Копа Америка 2016 (САЩ)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

QWERQWER
Мнения: 29
Регистриран на: 07 май 2015 16:57
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот QWERQWER » 01 юли 2016 11:06

sapio0o и dunavfc имате доста точни постове, но наистина не си струва да си губите времето да убеждавате хора, които не оценяват Меси без значение на кой отбор са фенове.

През всичките мачове на тая копа беше наслада да се гледа Меси за разлика от световното на което си личеше, че нямаше сили да ходи даже. Заслужава критика единствено и само заради дузпата. Когато другия отбор изпусне първи, като капитан и най-добрият в света си просто длъжен да я вкараш, ама то след толкова изгубени финали и напрежение върху него няма как да не му се е отразило на психиката(а и като цяло дузпите не са му най-силната страна, въпреки че до сега някак си успяваше да вкара всички важни без 1,2). Дори да беше спечелил един/няколко от 4-те изгубени финала с голове на Игуаин/Агуеро нищо нямаше да се промени все щеше да си е толкова добър. Не е като да отпада все в групите за да се каже, че за нищо не става с националния.
Дано се върне за квалификациите, защото губят не само Аржентина и аржентинските фенове, а и останалите които искат да го гледат.
И да постна една снимка от мача, която показва колко специален е Меси и колко голям проблем имат в атака Аржентина(защитниците им се справиха страхотно и много незаслужено не спечелиха нищо отново)
Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот Thsmith » 01 юли 2016 15:28

dunavfc написа:
Братле, кажи ми, честно гледа ли поне един мач от този турнир, защото аз гледах всичките !? Няма значение, какви имена имат, аз ти казвам, че нищо, ама абсолютно нищо не играят ! Пусни си запис от финалът и виж Меси, колко пъти изведе Игуин в добри положения за гол и как същият ги отиграваше !
Наистина не мога да проумея, какви претенции може да има някой към Меси при положение, че вкара 5 гола, направи 4 асистенци и сигурно изведе съотборниците си в 40 голови положения !

Това за донгите, рублите и боливари е несериозно, защото ти задаваш като критерии, това, че Зидан е печелил Европейското и Световното и всичко друго бледнее пред това. А, по-малко престижно ли е да си спечелил 3 пъти ШЛ или 8 титли на Испания ? Зидан има 3 национални титли, Меси има 8, това има ли някакво значение или ако си печелил Световното печелиш 100 от 100 точки !?

Разбирам, че имаш симпатии към Зидан, аз нямам намерение да те убеждавам в това, кое по-велик, всеки си има предпочитания, но да кажеш, че срещу Меси не се е играло грубо е просто цинично !

П.П Златната топка се била обезсмислила, а всичките му други награди, как ще оправдаеш :


- Да гледах, гледах и първия мач без него и финала. И отново се връщаме на това с кого сме приятели и кой трябва да играе. Няма отбор, няма лидер, има дребосък който се сърди щом някой го погледне накриво. То дори Марадона го говореше преди 2 седмици това за лидерството. Ама нали е важно изкуствено да му дадат лентата да не се сърди. Вкарал, извел, има две неща черно на бяло.
1. Загуби, пореден провал и загуба с аржентина
2. без него аржентина победи чили само преди има няма 20 дни :lol:

-
Напротив много сериозно си е. И нека да не влизаме пак в дискусии за тези ШЛ, че ще стане страшно. Кой точно ги печели и как ги печели. Като почнем от първата с класирането на финал и отмяната на редовния гол на Милан, червения на Леман, засадата при гола на барса и тн. Изобщо да не отварям дума за всяка от тях, Йовребьо и подобни.

И да, естествено, че не се играе грубо. Пак да поясня като за нз какво, нямам предвид това, че някой не се изхвърля и него сритва здраво в даден момент. Имам предвид, че след това го гонят и се пази като писано яйце. Едно е да ти маркират всяко докосване и да го допълват с жълт картон за съперника, при по сериозен контакт да гонят съперника и съвсем друго е да те премазват при всяко докосване на топката и да не се случва нищо. Футболът преди 10-15 години беше много, много по твърд и свободен. Нарушения и картони се даваха много по либерално от сега. Всичко това е в полза на атакуващите футболисти и прави нещата за тях неимоверно по лесни.

- Какво да оправдавам? Головете срещу лас палмас или издънките когато не е в идеална среда с барса, с човек повече от 30 мин и с нарушение за всяко доближаване до него? Това с кг злоти и рубли го минахме, нали?

Колкото и да се напъваш, невъзможно е да ме убедиш, че изобщо влиза в най-добрите 10, а какво остава да го сравняваме със Зидан. Естествено си свободен да вярваш в каквото искаш, просто няма как да убедиш мен. :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот Furious_Monk » 01 юли 2016 19:55

Смит, наистина ли се опитваш да го убедиш за каквото и да е било този фанатик? :mrgreen: То спорът ви дори не е интересен.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот dunavfc » 02 юли 2016 00:04

Смит, кога си виждал Меси а се цупи :shock: Аз в нищо не искам да те убеждавам, не е това въпросът, ние дискутираме, но самият факт, че не го слагаш дори в топ 10, за мен е критерий, че не гледаш обективно на нещата. Аз и ти може да ги разбираме нещата на аматьорско ниво, но колко футболни специалисти, треньори и играчи, трябва да кажат, че Меси е най-големият за да му се признае ?

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18038
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот kingofpop » 02 юли 2016 02:54

Верно ли сравнихте Меси със Зидан :o
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот Thsmith » 02 юли 2016 06:07

Furious_Monk написа:Смит, наистина ли се опитваш да го убедиш за каквото и да е било този фанатик? :mrgreen: То спорът ви дори не е интересен.

а не се опитвам да го убеждавам, просто репликирам анекдотите за божествеността и величието : 0 Пределно ясно ми е, че няма как да промениш мнението на някого ако то е твърде установено. Каквото и да се говори, човек мнението си няма да промени... и не визирам само дунав, а всички нас.

dunavfc написа:Смит, кога си виждал Меси а се цупи :shock: Аз в нищо не искам да те убеждавам, не е това въпросът, ние дискутираме, но самият факт, че не го слагаш дори в топ 10, за мен е критерий, че не гледаш обективно на нещата. Аз и ти може да ги разбираме нещата на аматьорско ниво, но колко футболни специалисти, треньори и играчи, трябва да кажат, че Меси е най-големият за да му се признае ?

Винаги когато нещо не става както иска той. Та миналата година щеше да сменя треньора защото е останал резерва един мач и беше някаква уникална истерия, а ти ми говориш как не се бил цупил? Ибрахимович? :lol: :lol:

Напротив и не само меси. Трудно бих сложил когото и да я действащ играч сред най-великите, не само него.
Любопитно ми е какъв дрийм тим би направил от 11 човека, които си гледал?
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот dunavfc » 02 юли 2016 15:01

Вратар - Нойер
Защита - Р. Карлош, Канаваро, Неста, Кафу
Халфове - Иниеста, Шави, Зидан, Ривалдо
Нападатели - Меси , Роналдо ( истинският )

Резерви. - Буфон, Малдини, Яп Стам, Фиго, Роналдиньо, Роналдо, Пирло

Дай и твоят идеален състав !

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот Thsmith » 02 юли 2016 17:28

Изображение

Аз малко по балансирано го вадя ; 0 Малко не ми е ясно как ги виждаш Ривалдо като ляв външен халф и иниеста като десен външен или някакъв ромб правиш? :roll:

---
забавното е, че грубо ми се получава среден ръст 1.86-7 май май :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот dunavfc » 02 юли 2016 23:47

Халфовете не съм ги позиционирал по това, дали са външни, дефанзивни крила и т.н. 100 % пропускам някое голямо име, но те са толкова много, че е трудно човек да бъде прецизен.

Как не те е срам да не сложиш Месинката, поне на мястото на Шийрър :)

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Копа Америка 2016 (САЩ)

Мнениеот Thsmith » 03 юли 2016 00:38

аз гном за център нападател няма как да сложа ако ще с пушка да ме гониш :lol: Ако можеше да го лепна някъде, това щеше да е на фланга където играеше в началото и където играят дребосъците, а не с дивотиите на плешивеца и скритите му нападатели :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта