Стефан Георгиев

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Божидар
Мнения: 39
Регистриран на: 29 авг 2008 13:36
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот Божидар » 22 фев 2010 00:55

viroglav написа:
Angoff написа:Абе вие какви хора сте бе ?
На каква база искаме скиорите ни или като цяло олимпийските ни представители да се борят за медали след,като спорта в БГ е тотално занемарен няма една свестна база , специалист че дори и елемнтарна екипировка за даден спорт та врънкате против спортистите...кой да изпратим на олимпиадата в Ванкувър Алберто Томба ли ?
Момчетата и момичетата в повечето случай са отделили от личните си средства за да се подготвят и да представят България на Олимпийски игри те седнали да ги плюят.Продалжавайте така да разсъждавате и няма да се оправим никога!

Аз пък съм зад всичките ни спортисти в тея тежки времена и отказвам да ги плюя и отричам , нека почне да се инвестира и да се работи с подрастващи и юноши да се правят бази и успехите ще дойдат ... защото Денкова,Нейкова,Йовчев и Раданова са само изключения на фона на потресаващите ни "бази", а след тях потоп !





Базите ни за ски са на световно ниво , не заблуждавай хората... Това за отделянето на лични средства за подготовка също е лъжа. На всичките тея смешници са им осигурени солидни месечни заплати и пари за подготовка от федерациите. Говорим за ски дисциплините. За тези в зала съм съгласен , но след като не стават какво въобще търсят там. Всеки един от тези , а и не само тези , струва на данъкоплатците по минимум 100 000 лева годишно. Нека тия пари да ги дадат за спортуването на по - малките , вместо да наливат от пусто в празно. 8-)


Пълни глупости говориш, пич. Имаме едно Банско, дето и на него само рекламата му е на световно ниво. Всеки, дето е бил на който и да е среден курорт в Австрия ще ти каже, че Банско не е нищо особено. В Хърватска курортите са класа над нашите. Тук тепърва започват да се правят някакви неща. Показателен пример е Витоша - на такова местоположение навсякъде хората биха се възползвали и биха направили уникален курорт, дето ще изкарва ебати парите, тука - всеки дето кара там или дори само е ходил знае какво е положението - трагедия, защото не могат да се разберат кой да лапне голямата баница. Реално в България има 5 писти, които стават за някаква подготовка и съзтезания, а за скоростни дисциплини само една що-годе става - Бъндерица (Томба) на Банско. Говоря за подготвка за съзтезания, не за аматьорско каране.
Не искам да го защитавам Стефан Георгиев, доста съм го правил, защото човека в действителност има успехи и тука много погрешно се изкарва супер слаб, но наистина карането му днес беше ужасно. Това изоставане обаче му дойде от спускането - 10 сек. Беше предпазлив - караше с контузия от миналото спускане, искаше просто да завърши, за да кара в слалома. Все пак всички забарвят това, че нашите НЕ тренират и НЕ карат скоростно дисциплини. На Олимпиадата се спускат в тях, просто ей така, за участието. Видя се - на слалома не беше така зле, влезе на 30-то място, реално ние гоним такова класиране, няма какво да се лъжем. Щеше и по-напред да се вреди, ако не беше грешката на финала. Колкото до изхарчените от Георгиев пари, мога да уверя, че поне той със сигурност се готви и финансира сам, защото е изваден от националния отбор, така че нека се успокоят поне тези, които им е много болно за изхарчениете от него пари. Както и тези, които не желаят да го гледат повече - това му е последният голям форум. Но ок, да приемем, че Ст. Георгиев е много зле. Според мен не това е най-страшното, най-страшното е, че този, дето е толкова зле, всъщност е най-добрият ни скиор от години насам. Останалите са още по-зле. Не могат да извоюват дори квота за Олимпиадата. Ей това е трагедията.
Не знам кои от вас са гледали прякото предаване на БНТ, но там Камен Алипиев каза нещо и аз искам да го повторя тук. Говореш, че канадците са изхарчили 150 милиона долара за една програма "Завладей подиума", според която е трябвало да са на първо място по медали, а до сега да са спечелили поне двойно повече от спечелението от тях 4 медала. Демек програмата е провал, но въпреки всичко обществото е положително настроено към спортистите. Там се спусна някакъв канадец, който завърши 2-3 места пред Стефан. На тоя канадец сигурно подготовката и екипировката, и треньорите са поне 5 пъти по-скъпи и качествени от тия на Стефан, обаче на финала го посрещнаха с овации. А ние тука сме готови да го линчуваме и да се разкъсаме за цената на един самолетен билет. За който всъщност самия Георгиев и който и да е спортист няма никаква вина. Няма и вина за парите, дето са му дадени за подготовка. Ако той не ги заслужава - виновен е този, който му ги е дал. Ако се каже, че не трябва да се дават пари за тоя и тоя спорт, то виновни не са спортистите, а хората дето определят колко пари и на кой се дават. Тези хора, които разпределят по разни свои джобове много повече пари, отколкото отделят за подготовката на тия спортисти. Както и много повече пари от данъците на всички ни изчезват по незнайни места, отколкото отиват за олимпийците, дето плюваме. Така че на тая страна изобщо това не й е проблема. И един спортист да нямаме на олимпиадата пак ще сме си на тоя хал. А и май е по-добре да нямаме, защото не го заслужаваме и явно не го искаме. Бас държа, че има хора, дето и Жени Раданова ще оплюят. Друго трябва да се промени в политиката за спорта, не това да нямаме представители, защото ние тях и без това постепенно ще ги изгубим. Трябва да гледаме по-положително. Не са виновни спортистите - те наистина се стараят, но толкова могат. С тези ръководители, с тези бази, с тези пари - толкова. Реално това ни е нивото. Посредствени спортисти в посредствена държава, с посредствени ръководители, с посредствена икономика и т.н. Спорта си е отражение на държавата, както и всичко останало. В крайна сметка на тази Олимпиада около 30 нации ще вземат медали и поне два пъти по толкова ще останат без медал. Едва ли някъде другаде обаче се водят някакви такива крайни дискусии и хората са така негативно настроени както в България. А сред тези страни, които ще останат без медал има такива, които отделят за спорт в пъти повече от това, което отделяме ние. А то наистина е абсолюта на възможния минимум.

katolik
Мнения: 4
Регистриран на: 20 яну 2009 23:02
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот katolik » 22 фев 2010 01:24

Аз бих казал две неща:
първо-съгласен съм че някои от нашите спортисти не са за участие в олимпиада
второ не съм съгласен че нямаме никакви бази,защото в Банско направиха една прекрасна база
и скиори от много страни идват да я използват,а нашите така наречени скиори явно я гледат от страни и си пият ракията за да се сгреят.
За Биатлона какво да кажем, в Белмекен идваха да се подготвят най добрите състезателки в света а ние се класираме в най добрия случай 50- ти

Il Biscione
Мнения: 15
Регистриран на: 14 дек 2009 13:40
Skype: 1x0q4A

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот Il Biscione » 22 фев 2010 02:18

Само искам да направя една съпоставка... скиорите ни имат Банско, което било малко и нищожно... А ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НИ КАКВО ИМАТ? Една зала и това е...
Това, което се случва, е срам... ГОЛЯМ СРАМ!

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот bobonikolov » 22 фев 2010 02:56

nes_marinov написа:Като не може да кара да си стои в България-1800 евро му струва само билета до Канада-една безплатна екскурзия за него платена от БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД!!!!!! Да кара на Витоша за здраве и това е!!!

Ако си мислиш,че е платена само от народа жестоко се лъжеш.50% че даже и повече са от спонсори.Държавата дава само една част от тази сума.

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот bobonikolov » 22 фев 2010 03:15

viroglav написа:
Angoff написа:Абе вие какви хора сте бе ?
На каква база искаме скиорите ни или като цяло олимпийските ни представители да се борят за медали след,като спорта в БГ е тотално занемарен няма една свестна база , специалист че дори и елемнтарна екипировка за даден спорт та врънкате против спортистите...кой да изпратим на олимпиадата в Ванкувър Алберто Томба ли ?
Момчетата и момичетата в повечето случай са отделили от личните си средства за да се подготвят и да представят България на Олимпийски игри те седнали да ги плюят.Продалжавайте така да разсъждавате и няма да се оправим никога!

Аз пък съм зад всичките ни спортисти в тея тежки времена и отказвам да ги плюя и отричам , нека почне да се инвестира и да се работи с подрастващи и юноши да се правят бази и успехите ще дойдат ... защото Денкова,Нейкова,Йовчев и Раданова са само изключения на фона на потресаващите ни "бази", а след тях потоп !





Базите ни за ски са на световно ниво , не заблуждавай хората... Това за отделянето на лични средства за подготовка също е лъжа. На всичките тея смешници са им осигурени солидни месечни заплати и пари за подготовка от федерациите. Говорим за ски дисциплините. За тези в зала съм съгласен , но след като не стават какво въобще търсят там. Всеки един от тези , а и не само тези , струва на данъкоплатците по минимум 100 000 лева годишно. Нека тия пари да ги дадат за спортуването на по - малките , вместо да наливат от пусто в празно. 8-)

Пич не ставай смешен.Получават заплата около 500 лв.Един работник в София получава повече.При това ти го казвам това от сигурен източник.Плюс това тези състезатели са си малки.Хората,които плюете са все още млади:
1.Сани Жекова-22г.
2.Иван Ранчев-20г.
3.Красимир Анев-22г.
4.Владимир Илиев 22г.
5.Антония Григорова-23г.
6.Теодора Малчева-26г.
7.Веселин Цинзов-23г.
8.Мартин Богданов-23г.
9.Мирослав Кенанов-22г.
10.Михаил Клечеров-28г.
11.Петър Илиев-26г.
12.Иван Папукчиев-24г.
Останалите нарочно не ги споменавам,защото са вече над 30 години.Тези хора,които изброих са бъдещето на нашия спорт.Както се вижда повечето са на 22-23 години.Те тепърва ще развиват своя талант.Не ги отписвайте и не убивайте ентусиазма им.Въпросният Стефан Георгиев е вече на 33 и е изпята песен.Но аз вярвам,че България скоро пак ще има олимпийски шампиони и то в най-скоро време.Сега тече подмладяване на отборите.За това се изисква време да се постигнат по-големи успехи.За това търпение му е майката.Ако спрете да хулите ще бъде само от полза за състезателите ни,защото на тях им трябва увереност и подкрепа,а не подбиване на самочувствието.И не на последно място-бъдете позитивни.Само така ще се измъкне България от многото кризи,които са я налегнали във всяка една област.

Потребителски аватар
lud5r
Мнения: 85
Регистриран на: 12 окт 2008 10:57
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот lud5r » 22 фев 2010 08:00

Относно представянето на Стефчо - жалко. Да бяха отпаднали още 4-ма и щеше да е в трийсетицата :lol: :lol: :lol:

А за развиването на всички зимни спортове, искам да попитам холандците в колко зимни спорта участват на олимпиадата??? Със сигурност не са много, но като стане дума за бързо пързаляне с кънки, всеки знае че холандците са сред фаворитите!!! Друг пример - САЩ са страна с огромен бюджет за зимни спортове, но според тях те нямат шанс в ски скоковете и не финансират този спорт, макар че си имат супер бази за подготовка!!!
Та мисълта ми е следната - да не се финансира всичко, а само спортовете в които наистина имаме шанс за добра подготовка и съответно добро класиране!!!

Потребителски аватар
makmidov
Мнения: 52
Регистриран на: 28 авг 2008 16:08
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот makmidov » 22 фев 2010 09:35

Ами ето линка с класирането
http://www.vancouver2010.com/olympic-al ... a01jG.html
ами ако е ОК да си последен на почти 2 сек от предпоследния ... честит успех.
Това с базите го слушахме... истината е ясна ние сме бедна държава с бедни хора и спортисти...
Дайте да не се мерим с Канада или с Хърватия която е в топ 10 на туристическите дестинации по света...
Но не може да сме толкова зле ама толкова зле...
Аз мисля да гледам волната програма на танцовите двойки и да приключа с олимпиадата, а нашите спортисти живи и здрави и все така напред...
Но мисля да помоля медиите просто да не отразяват тяхното невероятно представяне, защото не искам да слушам и чета за тях повече...
има и други спортове.

Потребителски аватар
haiobaio
Мнения: 1235
Регистриран на: 13 мар 2009 23:34
Местоположение: София - град
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот haiobaio » 22 фев 2010 10:20

Държавата на български език се нарича ХЪРВАТИЯ, не Хърватска :!: :!: :!: Все пак не сме сърби или хървати!

Потребителски аватар
blue SASHO77
Мнения: 467
Регистриран на: 07 дек 2009 10:28
Местоположение: София
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот blue SASHO77 » 22 фев 2010 11:10

Не защитавам Стефан, но това е мисля първият път в който той прави такова класиране. Не знам до сега дали е завършвал някаде последен, но е факт , че нашия спорт умира!!! Имам пряк досег до худ. ни гимнастика, и трябва да ви кажа, че трагедията е пълна. От 200-300 деца не може да се избере нац. отбор, децата ги карат е така на самотек да си тренират, без витамини, без въстановяване(единствено нац. отбор имат тази привилегия). А за пари да не говорим, като в цялата държава положението е трагично!!!
САМО ЛЕВСКИ

Потребителски аватар
Nassy
Мнения: 124
Регистриран на: 17 фев 2010 13:25
Местоположение: Ce vidiamo a Madrid!
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот Nassy » 22 фев 2010 12:16

Стефан Георгиев за цялата си кариера няма нито една точка от състезание за СК ,а иначе е карал поне в 100 такива! Това е срамно, оставете Олимпиадата, той тук трябва да се докаже, защото тук квотата е по 4 на добрите нации в ските, той не може да бие казахстанец, за какво говорим всъщност? Които го защитава не е в ред, ние би трябвало да сме спортна нация, а пред нас застават и Андора, Казахстан и Естония, а ние сме заедно с Ямайка, Бермуда и Етиопия.
И пак казват базите...ами бази за Ски Алпийски дисциплини ИМА! Супер курорт като Банско-с условия за тренировки за Спускане и Супер Г-нали за тези дисциплини се оплаквахме...е вече ги има! Имаме още и Боровец и Пампорово.
Несериозно е да имаш претенции за най-добрия скиор на една нация и да нямаш 30тица за цялата си кариера в СК.
Вижте Чехия- имат 3ма човека в в първата 40тица на стартовете, федерацията не ги финансира,а те сами го правят - и при жените Захробска и при мъжете Банк, Трейбъл и Крижъл.
Така ,че Стефчо спри да се оплакваш ,че някой ти пречи , а по добре се откажи! Това не е плюене, това е самия факт!
Изображение


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта