15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
nomeruno
Мнения: 479
Регистриран на: 14 юни 2009 14:07
Контакти:

15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот nomeruno » 02 мар 2010 11:03

Министърът на спорта на Русия Виталий Мутко обяви, че е готов да даде своята оставка, тъй като резултатите на Сборная на Олимпийските игри са „провал”. Така Мутко реагира на изявлението на президента на страната Дмитрий Медведев, който заяви, че отговорните за подготовката на олимпийците лица са „длъжни да покажат мъжество и да се оттеглят”.

С едва три златни медала, и общо 15 отличия, това е най-слабото представяне на Русия на Зимна Олимпиада. Досега руснаците не се прибираха у дома с по-малко от пет титли, като и това се е случвало само два пъти. В общото класиране по нации, Сборная е на 11-то място. През 1978 и 2002 година руснаците спечелиха по-малко медали – по 13, но повече златни от 2010.


Като прочетох тази новина , очите ми станаха като грамофонни плочи... В Русия падат глави за 15!!!!! медала , 3 от които златни!
А в наш'та татковина сме "горди" , че изобщо сме завършили (ако изобщо сме стартирали) в дадена дисциплина.
То това според мен е толкова абсурдно , че чак си глътнах граматиката и съм в невъзможност да го осмисля...

Потребителски аватар
Yanev
Мнения: 1089
Регистриран на: 15 дек 2009 19:23
Местоположение: село София
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот Yanev » 02 мар 2010 11:07

Русия се е стремяла винаги да е номер едно в зимните спортове и да,това може да се нарече провал ..
Това е чувството,което в нас гори ..
Изображение

milevus
Мнения: 4
Регистриран на: 29 сеп 2009 23:57

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот milevus » 02 мар 2010 11:19

това наистина е провал.погледнете класиранията в предишни олимпиади.за нашите спортисти по добре да не говорим.то вече не се и ядосвам.

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот ros » 02 мар 2010 11:31

Точно това трябва да ни покаже, че въпреки всичко, трябва да гледаме реално на нещата... Страната, която на предишните олимпиади се прибираше с поне 10 златни медала сега има з. Това е криза... А нашето е просто участие... Претенции не трябва да имаме, при положение чи НЯМАМЕ ТРАДИЦИИ. Та в цялата ни зимна история имаме чисти на чисто 5 медала... Това не са традиции, това е случайност и моментно избухване на велики българи. Останалите са обикновени спортисти и ние трябва да го проумеем. Само за сведение северна страна като Финландия с ТРАДИЦИИ в зимните спортове, втора поредна Олимпиада няма титла
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Мнения: 3373
Регистриран на: 11 сеп 2008 07:42
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот JohnnieWalker » 02 мар 2010 11:49

Голяма нация с големи възможности, големи очаквания и големи амбиции !

stg333
Мнения: 2531
Регистриран на: 02 мар 2009 21:53
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот stg333 » 02 мар 2010 11:53

че те нашите медали общо се броят на пръсти, не може да се сравняваме с "зимна страна" като Русия те си имат цял сибир за подготовка и да за тях това е провал, за нас провала е че се занимаваме с глупости, ако има спортове зимни които да са популярни тук нека се развиват ако някъде смедобри да участваме но да пращаме шайка туристи и да развиваме насила спортове за които нямаме нито традиция нито условия само щото били олимпийски е тъпо

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот THE G.A.M.E » 02 мар 2010 12:07

Ами нормално е, да е провал руското участие !
Едно, че хвърлят луди пари за подготовка на спортистите си.....и друго, че спортистите са им над 10 милиона !
Значи имат материал....имат пари......неприлично много пари, за подготовка на тия спортисти......и не са на 1-во място !
Следователно.....и логично - за тях това е провал !
Те руснаците......една гордост имаха - зимните спортове......и там започнаха да ги бият, е не им е лесно, трябва да признаем..... :lol: ...... :mrgreen:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19100
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот TodorT » 02 мар 2010 12:19

Както каза Джони Уокър- една нация с условия зя спорт, възмажности, таланти и следователно големи възможности... Щом за световната купа си показал добри резултати към теб има и големи очаквания... Щом на Олимпиадата ти не си могъл да изравниш поне постижението си, то това е ПРОВАЛ.... За нашите нямя какво да кажа... жалка история :oops:


http://www.vbox7.com/play:ce7f9243 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34752
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот MuFc1878 » 02 мар 2010 12:43

Разбира се, че е провал. Това е твърде малко за руснаците. Много добре знаем техните възможности.

Потребителски аватар
turbogena
Мнения: 13431
Регистриран на: 18 яну 2009 16:52
Местоположение: София
Контакти:

Re: 15 медала , 3 от които златни - провал?!?!?!

Мнениеот turbogena » 02 мар 2010 12:44

Да се сравняваме с Русия е смешно ,те винаги са се целили във върховете и е нормално този резултат от игрите да е провал ;)
"Левски" София - една вековна, истинска, неподражаема и неповторима емоция.


http://www.youtube.com/watch?v=N4MXFWcW7cE#at=64


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта