Копа Америка 2016 (САЩ)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13207
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот sapio0o » 30 юни 2016 15:06

Кристиано не е завършен играч, това са бръщолевици на запалени фенчета. Кажи завършен голмайстор, макар че и това не е съвсем вярно, по ще се съглася. Завършен играч можеш да кажеш на този, който хем ти създава положения, хем ти ги завършва, хем пък се връща да помага и в защита. То даже и това не е перфектния пример, но поне се доближава. Изцяло завършен играч няма и никога няма да има.

За Меси нямам намерение да говоря повече, какво остава пък да убеждавам друг фен на Реал в качествата му. Ще кажа само, че човек, който само вкарва голове (добутва топката) не може да се мери с такъв, който играе за отбора. Надявам се си ме разбрал, монк. Повече няма да пиша аз.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23211
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот Thsmith » 30 юни 2016 16:04

dunavfc написа:
Да започна отзад-напред. Нормално е, когато си пропуснал дузпа в такъв решаващ момент да се почустваш зле, но дали Аржентина въобще щеше да играе финал, ако не бяха 5-те му гола и 4-те асистенции, конкретно в този турнир ? Каквото се изискваше от него беше сторено, друг е въпросът, че е заобиколен от олигофрени и некадърници и това ще се види много ясно през следващите години, ако наистина се откаже.

Зидан не знам, как гледа на финалите , но си спомням, каква простотия направи на финалът през 2006 срещу Италия и как остави отборът си сам на дузпите...Зидан е печелил всичко, но Меси е печелил много повече трофеи + индивидуални награди.

Това за меките защитници е абсолютна безпредметна и безсмислена теза.... Ето ти малко компилация от "меки" защитници - https://www.youtube.com/watch?v=W9S_2moGTA8 Ясно ми е, че няма да го изгледаш цялото, но хвърли няколко погледа.

Да не би Пепе и Рамос да са по-меки от Рой Кийн или Давидс ?

П.П Меси е по-добър от Зидан във всеки един аспект, освен един и това е ударът с глава, всичко друго са пристрастия... Съществувал ли е някога на тази планета футболист, който да притежава едновременно голов усет, блестящ поглед върху играта и невероятни пасове и безупречни пряк свободни ?


Кажи честно... какви инвалиди и некадърници бре? С инвалиди играеше Уеа, Бейл може да се каже, че играе с инвалиди... какви некадърници като си събрал едни от най добрите и скъпи играчи по света? Състав от който играчи като Тевез, Пасторе, Дибала изобщо не са включени и ти говориш за некадърници? Това не е нормално, честно. И между другото Аржентина си би с лекота Чили в първия мач още в групите, но без този божествен меси :lol: тЪ ... вероятно щяха да стигнат до финала и без него, а кой знае къде щяха да спрат.


"Зидан е печелил всичко, но Меси е печелил много повече трофеи + индивидуални награди." Това малко звучи като "ти може да имаш 1 млн долара, но аз имам 10 кг виетнамски донги, 5 кг рубли, един шкаф боливари и няколко торби злоти" :lol:

Това въпрос ли беше? За меките и Пепе? Или се майтапиш? Аз не говоря за щипане, плюене и настъпване, а за истински твърда игра, не за цигански номера. И тук не визирам просто да го изнервиш и да те счупи на две от раз, а самата игра. Хващаш топката и те премазва, а съдията казва да ставаш, а не е лапнал свирката още докато онзи тича към теб. Тогава не играеш на заобикаляне на конуси, а на натъртен задник.

меси не е по-добър от Зидан в нито един футболен аспект, е може в играта с ръка да го бива повече и в цупенето, но до там.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10975
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот Furious_Monk » 30 юни 2016 16:51

Вярно го бях забравил това за играта с ръка. В такъв случай... да, Меси е по-комплексният. Може да играе и като вратар.

Сап, ти така си ги изброил нещата, че не търсиш завършен, а перфектен играч. Вярно е, второто няма да го откриеш никъде.

Завършен означава, да се справя добре при всяка ситуация. Футболът не е само боравенето с топка в крака, има си пласиране, има си игра и с глава, игра с тяло, отскок,издръжливост, сила,скорост. Дрибълът и погледът на Меси заслепяват феновете му защото това е атракцията която може да видиш с просто око. Това че Меси е легенда не го прави феномен, такова определение би било обидно за останалите велики футболисти носили екипите на други отбори. Той е просто един от тях, нищо повече от това.

Роналдо не можел да създава положения.... я пак... пусни си мача на португалците с Унгария. Всъщност Кристиано е първи по асистенции в Мадрид с 16, след него са Бейл и Кроос с 11, а след тях Иско с 10. И това само в първенството.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13207
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот sapio0o » 30 юни 2016 17:49

Furious_Monk написа:Завършен означава, да се справя добре при всяка ситуация. Футболът не е само боравенето с топка в крака, има си пласиране, има си игра и с глава, игра с тяло, отскок,издръжливост, сила,скорост. Дрибълът и погледът на Меси заслепяват феновете му защото това е атракцията която може да видиш с просто око.

И ти си прав. Всъщност толкова съм се зарибил по техниката в последно време, че оставих на заден план и другите страни в играта. Май-май не оценявам достатъчно наличния ни потенциал в търсенето на уж по-креативно нападение.

Thsmith написа:"Зидан е печелил всичко, но Меси е печелил много повече трофеи + индивидуални награди." Това малко звучи като "ти може да имаш 1 млн долара, но аз имам 10 кг виетнамски донги, 5 кг рубли, един шкаф боливари и няколко торби злоти" :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Направо го отказа от живота.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

nghcvth
Мнения: 3509
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот nghcvth » 30 юни 2016 17:56

Thsmith написа:Вместо Уесли С, Нойер, Рибери и ко да имат златни топки... те нашите трупат, колкото да имат :lol:

Какво е направил Нойер, че да заслужи Златна топка? Наистина класен вратар, но издигнат до небесата заради играта си с крака. Та той в Байерн няма кой знае колко за спасяване, има други вратари, които вършат много повече от него и са по- полезни за отборите си.

Furious_Monk написа:Меси не може да стъпи и на гела на Роналдо, а ако стъпи, така ще падне, че после ще се чудят как да го сглобят отново. :mrgreen:

Ако трябва сме болезнено честни, Меси е типичнен пример за медиен балон. Добър играч, издигнат в култ от определени хора, които печелят от неговата популярност. Дори не е най-добрият на своето поколение.

Медиен балон? Аз се сещам за един друг, за когото постоянно се пише с коя излизал, с коя скъсал, с каква прическа е, колко гел си е сложил и т.н. Това, че Роналдо е по- добър от него дори няма да го коментирам. За медиен балон suncreas е дал възможно най- добрия
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8886
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот bilyaletdinov » 30 юни 2016 19:16

Смит, пропусна да отговориш на въпроса ми за връзката между Поул Ламбърт и Зидан :oops:
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10975
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот Furious_Monk » 30 юни 2016 19:39

Ох и това ли трябва да се обяснява като на малки деца. Не става дума за личният му живот , какво и колко се пише за него,а за това че налага някакво напълно погрешно и несъстоятелно мнение. Утре някой слабоумен ,не разбрал причината за тази реклама, ще вземе да повтаря като папагал същите думи, но най-лошото е че ще им повярва.
Дреме ми за личния му живот и какво прави през това време(освен ако не е скандално-криминален),но щом има хора на които им пука, много им здраве. Мен ме интересува това че хиперболизират качествата му да някакви божествени висини.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23211
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот Thsmith » 30 юни 2016 19:57

а да и това мега ме дразни. Като почнат доводите как някой дарявал еди колко си или колко добър бил. Ама това хич не ме интересува, важното е какво прави на терена. Не избирам майка тереза, а футболист :lol:

nghcvth написа:
Thsmith написа:Вместо Уесли С, Нойер, Рибери и ко да имат златни топки... те нашите трупат, колкото да имат :lol:

Какво е направил Нойер, че да заслужи Златна топка? Наистина класен вратар, но издигнат до небесата заради играта си с крака. Та той в Байерн няма кой знае колко за спасяване, има други вратари, които вършат много повече от него и са по- полезни за отборите си.


Просто аз съм привърженик на тезата, че футболът е отборна игра и основния връх е купата за отбора, а не кой е лепнал най много голове. Подкрепях златната топка и на Канаваро по същата причина. Смятам, че златната топка трябва да се дава на човекът, който е донесъл най значимите успехи на отбора си през съответната година.

Всичко това се елиминира когато смениха регламента на златна топка и се гласува само за имената, които са в заглавията на пресата и вкарат най много голове. Няма как да е друго при положение, че искаш от ивелин попов и капитаните на габон и саудитска арабия да ти избират най-добър футболист.

bilyaletdinov написа:Смит, пропусна да отговориш на въпроса ми за връзката между Поул Ламбърт и Зидан :oops:

Кво да отговарям?

Предполагам, че ще да е някаква дивотия като с Тим Шерууд и как го предпочели или с финала с борусия и победата на вестфаленци :lol:
Нещо което няма никаква връзка.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8886
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот bilyaletdinov » 30 юни 2016 22:39

Tа Поул Ламбърт направи така, че Зидан да изглежда като един обикновен футболист във финал на ШЛ. Година по-късно, когато беше в прайма си, Зидан направи още по-слаб мач срещу Реал, който взе ШЛ с един от най-слабите тимове в историята си.
Та и Зидан е правил слаби мейджър финали.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот dunavfc » 01 юли 2016 00:02

Thsmith написа:Кажи честно... какви инвалиди и некадърници бре? С инвалиди играеше Уеа, Бейл може да се каже, че играе с инвалиди... какви некадърници като си събрал едни от най добрите и скъпи играчи по света? Състав от който играчи като Тевез, Пасторе, Дибала изобщо не са включени и ти говориш за некадърници? Това не е нормално, честно. И между другото Аржентина си би с лекота Чили в първия мач още в групите, но без този божествен меси :lol: тЪ ... вероятно щяха да стигнат до финала и без него, а кой знае къде щяха да спрат.


"Зидан е печелил всичко, но Меси е печелил много повече трофеи + индивидуални награди." Това малко звучи като "ти може да имаш 1 млн долара, но аз имам 10 кг виетнамски донги, 5 кг рубли, един шкаф боливари и няколко торби злоти" :lol:

Това въпрос ли беше? За меките и Пепе? Или се майтапиш? Аз не говоря за щипане, плюене и настъпване, а за истински твърда игра, не за цигански номера. И тук не визирам просто да го изнервиш и да те счупи на две от раз, а самата игра. Хващаш топката и те премазва, а съдията казва да ставаш, а не е лапнал свирката още докато онзи тича към теб. Тогава не играеш на заобикаляне на конуси, а на натъртен задник.

меси не е по-добър от Зидан в нито един футболен аспект, е може в играта с ръка да го бива повече и в цупенето, но до там.


Братле, кажи ми, честно гледа ли поне един мач от този турнир, защото аз гледах всичките !? Няма значение, какви имена имат, аз ти казвам, че нищо, ама абсолютно нищо не играят ! Пусни си запис от финалът и виж Меси, колко пъти изведе Игуин в добри положения за гол и как същият ги отиграваше !
Наистина не мога да проумея, какви претенции може да има някой към Меси при положение, че вкара 5 гола, направи 4 асистенци и сигурно изведе съотборниците си в 40 голови положения !

Това за донгите, рублите и боливари е несериозно, защото ти задаваш като критерии, това, че Зидан е печелил Европейското и Световното и всичко друго бледнее пред това. А, по-малко престижно ли е да си спечелил 3 пъти ШЛ или 8 титли на Испания ? Зидан има 3 национални титли, Меси има 8, това има ли някакво значение или ако си печелил Световното печелиш 100 от 100 точки !?

Разбирам, че имаш симпатии към Зидан, аз нямам намерение да те убеждавам в това, кое по-велик, всеки си има предпочитания, но да кажеш, че срещу Меси не се е играло грубо е просто цинично !

П.П Златната топка се била обезсмислила, а всичките му други награди, как ще оправдаеш :

Ballon d'Or: 2009
FIFA World Player of the Year: 2009
UEFA Club Footballer of the Year: 2009
UEFA Club Forward of the Year: 2009
FIFA Ballon d'Or: 2010, 2011, 2012, 2015
IFFHS World's Best Top Goalscorer: 2011, 2012
IFFHS World's Best Top Division Goalscorer: 2012, 2013
IFFHS World's Best Playmaker: 2015
UEFA Best Player in Europe: 2011, 2015
European Golden Shoe: 2010, 2012, 2013
La Liga Best Player: 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015
La Liga Best Forward: 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015
La Liga Player of the Month: January 2016
Olimpia de Plata (Argentine Footballer of the Year): 2005, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015
Olimpia de Oro (Argentine Sportsperson of the Year): 2011
FIFA Club World Cup Golden Ball: 2009, 2011
FIFA Club World Cup Silver Ball: 2015
FIFA World Cup Golden Ball: 2014
Copa América Most Valuable Player: 2015
FIFA FIFPro World XI: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015
UEFA Team of the Year: 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2014, 2015
La Liga Team of the Year: 2015
AFA Team of All Time (published 2015)
FIFA World Cup Dream Team: 2014
Copa América Dream Team: 2007, 2011, 2015, 2016
UEFA Goal of the Year: 2007, 2015
Copa América Best Goal: 2007
FIFPro Young World Player of the Year: 2006, 2007, 2008
Golden Boy (Young European Footballer of the Year): 2005
FIFA World Youth Championship Golden Ball: 2005
FIFA World Youth Championship Golden Shoe: 2005
Copa América Best Young Player: 2007[402]

Performances

La Liga top goalscorer: 2009–10, 2011–12, 2012–13
La Liga top assist provider: 2010–11, 2014–15, 2015–16
Copa del Rey top goalscorer: 2008–09, 2010–11, 2013–14, 2015–16
UEFA Champions League top goalscorer: 2008–09, 2009–10, 2010–11, 2011–12, 2014–15
UEFA Champions League top assist provider: 2011–12, 2014–15
FIFA Club World Cup top goalscorer: 2011
FIFA World Youth Championship top goalscorer: 2005
Copa América top assist provider: 2011, 2015, 2016


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта