Коментар на БНТ

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
alcho
Мнения: 124
Регистриран на: 05 юни 2008 13:44
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот alcho » 21 юни 2010 19:43

MORSKI написа:
alcho написа:Аз продължавам да си мисля, че голяма част от мачовете на това световно се коментират от пресцентъра, а не от стадиона. Днес на мача Португалия-КНДР коментаторът каза, че преди мача паднал дъжд и това го каза през първото полувреме, когато на стадиона се лееше като из ведро.Мисля си, че не е честно. Ако беше така - да се коментира през монитора, по-добре да не бяха пращали толкова хора в ЮАР, а да си седяха в студиото в София и пак да си ръсят глупостите и простотиите. И не ми е ясно защо на телевизията-майка и е необходимо студио в НДК - да идват някакви дървени гости може и в някое от студиата. Май за БНТ няма криза ....


От ЮАР се кометнира, кой ти каза, че се коментира от монитори :shock:

А дали е от стадиона? Щото ако си на стадиона ще знаеш, че в момента вали дъжд. И не съм казал,че не се коментира от ЮАР - а просто,че не всички коментари са от стадионите.Чети внимателно! И питах, защо пращате некадърници в ЮАР като може същите некадърници да си стоят в София

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот MORSKI » 21 юни 2010 19:58

Мен не ме питай защо пращаТЕ.. Ще кажеш, че аз съм пращал някой :mrgreen: Аз нямам никакъв глас в тази телевизия ;)
Иначе от стадиона си коментират, споко...
Не са длъжни да казват колко е влажността на температурата, колко дъжд вали, пече ли и т/н :mrgreen: Това са евтини заяжданици...

Потребителски аватар
alcho
Мнения: 124
Регистриран на: 05 юни 2008 13:44
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот alcho » 21 юни 2010 20:10

MORSKI написа:Мен не ме питай защо пращаТЕ.. Ще кажеш, че аз съм пращал някой :mrgreen: Аз нямам никакъв глас в тази телевизия ;)
Иначе от стадиона си коментират, споко...
Не са длъжни да казват колко е влажността на температурата, колко дъжд вали, пече ли и т/н :mrgreen: Това са евтини заяжданици...

Не са длъжни, но също така не са длъжни да ми обясняват за бабата на Масимо Камуранези. Просто днес ми направи впечатление,че коментаторът каза,че преди мача се е изсипал дъжд, а дъждът продължаваше да вали и ако беше на стадиона едва ли щеше да го каже. А казвам пращаТЕ защото ги защитаваш непрекъснато, което си е съвсем нормално и лоялно, но е редно в БНТ да свикнеТЕ да приемаТЕ критиките и съмненията на обикновените хора които ВИ плащаТ заплатите и командировките. И накрая - да обобщя - според мен коментаторите на БНТ са АБСОЛЮТНИ некадърници (за футбол и волейбол) и ако телевизията не разполага с други, то не е необходимо да праща същите в ЮАР или в Корея или Бразилия (тук визирам и Сашо Йовков), след като същите простотии могат да се бълват и от студиото в София. Изобщо не казвам да се махат - знам,че онези, които ще дойдат, ще са по-зле и от предишните - това е традиция - за справки - Петя Дикова и др.

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот MORSKI » 21 юни 2010 20:28

alcho написа:
MORSKI написа:Мен не ме питай защо пращаТЕ.. Ще кажеш, че аз съм пращал някой :mrgreen: Аз нямам никакъв глас в тази телевизия ;)
Иначе от стадиона си коментират, споко...
Не са длъжни да казват колко е влажността на температурата, колко дъжд вали, пече ли и т/н :mrgreen: Това са евтини заяжданици...

Не са длъжни, но също така не са длъжни да ми обясняват за бабата на Масимо Камуранези. Просто днес ми направи впечатление,че коментаторът каза,че преди мача се е изсипал дъжд, а дъждът продължаваше да вали и ако беше на стадиона едва ли щеше да го каже. А казвам пращаТЕ защото ги защитаваш непрекъснато, което си е съвсем нормално и лоялно, но е редно в БНТ да свикнеТЕ да приемаТЕ критиките и съмненията на обикновените хора които ВИ плащаТ заплатите и командировките. И накрая - да обобщя - според мен коментаторите на БНТ са АБСОЛЮТНИ некадърници (за футбол и волейбол) и ако телевизията не разполага с други, то не е необходимо да праща същите в ЮАР или в Корея или Бразилия (тук визирам и Сашо Йовков), след като същите простотии могат да се бълват и от студиото в София. Изобщо не казвам да се махат - знам,че онези, които ще дойдат, ще са по-зле и от предишните - това е традиция - за справки - Петя Дикова и др.


Виж сега, аз също не искам да ми казват за лелята, вуйчото и т.н на еди кой си ;) Съгласен съм с това...
Въпроса е, че по форумите с епрекалява с критиките.. Не знам кое те кара да си мислиш, че хората в телевизията не са свикнаЛИ да ГИ критикуват :shock: Журналистиката е сред най-неблагодарните професии... Работиш усилено, правиш нещо и все ще се намери кой да те нахрани....
Аз вчера бях до късно на работа и вече тотално бях блокирал и пускайки статията за късния мач обърках подзагхлавието и писах, че Кака е вкарал гол, а той беше с асистенция....
Добре, че малко хора четат иначе сигурно щях да отнеса порция храна :mrgreen: Нищо, че си играх 2 часа над статията и това си беше неволна грешка...
Иначе за пращането по командировки си прав по принцип... Но виж колко медии пращат в ЮАР.... Който и да ги смени- съм сигурен, че ще го псувате ;0
Мен един съсед ми каза, че ако стана коментатор много ще ме псува :mrgreen: Той сега как храни коментаротите... Та това си е традиция....

Потребителски аватар
garfild8
Мнения: 3876
Регистриран на: 19 авг 2008 19:32
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот garfild8 » 21 юни 2010 21:35

Морски,много ще се изкефя на някой твой коментар,ако те пуснат някога. :lol: Но ако ми ръсиш дебилщини,като брадата на Марадона,дали е боядисана и как е боядисана,така ще те нахраня,че не знам...После естествено,ще ти се обадя и ще ти кажа,как съм те нахранил. :)
Само Черно море.

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот MORSKI » 21 юни 2010 21:59

[offtopic]Аз, че бих изръсил някой тъпизъм бих.... Сигурно ще объркам както сега василев каза тъч, вместо корнер... Това са нормални неща...
Но да говоря за брадата на Марадона- не ми е по вкуса :roll:[/offtopic]

Потребителски аватар
garfild8
Мнения: 3876
Регистриран на: 19 авг 2008 19:32
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот garfild8 » 21 юни 2010 22:02

MORSKI написа:[offtopic]Аз, че бих изръсил някой тъпизъм бих.... Сигурно ще объркам както сега василев каза тъч, вместо корнер... Това са нормални неща...
Но да говоря за брадата на Марадона- не ми е по вкуса :roll:[/offtopic]

[offtopic]:) Ти мислиш ли,че това е нормално,да се обсъжда в ефир? :o[/offtopic]
Само Черно море.

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот MORSKI » 21 юни 2010 22:08

[offtopic]Не, говоря, че да сбъркаш е нормално ;) Да кажеш вместо корнер- тъч... Е т.нар лапсус...
Но да говориш за брадата е тъпо...
Но пък не е лошо да иам статитсика например.... Да кажеш кой къде играе, колко мача има... Но това когато не се случва нещо интересно ;)[/offtopic]

Потребителски аватар
Mourinio
Мнения: 3234
Регистриран на: 01 апр 2010 14:34
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот Mourinio » 21 юни 2010 22:22

Петър Василев не знае кое е дузпа и кое е засада :shock:
---------------------------------------
ПФК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА 1913


Пловдивският мишок - Чечито Генов - ВЪН ОТ ''ТИЧА''

Потребителски аватар
garfild8
Мнения: 3876
Регистриран на: 19 авг 2008 19:32
Контакти:

Re: Коментар на БНТ

Мнениеот garfild8 » 21 юни 2010 22:32

Така е Морски.Но аз лично имам много забележки,към коментаторите.Да направиш лапсус е човешко и нормално,ама да ми плещят почти всички простотии,като брадата на Марадона и оня,дето каза няколко пъти че,равния на Нова зеландия с Италия е първата им точка на световни финали...едното е кретенизъм,другото е некадърност.Незнание.С това последното не мога да се съглася.Доколко брадата на Дон Диего,предизвиква само присмех и съмнения в психичното здраве на коментатора.
Ама бъди спокоен за БНТ.Колко пъти съм виждал по Диемите,коментатора,да ми съобщи за дузпа,чак когато изпълнителя застане на бялата точка или да каже че,вдигнали жълт картон на някого,чак когато го изпишат на екрана.Това ме дразни най-много и тогава тегля по една майна и натискам муте-то.За Ринга и Про.бг,няма смисъл да говоря.Те са още по-големи дръвници пред микрофона.
Само Черно море.


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост