Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Месершмит
Мнения: 761
Регистриран на: 16 авг 2010 22:21
Контакти:

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот Месершмит » 14 юни 2011 23:50

И аз смятам, че ако каним български отбор това трябва да е Левски. Все пак най-големия ни дразнител винаги е бил Левски.

Иначе съм твърдо да играем с Барса за юбилея, освен всичко друго, целия свят ще разбере, че Меси може да бъде опазен само от Васко Василев. :lol:

Потребителски аватар
slavia_forever
Мнения: 19574
Регистриран на: 12 авг 2008 20:13
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот slavia_forever » 15 юни 2011 00:18

veseo написа:Не мисля, че има нужда да каним отбор чиито собственик е на най-смешния мафиот в България в момента и синоним на всичко пошло и тотаджийско в българския футбол, особено при положение, че такива мачове се предполага да са празник за публиката, а отсрещна такава... няма да има :) По-добре, ако трябва да се кани български отбор, то той да е Левски, покрай отколешното ни съперничество.

П.С. Не мисля, че мнението ми е провокативно, "изказвам уважение към фактите", при това факти, които никой безпристрастен човек у нас не би оспорил :)

Да, вероятно са факти наистина. И славистите се отнасяме негативно към политиката на президента и не го крием. Въпреки всичко обаче, той си плаща сметките, направил е може би най-добрата детско-юношеска школа в България. Придоби, закупи и съхрани много важна и автентична част свързана с историята и началото на футбола в България - нещо с което други отбори не могат да се похвалят, а празнуват рождените си дни на база на изрезки от вестници, предания от поколение на поколение, с основатели 12 годишни деца на снимки, които никой не разпознава кои са точно. Също така не е фалирал отбора си за да се слее с Ударник Комощица например и да се нарече Славия Сф, отлитайки във "В" група. Помня, че въпреки лошата игра в първенството, отборът му игра финал за купата на България.

Пак казвам, уважавам отбора на Ботев, но нека да не се правим на "по-светци от Папата", защото благодарение и на фен на Ботев, заключих темата свързана с тоталната подмяна на футболната история на България, в която няколко отбора постоянно се оказваха в незавидна и комична позиция над две години подред.

Това не е провокация или заяждане, а е свързано с коментара за евентуална покана на Славия (в контекста на темата), която не помня да сме се натискали. Все пак може би честта да присъстваме на подобно събитие, не следва да ни бъде оказвана, тъй като явно не сме от ранга на отбор като Ботев Пд.

Нека някои да не забравят, че въпреки всичко президентът НЕ е клуба! Вие най-малкото го доказахте! Не идентифицирайте Славия единствено с Венци Стефанов! Феновете не са виновни за простотиите му!
Колкото по-малко е умът, толкова по-трудно е да бъде скрит!" М.Генин
[wrapimg=]http://www.pfcslavia.com/images/slaviasmall.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
venomcho
Мнения: 1814
Регистриран на: 21 яну 2011 16:36
Местоположение: Марково Тепе
Контакти:

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот venomcho » 15 юни 2011 02:30

slavia_forever написа:Да, вероятно са факти наистина. И славистите се отнасяме негативно към политиката на президента и не го крием. Въпреки всичко обаче, той си плаща сметките, направил е може би най-добрата детско-юношеска школа в България. Придоби, закупи и съхрани много важна и автентична част свързана с историята и началото на футбола в България - нещо с което други отбори не могат да се похвалят, а празнуват рождените си дни на база на изрезки от вестници, предания от поколение на поколение, с основатели 12 годишни деца на снимки, които никой не разпознава кои са точно. Също така не е фалирал отбора си за да се слее с Ударник Комощица например и да се нарече Славия Сф, отлитайки във "В" група. Помня, че въпреки лошата игра в първенството, отборът му игра финал за купата на България.

Пак казвам, уважавам отбора на Ботев, но нека да не се правим на "по-светци от Папата", защото благодарение и на фен на Ботев, заключих темата свързана с тоталната подмяна на футболната история на България, в която няколко отбора постоянно се оказваха в незавидна и комична позиция над две години подред.

Това не е провокация или заяждане, а е свързано с коментара за евентуална покана на Славия (в контекста на темата), която не помня да сме се натискали. Все пак може би честта да присъстваме на подобно събитие, не следва да ни бъде оказвана, тъй като явно не сме от ранга на отбор като Ботев Пд.

Нека някои да не забравят, че въпреки всичко президентът НЕ е клуба! Вие най-малкото го доказахте! Не идентифицирайте Славия единствено с Венци Стефанов! Феновете не са виновни за простотиите му!


А пък ти си точно НИКОЙ, за да "решаваш" и отговаряш от името на клуба, чийто прост привърженик си :!:
Ще дойдете, не, ами краката ще си счупите, ама няма кой да ви покани на такова събитие, за това поне си прав.
Иначе и плакети и флагчета и още сумати поздравления ще получим точно от Венци Стефанов и от ФК "Славия" за юбилея, а ти тук ще си стоиш и ще продължаваш да си пишеш за изрезки с никому ненужно (но пък забавно) подобие на ирония...

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 15 юни 2011 19:11

slavia_forever написа:
veseo написа:Не мисля, че има нужда да каним отбор чиито собственик е на най-смешния мафиот в България в момента и синоним на всичко пошло и тотаджийско в българския футбол, особено при положение, че такива мачове се предполага да са празник за публиката, а отсрещна такава... няма да има :) По-добре, ако трябва да се кани български отбор, то той да е Левски, покрай отколешното ни съперничество.

П.С. Не мисля, че мнението ми е провокативно, "изказвам уважение към фактите", при това факти, които никой безпристрастен човек у нас не би оспорил :)

Да, вероятно са факти наистина. И славистите се отнасяме негативно към политиката на президента и не го крием. Въпреки всичко обаче, той си плаща сметките, направил е може би най-добрата детско-юношеска школа в България. Придоби, закупи и съхрани много важна и автентична част свързана с историята и началото на футбола в България - нещо с което други отбори не могат да се похвалят, а празнуват рождените си дни на база на изрезки от вестници, предания от поколение на поколение, с основатели 12 годишни деца на снимки, които никой не разпознава кои са точно. Също така не е фалирал отбора си за да се слее с Ударник Комощица например и да се нарече Славия Сф, отлитайки във "В" група. Помня, че въпреки лошата игра в първенството, отборът му игра финал за купата на България.

Пак казвам, уважавам отбора на Ботев, но нека да не се правим на "по-светци от Папата", защото благодарение и на фен на Ботев, заключих темата свързана с тоталната подмяна на футболната история на България, в която няколко отбора постоянно се оказваха в незавидна и комична позиция над две години подред.

Това не е провокация или заяждане, а е свързано с коментара за евентуална покана на Славия (в контекста на темата), която не помня да сме се натискали. Все пак може би честта да присъстваме на подобно събитие, не следва да ни бъде оказвана, тъй като явно не сме от ранга на отбор като Ботев Пд.

Нека някои да не забравят, че въпреки всичко президентът НЕ е клуба! Вие най-малкото го доказахте! Не идентифицирайте Славия единствено с Венци Стефанов! Феновете не са виновни за простотиите му!

И славистите се отнасяме негативно към политиката на президента и не го крием.

Слависте,от целия ти пост не виждам да си недоволен от Бат Венци.Даже напротив ,ти го подкрепяш напълно.Никой от вас няма да надигне глас срещу президента ,защото вие сте доволни от него и това си личи от поста ти.
Относно първия създаден и съществуващ до днес клуб в България споровете са излишни.Ботев Пловдив е признат от всички историци като такъв.Това ,че ти не си съгласен ,ние нямаме вина.Това е лично твой проблем.
Искаш учредителни портоколи и документи ,които,може би ,са изгубени ,но има много други доказателства доказващи рождената дата на Ботев.
Ще те помоля да не започваш с ферманите си.Логиката ти ми се изясни в един друг спор.Тя е все едно да искаш нотариален акт на Римския Стадион.Мнооого клубове в българия нямат регистрация по простата причина ,че не е се изисквала такава от държавните органи,защото футболът е бил на аматьорско-ученическо ниво.По твоята логика нито Ботев ,нито Левски,а и много други не са създавани.
Сега знам какво би казал.Ама Славия има тоя,тоя,тоя и тоя документ.Еми имайте си го,нямам нищо против.
Моят съвет е да се помъчите да пазите традициите на клуба си ,защото като ви гледам по 50 човека на стадиона мисля,че не го правите ,а хабите енергия в спорове отдавна дискутирани и решени.

Потребителски аватар
slavia_forever
Мнения: 19574
Регистриран на: 12 авг 2008 20:13
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот slavia_forever » 15 юни 2011 19:46

PLOVDIV PEE 1912, аз това, което го написах беше в контекста на темата и в отговор на потребителско мнение. Също така отново засвидетелствах уважението си към отбора ви. И не става въпрос за нотариален документ за Римския стадион, а за документи, които са юридически признати към датата, в която твърдите, че сте създадени. Аз лично съм дълбал много по темата от историческа гледна точка, но до момента не видях цитираните от теб историци, да докажат обосновано съществуването на отбор от тази дата. Видях само отбор със 12 годишен създател (някои твърдят че на снимките при учредяването е седналия с мустаците), изрезки от вестници, официално регистриран мач от 1918-та година. Оправдания за липсващи периоди с обяснения, че видиш ли само Ботев Пд е участвал във войните. А докато други отбори като Славия, които например имат конкретни регистрирани мачове и основателят им наистина загива на фронта с фиксирана дата даже и на смъртта си, това няма значение. Това са фактите, които имаме до момента имаме именно от историците! Но при едните са наистина факти и насреща доказателства - не само документи за регистрация, при другите твърдения и изрезки! Аз не си измислям нищо. Моето мнение не е толкова важно, колкото проследяването на автентичната и доказатана историческа действителност. Като говориш за римския стадион, каквито документи е могло да се извадят за него, това е било и за всички останали съоръжения, сгради и т.н. по онова време! При Ботев Пд ситуацията е капитално различна! Там всичко е плод на твърдения на привърженици и изрезки, срещу факти и дати подплътени с документи. Аз нееднократно писах, че нямам против Ботев Пд да са първия отбор в България, а не например Доростол 1902 година. Нека историците, както ги цитира, да намерят доказателства различни от 12 годишни деца с мустаци и липсващи периоди в клубната история и няма проблем. Но към момента, аз пак казвам, при цялото ми уважение, това което се прави в този клуб, говори за безпрецедентна подмяна на историята, обвързана с нелегитимни твърдения, предавани от поколение на поколение.

А това кой ще поканите е отделен въпрос, който е пряко свързан с темата, по което вече взех отношение! Аз лично и най-искрено ви желая весел празник!
Колкото по-малко е умът, толкова по-трудно е да бъде скрит!" М.Генин
[wrapimg=]http://www.pfcslavia.com/images/slaviasmall.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 15 юни 2011 20:04

slavia_forever написа:PLOVDIV PEE 1912, аз това, което го написах беше в контекста на темата и в отговор на потребителско мнение. Също така отново засвидетелствах уважението си към отбора ви. И не става въпрос за нотариален документ за Римския стадион, а за документи, които са юридически признати към датата, в която твърдите, че сте създадени. Аз лично съм дълбал много по темата от историческа гледна точка, но до момента не видях цитираните от теб историци, да докажат обосновано съществуването на отбор от тази дата. Видях само отбор със 12 годишен създател (някои твърдят че на снимките при учредяването е седналия с мустаците), изрезки от вестници, официално регистриран мач от 1918-та година. Оправдания за липсващи периоди с обяснения, че видиш ли само Ботев Пд е участвал във войните. А докато други отбори като Славия, които например имат конкретни регистрирани мачове и основателят им наистина загива на фронта с фиксирана дата даже и на смъртта си, това няма значение. Това са фактите, които имаме до момента имаме именно от историците! Но при едните са наистина факти и насреща доказателства - не само документи за регистрация, при другите твърдения и изрезки! Аз не си измислям нищо. Моето мнение не е толкова важно, колкото проследяването на автентичната и доказатана историческа действителност. Като говориш за римския стадион, каквито документи е могло да се извадят за него, това е било и за всички останали съоръжения, сгради и т.н. по онова време! При Ботев Пд ситуацията е капитално различна! Там всичко е плод на твърдения на привърженици и изрезки, срещу факти и дати подплътени с документи. Аз нееднократно писах, че нямам против Ботев Пд да са първия отбор в България, а не например Доростол 1902 година. Нека историците, както ги цитира, да намерят доказателства различни от 12 годишни деца с мустаци и липсващи периоди в клубната история и няма проблем. Но към момента, аз пак казвам, при цялото ми уважение, това което се прави в този клуб, говори за безпрецедентна подмяна на историята, обвързана с нелегитимни твърдения, предавани от поколение на поколение.

А това кой ще поканите е отделен въпрос, който е пряко свързан с темата, по което вече взех отношение! Аз лично и най-искрено ви желая весел празник!

Да датата за основаването на Ботев Пловдив е призната от абсолютно всички историци и цитирана в абсолютно всички източници .Хората много дообре знаят ,че нещата в онези смутни времена са стояли по съвсем рзличен начин от днешния.Аз също нямам нищо проти вДоростол да бъде ако ще и най-стария клуб в историята на човечеството.Нашия клуб нищо не прави и нищо не подменя.Това е казанио от хора занимаващи се с материята и това ,че ти не я приемаш ние нямаме вина.Нашата традиция се пази от вече 100 години и ще пребъде.Кажи ми ти ,защо няма кои да пази вашата ?
За липсващите периоди в архивите не значи ,че не ги е имало,нали?Това,че си изгубил нотариалния акт на апартамента ти не значи ,че не е твой нали?Просто сравняваш една отдавна отминала епоха много по различна с нашата.

Потребителски аватар
PLOVDIV PEE 1912
Мнения: 5407
Регистриран на: 30 юни 2008 23:05
Местоположение: Тракия,Пловдив

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот PLOVDIV PEE 1912 » 15 юни 2011 20:16

И не става въпрос за нотариален документ за Римския стадион, а за документи, които са юридически признати към датата, в която твърдите, че сте създадени. Аз лично съм дълбал много по темата от историческа гледна точка, но до момента не видях цитираните от теб историци, да докажат обосновано съществуването на отбор от тази дата. Видях само отбор със 12 годишен създател (някои твърдят че на снимките при учредяването е седналия с мустаците), изрезки от вестници, официално регистриран мач от 1918-та година.

И да довърша...Няма такова нещо като "юридически" през онази епоха.Ето там ти е грешката.Ако ще и 12-15 годишни деца да са създали клуба,да защо не?Защо не?Тога футболът е прохождал в България и нивото му е било махленско ,така да се каже.Това ,че столичния Славия има някакви подобни документи добре.Просто някои клубове може да не са имали подобни,защото НИКОЙ НЕ ГИ Е ИСКАЛ или не са били нужни ,или е нямало такива закони за това.Много клубове в България и света са създадени на махленско ниво.най близкия пример е Левски.Създателите му са били ученици и никой не е искал от тях да прави регистрации или други подобни юридически неща по онова време.

Потребителски аватар
Raoul_Duke
Мнения: 2924
Регистриран на: 22 сеп 2010 10:27

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот Raoul_Duke » 15 юни 2011 22:06

slavia_forever написа: Видях само отбор със 12 годишен създател (някои твърдят че на снимките при учредяването е седналия с мустаците), изрезки от вестници, официално регистриран мач от 1918-та година.


Може ли да те питам как точно разбра, че основателите са на по 12? Някой във форума ли го каза?
Освен това, знаеш ли как е стартирала футболната игра в своята родина - Англия и колко годишни са били там основателите? Били са деца !(само че доказано, а не като в нашия случай, някой да твърди, че е на 12, ама да не може да го докаже) Е, как може в Англия това да не е проблем, а тук да е?!
Другото, което ме учудва е как си се сдобил с информация, че първия ни мач е от 18-та? Пак ли от форума???
Както писах и по-рано, през 12-та имаме мач с Втора софийска мъжка гимназия, завършил 6-0. След това има мачове срещу отбора на Св. Августин - 2на2 ако не се лъжа завършва. И т.н. и т.н. И всичко това преди тая прословута 18-та. Тия неща са описани в архивите под една или друга форма, аз не съм ги сънувал.
Велин Терзиев - Нежния (понастоящем кебапчия и шеф в Локо Пд), през 90-те, като част от жълто-черната агитка ---> http://prikachi.com/images/207/7355207A.jpg

[offtopic][wrapimg=]http://s13.postimg.org/o7a1f66sn/3838681m.gif[/wrapimg]
Изображение[/offtopic]

Потребителски аватар
urbano
Мнения: 579
Регистриран на: 24 мар 2008 21:22
Местоположение: Мараша, Плд
Контакти:

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот urbano » 15 юни 2011 22:22

Празнинествата за 100 годишнината трябва да са на 2 юни. Такава е била и традицията на клуба преди 1944 година, честванията винаги са били на патрония празник. Допълнително пък че тогава ще е свършил шампионата и по-лесно може да се органидират тържествата с мач срещу даден отбор.

Потребителски аватар
slavia_forever
Мнения: 19574
Регистриран на: 12 авг 2008 20:13
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой клуб да бъде поканен за 100годишнината на Ботев?

Мнениеот slavia_forever » 16 юни 2011 01:19

PLOVDIV PEE 1912 написа:Да датата за основаването на Ботев Пловдив е призната от абсолютно всички историци и цитирана в абсолютно всички източници .

Ето ти една позната тема, която стоя над две години активна. Посочи ми един историк в нея, от абсолютно всички историци, който да доказва годината 1912. Абсолютно всички, означава нито един! Обори ме - с имена и исторически доказателства!

PLOVDIV PEE 1912 написа:Хората много дообре знаят ,че нещата в онези смутни времена са стояли по съвсем рзличен начин от днешния.

Времената в даден момент от историята са били еднакви за всички. Не може едни да си знаят основателите, да знаят кога са родени, кога са умрели, а други не. Не може едни да могат да докажат нещо, а други само да си твърдят нещо - а насреща едно голямо нищо! Как едни могат да извадят документи, пък други да не могат. Как така може едни да докажат цялостната си история и да участват във войни, пък други да им се губят години и да се оправдават с войни. Не станаха ли много съвпадения - все в едната посока? Как все едните могат да докажат историческа фактология, пък другите да правят от твърденията "истини"?!
PLOVDIV PEE 1912 написа:Нашия клуб нищо не прави и нищо не подменя.Това е казанио от хора занимаващи се с материята и това ,че ти не я приемаш ние нямаме вина.Нашата традиция се пази от вече 100 години и ще пребъде.

slavia_forever написа:Ето ти една позната тема, която стоя над две години. Посочи ми един историк в нея, от абсолютно всички историци, който да доказва годината 1912. Абсолютно всички, означава нито един! Обори ме - с имена и исторически доказателства!

PLOVDIV PEE 1912 написа:Кажи ми ти ,защо няма кои да пази вашата ?

Аз имам други наблюдения. Нашата история се пази и поради това не подлежи на съмнение, именно защото не е като вашата! Тук вече историците могат да говорят по документи и дати, без "бели петна" в историята, макар и умирали на фронта, както основателя на Славия например!
PLOVDIV PEE 1912 написа:За липсващите периоди в архивите не значи ,че не ги е имало,нали?Това,че си изгубил нотариалния акт на апартамента ти не значи ,че не е твой нали?Просто сравняваш една отдавна отминала епоха много по различна с нашата.

Ако си си изгубил книжката и те спрат за проверка, това означава ли за пред полицая, който те спира за проверка, че книжката ти е изрядна? Да, може да е изрядна, но може да са ти я взели за алкохол, може и изобщо да не си изкарал книжка. До момента виждам как вие правите от възможен вариант, категорично историческо събитие, като това е абсурдно! Дори и в онази отминала отдавна епоха е имало държавен апарат, който е уреждал по недвусмислен начин регистрацията на спортните дружества. Как все при вас все не се случва нещо и това според вас да доказва категорична дата на създаване? Пълен абсурд при твърденията! Вие нямате учредителен протокол, вие не си знаете възрастта на учредителя ви и ме питате мен, вие не казвате кога е роден и кога е умрял, вие твърдите, че е нормално 12 годишни деца да учредяват спортни дружества, на вас ви липсват участъци в историята, все едно само вие сте участвали във войни, а другите не. И какво излиза накрая?! Избирате си какво да препредавате от поколение на поколение, започвате да се самоубеждавате и вас самите в някакви твърдения, започвайки да убеждавате и другите в тях, а не си давате изобщо сметка колко абсурдни са и как звучат в исторически план! Да, това, че нямате протокол наистина не означава, че такъв не е имало. Но НЕ означава и че е имало! Прекалено много други фактори и съвпадения оборват цялостната картина около клуба Ботев Пд, която НЕ АЗ, а историческата фактология говори за безпрецедентен опит за подмяна на футболната история на България.

Пак ви казвам, пожелавам да изкарате весел празник с гост отбор като Байерн например! А ако един ден успеете да докажете недвусмислено рождения си ден, аз ще съм един от първите, които лично ще ви го призная и поздравя чистосърдечно! Но на база на това, с което аз ровейки се в историята назад съм се запознал, не съм видял и едно категорично доказателство за годината, в която твърдите, че Ботев Пд е създаден, а именно 1912-та година.

Предлагам повече да не оспамваме темата. Ако решите, че искате, мога да отключа другата тема и там да си говорим за история.
Колкото по-малко е умът, толкова по-трудно е да бъде скрит!" М.Генин
[wrapimg=]http://www.pfcslavia.com/images/slaviasmall.gif[/wrapimg]


Върни се в “Ботев”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта