Аржентина-Германия 1/4 финал

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот marmi52 » 04 юли 2010 12:29

;)

Уважавам всяко чуждо мнение, дори да е различно от моето. Особено ценя твоето, Викторчо, но ....
Вярно, че Аржентина при Марадона не блести с резултати. Същото важи в пълна сила и за Германия обаче до Световното.
По пътя си към ЮАР "непобедимия" отбор на Германия е срещнал следните "колоси" във футбола:
Азербайджан, Лихтенщайн, Уелс, Финландия ... :lol: Това в групата. Като единствения що-годе стойностен отбор е този на Русия, когото германците побеждават с 2:1 и с 1:0.
Знаем обаче, че руснаците не са в най-добра форма. Затова и не се класираха за световното отпадайки от Словения на баражите.
При тези "силни" противници, Бундестимът прави два равни със скиорите от Финландия 3:3 и 1:1 в Германия !
В контролите преди световното Германия също не блести. Победи срещу Малта, Унгария и Босна (единствения сравнително стойностен отбор, средна ръка).

На 3-ти март тази година (само преди 3 месеца !) Германия пада от същата тази Аржентина на Марадона с 0:1 и то насред "Алианц Арена" в Мюнхен !!!
Последна промяна от marmi52 на 05 юли 2010 05:59, променено общо 1 път.
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот Кашчей » 04 юли 2010 13:25

На 3-ти март тази година (само преди 3 месеца !) Германия пада от същата тази Аржентина на Марадона с 0:1 и то насред "Алианц Арена" в Мюнхен !!!


Преди 4 месеца ;) , а за 4 месеца много неща могат да се променят в играта на един отбор.
Следвайки твоята логика, Германия задължително трябваше да падне от Аржентина, понеже вече веднъж е загубила, но мач с мач не си приличат, за твое (понякога и за мое) съжаление.Аржентина , според теб, са по-добри, защото повечото им играчи играят в Испания и Италия-шампионати повече следени от нашите медии от този, на Германия, което води до необоримият извод, че аржентинците са връхта на сАлдоледа и просто, ако загубят, то е плод на задкулисни машинации, а не на некадърен треньор и не чак толкова велики играчи.
За колективен дух в един отбор няма нужда да говорим, защото футболът не е игра на индивидуалности, а на колектив, а този отбор на Германия си е здрав колектив.

Специално за теб два резултата от Мексико `70:
В подготвителните мачове Перу-България 2:5
В мача от групата Перу-България 3:2

По твоята логика... коя мафия ни нареди да загубим мач, в който водехме на полувремето с 2:0 и бяхме разгромили Перу като гости 2-3 месеца преди това?!
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот Tommi » 04 юли 2010 15:55

wolfyy написа:
защо написа:
Tommi написа:И аз останах с впечатление, че има засада, но след това гледах видео от мача и голът е редовен.


Според мен си е засада - ето виж го пак http://www.youtube.com/watch?v=QCWiaD1niRA, в 46-тата секунда е положението.

Засада няма, когато както подаващият, така и получаващият играчи са зад противниковата защита.

Няма такова правило в футбола :!: :lol: Иначе си прав, че няма засада, но причината е, че топката е по-близо до гол-линията, отколкото футболиста ( в случая Клозе).
Ето тук се вижда по-хубаво ситуацията (при повторението на гола) http://www.youtube.com/watch?v=lpzEN-41nhM Клозе е на границата на вратарското поле, а топката е малко по-напред.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
venci_1913
Мнения: 755
Регистриран на: 08 авг 2008 15:55
Контакти:

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот venci_1913 » 04 юли 2010 16:46

http://vbox7.com/play:e45af734 - Викайте за Германия :P
Славия София

Потребителски аватар
cska_90
Мнения: 6837
Регистриран на: 05 юни 2008 19:38
Контакти:

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот cska_90 » 04 юли 2010 17:03

marmi52 написа:8-)

Подобни мачове като този ще ме откажат напълно да гледам футбол.
Както вече съм казвал моето мнение - съвременният футбол е някаква странна смесица между политика и нагласени мачове (заради залаганията).
Аржентина днес не игра ! Не, те играха като отбор от начинаещи, който се събира за пръв път ... Меси беше жалък ... Поне така трябваше да изглежда и той го направи великолепно ...
Аржентина на бунтаря Марадона си отива позорно от Световното ...
Властимащите в световен мащаб не обичат бунтарите. Младите хора, които гледат това първенство трябва овреме да бъдат "правилно" възпитани, а бунтарите като Марадона да бъдат превърнати в палячовци в техните очи ...
На другия полюс е интернационалния състав на Маншафта ... :lol: В този блестящ и непобедим отбор на Германия :lol: половината имена на футболисти не са немски. Поляци, турчин, негри, някакви латино и т. н. ...
Този състав може да стане световен шампоин ! Да - той най-добре олицетворява мотото, под което се провежда това световно : "Не на расизма !" ;)
Циркът е пълен ! ;)

А, пропуснах да спомена и бабичката в червено сако (цвят за жените случайно характерен за масоните ...). Тя случайно беше дошла от Германия и припкаше като козичка из официалните ложи ... :lol:
Гнус ме е ! ... 8-)



E добре де-каква ти е логиката-кой според тебе спря Аржентина-съдията не видях да прави грешки!! :o :o
Не казвам,че не си прав, просто ми е интересна логиката ти,понеже не я разбрах точно!!
Изображение

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот Кашчей » 04 юли 2010 18:13

cska_90 написа:
E добре де-каква ти е логиката-кой според тебе спря Аржентина-съдията не видях да прави грешки!! :o :o
Не казвам,че не си прав, просто ми е интересна логиката ти,понеже не я разбрах точно!!


Логиката е, че Аржентина има по-добри единици (откъде ли пък са сигурни журналистите в това) и вече беше побеждавала Германия тази година.
По същата логика, ако "Харлем глоубтротърс" играят в НБА трябва да са несменяеми шампиони, защото показват много ефектен баскетбол ;)
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Al_Abrashev
Мнения: 281
Регистриран на: 27 фев 2009 11:32
Контакти:

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот Al_Abrashev » 05 юли 2010 00:28

marmi52 написа:8-)

Подобни мачове като този ще ме откажат напълно да гледам футбол.
Както вече съм казвал моето мнение - съвременният футбол е някаква странна смесица между политика и нагласени мачове (заради залаганията).
Аржентина днес не игра ! Не, те играха като отбор от начинаещи, който се събира за пръв път ... Меси беше жалък ... Поне така трябваше да изглежда и той го направи великолепно ...
Аржентина на бунтаря Марадона си отива позорно от Световното ...
Властимащите в световен мащаб не обичат бунтарите. Младите хора, които гледат това първенство трябва овреме да бъдат "правилно" възпитани, а бунтарите като Марадона да бъдат превърнати в палячовци в техните очи ...
На другия полюс е интернационалния състав на Маншафта ... :lol: В този блестящ и непобедим отбор на Германия :lol: половината имена на футболисти не са немски. Поляци, турчин, негри, някакви латино и т. н. ...
Този състав може да стане световен шампоин ! Да - той най-добре олицетворява мотото, под което се провежда това световно : "Не на расизма !" ;)
Циркът е пълен ! ;)

А, пропуснах да спомена и бабичката в червено сако (цвят за жените случайно характерен за масоните ...). Тя случайно беше дошла от Германия и припкаше като козичка из официалните ложи ... :lol:
Гнус ме е ! ... 8-)
Боже, колко побъркани от злоба и комплекси хора има на този свят!!!
ЛЕВСКИ е име свято, помнете това![center][/center]

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот marmi52 » 05 юли 2010 06:20

cska_90 написа:
marmi52 написа:8-)

Подобни мачове като този ще ме откажат напълно да гледам футбол.
Както вече съм казвал моето мнение - съвременният футбол е някаква странна смесица между политика и нагласени мачове (заради залаганията).
Аржентина днес не игра ! Не, те играха като отбор от начинаещи, който се събира за пръв път ... Меси беше жалък ... Поне така трябваше да изглежда и той го направи великолепно ...
Аржентина на бунтаря Марадона си отива позорно от Световното ...
Властимащите в световен мащаб не обичат бунтарите. Младите хора, които гледат това първенство трябва овреме да бъдат "правилно" възпитани, а бунтарите като Марадона да бъдат превърнати в палячовци в техните очи ...
На другия полюс е интернационалния състав на Маншафта ... :lol: В този блестящ и непобедим отбор на Германия :lol: половината имена на футболисти не са немски. Поляци, турчин, негри, някакви латино и т. н. ...
Този състав може да стане световен шампоин ! Да - той най-добре олицетворява мотото, под което се провежда това световно : "Не на расизма !" ;)
Циркът е пълен ! ;)

А, пропуснах да спомена и бабичката в червено сако (цвят за жените случайно характерен за масоните ...). Тя случайно беше дошла от Германия и припкаше като козичка из официалните ложи ... :lol:
Гнус ме е ! ... 8-)



E добре де-каква ти е логиката-кой според тебе спря Аржентина-съдията не видях да прави грешки!! :o :o
Не казвам,че не си прав, просто ми е интересна логиката ти,понеже не я разбрах точно!!



8-)
Колега, понеже виждам, че си добронамерен ще ти отговоря, че на резултата в един мач освен видимия фактор - съдията, могат да повлияят и редица невидими за нас обикновените хора фактори.
Достатъчно е примерно в отбора на Аржентина да не играят достатъчно добре няколко от основните играчи. Достатъчно е дори да не играят, както трябва по един основен играч от всяка линия ....
Почти всички футболисти на Аржентина играят в европейски отбори. Имат кариера, на която разчитат да им донесе толкова доходи, че да могат да съществуват нормално и след като прекратят с футбола. Повярвай ми - футболистите също са хора и има начини да бъдат накарани да не играят това, което могат ...
За мен мача Аржентина - Германия не се игра !

И друго : Ако си от моето поколение помниш вероятно Световното в САЩ през 1994 година. А, помниш ли, че след гола във вратата на Германия, който ги изхвърли от първенството тогава, Лечков после не можа да играе изобщо клубен футбол повече ?!? ;)
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Потребителски аватар
garfild8
Мнения: 3876
Регистриран на: 19 авг 2008 19:32
Контакти:

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот garfild8 » 05 юли 2010 10:29

Марми,излагаш се.И за конспирацията ти :) и за Лечков.Спомни си Лечков,къде игра след САЩ 94 и къде отиде след Хамбургер.И кога напусна Хамбургер?
Само Черно море.

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: Аржентина-Германия 1/4 финал

Мнениеот niki87 » 05 юли 2010 17:30

Добър мач на младата формация на Германия и заслужена победа :geek: ...Искам да отлича юнишите на Байерн-Филип Лам,Бастиан Швайнщайгер и Томас Мюлер,които за пореден път бяха над всички и които за в бъдеще ще донесат много отличия в баварската столица 8-) ...Между другото-малоумен жълт артон за Мюлер :geek: ...Дано следващият му мач в ЮАР е финала :geek:


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта