен необходимият минимум от заплати и премии? Какво правим?
Аз по принцип няма да спирам абсолютно никой, който иска да напусне, но нека първо говори с мен най-малкото от коректност за съвместната ни работа. Аз се държа с уважение към абсолютно всички играчи и очаквам същото и от тях.

Вярвате ли, че въпреки финансовите проблеми, Академик ще се спаси от изпадане?
Естествено, че вярвам. Не само, че вярвам, но и съм убеден. Ако не вярвам, няма смисъл да работя.
Надявам се постепенно и проблемите от финансов характер да се оправят и нещата да си дойдат в нормалното русло.

Има ли вече яснота около предстоящата селекция и подготовка?
След Нова година ще се изясни всичко. Първо искам да проведа разговор индивидуално с всеки от играчите по отделно и да разбера със сигурност кой остава и кой си тръгва и чак тогава ще мисля за новите играчи.
Имаме набелязани някои играчи, но още е рано да споменавам конкретни имена.
Относно подготовката мислим за лагер в Турция. Повече яснота ще има след празниците.

Как са ви очакванията за предстоящата 2001 година?
Очаквам новата 2011 година да бъде по-успешна от 2010 и да ни донесе повече спокойствие.
Искам да пожелая на ръководството и играчите на отбора весели празници и щастлива Нова година.

Какво ще кажете на привържениците на Академик?
Искам да пожелая на всички, макар и малко, но истински верни привърженици на Академик, весели празници и успешна Нова година. Благодаря и на тях за безрезервната им подкрепа към отбора.

http://akademik-sofia.com/news.php?extend.565
Академик е единственият БГ отбор побеждавал Милан!!!

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Самир Селимински: Благодаря на момчетата за проявения характ

Мнениеот ЕМИЛ » 27 дек 2010 08:43

Браво на Академик.Имат интересни играчи в състава си.Ако не беше кошмарната серия от начало можеше да имат още много точки,но така е при майсторите. ;)

Потребителски аватар
Montreal_Akademik
Мнения: 102
Регистриран на: 15 дек 2010 17:34
Контакти:

Re: Самир Селимински: Благодаря на момчетата за проявения характ

Мнениеот Montreal_Akademik » 28 дек 2010 17:15

Абе като чета такива благодарствени слова си мисля че съм се върнал в 70-те години на миналия век. Хайде стига с глупостите плащаите си задълженията на футболистите - ръководство ли сте сбюротлък ли сте...........
Wine is fine, but whiskey's quicker
Suicide is slow with liqueur
Take a bottle, drown your sorrows
Then it floods away tomorrows


Върни се в “Академик София”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта