5-те грешки на Марадона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
Molotov
Мнения: 353
Регистриран на: 30 май 2010 20:26
Контакти:

Re: 5-те грешки на Марадона

Мнениеот Molotov » 06 юли 2010 00:07

5-те грешки на Марадона
1. Стана треньор на Аржентина
2. Взе се за голяма работа и раздуваше локуми пред медиите
... това ми беше,останалото наистина няма смисъл :lol:
[center]Изображение
ИзображениеИзображение[/center]

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: 5-те грешки на Марадона

Мнениеот g3_ev2 » 06 юли 2010 14:06

Удивително е самочувствието на местните критици на Марадона като треньор! А да сте си задавали въпроса докъде стигна Аржентина през 2006? А през 2002? А през 1998? Този резерват за уникални футболисти? Вие какво бихте направили на мястото на Марадона, имаш огромно изобилие от нападатели, скромен брой защитници, които да са способни да играят в различни варианти на защитата и съвсем ограничен брой халфове, способни да играят дефанзивно, без да бъдат изгонени още до 50-та мин. Марадона опита нещо, което е съвсем естествено за ситуацията - да играе с повече нападатели, които да натискат защитата и средната линя на противника и така да пречат на организацията на атаките, улеснявайки защитата и средната линия. Не нападателите непременно да бъдат суперголаджии, а да умеят да притискат. За какво са му Занети и Камбиасо, погледнете онова момче с номер 23, ако не се лъжа, което пусна като резерва, и което показа страхотен потенциал за този начин на игра при Марадона. Марадона, с всичките му наркотици, клоунади и т.н., е преди всичко един много интелигентен и разбиращ човек, и ако сте се интересували, играчите му искат да остане. А това е по-добра индикация за качествата му от вещо представените му 5 грешки в очите на българския фен. Не трябва да се мисли праволинейно, понякога можеш да играеш отбрана и в полето на противника, стига да имаш сръчни момчета да "крият топката", всичко зависи от това, с какво разполагаш реално. Почледнете един Агуеро, велик майстор с топката в краката, но неспособен да се ориентира в по-комплицирана тактическа схема. И логично - резерва!
Не искам да натрапвам мнение, но все пак ми е интересно защо многобройните недостатъци на Марадона се появиха след загубата, а не преди това?

Потребителски аватар
jindo
Мнения: 422
Регистриран на: 01 юли 2008 15:51
Местоположение: Берлин
Контакти:

Re: 5-те грешки на Марадона

Мнениеот jindo » 06 юли 2010 14:38

@g3_ev2 - всичко беше казано много преди мача с Германия, но от неутралните фенове и тези на германците. Единственно феновете на Аржентина не искаха да повярват, че с тази схема нямат бъдеще.

Потребителски аватар
topco
Мнения: 30
Регистриран на: 03 юли 2010 08:55
Контакти:

Re: 5-те грешки на Марадона

Мнениеот topco » 07 юли 2010 00:09

Преди много време един велик футболен специалист(а не каквито сме ние),беше казал-в Бразилия има толкова треньори,колкото е населението на Бразилия,но треньор на националният отбор съм аз,следователно аз ще избера футболистите и тактиката.Човекът се казва-Салдана.Това мнение според мен изчерпва темата най-точно,всичко друго е дрън-дрън!


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта