Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Мнениеот rhaegar » 29 май 2017 14:16

Ем уж, за него и Кеси от Аталанта се говори, че са първите попълнения. Рикардо Родригез също.

Хонда напуска 100%, надявам се да разкарат Палета и Запата, но не вярвам да заминат и двамата. Де Шилио се гласи за Юве и май наистина ще им го продадем, защото договорът му е до 2018. Аз лично съм за да се махне, защото очевидно играе без желание и не се старае много, въпреки че не виждам как ще е титуляр при тях, освен ако няма контузии на Сандро и Алвес. Но той си знае. Да се оправя. Кучка също изглежда пътник, надявам се Уотфорд да откупят Нианг, но не е никак сигурно това. Бъдещето на Деулофео е неясно, Барса искат да го върнат, дори и само за да го продадат по-скъпо.

Аз все още съм скептичен за Мората, не ме е убедил, че е това, което всички в Мадрид го изкарват. Тук би дошъл в доста по-слаб отбор, с проблеми, няма да е толкова лесно, както в Мадрид и Торино. Но пък ще е титуляр, особено ако Бака напусне, а той иска точно това, в сезон, преди Световно.

Въобще, чака ни интересно и много важно трансферно лято, което може би ще определи, накъде ще се развива Милан.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38889
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Мнениеот tevez » 29 май 2017 14:51

Интересно ще е дали Донарума ще подпише нов договор. Ключов пост, който може да си гарантирате за много време напред, ако преподпише, а в близко бъдеще играете в ШЛ и сте конкурент за скудетото.
Едва ли още 1 сезон ще му се играе в Лига Европа и да пада от Каляри и Болоня.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Мнениеот rhaegar » 29 май 2017 15:12

Ще преподпише, ако му дадат заплатата, която Райола иска. Това няма как да стане, защото той говори за космически суми, но за парите ще се разберат-ще се срещнат някъде по средата на това, което иска Райола и което дава клубът. Според мен изчакват, за да видят какви играчи ще дойдат и ще се бори ли отборът за нещо. Смятам, че ще преподпише, дори и да не се получат нещата, винаги може да напусне, все пак е още млад. Дори и да остане 3-4 години при нас и да напусне тогава, пак ще има поне още 10 пред себе си, на топ ниво, ако е здрав.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Потребителски аватар
ninjata
Мнения: 2710
Регистриран на: 24 дек 2012 00:29
Контакти:

Re: Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Мнениеот ninjata » 29 май 2017 16:11

Не мисля,че Алваро би дошъл в Милан,един Обамаянг е по-възможен.Алваро се надявам да си остане в Реал,но най-вероятно ще замине към Англия.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Мнениеот rhaegar » 29 май 2017 16:18

Не знам, за мен ще отиде там, където има най-големи шансове да е титуляр преди Световното. Или поне да впечатли треньора на Испания достатъчно, че да го вземе.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38889
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Мнениеот tevez » 29 май 2017 17:15

Това трябваше да се превърне в събитие. И се превърна. Този 28 май 2017 година ще остане впит в паметта на милиони тифози и в историята на Рома и италианския футбол, давайки ни две сигурни неща: че футболът е и винаги ще бъде въпрос на любов и че „Тоти е Рома”.

ВЪПРОС НА ЛЮБОВ

Първото бе илюстрирано в цялата си изключителна сила по време на онова, което може да бъде определено като Ден на благодарността. Защото такова чувство остана още по време на процесията към „Стадио Олимпико”, изпълнен докрай както в деня на празнуването на третото скудето.

Да се отдаде чест и да се каже „Благодаря!” на най-големия футболист и създател на емоции в историята на Рома и може би на италианския футбол изобщо – това бе мисията и го имаше очакването като преди уникално и неповторимо събитие, от онез, що не би пропуснал за нищо на света. Трябваше да бъде показана любовта към вечния шампион, приятеля, брата, сина, символа, мита, знамето. Трябваше да бъде прегърнат, приласкан, да му се даде да разбере какво е бил за своите хора и колко много им е подарил. Хиляди и хиляди екипи с неговото име върху телата на дечица, младежи, старци. Радостта, която държеше за ръка тъгата. Болката от сбогуването и щастието от продължилата 25 години прегръдка.



„Да се каже, че съм живял във времето на Тоти”, пишеше на едно знаме. „Исках да умра, преди да видя това”, се четеше на друго. Ревът при обявяването на неговото име от говорителя, многохилядния хор, онова „Има само един Капитан”, извикано и после повтаряно до самия край. „Олимпико” кипеше от любов. Без „ако” и без „но”! Чиста любов. Страст. Емоция. Адреналин. Е, коя е същността на футбола, ако не всичко това? А връзката между Франческо Тоти и неговите хора го обобщи идеално.

Могат да се изпишат хиляди и хиляди страници да се разкаже за кой ли път историята на момчето от Рома, което става футболист, капитан, символ, знаме и после легенда; за неговата връзка с града и с фланелката, за която както за никого другиго може да се каже наистина, че бе неговата втора кожа. Но всичко това е вече изказано, изписано. Няма нужда от думи.

Стигат само сълзите. Сълзи, потекли от очите на всички: на Тоти, на неговите почитатели, на неговите съотборници. Да, плакаха всички. Плакахме всички. На най-нежната, разчувстваща, дълга и топла обиколка на стадиона, която нашето калчо помни. Сълзи от любов. Защото футболът може да е бизнес и сделки, маркетинг и права за милиони и милиарди, ала всичко това идва впоследствие; защото е преди всичко останало въпрос на любов.



ТОТИ Е РОМА

Второто сигурно нещо от това прощаване бе изразено от тифозите в ***** Суд: „Тоти е Рома”. И ако имаше нужда тези хора да изразят себе си, те изпълниха отлично своя дълг. Написаха го, викаха го, показваха го.

Менажирането от страна на Лучано Спалети спрямо Ил Капитано бе изпълнено с горчилка и премного дразнещи изявления в тези две години и това струва на треньора освирквания от публиката. Нямаше каквато и да било нужда да се налага да се прави избор между Тоти и Спалети. Никога не е имало каквото и да било съревнование между двамата. Те са различни категории.

Но не е проблемът само у треньора. Опетнен от този сблъсък, който Тоти никога не бе искал, остана и клубът: отнесе го под формата на освирквания и президентът Палота при една от редките си появи в Рим. Тоти е мъж, който не умее да се преструва. Рядко някоя прегръдка е била по-хладна от тази, която по официалния ред трябваше да си размени с Палота по време на церемонията.



Имаше обаче твърде много любов към него, за да се изгуби тя насред полемиките. В края на обиколката на стадиона Тоти прочете вълнуващо прощално писмо. „Останете близо до мен!”, помоли той своите обожатели и завърши с: „Обичам ви!”. Франческо, бъди спокоен: няма да те оставят и за миг. Защото за тях Тоти е Рома.

После си свали лентата от ръкава и я постави на ръката на едно момче на 11 години от детските отбори на „вълците”. Предаване на мечтата към новото поколение. Онова момче бе Тоти отпреди 30 години. Точно тук сълзите излязоха от очите на Даниеле Де Роси, Раджа Наинголан, Костас Манолас, Алесандро Флоренци, Стефан Ел Шаарауи.

Сред „епичните” песни, озвучили обиколката на стадиона от Тоти и неговото семейство, което той прегърна здраво в опит да прикрие сълзите си, нямаше как да липсва „Благодаря, Рома!”. Мелодията кънтеше, докато капитанът пишеше символично върху една топка думите: „Кажи ми какво е това, което ни кара да се чувстваме приятели, макар да не се познаваме. Кажи ми какво е това, което ни кара да се чувстваме едно, макар да сме далеч. Кажи ми какво е това, което бие силно, силно, силно в дъното на сърцето, което ни спира дъха и ни говори за любов. Кажи ми кой е, кой е онзи, който ме кара да се чувствам важен, макар да не се броя за нищо; който ме кара да се чувствам цар, щом чуя камбаните в неделната утрин. Кажи ми кой е, кой е онзи, който ме прави боец в тоз пълен с проблеми живот и ми дава смелост, ако ти не ме обичаш.”

Тифозите на Рома знаят отговора. В последните 25 години това бе главно и преди всичко друго Франческо Тоти. Чао, капитане, ядро на този град, вечен шампионе на италианския футбол. И благодаря!

Андреа Ди Каро, „Гадзета дело Спорт”

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38889
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Мнениеот tevez » 30 май 2017 12:41

Халфът Франк Кесие пристигна в Милано, за да премине медицинските изследвания и да подпише договор с "росонерите". Милан вече се разбра за трансфера с досегашния клуб на обещаващия млад полузащитник - Аталанта. 20-годишният котдивоарец ще се подложи днес на тестове в клиниката Мадонина в Милано, а утре се очаква да се насочи към базата на клуба в Миланело за допълнителни изследвания и подписването на контракта.

Кесие ще бъде второто ново попълнение на Милан тази пролет, след като "росонерите" вече подписаха със защитника на Виляреал Матео Мусакио, въпреки че трансферът на аржентинеца все още не е обявен официално.


Само парите не се споменават. Иначе добър трансфер.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Мнениеот rhaegar » 30 май 2017 12:48

Изглежда сериозен ъпгрейд в средата, особено на фона на Куцо и Соса, пък да видим.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38889
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Serie "A"(Сезон 2016/2017)

Мнениеот tevez » 30 май 2017 13:14

Изображение

Милан направи първия си летен трансфер, привличайки Матео Мусакио от Виляреал срещу сумата от 18 милиона евро.

Централният защитник премина медицински прегледи по-рано, но сделката бе обявена официално едва днес.

Мусакио, който ще навърши 27 г. в края на август, подписа четиригодишен договор с „росонерите“.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта