Къде се изгуби Естояноф

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
kokic1986
Мнения: 3591
Регистриран на: 11 дек 2009 16:22
Местоположение: София/Смолян
Контакти:

Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот kokic1986 » 11 юни 2010 13:46

спортни.бг

Чували ли сте за Фабиан Естояноф? Помните ли го? За него се говореше много в периода 2005 - 2007 г., особено в навечерието на предишния Мондиал в Германия.

Тогава в България бяхме наясно, че нашият национален отбор няма да се класира за финалите в Германия. За сметка на това стискахме палци за момчето от Уругвай, чийто прадядо е българин.

Фабиан Естояноф е роден 27 септември 1982 в Монтевидео. В квалификационната кампания за Мондиал 2006 той е основна фигура в уругвайския национален отбор и бележи гол след гол. Гарнитурата на южноамериканската държава стига до решаващ бараж с Австралия, който за негово и наше огорчение е загубен. "Кенгурутата" отиват в Германия, а за Естояноф остава утехата, че подписва с Валенсия.

Малка утеха. Фабиан така и не изиграва мач с екипа на "прилепите". Вместо това е преотстъпен на Кадис, където вкарва 2 гола в 29 мача.

През 2006 г. е забелязан и привлечен от Ла Коруня. С екипа на елитния тим той изиграва 28 двубоя и бележи веднъж.

Следва западане на кариерата на Фабиан Естояноф. Днес той играе в гръцкия Паниониос, а преди това е ритал във Валядолид и Пенярол.

Пристигането в южната ни съседка му помага да се докосне до балканските си корени и да научи коя е столицата на България.

"Ще ви разочаровам. Не само, че не знам и дума български, дори не знам коя е вашата столица. Почти нищо не знам и за родата ми", заяви Естояноф през 2005 г.

Връзката му с България е много далечна. Наш сънародник е неговият прадядо Димитър Димитров Стоянов. Роден е на 25 септември 1894 г. в София. Баща му също се казвал Димитър, а майка му - Теодора. Тези данни разказа преди години бащата на футболиста - 57-годишният Раул Естояноф, който бе открит по телефона в дома си в Монтевидео.

"Дядо ми много малко е разказвал за България на баща ми. Явно е решил да скъса с тази страна", смята Раул Естояноф.

Фабиан Естояноф възкликва емоционално, когато научава, че България е имала президент с името Петър Стоянов: "Ама да не ми е някакъв далечен роднина?" По-късно той научава, че тази фамилия у нас е доста популярна, както например Гарсия и Лопес в испаноговорящия свят.

Футболистът в момента е на 27 години. Играе редовно, но твърде далеч от родината си Уругвай. Поради тази причина остана извън полезрението на селекционера Оскар Табарес и извън избраниците му за Мондиал 2010.

Това означава само едно - на световното в ЮАР няма дори един "1/8-българин"...
спортни.бг

Потребителски аватар
unist_gp
Мнения: 4293
Регистриран на: 14 юни 2008 21:50
Skype: unist_gp
Местоположение: ONA
Контакти:

Re: Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот unist_gp » 11 юни 2010 14:15

разбира се,че помним Фабиен Естоянофф!!! ама че въпрос!!!

Изображение
Изображение

Естоянофф и Естойкофф са най-известните Българи-футболисти в Латинска Америка.

preslav
Мнения: 31
Регистриран на: 10 апр 2010 16:16
Skype: preslav dqkov
Контакти:

Re: Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот preslav » 11 юни 2010 15:10

Каде е този пич?

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6757
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот soilwork » 11 юни 2010 15:16

preslav написа:Каде е този пич?
В Гърция при комшиите

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21367
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот metodito » 11 юни 2010 15:34

Кадър на най-добрата футболна школа в Уругвай - тази на "Данубио" (по нашему: Дунав) клуб основан от... българи.

Потребителски аватар
Sagittarius
Мнения: 1905
Регистриран на: 05 апр 2009 00:47

Re: Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот Sagittarius » 11 юни 2010 15:40

И аз съм чувал за Данубио,че е "наш" клуб и ми е любимия от Южна Америка.Относно Естоянофф веднъж четах следната му фраза за България "не знам нищо за родината ми" :mrgreen: .Може и да е грешен превод,но ме изкефи адски.Естояноф и ако помните един страхотен биткаджия от Премиършип - Пол Диков са ми любимци,наша кръв :P
Репортерка на ПРО БГ към Илиан Илиев " Но ти си левскар"....Илиан Илиев: "Нееее,аз съм от Черно Море"

..ЗООЛЕВСКИ алееее,ЗООЛЕВСКИ алееее,ЗООЛЕВСКИ алееее,ЗООЛЕВСКИ обичаме теее...

Потребителски аватар
kokic1986
Мнения: 3591
Регистриран на: 11 дек 2009 16:22
Местоположение: София/Смолян
Контакти:

Re: Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот kokic1986 » 11 юни 2010 16:20

Sagittarius написа:И аз съм чувал за Данубио,че е "наш" клуб и ми е любимия от Южна Америка.Относно Естоянофф веднъж четах следната му фраза за България "не знам нищо за родината ми" :mrgreen: .Може и да е грешен превод,но ме изкефи адски.Естояноф и ако помните един страхотен биткаджия от Премиършип - Пол Диков са ми любимци,наша кръв :P

[offtopic]На всичкото отгоре си и неграмотен[/offtopic]

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 11 юни 2010 19:16

Няма да има и 1/8 българин,но си има чист такъв-Александър Коларов.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
naiki
Мнения: 1169
Регистриран на: 26 авг 2009 15:57
Контакти:

Re: Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот naiki » 11 юни 2010 20:18

на мен ми прилича повече на модел
Tottenham Hotspur & Forza Milan

[offtopic]нема[/offtopic]

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Къде се изгуби Естояноф

Мнениеот защо » 12 юни 2010 00:19

Sagittarius написа:и ако помните един страхотен биткаджия от Премиършип - Пол Диков са ми любимци,наша кръв :P


И Пол Диков ли е българин? Да не е от фамилията на Сашо?
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта