Никакви "видео-съдии" във футбола!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
gentlemanxxx
Мнения: 609
Регистриран на: 02 сеп 2008 17:18
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот gentlemanxxx » 29 юни 2010 23:40

Абе аз също не съм за видео съдии,за да може все пак мачовете да се уреждат..Не съм са видео съдиии и за да могат да режат по малките държавици като нашата за сметка на "грандовете"..Не съм за видео съдии за да чета коментари на пристрастени фенове за които гол от засада не е голяма работа щом го вкарва Меси или Вия..

Потребителски аватар
MQplaya
Мнения: 2677
Регистриран на: 06 дек 2008 22:10
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот MQplaya » 29 юни 2010 23:53

Видео съдии!Омръзна ми от тъпи съдииски грешки :evil:

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот Живко6461 » 30 юни 2010 00:45

levski.egalnitza написа:
Живко6461 написа:Писах във форум с близка тема. Предварително се извинявам, че се натрапвам отново.
Искам да попитам борците за запазване на красотата и романтиката във футбола (с борците против глобализацията и американизацията не си заслужава да се дискутира тук) каква красота и романтика има в една победа, спечелена по крайно несправедлив начин? Не оправдавам, но приемам с разбиране мнението на подобни защитници на правила, позволяващи наглото стимулиране на едни за сметка на други. Хора, закърмени с привилегиите, ползаващи се от тях от ранно детство, по време на образованието си в гимназия и университет, при професионалната си реализация, дори и след пенсиониране. Какво като тези привилегии са за сметка на някой друг? Откъде накъде някой ще се класира преди тях само защото е по-добър... Хайде де! Ще се опитва да нарушава красивия и романтичен живот с разни предложения...
За да бъда конкретен предлагам чрез преглеждане на видеозапис да се решават спорните положения за:
1. Признаване или отменяне на гол, когато топката е преминала или не е преминала голлинията.
2. Отменяне на гол, отбелязан от засада.
3. Признаване на гол, когато не е отсъдена засада и се оказва, че такава наистина не е имало.
4. Отменяне на гол, отбелязан след нарушение на атакуващия отбор.
5. Признаване на гол, когато не е отсъдено нарушение на атакуващия отбор и се оказва, че такова наистина не е имало.
Тези спорни моменти не са много и няма как да предизвикат сериозно удължаване времетраенето на мача.
Без техниката е немислимо в леката атлетика. Техниката не уби, напротив помогна много на тениса и хокея на трева. Грешките при отсъжданията няма да изчезнат. Но голяма част от най-значимите ще бъдат поправяни веднага. Значително ще намалее броя на наглите отсъждания, влияещи сериозно на резултата. Те не са грешки. Както според мен в неделя не бяха грешки незачетения и признатия гол. Необходимите инвестиции не би трябвало да затрудняват професионалните клубове. А нашите "грандове"? Ами те все по-ярко надемонстрират псевдопрофесионализам, все по-уверено се движат към нивото на прословутите "селски групи". Макар че претенциите им са за ниво доста надвишаващо селските спартакиади. В махалата и на площадката и кортовете в парка не е ниобходимо видеонаблюдение. Там ще се разберем и без съдия. Нищо че ще има фалшиви голове и дузпи, нищо че от време навреме "топка до една педя вътре се обявява аут". А накрая победените плащат корта/игрището, а победителите бирата. Това е друга тема.


Много е любопитно как една чисто футболна тема може да се политизира. Този синдром се появи след 10 ноември, когато привържениците на един софийски отбор се обявиха за онеправдани от друг софийски отбор. Явно „политическите аргументи” на колегата са се оказали недостатъчни, та се е наложило да включи и „възрастови” нападки, но към всички възрастови групи. За съжаление това мнение не убеждава...

Развихрил си въображението. След като в написаното от мен успя да откриеш политизиране и особено включени ""възрастови" нападки към всички възрастови групи"! Наистина ли не откри нищо спортно? Освен че съм привърженик на един софийски отбор. :)

Потребителски аватар
merdanski
Мнения: 620
Регистриран на: 11 юни 2010 19:38
Skype: merdanski
Местоположение: Сливен
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот merdanski » 30 юни 2010 01:06

Живко6461 написа:Писах във форум с близка тема. Предварително се извинявам, че се натрапвам отново.
Искам да попитам борците за запазване на красотата и романтиката във футбола (с борците против глобализацията и американизацията не си заслужава да се дискутира тук) каква красота и романтика има в една победа, спечелена по крайно несправедлив начин? Не оправдавам, но приемам с разбиране мнението на подобни защитници на правила, позволяващи наглото стимулиране на едни за сметка на други. Хора, закърмени с привилегиите, ползаващи се от тях от ранно детство, по време на образованието си в гимназия и университет, при професионалната си реализация, дори и след пенсиониране. Какво като тези привилегии са за сметка на някой друг? Откъде накъде някой ще се класира преди тях само защото е по-добър... Хайде де! Ще се опитва да нарушава красивия и романтичен живот с разни предложения...
За да бъда конкретен предлагам чрез преглеждане на видеозапис да се решават спорните положения за:
1. Признаване или отменяне на гол, когато топката е преминала или не е преминала голлинията.
2. Отменяне на гол, отбелязан от засада.
3. Признаване на гол, когато не е отсъдена засада и се оказва, че такава наистина не е имало.
4. Отменяне на гол, отбелязан след нарушение на атакуващия отбор.
5. Признаване на гол, когато не е отсъдено нарушение на атакуващия отбор и се оказва, че такова наистина не е имало.
Тези спорни моменти не са много и няма как да предизвикат сериозно удължаване времетраенето на мача.
Без техниката е немислимо в леката атлетика. Техниката не уби, напротив помогна много на тениса и хокея на трева. Грешките при отсъжданията няма да изчезнат. Но голяма част от най-значимите ще бъдат поправяни веднага. Значително ще намалее броя на наглите отсъждания, влияещи сериозно на резултата. Те не са грешки. Както според мен в неделя не бяха грешки незачетения и признатия гол. Необходимите инвестиции не би трябвало да затрудняват професионалните клубове. А нашите "грандове"? Ами те все по-ярко надемонстрират псевдопрофесионализам, все по-уверено се движат към нивото на прословутите "селски групи". Макар че претенциите им са за ниво доста надвишаващо селските спартакиади. В махалата и на площадката и кортовете в парка не е ниобходимо видеонаблюдение. Там ще се разберем и без съдия. Нищо че ще има фалшиви голове и дузпи, нищо че от време навреме "топка до една педя вътре се обявява аут". А накрая победените плащат корта/игрището, а победителите бирата. Това е друга тема.

Те от ФИФА заебаха молбата на братушките комуняги за другарите от КНДР,защо си мислиш,че си по-голям от тях ;)
Изображение Съмтаймс уин,съмтаймс люн!

Потребителски аватар
Mourinio
Мнения: 3234
Регистриран на: 01 апр 2010 14:34
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот Mourinio » 30 юни 2010 01:40

Така и не видяхме повторение с графика и стоп кадър - дали голът на Вия е от засада, заради поредното ново гениално решение на ФИФА да скрива спорните ситуации от феновете.... а пък на тоя Блатер наскоро му беше хрумнала идеята да се махнели засадите :lol: време е да се оттегли в пенсия
---------------------------------------
ПФК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА 1913


Пловдивският мишок - Чечито Генов - ВЪН ОТ ''ТИЧА''

Linkydj
Мнения: 207
Регистриран на: 02 авг 2009 01:56
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот Linkydj » 30 юни 2010 02:26

gentlemanxxx написа:Абе аз също не съм за видео съдии,за да може все пак мачовете да се уреждат..Не съм са видео съдиии и за да могат да режат по малките държавици като нашата за сметка на "грандовете"..Не съм за видео съдии за да чета коментари на пристрастени фенове за които гол от засада не е голяма работа щом го вкарва Меси или Вия..

+100000000000000
На всичкото от горе тези малоумници от фифа, вместо да орповергаят че са страшни некадърници като докажат, че не са подкупни или , че има съдий , които не грешат толкова фатално, това как да стане - като сложат видео-съдий, сложат още 2ма помощника или просто подбират по-добре рефери или вобще да измислят нещо , че не се трае - вместо това те продължават да наливат масло в огъня , вместода гледат как да си решат пробелема (ако наистина искат да го решат и ако наистина е пробелем............) , те забраняват повторенията на завързаните ситуаций - пълен цирк.Пожелавам им на финала да има 2 спорни ситуаций като на тази на Лампард и да не дадът повторения на тях на самия финал и 2те да са отсъдени грешно и след това да има масата оставки и протести.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот защо » 30 юни 2010 05:29

Mourinio написа:Така и не видяхме повторение с графика и стоп кадър - дали голът на Вия е от засада, заради поредното ново гениално решение на ФИФА да скрива спорните ситуации от феновете.... а пък на тоя Блатер наскоро му беше хрумнала идеята да се махнели засадите :lol: време е да се оттегли в пенсия


Нямаше засада, ето ти линк http://www.caughtoffside.com/2010/06/29/spain-1-0-portugal-2010-world-cup-highlights-video/, стопирай си го в момента на паса и ще видиш.

П.П. Не можеш да се скриеш от технологията с никакви решения и това си е! :lol:
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 30 юни 2010 09:46

Напълно съм съгласен с автора на темата. :)
Иначе, може би не му е тук мястото, но използвам случая да помоля всички колеги от форума да спрем с политизирането на тази, пък и на която и да било тема във форума на "Гонг", най-малкото по две причини:
- Това е спортен форум. За политика има други форуми. :)
- Преди 10.11.1989 г. повечето от пишещите тук са стоели прави под масата и са питали: Мамо, това ли е небето? :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
rump_shaker
Мнения: 2120
Регистриран на: 14 окт 2008 16:03
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот rump_shaker » 30 юни 2010 10:31

Tommi написа:Ами не е никак готино да чакаш 4 години, за да играеш на световно първенство (а някои чакат и цял живот) и да ти отменят гол, при който топката е влязла половин метър ;)

W84me написа:Във тениса,като въведоха "Eagle-eye" да не би да стана по-малко очарователен или гледан спорт?Там правилата също не са променяни над 1 век!Не може един палячо да си прави та*ак с труда на хората,какви са тия субективни моменти.За какво са съдиите тогава?!Дайте да играят без съдии,ей така на доверие,както си цъкаме в квартала...

Madridist написа:Аз съм слушал,че и пътуването с каляска е много романтично и чаровно. 8-)


Има и още мнения из темата които ще подкрепя.


Футбола е игра в която всеки показва какво може. Целта е да вкараш топката. И когато 11 играчи са дали всичко от себе си, изградили са атакта, успяли са да сътворят головата ситуация и някой е завършва, и когато трябва да бъдат възнаградетни за услията си през това време с отблеязването на точка в тяхен актив....... НЯКОЙ СИ НЕ ВИДЯЛ..... Ай моля ви се!

Ами хора аз не виждам нищо романтично след грешка на съдията отбора ти да отпадне от дивизията или 4 години се тренири, полага се труд, минават се квалификации и прочие и накрая отиваш на световното и хоп, някой си чернодрешко те изхвърля щото "не видял". **** съм ти и романтиката.
ИзображениеИзображение

Неутрален
Мнения: 925
Регистриран на: 07 сеп 2009 17:16
Контакти:

Re: Никакви "видео-съдии" във футбола!

Мнениеот Неутрален » 30 юни 2010 15:38

Почти съм 100 % сигурен че докато тези изкуфели феодални старци са начело на ФИФА , нищо няма да се промени. На тях им изнася винаги да има и субективни фактори, което ще улесни манипулирането на определен мач.Точка по темата. Иначе на тези които обичат "магията и романтиката" на футбола, да отговорят защо се ползват технологии във екипировка - бутонки, екипи, както и стадиони с "всички екстри" щом искате да не се пипа нищо, да продъжат да играят със същите екипи, бутонки и топки от преди 30 години. Нито един спорт не е отчел загуба на интерес от въвеждане на повторения. Тенис и хокей са 2 добри примера дали може или не може да стане. Стига писахте глупости. Недъгавите съдии пратиха 3 отбора на осминафинал : Испания с 1 метар засада, Аржентина с 2 метра засада и Германия с незачетен гол , с почти половин метар преминала топка. Не твърдя че мачовете нямаше да завършат така както завършиха , но победите и загубите трябва да бъдат честни, колкото е възможно.


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта