За БНТ, Световното и Методи Манченко

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3603
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот danko_sot » 23 юни 2010 12:54

Отварям тази тема по повод безобразното отразяване на Световното първенство по футбол. Знаете появиха се доста критики към БНТ и според мен основатални. Една такава статия излезна в 7 дни спорт на Катерина Манолова, която пише в анализа си, че БНТ е платила безумно много пари за Световното. Днес в същия вестник има и отговор на Манченко за тази публикация на Манолова. Ето и линк на статията http://www.7sport.net/7sport/fw_mondial/d5783_25.htm
Тук е времето да кажа и моето мнение по въпроса, което написах като коментар във вестника, но реших да го пусна и тук, за да видя и вие какво мислите по въпроса.

Кога и как направиха Методи Манченко шеф на спортната редакция в БНТ? Аз следя спорта по БНТ от много отдавна. Преди да стане шеф, единствената изява на Методи беше в предаването "НБА екшън", може би имаше и още едно предаване за американски баскетбол. С какво друго се е занимавал Манченко до тогава ми е непонятно. Той и сега е млад човек, а вече е дълги години шеф на спорта в БНТ. Как тогава го избраха точно него? Не трябва ли за такава длъжност да се назначи човек с опит, човек доказал се първо като журналист, човек изкачил се бавно и стъпка по стъпка по йерархията. Точно на такива форуми и големи събития се плаща за такива меко казано странни назначения. По непрофесионално отразяване на спортно събитие не съм гледал никога. Няма едно нещо, което да ми хареса в студиота преди и след мачовете. Дори и самия Манченко в статията си по никакъв начин не се опитва да защити себе си и екипа за непрофесионалните им изяви. Самият той казва, че ги обвиняват за "некадърни коментатори", "слаби водещи", "слабо студио" и това е. Но не се се опитва да защити себе си и екипа. Той сам осъзнава, че наистина цялата организация около световното е пълна аматьорщина. Дали някой ще си поеме последствията за всичко това. Съмнявам се. Не и в БНТ и точно там е проблема. И точно за това нивото там е толкова непрофесионално, поне в спортната редакция. Оправдават се с рейтинга на Световното, но дори и по Скат да го даваха рейтингът пак щеше да е такъв, това не може да е оправдание. Въпросът е, че БНТ се изложиха много с това първенство, не само спортната им редакция. Цялата телевизия получи тежък шамар и се дискредитира ужасно много. Хората говорят за тях като за някаква махленска телевизия. Така че победата им с рейтинга може да е пирова. Защото Световното ще свърши след 15 дни и тогава ще им видим пак рейтинга.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
ruashh
Мнения: 392
Регистриран на: 13 окт 2009 00:01
Skype: 3DWML4
Контакти:

Re: За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот ruashh » 23 юни 2010 13:26

Ако си чувал за шуро-баджанащина,тогава си отговаряш на въпроса,как е попаднало там ,това недоразумение-Манченко!

миле гърбавия
Мнения: 1494
Регистриран на: 13 дек 2009 14:12
Skype: 1G2472L

Re: За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот миле гърбавия » 23 юни 2010 13:33

Що ги слушате,бе? Или не можете без коментарите им? А по другите телевизии нали са същите досадни некадърници!

Потребителски аватар
Бижутера
Мнения: 28384
Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
Skype: sinishampioni
Местоположение: София
Контакти:

Re: За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот Бижутера » 23 юни 2010 13:33

миле гърбавия написа:Що ги слушате,бе? Или не можете без коментарите им? А по другите телевизии нали са същите досадни некадърници!

[offtopic]забрави да напишеш накрая - миле гръбавиот. :mrgreen:[/offtopic]
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!

Потребителски аватар
G0nzi
Мнения: 92
Регистриран на: 14 мар 2010 21:12
Контакти:

Re: За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот G0nzi » 23 юни 2010 13:34

Много точен анализ!
И аз не можах да разбера гледната точка на Манченко, Обеснява за директори, за рейтинги, но нищо за себе си и за ръководената от него дирекция!
Изключително скучни и безумни коментарни студия (азис и васил петров ще ми коментират футбол?!?!?!?!) невероятен селски диалект на Гигова, 2 думи на кръст неможе да каже на диков щерката, да не говорим че хал хабер си няма от футбол! Прави и грозното впечатление, че Манченко прекъсва Петя непрекъснато щом заговори?!?!? Крайно съм разочарован защото е явно че какъвто и да е бюджета на БНТ той стига за закупуването на ТВ права за големи форуми, но дарбата на спортен журналист неможе! Друг е въпроса че сайта на БНТ не издържа и неможе да се гледа нормално и мача он-лайн! Явно Мето доста се е поуплашил да не би съвсем скоро Петя да заеме шефското му място по начина по който той го зае ( Тати ).
И последно да съм съгласен да платя 25 лв за един месец, но студията, коментаторите и т.н. да бъде като на Евро 2008!!!
За винаги оставам аз ЛЕВСКАР
верен на отбора си до край!
Аз не ще го предада,
за нищо на света,
за ЛЕВСКИ аз на всичко съм готов!

миле гърбавия
Мнения: 1494
Регистриран на: 13 дек 2009 14:12
Skype: 1G2472L

Re: За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот миле гърбавия » 23 юни 2010 13:46

Бижутера написа:
миле гърбавия написа:Що ги слушате,бе? Или не можете без коментарите им? А по другите телевизии нали са същите досадни некадърници!

[offtopic]забрави да напишеш накрая - миле гръбавиот. :mrgreen:[/offtopic]

Не съм забравил приятелю,ама нали е криза и правя икономии!

Enravota
Мнения: 918
Регистриран на: 22 яну 2009 17:40
Контакти:

Re: За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот Enravota » 23 юни 2010 13:48

Всички сме единодушни, че аматьорщината цари в БНТ1.
Манченко го е взел тоя пост благодарение на баща си. Няколко пъти съм писал, вижте ги всичките спортни журналисти са с някаква силна връзка в БНТ (Алипиев, Манченко, Дикова, Ценко Симов...). Да коментираме ли влоейболния коментатор Йовков, който е пълен аматьор. Мислите ли обаче че на някой му дреме какво мислим ние зрителите?
Това е БГ, ако не сте свикнали, свиквайте...

Потребителски аватар
jivodar.kotarov
Мнения: 23
Регистриран на: 26 юни 2008 02:40
Контакти:

Re: За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот jivodar.kotarov » 23 юни 2010 13:52

Аз лично не им гледам студиата и не им слушам коментарите.Спирам волумето и Дарик радио + картината от мача.Жалко,че късно се светнах,затова съм и назад в играта на Гонг.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3603
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот danko_sot » 23 юни 2010 14:01

Виждам, че сте на моето мнение. Едва ли ще се намери някой фен и зрител, който да не е и да напише нещо в защита на тези аматьори от спортния екип на БНТ. Аз нападнах Манченко не защото имам някаква лична неприязън към него. Напротив, личи си, че е интелигентен човек, но какво от това. Интелигентни хора в Б-я има много, нищо че повечето от тях трудно се реализират. Въпроса е, че той е шеф на спорта, той ръководи целият екип, той избира коментаторите на мачовете и хората в екипа си. Той трябва да е човекът оркестър в спорта на БНТ. Щом е толкова слабо представянето на този невероятен продукт, какъвто е Световното по футбол, значи той носи цялата отговорност.
Не ми се иска сега да захващам тук темата и за коментаторите на самите мачове. Като почнем от Петър Василев, този посткомунистически кадър, втръснал на всички с клишетата си и заядливите си коментари и продължим нататък. Може би единствено Андрей Демирев ми е приятно да го слушам как коментира
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: За БНТ, Световното и Методи Манченко

Мнениеот MORSKI » 23 юни 2010 14:15

Проблема е, че не се дава шанс на младите в екипа! А те са кадърни...


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта