Стефан Георгиев

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот защо » 22 фев 2010 20:50

Nassy написа:
защо написа:П.П. Абе, Наси, вярно ли Стефчо няма нито една точка в цялата си кариера, от къде го взе това инфо?


http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/a ... dings.html

Ето тук може да разгледаш има класиранията за Световната купа години назад.Ще установиш ,че в последните години точки за Световната купа имат Георги Георгиев и Килиян Албрехт. Но Стефан няма.


Проверих, не само в последните години, в цялата кариера няма точки, гледах година по година, да не стане грешка, до 90-та, когато трябва да е бил на 13 години, се върнах, да не би нещо като юноша да е бил сензация :lol: . Само Килиан излиза всяка година, а миналата и Георги Георгиев има 10 точки.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
athom
Мнения: 766
Регистриран на: 03 юни 2008 18:35
Skype: athomic
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот athom » 22 фев 2010 21:35

Бе него просто си го кефи да се вози на ски, кво му се подигравате? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Брат ми преди малко като му казах на какво време е завършил нашия ми зададе въпроса "Абе тоя къде тренира, вкъщи на двора ли?".
Добре се похилихме.

Жалкото е само че все повече и повече можем да си се хилим на точни и хумористични попадения сред коментарите
относно представленията изнасяни от т.нар. български спортисти навред по света.
slavia_forever написа:При 2:2 за немците не играе толкова психологическия фактор.



Изображение

Потребителски аватар
SAMP
Мнения: 1293
Регистриран на: 08 сеп 2008 18:21
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот SAMP » 22 фев 2010 22:13

Racket4o написа:Абе, той май с лифта щеше по-бързо да слезе, ама айде... :) Иначе, на всички ни се иска повече, но явно това са фактите...



Тва за лифта ме разби :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!"

SobieskiVanilla
Мнения: 359
Регистриран на: 16 май 2008 18:11
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот SobieskiVanilla » 23 фев 2010 13:19

Добре, де, хубаво!
Винаги в подобен случай ще има две мнения. Обаче, като се претеглят ЗА и ПРОТИВ, какво се получава:
+ имаме планини
- нямаме бази
- нямаме подготвени спортисти
- нямаме работа с подрастващите спортисти
- нямаме читави треньори
- нямаме държавна подкрепа
- нямаме финанси, защото нямаме и спонсори, а нямаме спонсори, защото нямаме успехи.
Дотук - зле, а?
Продължаваме: нямали сме улей за шейни. Както вчера каза Ирина в Гонг - тогава защо имаме състезатели по шейни?
Не сме били тренирали на еди-какви си писти - ок, защо тогава пращаме състезатели? Гледам, че в ски скоковете като се появи силен вятър - спират състезанието. Пазат здравето на спортистите. А нашите федерации, лакоми за олимпийско финансиране, рискуват, пращайки неподготвени състезатели. И ако вместо грузинец, на улея беше загинал българин, какво щеше да е оправданието? Защо вместо да се търсят средства за шейни, подготовки /в чужбина/ и т.н., не се дадат тези пари за някакъв спорт, за който имаме дадености?
Биатлон, например. Помните ли Дафовска като спечели злато, колко се шумеше, какви спонсори имаше, колко деца искаха да са биатлонисти? После всичко свърши /това как се стигна до там е друг въпрос/. И сега нашите се борят да са предпоследни.
В ски-бягането не е по-различно. В. Цинзов, който се пази за старт, който в последствие не завършва, има всички дадености да тренира. На сняг, на асфалт, на трева. На каквото иска. Но явно толкова си може, човека.
Лошото е, че такива туристи ходят да ни излагат. Да, да ни излагат. Разбирам, да иде, да даде всичко от себе си, и да завърши последен. Но да идеш да отбиеш номера - не мога да го разбера. /За справка - Данчо Йовчев е на 100 години, побелял, ама на олимпиада се раздава/.
Още по-лошото е, че след тях не идват много можещи. Много се шуми около дете от училище в Младост, което било страшен скиор. Има и друго обаче - то тренирало футбол. Познайте накъде ще се насочи - към футбола, или към ските!
Още малко и ви оставям на мира.
Така е с целия ни спорт. Футбол, тенис, баскетбол. По-напред беше споменавана Хърватия. Аз искам да обърна внимание на друга, съседна нам държава - Сърбия. Страна, раздирана от войни, от разцепления, от мафия. Да, ама имат желания да се извадят от калта, и го правят основно чрез спорт. Волейбол, хандбал, баскетбол, водна топка, тенис. Всичко е насочено към школите. Работи се, децата им са по залите. Не е случайно, че ние се радваме на трансфер на капитан на столичен отбор в Румъния за 400 000 евро, а те за тея пари не пускат скаутите да гледат тренировки. А, и сега се сетих - да сте чули сърбите да натурализират чужденец, който да играе в техен национален отбор /аз не съм, ако някой има информация, ще я приема/.
Румънците, които смятахме за държава под нашето ниво - и те ни дърпат яко във всички спортове. Скоро чакам и Албания да ни дръпне...
И те така! Чак ми стана гадно, докато си пишех коментара, ама... няма как. Реалността е такава.

П.П. И накрая за Стефан Георгиев - по-добре да си беше стоял в България. Ок, завършил. Ама нали отива за добро представяне. То и аз ще завърша. На 2-3 минути от първия, но нали ще съм завършил???

kimi8311
Мнения: 283
Регистриран на: 02 окт 2008 21:54
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот kimi8311 » 23 фев 2010 14:07

Точно това исках да кажа че нямаме бази.Като нямаме бази какъв спорт търсиме.Да имаме ски шанца??? /нямаме да имаме улей за бобслей и шейни ?Пак нямаме.А имаме федерации по бобслей и шейни.Ми как да стане без бази и без нищода постигнем нещо.За ските съм съгласен че имат спонсор, ами другите спортове ??????
"Недей да спориш с глупака, първо ще те свали до неговото ниво, а после ще те бие с опита си"

Потребителски аватар
bobonikolov
Мнения: 3574
Регистриран на: 14 фев 2010 16:45
Skype: bobonikolov

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот bobonikolov » 23 фев 2010 15:57

Е поне има доблест и смелост:
Стефан Георгиев е първият български спортист, който се извини за слабото си представяне на зимните олимпийски игри във Ванкувър.

Алпиецът остана на последното 34-о място в суперкомбинацията, след като бе много бавен в спускането и завърши на почти 10 секунди от лидера Аксел Лунд Свиндал (Нор).

"Готвих се толкова дълго и се опитвах въпреки трудностите да се представя що-годе добре, особено в комбинацията".

"Не се получи. На спускането треньорът с раницата сигурно щеше да слезе по-бързо от мен", заяви българинът.

В днешната програма на игрите във Ванкувър няма българско участие. Големите ни надежди са свързани с Жени Раданова, която ще стартира след ден на 1000 метра в шорттрека.

playboya986
Мнения: 2
Регистриран на: 13 фев 2010 10:35
Skype: kiko986
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот playboya986 » 23 фев 2010 19:14

i az sam nacionalen sastezatel i postoqno iztakvame 4e bazite sa ni vinovni ... no pone edni pat ka si kajem za6to vinagi se opravdavame ane kajem.. da az sam vinoven trqbva da treniram po oporito v 4ujbina.. eto 4e Stefan Geogriev e po4ni pover4eto vreme na podgotovka v 4ujbina i tam li ne sa dobri bazite za podgotovka ili kakvo...

Потребителски аватар
Nassy
Мнения: 124
Регистриран на: 17 фев 2010 13:25
Местоположение: Ce vidiamo a Madrid!
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот Nassy » 23 фев 2010 20:54

http://www.vancouver2010.com/olympic-al ... t4-UI.html

Ето и грузинците вече ни минаха на ски, Стефчо го изрязаха Абрамашвили и Гелашвили.
Няма ли кой да сложи край на нашата излагация на тия олимпийски игри!

ПП: Гигантския слалом още не е свършил!
Изображение

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот k_oleto » 23 фев 2010 22:41

ГОЛЯМ ГЕОРГИЕВ, от 88 стартирали на Гиганския - нашия е 53-ти

Браво Стефчо, Браво Георгиев, голям си :!:

SobieskiVanilla
Мнения: 359
Регистриран на: 16 май 2008 18:11
Контакти:

Re: Стефан Георгиев

Мнениеот SobieskiVanilla » 24 фев 2010 13:29

Какво означава "Браво, поне е завършил!!!"
Ами, аз след 4 години в Сочи мога да се спускам на рало, ще завърша на 2-3 минути от първия. Със сигурност няма да съм последен, поне един ще е отпаднал. И к'во - аз съм велик, защото съм завършил. Олимпиец!!! Дрън-дрън...
П.п. Даже, като се замисля, може да участвам на всички дисциплини, и да вляза в историята. На ски скоковете ще се увися на шанцата, и ще се пусна. Скок 1-2 метра, ама скок, нали?
На биатлон ще завърша, на кънки бягане също, макар и час след затварянето на залата. Малко на фигурното пързаляне ще се озоря. И накрая, на ски бягането на 50 км. Ще завърша, дори и през 2018. Ама, името ми със златни букви в архивите на МОК. Стартирал на всякакви индивидуални дисциплини, завършил. ИСТИНСКИ ОЛИМПИЕЦ!!!


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта