15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

difeza
Мнения: 626
Регистриран на: 14 дек 2009 12:55
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот difeza » 02 мар 2010 13:14

nomeruno написа:
Министърът на спорта на Русия Виталий Мутко обяви, че е готов да даде своята оставка, тъй като резултатите на Сборная на Олимпийските игри са „провал”. Така Мутко реагира на изявлението на президента на страната Дмитрий Медведев, който заяви, че отговорните за подготовката на олимпийците лица са „длъжни да покажат мъжество и да се оттеглят”.

С едва три златни медала, и общо 15 отличия, това е най-слабото представяне на Русия на Зимна Олимпиада. Досега руснаците не се прибираха у дома с по-малко от пет титли, като и това се е случвало само два пъти. В общото класиране по нации, Сборная е на 11-то място. През 1978 и 2002 година руснаците спечелиха по-малко медали – по 13, но повече златни от 2010.


Като прочетох тази новина , очите ми станаха като грамофонни плочи... В Русия падат глави за 15!!!!! медала , 3 от които златни!
А в наш'та татковина сме "горди" , че изобщо сме завършили (ако изобщо сме стартирали) в дадена дисциплина.
То това според мен е толкова абсурдно , че чак си глътнах граматиката и съм в невъзможност да го осмисля...

това е най лошото класиране на Русия на зимна олимпиада и е нормално да са недоволни.Все пак за нация с традиция в зимните спортове 13 място в крайното класиране е незадоволително.

Потребителски аватар
garfild8
Мнения: 3876
Регистриран на: 19 авг 2008 19:32
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот garfild8 » 02 мар 2010 13:23

За страна като Русия,традиционна сила в спорта(не само в зимните игри),с големи възможности,като бази,състезатели и финанси,си е жив провал,такова представяне.Разбираемо е да са недоволни.Като погледнеш и нашето представяне в този аспект и се съпоставим с руснаците,нашия провал е по-очеваден от техния.
Последна промяна от garfild8 на 02 мар 2010 15:12, променено общо 1 път.
Само Черно море.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17443
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот pomiqrat » 02 мар 2010 14:12

Алооооооо, грандоманите!България и по времето на социализъмът не е била никаква сила в зимните спортове. Набийте си го здраво в главите. Не сме 100 млн., за да очакваме по 10 медала от олимпийските игри и то на сняг. Белгия като е богата държава защо няма медали на олимпиадата? Финландците, които се къпят в сняг какво да кажат като нямат нито един златен медал от игрите? Оправете си малко самосъзнанието, че с тези нереалистични очаквания и надуване на балона до пръсване до никъде няма да стигнете.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Божидар
Мнения: 39
Регистриран на: 29 авг 2008 13:36
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот Божидар » 03 мар 2010 14:06

Ами, хората имат традиции в зимните спортове, а и наливат маса пари. Я вижте колко медала имат от предишните игри и кажете дали сега не е провал. Освен това са домакини на следващата зимна Олимпиада. Повод си е да се замислят, там едва ли ще искат да са извън челните места в класирането по медали.Вижте каква страна е Русия и каква България и кажете дали не е провал. Ние освен, че нямаме пари, което всеки си го знае, нямаме и традиции. Замислете се - актива ни сборно от всички зимни Олимпиади е 6 медала! Един от които златен. Като имаме медали в едва четири от там не знам колко са точно всички Олимпиади. С изключение на Иван Лебанов всички други медали са дели на златното ни поколение биатлонистки и на Жени Раданова. Биатлонистките се отказаха, а Раданова вече е стара. Общо едва 4-ма български спортисти са печелили медали от Зимна олимпиада в цялата история на игрите. Е, кое му е ненормалното тогава, като си погледнем дереджето на целия спорт, че не сме взели медал. Пък и наистина - не сме "зимна" страна, така да се каже. Никога никой зимен спорт не е имал традиции тук. Всички постижения са епизодични скокове на фона на спортната история и са дело само на едни и същи герои, които обаче не са вечни. Жалко е, на мен зимните спотове са ми най-голямата страст, но си е факт.

kimi8311
Мнения: 283
Регистриран на: 02 окт 2008 21:54
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот kimi8311 » 03 мар 2010 21:50

Време и нашите шефове на федерациите да вземат пример и да си подадат оставките като немогат да се справят
"Недей да спориш с глупака, първо ще те свали до неговото ниво, а после ще те бие с опита си"


Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот _RoKi_ » 05 мар 2010 01:00

Ами за Русия е нормално,такава голяма държава,с такива големи възможности,пари и състезатели си е провал това....Просто защото ние имаме друго виждане за нещата и на 3 медала щяхме да сме доволни,но къде е България къде са те 8-)


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта