Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, Madridist

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот Madridist » 26 юни 2010 20:08

killer написа:

И нещо друго - ако тези футболисти знаят, че ще ги пратят в трудов лагер като се приберат, още на почивката с Португалия нямаше да са на стадиона. Ти не си ли се замислял от тази гледна точка?


А ти замислял ли си се на факта,че всеки от тях си има семейство и приятели. Не е толкова лесно това с изчезването. И е доста ограничено да обиждаш хора, които първо не са те засегнали и второ не споделят твоята позиция. Всеки човек има право на мнение и има право да вярва или не в каквото си иска :!:
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
killer
Мнения: 297
Регистриран на: 12 сеп 2008 21:57
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот killer » 26 юни 2010 20:09

MORSKI написа:
killer написа:И понеже сте двама родени тъпаци, чиито умствени способности се ограничават до запомнянето на сложните алгоритми при връзването на връзките на обувките, ще ви отделя малко от времето си и ще ви обясня следното:
Аз споря аргументирано; вие - не. Аз досега няколко пъти ви обясних, недоносчета смотани, че дискутирането в случая не е "що за място за живот е КНДР" или относно справедилвостта на комунистическия строй. Ясно ви го казвам - не вярвайте на подобни партенки, прекалено елементарни са. И ви посочих конкретни примери от близкото и не чак толкова близкото минало на собствената ни родина, България. Но не, в отговор получава малоумни, безсмислени и нямащи нищо общо с темата въпроси относно образованието на третия! син на Ким Чен Ир, какво ми било мисленето (аз поне имам мислене, за разлика от вас, плоскомозъчници).
И най-лошото в случая е, че не съзнавате, че по подобен начин се пишеше по адрес на България само до преди 20 години. И ви посочих конкретен пример дори и след това - преди полуфинала на СП в Америка една италианка написа, че ядем кучета. Обаче не - като най-първи тъпунгери вие двамата продължвате да ми говорите глупости - вярно било, ще ли га ди пратят; ау, какъв ужас, жалко за момчетата; абе ти да не си комунист? Аз ви обяснявам, че се хващате на елементарни въдици като най-обикновени лапнишарани - бил го бил казал бившият треньор на Северна Корея (на това му казват "една жена каза, че ..."); че също както новината за избягалите 4-ма севернокорейци и това е партенка - не, тоя е комунист. Абе дечица мамини, като ви чета аргументите, цяло чудо е ако сами си пускате и гасите компютъра.
В интерес на истината, като ви гледам аватарите и писанията, едва ли някой от вас двамата е бил роден по време на комунизма. И едва ли знаете разликите между комунисти, социалисти, демократи, либерали и прочие политически глупости.
Разликата между мен и вас двамцата (и тук вече си записвайте!) е, че аз знам, че държави, в които те пращат в затвора само защото носиш червена риза, носиш очила или пък говориш чужд език са съществували в човешката история - нацистка Германия, Кампучия, Китай по времето на Културната революция (знаете ли въобще какво е това), но е невъзможно да те пратят в затвора за лошо представяне на спортно първенство по простата причина, че подобни държави не си правят труда да изпращат състезатели по каквото и да било и където ид а било. Иначе, следвайки вашето "ох" и "ах, а дано да не им се случи", Адолф Хитлер би трябвало да разстреля всички германски лекоатлети, допуснали да бъдат победени от Джеси Оуенс през 1936 г.
И за да ви ограмотя още малко, ще ви кажа, че в световната история е познат случай на смъртно наказание като пряк резултат от футболен мач. Само че този мач не е игран на световно първенство; нито на европейско; не е игран под егидата на ФИФА; не е имало четвърти съдия, минерална вода, смени, фланелки, журналисти. Става въпрос за мач, игран през 1942 г. в окупираният от германците Киев между офицери от СС и съветстки военнопленници - футболисти основно на Динамо Киев. Тъй като водели на почивката на СС-осовците, а загубата би била удар върху теорията за арийската раса и превъзходството и над славяните, пред футболистите на Динамо преди второто полувреме била алтернативата - загуба или смърт. Германците загубили мача с 5:3.
Четете и се ограмотявайте, иначе цял живот ще четете "кухи" новини, ще кършите пръстчета и когато някой ви посочи колко елементарни сте, ще реагирате "Абе ти да не си комунист?" без сами да знаете какво е това.
И поздравете майките си от мен.


И понеже ти видимо или си комуняга с промит мозък или си човек, който обича да говори ей така за да оборва хората-ти казвам само няколко неща- цял свят е признал, че в Северна Корея режима е умопомрачиелен и цял свят знае, че тъам свобода на словото няма, самоп ти се инатиш!
Нямам думи....
Като ти харесва толкова- бягай там бе...
Странно само защо като е толкова хубаво 4 ма искат убежище в чужбина?
А преди 4 години няколко кубиснки волейболисти искаха убежище у нас....
Айде не на мен тея!
И си мери езика, ако искаш да пишеш тук....
Обидите си ги пази за себе си, да ти е ясно!
Недоносче ще казваш на някой друг....


Темата не е за режима в Северна Корея. И не отричам бягствата на севернокорейци на юг. И бягствата на кубински волейболисти, боксьори, борци и щангисти по време на световни форуми.
Само дето тия 4-мата, дето ги цитираш, се оказаха налични по-малко от 6 часа, след като "изчезнаха", ама ти и толкова четеш.
И пак ти го повтарям - не обсъждаме режима в Северна Корея

Потребителски аватар
killer
Мнения: 297
Регистриран на: 12 сеп 2008 21:57
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот killer » 26 юни 2010 20:13

Madridist написа:
killer написа:

И нещо друго - ако тези футболисти знаят, че ще ги пратят в трудов лагер като се приберат, още на почивката с Португалия нямаше да са на стадиона. Ти не си ли се замислял от тази гледна точка?


А ти замислял ли си се на факта,че всеки от тях си има семейство и приятели. Не е толкова лесно това с изчезването. И е доста ограничено да обиждаш хора, които първо не са те засегнали и второ не споделят твоята позиция. Всеки човек има право на мнение и има право да вярва или не в каквото си иска :!:


Да, замислял съм се. И знам, че по време на Студената война хиляди българи, източногерманци, руснаци, чехи и въобще - хора от "нашия" лагер избираха да избягат "оттатък" въпреки, че много добре знаеха, че оставят семейства тук.
Наим Сюлейманоглу когато избяга през 1986 г. при турците на СП в Австралия, нищо не се случи със семейството му.
А колкото до обидите, достатъчно търпях иронични подхвърляния от рода "ти да не си комунист"? За разлика от тия двамата, аз чета и между редовете.

Потребителски аватар
killer
Мнения: 297
Регистриран на: 12 сеп 2008 21:57
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот killer » 26 юни 2010 20:19

Да така е - това е темата
При което аз обяснавам, че не вярвам това да се случи поради ред причини - първо, никой не го е виждал тоя севернокорейски треньор, второ - такова нещо нямаше при нас докато съществуваше комунизма и е малко вероятно да стане. Най-малкото нещо е, че ако е истина, ако наистина тия играчи пострадат по един или друг начин, ФИФА моментално ще извади Северна Корея от каквито и да било форуми - световни първенства, азиатски първенства и прочие. И трето - аргументирам се и давам примери. Единствените отговори, които получавам насреща са: абе ти да не си комунист? абе тия са комунисти там, няма начин, да не е вярно.
Това тяхното не е спам. Това е най-малкото липса на способности да се води излагат мнения, да се чуе чуждо мнение и дори - да се спори. Обикновено не си губя времето да споря, ама тия двамата за мен са доста ограничени и елементарни хорица.

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот Madridist » 26 юни 2010 20:25

killer написа:Да така е - това е темата
При което аз обяснавам, че не вярвам това да се случи поради ред причини - първо, никой не го е виждал тоя севернокорейски треньор, второ - такова нещо нямаше при нас докато съществуваше комунизма и е малко вероятно да стане. Най-малкото нещо е, че ако е истина, ако наистина тия играчи пострадат по един или друг начин, ФИФА моментално ще извади Северна Корея от каквито и да било форуми - световни първенства, азиатски първенства и прочие. И трето - аргументирам се и давам примери. Единствените отговори, които получавам насреща са: абе ти да не си комунист? абе тия са комунисти там, няма начин, да не е вярно.
Това тяхното не е спам. Това е най-малкото липса на способности да се води излагат мнения, да се чуе чуждо мнение и дори - да се спори. Обикновено не си губя времето да споря, ама тия двамата за мен са доста ограничени и елементарни хорица.


Аз не мога да разбера само защо сравняваш комунизма в България и комунизма в Северна Корея. Разлики мога да ти изброя колкото искаш. Да не говорим,че и в Китай в момента е комунизъм, ама страната е икономически гигант, 80% от продукцията,която човечеството употребява се прави точно там. Абсурд да се сравнява със Северна Корея 8-)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот MORSKI » 26 юни 2010 20:37

killer написа:
Темата не е за режима в Северна Корея. И не отричам бягствата на севернокорейци на юг. И бягствата на кубински волейболисти, боксьори, борци и щангисти по време на световни форуми.
Само дето тия 4-мата, дето ги цитираш, се оказаха налични по-малко от 6 часа, след като "изчезнаха", ама ти и толкова четеш.
И пак ти го повтарям - не обсъждаме режима в Северна Корея


не знам какво обсъждаме, но да се опиташ да изкараш, че там хората едва ли не не са толкова несщастни...
Да, може и да не са, но поради факта, че са с промити мозъци...
Иначе за мините няма да се учудя и, ако е истина....
Не може да съм сигурен, но няма и да се учудя...

Потребителски аватар
killer
Мнения: 297
Регистриран на: 12 сеп 2008 21:57
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот killer » 26 юни 2010 20:41

Madridist написа:
killer написа:Да така е - това е темата
При което аз обяснавам, че не вярвам това да се случи поради ред причини - първо, никой не го е виждал тоя севернокорейски треньор, второ - такова нещо нямаше при нас докато съществуваше комунизма и е малко вероятно да стане. Най-малкото нещо е, че ако е истина, ако наистина тия играчи пострадат по един или друг начин, ФИФА моментално ще извади Северна Корея от каквито и да било форуми - световни първенства, азиатски първенства и прочие. И трето - аргументирам се и давам примери. Единствените отговори, които получавам насреща са: абе ти да не си комунист? абе тия са комунисти там, няма начин, да не е вярно.
Това тяхното не е спам. Това е най-малкото липса на способности да се води излагат мнения, да се чуе чуждо мнение и дори - да се спори. Обикновено не си губя времето да споря, ама тия двамата за мен са доста ограничени и елементарни хорица.


Аз не мога да разбера само защо сравняваш комунизма в България и комунизма в Северна Корея. Разлики мога да ти изброя колкото искаш. Да не говорим,че и в Китай в момента е комунизъм, ама страната е икономически гигант, 80% от продукцията,която човечеството употребява се прави точно там. Абсурд да се сравнява със Северна Корея 8-)


Да, това е така - разлики те са огромни. Само че не си говорим за това.
Колкото и глупаво да звучи - по закона на Гаус за разпределението на вероятностите. Тоест - каквото е било при нас, аналогично е при тях в една или друга степен. Наистина, те си имат все още трудовите лагери, но няма да си пратят там националите само защото са паднали 3 мача на световното. Северна Корея все пак не е Кампучия. Не е СССР от времето на Сталин, въпреки че идеологията им е определена като "сталинска".
Аналогично на този начин на мислене са създадени много неща - например, Лукас не би могъл да знае, какво е обществото на извънземните, но след като на Земята хората ходят по барове, и в "Междузвездни войни" също ги има - има и състезания, и войни и т.н. Просто защото той смята така. Примерът може и да ти се стори наивен, но е най-елементарният, за който се сещам.
Това, че в Северна Корея все още съществува тежък комнистически режим не означава, че като се върнат у дома, ще ги пратят под строй да копат въглища, че да им дойде акъла в главата. Иначе на всеки 3-4 години ще си сменят състезателите по всичко.

Потребителски аватар
Molotov
Мнения: 353
Регистриран на: 30 май 2010 20:26
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот Molotov » 26 юни 2010 20:45

killer говориш пълни абсурди. Не може да защитаваш страна,в която политиката нарушава ако не всички,то 90% от правата на личността,приети в конституциите на всички държави членки на ООН. Ако наистина ти харесва,пожелавам ти да отидеш да живееш там ! И точно след седмица ще плачеш за България ;)
[center]Изображение
ИзображениеИзображение[/center]

Потребителски аватар
killer
Мнения: 297
Регистриран на: 12 сеп 2008 21:57
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот killer » 26 юни 2010 20:51

Molotov написа:killer говориш пълни абсурди. Не може да защитаваш страна,в която политиката нарушава ако не всички,то 90% от правата на личността,приети в конституцията на ООН. Ако наистина ти харесва,пожелавам ти да отидеш да живееш там ! И точно след седмица ще плачеш за България ;)


Сега пък този!
Изречението "политиката нарушава ако не всички, то 90% от правата ла личността" няма никакъв смисъл. Сигурно си искал да кажеш "властите", или по-точно "политическите власти".
И не се обаждай за "правата на личността, приети в конституицита на ООН", защото такъв документ не съществува. Има "Харта за правата на човека", приета от Общото събрание на ООН през 1948 г. Виждаш ли "дребните" разлики?
Та така.
Аз ли говоря пълни абсурди?

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Пращат играчите на Северна Корея във въгледобивни мини

Мнениеот MORSKI » 26 юни 2010 21:07

да ти кажа, да ;) Понеже единствен в този форум защитаваш този строй :shock: Това не те ли навежда на мисълта, че нещо си в грешка...


Върни се в “World Cup 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост