Ремонт на стадион "Христо Ботев"

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Ремонт на стадион "Христо Ботев"

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 01 авг 2011 21:10

о простата аритметика, ако е отдаден миналата година, то все още остават повече от 9 години

Да ,прав си,даже няма и година.30.8.2010 дадоха стадиона.

Потребителски аватар
жълт ламтурник
Мнения: 584
Регистриран на: 29 авг 2009 22:52

Re: Ботев представя проект за 18-хиляден стадион тази седмица

Мнениеот жълт ламтурник » 01 авг 2011 21:15

PLOVDIV PEE 1912 написа:Стадионът беше към МО.Миналата година, през май, ви го прехвърлиха към Община Пловдив.Оттогава не се е чуло нищо за отдаване на концесия.На кое юридическо лице е издадена концесията?
По простата аритметика, ако е отдаден миналата година, то все още остават повече от 9 години ;)

Общината го даде на клуба под наем за десет години.Мисля ,че вече минаха две години от тогава или се лъжа....[/quote]

Виж, за 10 години и под наем....това не е концесия.Когато имаш концесия плащаш някаква сума, но всичко останало си е за теб.. както и разходите.Ако стадионът ви е даден под наем само.... просто забрави, че ще направи някой друг нещо сериозно, освен козметични промени и належащи ремонти.Справка "Българска армия", където положението е идентично.
А и не виждам сериозен бизнесмен, който ще се навие на концесия под 20, че и 25 години.Максималният срок е 35 години(25+10).

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Ботев представя проект за 18-хиляден стадион тази седмица

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 01 авг 2011 21:27

жълт ламтурник написа:
PLOVDIV PEE 1912 написа:Стадионът беше към МО.Миналата година, през май, ви го прехвърлиха към Община Пловдив.Оттогава не се е чуло нищо за отдаване на концесия.На кое юридическо лице е издадена концесията?
По простата аритметика, ако е отдаден миналата година, то все още остават повече от 9 години ;)

Общината го даде на клуба под наем за десет години.Мисля ,че вече минаха две години от тогава или се лъжа....


Виж, за 10 години и под наем....това не е концесия.Когато имаш концесия плащаш някаква сума, но всичко останало си е за теб.. както и разходите.Ако стадионът ви е даден под наем само.... просто забрави, че ще направи някой друг нещо сериозно, освен козметични промени и належащи ремонти.Справка "Българска армия", където положението е идентично.
А и не виждам сериозен бизнесмен, който ще се навие на концесия под 20, че и 25 години.Максималният срок е 35 години(25+10).[/quote]
Да бе не е концесия.Но в близко бъдеще стадиона ще бъде отдаден на концесия.Първата част от строежа на новото съоръжение ще е с парите отпуснати от общината(онзи прословут милион),които ще стигнат да се стартира проекта.

Потребителски аватар
жълт ламтурник
Мнения: 584
Регистриран на: 29 авг 2009 22:52

Re: Ботев представя проект за 18-хиляден стадион тази седмица

Мнениеот жълт ламтурник » 01 авг 2011 22:18

PLOVDIV PEE 1912 написа:
жълт ламтурник написа:
PLOVDIV PEE 1912 написа:Стадионът беше към МО.Миналата година, през май, ви го прехвърлиха към Община Пловдив.Оттогава не се е чуло нищо за отдаване на концесия.На кое юридическо лице е издадена концесията?
По простата аритметика, ако е отдаден миналата година, то все още остават повече от 9 години ;)

Общината го даде на клуба под наем за десет години.Мисля ,че вече минаха две години от тогава или се лъжа....


Виж, за 10 години и под наем....това не е концесия.Когато имаш концесия плащаш някаква сума, но всичко останало си е за теб.. както и разходите.Ако стадионът ви е даден под наем само.... просто забрави, че ще направи някой друг нещо сериозно, освен козметични промени и належащи ремонти.Справка "Българска армия", където положението е идентично.
А и не виждам сериозен бизнесмен, който ще се навие на концесия под 20, че и 25 години.Максималният срок е 35 години(25+10).

Да бе не е концесия.Но в близко бъдеще стадиона ще бъде отдаден на концесия.Първата част от строежа на новото съоръжение ще е с парите отпуснати от общината(онзи прословут милион),които ще стигнат да се стартира проекта.[/quote]

Общината дава нещо на концесия и същевременно отпуска пари за ремонта на това нещо....Такава концесия само в България може да има 8-).Когато се отдава на концесия, целта е да печелят и двете страни, а не само едната, но неведоми са пътищата на общинските мозъци :mrgreen:

Дано ви се отвори парашутът за добър стадион :) Искрено ви го пожелавам.

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Ремонт на стадион "Христо Ботев"

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 01 авг 2011 22:26

Общината дава нещо на концесия и същевременно отпуска пари за ремонта на това нещо....Такава концесия само в България може да има 8-).Когато се отдава на концесия, целта е да печелят и двете страни, а не само едната, но неведоми са пътищата на общинските мозъци :mrgreen:

Дано ви се отвори парашутът за добър стадион :) Искрено ви го пожелавам.

Общината отпусна пари за клубовете в Пловдив и именно за това може да започне изграждането на новото съоръжение ПРЕДИ подписването на концесия.
п.п.Пич ,на мен ли ми се струва ,че се опитваш да се бъзикаш с мен или ....Ако само си правиш вятър на устата ходи у другите форуми да го правиш да не ти тегла една майна...

Потребителски аватар
жълт ламтурник
Мнения: 584
Регистриран на: 29 авг 2009 22:52

Re: Ремонт на стадион "Христо Ботев"

Мнениеот жълт ламтурник » 01 авг 2011 22:38

PLOVDIV PEE 1912 написа:
Общината дава нещо на концесия и същевременно отпуска пари за ремонта на това нещо....Такава концесия само в България може да има 8-).Когато се отдава на концесия, целта е да печелят и двете страни, а не само едната, но неведоми са пътищата на общинските мозъци :mrgreen:

Дано ви се отвори парашутът за добър стадион :) Искрено ви го пожелавам.

Общината отпусна пари за клубовете в Пловдив и именно за това може да започне изграждането на новото съоръжение ПРЕДИ подписването на концесия.
п.п.Пич ,на мен ли ми се струва ,че се опитваш да се бъзикаш с мен или ....Ако само си правиш вятър на устата ходи у другите форуми да го правиш да не ти тегла една майна...


Нямам никакво намерение да се бъзикам, поне не и в тази тема 8-)
Направи ми впечатление и влязох.Попитах нещо, казах нещо, пожелах ви нещо-какво лошо има?

ПП-Прави ми впечатление, че много лесно се самонавивате.
Лека вечер и успех!

Потребителски аватар
rump_shaker
Мнения: 2120
Регистриран на: 14 окт 2008 16:03
Контакти:

Re: Ремонт на стадион "Христо Ботев"

Мнениеот rump_shaker » 02 авг 2011 16:00

Ламтурник, кво ти пука дали има или няма концесия. Въпроса ти е повече порвокативен. Най-малко това трябва да ти дреме. Шефовете след като са направили тези поректи значи имат нещо наум. В момента стадиона е на общината и та може да си прави каквото си иска с този стадион. Нейн си е. Ако иска да строи, да строи. Даден е на клуба под наем. Може би наема ще се изразява в самото строене на съоражението. Хем общината доволна хем клуба доволен. Това, че няма концесия не е проблем защото доколкото си спомням общинските стадиони се дават с приоритет на местните клубове които ги обитават, а ако те не ги искат се предлагат на търг. Мисля че клубовете бяха с приоритет. Така, че проблема с концесията е единствено в нашите шефове, относно сигурноста при избиването на парите. Може и да се бъркам, не съм сигурен.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Един град-един отбор
Мнения: 1087
Регистриран на: 14 авг 2009 16:18
Контакти:

Ботев представят проект за супер модерен стадион.

Мнениеот Един град-един отбор » 02 авг 2011 21:21

Ръководството на Ботев ще представи проект за супер модерен стадион до края на седмицата. "Канарчетата" възнамеряват да превърнат стадион "Христо Ботев" в едно от най-модерните съоръжения в България.

Както е известно на последния мач на "жълто черните" в Югоизточната В грпа срещу Нефтохимик се стекоха над 15 000 зрители на стадиона край бирената. Така от ръководството на клуба са приценили, че капацитата на стадиона в момента е недостатъчен за Пловдивчани и шефовете на "жълто черните" са се заели да представят проект включващ 18 000 седящи места.

(C) Plovdiv24.bg | Източник: http://sport.plovdiv24.bg/275803.html#ixzz1TtgBNY8T

Нямам търпение да го видя ... ще бъде страхотно - заслужаваме го!
БОТЕВ ПЛОВДИВ
Символ на град Пловдив от 12 март 1912 година.
ПЛОВДИВ Е САМО НАШ!

Потребителски аватар
Kerer
Мнения: 884
Регистриран на: 10 юни 2009 20:27
Контакти:

Re: Ботев представят проект за супер модерен стадион.

Мнениеот Kerer » 02 авг 2011 21:42

Според мене би трябвало да е повече около 25 - 30 хиляден стадион. Дано стане Реалност, Ботевци го заслужават
Дунав ЗАВИНАГИ

Червени Шивачки Не Струвате !

Потребителски аватар
Pupper_
Мнения: 1923
Регистриран на: 29 апр 2010 16:25
Контакти:

Re: Ботев представят проект за супер модерен стадион.

Мнениеот Pupper_ » 02 авг 2011 22:12

Kerer написа:Според мене би трябвало да е повече около 25 - 30 хиляден стадион. Дано стане Реалност, Ботевци го заслужават

Благодаря за пожеланията! Ако трябва да сме честни, стадион с капацитет 18 000 е достатъчен. Например Рапид Виена и Аустрия Виена играят именно на такъв стадион.


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта