До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
SAMP
Мнения: 1293
Регистриран на: 08 сеп 2008 18:21
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот SAMP » 15 фев 2010 01:49

Cesc Fabregas написа:Ако завършиш със под 2 минути изоставане в спукането, аз направо ще си отрежа главата! Тва да го кажеш е несериозно! Аз съм тренирал ски, знам че усещането е че караш със 80-90 килотра в час...но си толкова далче от тях, че няма накъде!
Не знам дали сте чели едно интервю на Дани Албрехт, онова момче, което падна много тежко на "Щрайф" и беше в кома сума ти време. Той твърди, че когато е мислел, че не може да е в по-добра форма след травмата, и на финала е разбирал всъщност колко ужасно далеч е от истината...
не говорете глупости друг път!



Малко се изхвърлих наистина ;) Но на слалом-а ако първия финишира за 45-50 секунди,аз спокойно ще се пусна за около 2-3 мин. ;)
За спускането не говорим,там ще събера предпазните огради със сигурност :lol:
"681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!"

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот ros » 15 фев 2010 09:47

Харесва ли ви или не, екскурзианти или не - те са там и се състезават за България и за себе си. Вчера преди биатлона писах, че е супер да виждам знамето ни на екрана и на самото състезание, когато борбата бе за 20тото място и името на Краси бе пред очитеми поне петнайсеттина пъти се изкефих много. Ето за това си струва!!!
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот deepblue1963 » 15 фев 2010 11:43

ros написа:Харесва ли ви или не, екскурзианти или не - те са там и се състезават за България и за себе си. Вчера преди биатлона писах, че е супер да виждам знамето ни на екрана и на самото състезание, когато борбата бе за 20тото място и името на Краси бе пред очитеми поне петнайсеттина пъти се изкефих много. Ето за това си струва!!!

Да!Вчера двама се пързаляха със шейнички.Припомни ми класирането им,че не се сещам.Единият не се ли "бореше" за предпоследното място?
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Венелин
Мнения: 304
Регистриран на: 06 яну 2009 14:06
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот Венелин » 15 фев 2010 11:47

Сигурно се израдвахте много и на момчетата в шейните, които направиха "огромното" постижение да се спуснат до финала живи и здрави (според самия коментатор), като забавляваха публиката с комичните си изпълнения! :)
Състезатели, които не са постигали призови класирания на Световни или Европейски първенства или в състезания от типа Световни купи, нямат място на Олимпиада!!(независимо зимна или лятна и в кой точно спорт) :idea:

rkk
Мнения: 160
Регистриран на: 24 мар 2008 17:49
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот rkk » 15 фев 2010 12:21

Рубен Гонзалес тогава да го застрелят аржентинците, защото беше 4 манша все на последно място :o Не, по-добре вие идете се гръмнете някъде :mrgreen: Много от вас са били готови да заклеймят и Краси Анев преди олимпиадата, други пък, които толкова и следят зимните спортове, но коментират като големи капацитети, сигурно не са й го чували (защото са чували само Дафовска и Никулчина, а си мислят, че те още се състезават) и са го обявили за "турист".

Божидар
Мнения: 39
Регистриран на: 29 авг 2008 13:36
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот Божидар » 15 фев 2010 13:51

SAMP написа:
drakona25 написа:Значи за пореден път се убеждавам, че от участнички като Нина Кленовска(Кадева) няма никакъв смисъл ( искам да си изкажа мнението и не ангажирам никой с него), някой ще кажат тя си е извоювала квота и ще са прави, но за какво е харчила пари федерацията се питам аз , след като една биатлонистка на 29 години ( пред която няма никакво бъдеще) просто отива да разгледа Ванкувър. Всички говорят че в българския спорт не се отделят достатъчно средства, но не е ли по добре да се вложат в един състезател с качества вместо за 10 от които един може и да става. Както разбрахте сигурно в Ски скоковете състезателите на САЩ се самофинансират тъй като тяхния олимпийски комитет смята че в този спорт нямат шансове и е по добре средствата да се разпределят за спортовете в които ще имат успехи. Следващия екскурзиант които ще се появи се казва Стефан Георгиев, това момче може да става за всичко друго но не и за ски спорт. Просто това са два от многото примери в нашата държава в която БОК не служи за нищо и по никакъв начин не помага на спорта, важно е само едно да се усвояват парите от МОК. Много по удачно е макар и малкото пари които има в спорта да се насочват към развития на масовия спорт, пък ако ще това да коства на България да с 1 участник на Олимпиада, а ако такива екскурзианти като по голямата част от състезателите искат да ходят на олимпиада да се самофинансират пък тогава да завършват все последни.




абсолютно съгласен!!!!Ако аз се пусна на слалома(вместо Георгиев)ще е мн по-добре.И той ще е последен,и аз ще съм последен.Даже аз ще съм атракцията на деня,защото ще изостана на 10-20 секунди от първия и ще ме запомнят мн повече от "куфарчетата" от БГ делегацията.И стига са ревали за пари тия бездарници.Целогодишно се подготвят по лагери и по чужбина и все са недоволни :evil:
В Бразилия Роналдо и Риналдиньо са ритали боси по улиците до 15-16 годишни.А наще все подготовката им куцала :evil: .Просто за нищо не стават и тва е!!!Имаш ли талант,99% ще успееш ;)


Леле, вие двамата сте големи разбирачи! Как не сте начело на ски федерацията?!? Между впрочем единствената федерация, заедно с автомобилната, които развиват успешна дейност в България последните години и докарват световни купи и големи съзтезания в България! Явно обаче вие хал-хабер си нямате от ски спорта! Стефан Георгиев, каквото и да кажете, обективно е един от най-добрите български скиори изобщо! Този "турист" миналата зима на Световното първенство завърши 16-ти в слалома. Това също е едно от най-високите постижения за българските ски на Световно първенство! Изобщо! За сведение - да влезеш в 30-цата, на което и да е голямо съзтезание в ските, означава да си в елита. Да влезеш в разпределението на точки! Все едно във Формула 1 да си в 8-та, примерно. Стефан Георгиев е 22-ри на слалом и 32-ри на г. слалом в Нагано, 16-ти в комбинация и 34 в г. слалом от Солт Лейк Сити, 25-ти в слалома от Торино! От 80 - 100 души, които стартират на старт на Олимпиада! Все престижни класирания за всеки един скиор! Стефан Георгиев има 95 победи във ФИС съзтезания, 10-кратен републикански шампион на България, като от 1999 г. до сега той е неизменен шампион на страната! Без прекъсване! 2 пъти Балкнаски шампион! До тази година беше капитан на националния отбор! Така че Стефан Георгиев е заслужил своето място на който и да е голям форум. И за десерт - да ви осведомя, че заради подмладяване на отбора от тази година Стефан Георгиев не е включен и финансиран от националния отбор. Тоест, той се подготвя и финансира сам, за да участва на последната си олимпиада! Ще кара на нея за да завърши достойно кариерата си и за да защити името на България в ски спорта, защото няма кой друг! И го прави сам, без помощ! Не се обижда като някои "българки" като Каратанчева, въпреки че изхвърляйки го от отбора в олимпийската година федерацията се подиграва със всичко, което е направил Стефан Георгиев за тоя спорт в България! А то не е малко! Стефан Георгиев, сам се е финансирал, сам си е спечелил квотата и ще кара довечера под българското знаме, защото е мъж! Стефан Георгиев е доказал, че става за ски спорт, след като е там, след като е направил това, което е направил. А хора като вас, никога няма да достигнат това ниво, за да се пуснат на слалома вместо него! Ако въобще някой от вас е стъпвал на ски. Хора като вас стават за форумни герои!
Колкото до изказването, че нашите спортисти не стават и че ако имаш талант 99 % ще успееш - това още веднъж доказва колко си некомпетентен и умопомрачен! Приятелю, във спортове, в които екипировката и условията са ти повече от половината предпостаки за успех и най-големия талант да си не можеш да караш ски без качествена екипировка, примерно, както Роналдиньо е ритал бос по улиците. Има голяма разлика между футбола и който и да е зимен спорт. Един съвсем малък пример - на старт от Световната Купа Бенямин Райх носи със себе си 30 чифта ски, от които може да избира, не знам колко и какви вакси и т.н. Стефан Георгиев има 3 чифта ски - за целия сезон! Еднакви ли са условията, че да бъдат еднакви критериите?!? Убеден съм, че нашите спортисти са кадърни и талантливи и ако бяха ранопоставени на големите щяха да са сред тях!

Българските спортисти за заслужили своите места, след като МОК дава квоти. Те не ги дават само за нашите спортисти, това са международни стандарти и ние може да сме щастливи, че при тези условия изобщо печелим квоти. Щото, ако така я караме на следващата олимпиада не медали, ами и спортисти няма да имаме! Не трябва да се забравя, че олимпиадата и тези спортисти не харчат само пари, а и докарват от това участие. Както за своите федерации, така и за Олимпйксия комитет. Колкото до парите, които харчат - те са нищожни! Тия хора се подготвят при нечовешки условия, сравнение не може да има дори със средно успешни страни и е абсолютно геросйтво това, че са на Олимпиада. С квоти, които сами са си заслужили! Да не говорим, че наистина половината федерации, като ски-скоковете и шейните са на самофинансиране и ентусиазъм и обикалят света, търсейки място да потренират! За какво - за България! С участието си на игрите тези хора вече са направили повече от това, което някои от нас ще постигнат за целия си живот! Но ние наистина сме си гадно племе - мижатурки! Ако може само да плюем и да се оплакваме, така сме си най-добре! Трябва ни повече вяра, трябва да се държим като нация! Не взаимно да се оплюваме, когато някои излезе пред света! Иначе си оставме бедни душици, вечно гниещи в собствената си посредственост!

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот Cesc Fabregas » 15 фев 2010 14:39

Абсолютно съм съгласен с по-горния поуст! Браво!
Към Стефан Георгиев, трябва да добавим и Деян Тодоров, който също се подготвя на свои разноски!
А за какво подмладяване говорим изобщо, след като 36-годишния австийски некадърник Албрехт е в БЪЛГАРСКИЯ отбор!?! Тоя 3/4 от стартовете за СК изобщо не завършва!
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
makmidov
Мнения: 52
Регистриран на: 28 авг 2008 16:08
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот makmidov » 15 фев 2010 14:47

drakona25 написа:Значи за пореден път се убеждавам, че от участнички като Нина Кленовска(Кадева) няма никакъв смисъл ( искам да си изкажа мнението и не ангажирам никой с него), някой ще кажат тя си е извоювала квота и ще са прави, но за какво е харчила пари федерацията се питам аз , след като една биатлонистка на 29 години ( пред която няма никакво бъдеще) просто отива да разгледа Ванкувър. Всички говорят че в българския спорт не се отделят достатъчно средства, но не е ли по добре да се вложат в един състезател с качества вместо за 10 от които един може и да става. Както разбрахте сигурно в Ски скоковете състезателите на САЩ се самофинансират тъй като тяхния олимпийски комитет смята че в този спорт нямат шансове и е по добре средствата да се разпределят за спортовете в които ще имат успехи. Следващия екскурзиант които ще се появи се казва Стефан Георгиев, това момче може да става за всичко друго но не и за ски спорт. Просто това са два от многото примери в нашата държава в която БОК не служи за нищо и по никакъв начин не помага на спорта, важно е само едно да се усвояват парите от МОК. Много по удачно е макар и малкото пари които има в спорта да се насочват към развития на масовия спорт, пък ако ще това да коства на България да с 1 участник на Олимпиада, а ако такива екскурзианти като по голямата част от състезателите искат да ходят на олимпиада да се самофинансират пък тогава да завършват все последни.


Е тука съм тотално абсолютно съгласен... По-добре не мога да го кажа ама точно тия двамата Нина Кадева и Стефан Георгиев са си екскурзианти... както и шейните 35-ти и 37-ми от 38 финиширали. И в биатлона нашите 80-и някое място. Първия за 24:07.8 минути финишира нашите изостанали с повече от 4 минути ами мисля че ако се постегна и потренирам ще се представя по-добре
ето линк към класирането...
http://www.vancouver2010.com/olympic-bi ... 101hJ.html
http://www.vancouver2010.com/olympic-lu ... 104NK.html
Радвайте се на успехите... Ура... Затова гледам футбол... сори

rkk
Мнения: 160
Регистриран на: 24 мар 2008 17:49
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот rkk » 15 фев 2010 15:19

makmidov написа:Първия за 24:07.8 минути финишира нашите изостанали с повече от 4 минути ами мисля че ако се постегна и потренирам ще се представя по-добре
Радвайте се на успехите... Ура... Затова гледам футбол... сори



УРА! УРА! Ще бъдеш олимпийски шампион, убеден съм!!

А иначе то и във футбола имаме едни успехи... Ако сравним футбола ни с шейните, нивото ни е същото като на Пепи Илиев и Иван Папукчиев.

Потребителски аватар
makmidov
Мнения: 52
Регистриран на: 28 авг 2008 16:08
Контакти:

Re: До екскурзиантите на олимпиадата!!!!

Мнениеот makmidov » 15 фев 2010 16:46

rkk написа:
makmidov написа:Първия за 24:07.8 минути финишира нашите изостанали с повече от 4 минути ами мисля че ако се постегна и потренирам ще се представя по-добре
Радвайте се на успехите... Ура... Затова гледам футбол... сори



УРА! УРА! Ще бъдеш олимпийски шампион, убеден съм!!

А иначе то и във футбола имаме едни успехи... Ако сравним футбола ни с шейните, нивото ни е същото като на Пепи Илиев и Иван Папукчиев.


Абе пич дразниш ме ... футбола е много по напред от шейните и ските ни... ок! погледни класацията на ФИФА за национални отбори... И тогава приказвай, а и футбола е много по популярен спорт и да имаме успехи... ясно е че световни шампиони няма да станем...
Аз ако отида на състезание и съм 85-и от 88 ще се срамувам... също и ако съм 37-и от 38...
Ако тебе те радват тия успехи ОК... Мен не и ми е обидно да сме в десятката отзад напред...
Престижно класиране е в десятката... или айде в челната 20-ица ама 35 място да е престижно извинявай... това е статистика.
ПС Извинявам се за думите си за Стефан Георгиев... но ще добавя и че имаме и доста екскурзианти от БОК във Ванкувър. Е не искам част от моите данъци или т. нар. държавни пари да ги харчат за разходки на някакви незнайни люде в БОК...


Върни се в “Ванкувър 2010”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта