1500 метра Шорттрек

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: 1500 метра Шорттрек

Мнениеот THE G.A.M.E » 21 фев 2010 11:15

Aми това е.....председателката на Българска федерация Шорттрек ....сложи в джоба си младите ни съзтезателки ! ... :lol:
Жени е истински пример за професионализъм.....и олимпизъм !
Ако не се лъжа....по принцип тая дистанция ( 1 500 м. ) и е титулярната.....тоест- на нея са и най големите успехи ?
Иначе, и на по късата дистанция 1 000 м. има медали......дано - дано да влезе отново минимум на финал....а там, всяко класиране ще е успех !
Защото с намесата на "жълтите" ....конкуренцията в Шорттрека ( и не само ) ....стана убийствена !
Все пак - Жени не е първа младост.....това са "спритови" дисциплини....и годините са от доста голямо значение.....все едно в леката атлетика, някой 32-33 годишен спринтьор....да взима медали в бяганията на 100 и 200 метра !
Не че е невъзможно.....но е страшно трудно да стане това !
Така, че дайте да не умаловажаване класиранията на Раданова !
Успех на 1 000 м. Жени......успех Раданова ! ...... ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

parvanoff
Мнения: 1757
Регистриран на: 11 юли 2009 16:44
Контакти:

Re: 1500 метра Шорттрек

Мнениеот parvanoff » 21 фев 2010 11:51

Това е най-големият ни успех до момента, така че не бива грам да се подценява. Особено при тоталната хегемония на азиатките. Жени е доказала отдавна, че е много добра в този спорт, затва не ме учудва постиженито и-дано го подобри в четвъртък... Дано и някой от другите ни олимпийци ни учуди.
само Левски и България
Memento mori, homine, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 1500 метра Шорттрек

Мнениеот acmilan » 21 фев 2010 11:58

Евгения Раданова е една от последните ни спортисти,които не са туристи по олимпиадите...Не ми се мисли какво ще стане след Лондон,а за Сочи не ми се мисли,ние там едва ли ще имаме въобще някакво участие.Идиотското е,че сме държава с 3-4 стабилни месеца със сняг и сме кандидатствали за домакинство на зимни игри,а не развиваме нито един зимен спорт вече.А и една поправка-Жени прави дебюта си през 1994 година,когато е на 16 години,не виждам какъв продукт на соца е тя....Дано на 1000 метра завоюва медал.Все пак това ще бъде последният й старт на олимпиада и очаквам пределна мобилизация и изцеждане на физическите й сили докрай.Каквото и да стане,Жени е една от най-големите ни спортистки и заслужава само и единствено уважение от всички.А че седмото място не е успех на фона на класата й е факт.
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.


Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: 1500 метра Шорттрек

Мнениеот ros » 21 фев 2010 12:58

deepblue1963 написа:Абе,ако не бяха паднали ония на полуфинала,щяхме да видим ние един финалист,ама айде...

Колкото и синьо да ти е окото на аватара, толкова черногледо наблюдаваш събитията с него. Не се засягай, но някак си не върви да отричаш всичко. И първа да беше станала Жени явно ти пак нямаше да си доволен. Само да ти напомня с кого игра твоя отбор преди да влезе в групите на ШЛ и защо точно с него. И гордееш ли се с това?
Не е важно как се е класирала Жени, важното е че го направи и ме държа буден до шест сутринта...
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
angelov
Мнения: 2008
Регистриран на: 30 сеп 2008 20:27
Контакти:

Re: 1500 метра Шорттрек

Мнениеот angelov » 21 фев 2010 13:17

Мисля си, че в последните 2 години именно 1000 метра са най-добрата дисциплина на Жени. Тя винаги е твърдяла, че 1500 метра и идват малко много, а с напредването на възрастта 500-те, при които нямаш време за каквато и да е тактика и станаха къси. Така че се надявам на 1000 метра още по-добро класиране.

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: 1500 метра Шорттрек

Мнениеот Alex » 21 фев 2010 13:51

deepblue1963 написа:Абе,ако не бяха паднали ония на полуфинала,щяхме да видим ние един финалист,ама айде...

Помогни си сам за да ти помогне и Господ... защо при някой от другите ни герои не се случи същото, а точно те падат круши...
Изображение

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: 1500 метра Шорттрек

Мнениеот _RoKi_ » 21 фев 2010 14:20

Браво на Жени,която въпреки че не успя да се класира по-напред,ни представи достойно :geek: Успех на 1000м. ;)

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 1500 метра Шорттрек

Мнениеот acmilan » 21 фев 2010 14:42

ros написа:
deepblue1963 написа:Абе,ако не бяха паднали ония на полуфинала,щяхме да видим ние един финалист,ама айде...

Колкото и синьо да ти е окото на аватара, толкова черногледо наблюдаваш събитията с него. Не се засягай, но някак си не върви да отричаш всичко. И първа да беше станала Жени явно ти пак нямаше да си доволен. Само да ти напомня с кого игра твоя отбор преди да влезе в групите на ШЛ и защо точно с него. И гордееш ли се с това?
Не е важно как се е класирала Жени, важното е че го направи и ме държа буден до шест сутринта...

Абсолютно си прав със забележката си спрямо този потребител относно Евгения Раданова.Аз също стоях до 6 сутринта,пък макар и пийнал :lol: Що се отнася до мачовете Левски-Киево,българския отбор беше поставен и нямаше как да му се падне по-силен отбор от Киево или Осасуна,доколкото си спомням,от урната на непоставените.Левски нямаше как да играе с Фиорентина например,ако не беше Калчополи.Позволявам си да направя това уточнение,защото до ден днешен върлува един мит,че Левски е извадил огромен късмет от Калчополи.Този мит е абсолютно и завършено неверен,защото сините си бяха поставени и нямаше как да играят с по-силен италиански отбор.Както и да е,това беше отклонение от темата.И знам какво ще си помислиш,след като прочетеш написаното и не,не съм от сините,просто не съм от мнозинството бг фенове,които робуват на митове,особено когато са били съвременници на тези митологизирани събития :) ;)
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
Ticha
Мнения: 3308
Регистриран на: 26 сеп 2008 13:26
Местоположение: стадион "Тича", Варна
Контакти:

Re: 1500 метра Шорттрек

Мнениеот Ticha » 21 фев 2010 16:44

Браво на Жени! И аз стоях до 6 часа да я гледам. Наистина имаше голям късмет на полуфинала, но късмета отива при силните. Все пак това е единствената ни олимпийка, носителка на 3 олимпийски медала.


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта