А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот rhaegar » 24 фев 2010 16:58

stg333 написа:и какво от това ако някоя рускиня вземе медал за България голяма работа, не виждам смисъла да ви кажа

Ми да затрием двете световни титили на Албена и Макс тогава? Предпочитам рускиня да вземе златен медал за България, отколкото българи да завършват на последните места, на цяла вечност зад победителите.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
haiobaio
Мнения: 1235
Регистриран на: 13 мар 2009 23:34
Местоположение: София - град
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот haiobaio » 24 фев 2010 16:59

Заслужаваме си класирането и срама. Когато не се развиват НИКАКВИ спортове в държавата, се случва това.

Потребителски аватар
pas
Мнения: 859
Регистриран на: 02 яну 2009 14:52
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот pas » 24 фев 2010 18:03

Що за спорт ще развиваме с натурализации? Ако натурализираме 10 австрийски скиори ще станем голяма сила ли? Нали утре си заминават и пак оставаме на нулево ниво. А и какво ме интересуват разни руснаци, австрийци или каквито ще да са, ако и формално да се водят българи? Тези хора не говорят български, не знаят химна и им пука само за тях самите, а утре като свърши състезанието се прибират по страните си и повече може никога да не дойдат у нас. Нали смисъла на подобно състезание е съревнование на нациите! Ако руснак с български паспорт победи руснак с руски паспорт ще се бием в гърдите, че България е надделяла над Русия ли? Смешна работа! Интересуват ме само нашите момчета и момичета. И трябва да правим всичко възможно да създаваме шампиони, а не да търсим отпадъците на сериозните школи.

radko piratko
Мнения: 300
Регистриран на: 06 авг 2009 15:48
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот radko piratko » 24 фев 2010 18:35

Ами те руснаци взеха медали за доста нации, можеха да вземат и за нас един, но съпругът и си намери работа в Словакия и поради тази причина тя избра да се състезава за тях.

Потребителски аватар
rocknrolla
Мнения: 1013
Регистриран на: 29 яну 2009 07:33
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот rocknrolla » 24 фев 2010 19:04

Въобще не бих изпитал радост от такъв медал.
Попитали Радио Ереван след мача на ЦСКА с "Черноморец":
- Има ли нещо положително в ЦСКА?
Радиото отговорило:
- Да, допингпробите!!!

Потребителски аватар
Vojdek
Мнения: 736
Регистриран на: 10 ное 2009 18:12
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот Vojdek » 25 фев 2010 01:23

Сигурен съм и че от отличията на Максим и Албенчето не сте горди и доволни. :!:

И от на Армен Назарян също,нали? :!:

Кривичък национализъм малко.Да не говорим, че тя е рускиня. :shock: Сигурно ако й се провери родословното дърво до еди-кога си ще се окаже, че и български корени има. :!:
Защо, бе господи???Защо си им дал нет на непълнолетните???

SobieskiVanilla
Мнения: 359
Регистриран на: 16 май 2008 18:11
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот SobieskiVanilla » 25 фев 2010 12:49

pas написа:Що за спорт ще развиваме с натурализации? Ако натурализираме 10 австрийски скиори ще станем голяма сила ли? Нали утре си заминават и пак оставаме на нулево ниво. А и какво ме интересуват разни руснаци, австрийци или каквито ще да са, ако и формално да се водят българи? Тези хора не говорят български, не знаят химна и им пука само за тях самите, а утре като свърши състезанието се прибират по страните си и повече може никога да не дойдат у нас. Нали смисъла на подобно състезание е съревнование на нациите! Ако руснак с български паспорт победи руснак с руски паспорт ще се бием в гърдите, че България е надделяла над Русия ли? Смешна работа! Интересуват ме само нашите момчета и момичета. И трябва да правим всичко възможно да създаваме шампиони, а не да търсим отпадъците на сериозните школи.


Замисли се - ако имаш качествен състезател, той /в повечето случаи; в България май не се получава точно така/ дърпа и останалите. Отделно, е като реклама - като спечели, се вдига шум около него, и привлича вниманието на /евентуално/ подрастващите. И ако идат 100 деца, шанса да намериш нещо качествено е доста по-висок, отколкото ако никой не ходи на тренировки.

vrvolleyball
Мнения: 223
Регистриран на: 01 авг 2008 14:16
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот vrvolleyball » 27 фев 2010 03:08

Ако не се лъжа в края на март мисля , че България е домакин на световното по шорттрек ??? Не е по темата с биатлона , но още едно доказателство , че пропадаме мноогооо ... Таа като домакини ни се предоставят квоти във всички дисцпиплини , обаче май май нямаме толкова състезатели , за да ги запълним .... :D

Потребителски аватар
pas
Мнения: 859
Регистриран на: 02 яну 2009 14:52
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот pas » 27 фев 2010 11:07

SobieskiVanilla написа:Замисли се - ако имаш качествен състезател, той /в повечето случаи; в България май не се получава точно така/ дърпа и останалите. Отделно, е като реклама - като спечели, се вдига шум около него, и привлича вниманието на /евентуално/ подрастващите. И ако идат 100 деца, шанса да намериш нещо качествено е доста по-висок, отколкото ако никой не ходи на тренировки.


Смесваш две различни неща. Даже три. Едно е дали има смисъл да те представляват натурализирани спортисти, друго е влиянието на "звездите" и рекламата върху подрастващите и трето - изграждането на спортисти. Автоматичното смесване на три в едно може и да става лесно на хартия, но реалността е друга.

По първия въпрос - вече си написах по-горе мнението. Натурализирането е обидно за националното достойнство и против идеята за съревнование на нациите. Така ние сами си признаваме, че не ставаме и търсим чужди спортисти да ни представляват. Но каквото и да стане ефекта за самочувствието на хората е никакъв. Само не ми казвай, че е едно и също медал на Катя Дафовска и на Килиан Албрехт, примерно, макар че той шансове за медали няма, както и останалите ни скиори. Няма да задълбавам повече, макар темата да е дълга. Само ще изразя едно мнение, че като краен резултат в дългосрочен план ефекта от натурализациите е негативен, а не положителен.

Втория въпрос - за влиянието над младите. Сигурно има такова, но посочи ми един пример! Албрехт въобще не идва в България, Ставийски няма и да дойде, да не прескачаме в други спортове, където има и по-фрапиращи примери. Младите, които се занимават с даден спорт имат нужда от герои, но в днешния свят с телевизия и интернет няма проблем да гледаш всеки мач по хокей или всяко състезание по биатлон. И дали твоят герой ще е Бьорндален или някой друг норвежец състезаващ се за България разлика не виждам, щом не носи българско име и не знае химна. И за ефекта - ще ти дам пример с борбата: Там Гриша Ганчев даваше доста пари, напълни националния отбор с натурализирани българи, а като резултат само може да сънуваме успехите ни в близкото и далечно минало. Да беше спонсорирал 2-3 традиционни български центъра и треньорите там щеше да има далеч по-голяма полза.

Трето - изграждането на спортисти. Тук е истината! Решаването на този въпрос обезсмисля дискутирането на другите два. Нерешаването му - също.И най-големите световни звезди да натурализираме, като няма една ледена пързалка, като няма съоръжения, като няма треньори, кото да учат децата и т.н. цялото упражнение е обречено.Трябва да разберем, че само с пожелания не става. Разбихме всичко работещо у нас - щанги, бокс, художествена гимнастика, акробатика, гребане, борда и т.н., а сега се чудим кой от коя екзотична дестинация да натурализираме. Когато си имал и имаш такива велики шампиони е престъпление да търсиш варианти с третокласни наемници. Трябва да се стягаме, защото ни чака много, много работа и когато я свършим, евентуално след 8-10 г. да възвърнем някои от успехите, а защо да не открием и нови хоризонти. Напоследък се убеждавам, че спорта е витрината на една държава - когато държавата е силна, силен е и спорта. И обратното.

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: ??? А можехме да имаме злато от Ванкувър... ???

Мнениеот _RoKi_ » 27 фев 2010 19:10

По принцип винаги съм бил ПРОТИВ натурализацията,така че не съжалявам особено 8-) pas,подкрепям те напълно ;)


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта