Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Кой ще стане световен шампион при пилотите?

Анкетата завърши на 02 апр 2015 19:04

Хамилтън
8
13%
Розберг
5
8%
Фетел
22
36%
Райконен
7
11%
Алонсо
9
15%
Бътън
1
2%
Маса
4
7%
Ботас
3
5%
Рикардо
2
3%
 
Общо гласове: 61

Потребителски аватар
ozzy
Мнения: 575
Регистриран на: 18 авг 2008 00:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот ozzy » 24 фев 2016 11:03

Новият формат на квалификациите, приет вчера от босовете в стратегическата група /естествено предложението трябва да се ратифицира официално, което може да се случи на четвърти март и да влезе в сила още за първия старт/.
http://beta.autosport.com/news/report.php/id/122937/f1-gets-dramatic-qualifying-overhaul
Не знам какво да кажа, от една страна идеята обещава по-надървена битка и по-малко спане и дебнене в бокса, от друга страна пък мога да се хвана на бас, че ще стане пълно мазало докато всички отбори не влязат в час с новия формат /като се има предвид какви "титани на стратегическата мисъл" има по отборите направо не ми се мисли :twisted: /. Много ми е интересно как ще гарантират, че няма да има изпълнения в стил Нелсиньо Пикет или Шумахер в Монако /да си представим хипотетична ситуация - по неведоми пътища двата Манора с в десятката, а примерно червените катъри са решили да излязат и запишат време точно преди да изтекат съответните 5, 6 или 7 минути. Първия Манор прави пирует и се спира по средата на пистата, червен флаг и Фитила изгаря. Рестарт и втория торен бръмбър фиууууууу, айде и сладоледаджията в киреча/!? Аз още тъгувам по класическите квалификации от 80-те и началото на 90-те.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот JackPackage » 24 фев 2016 11:45

Минах само да оставя това тук.... :lol: 8-)

Изображение
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....



Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34789
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот MuFc1878 » 24 фев 2016 12:37

Имам чувството, че жабарите пак са омазали всичко! Мерцедес по-раничко си разработваха колата за 2016 и очаквам голяма преднина в първите няколко кръга. Same old........Кими кога ще кара :mrgreen:

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот JackPackage » 24 фев 2016 12:42

MuFc1878 написа:Имам чувството, че жабарите пак са омазали всичко! Мерцедес по-раничко си разработваха колата за 2016 и очаквам голяма преднина в първите няколко кръга. Same old........Кими кога ще кара :mrgreen:

Изтрезнява още, по-късно днес ще завърти 2-3 обиколки :lol: :mrgreen:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....



Потребителски аватар
enguerino
Мнения: 13162
Регистриран на: 17 юни 2010 12:24
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот enguerino » 24 фев 2016 17:56

JackPackage написа:
MuFc1878 написа:Имам чувството, че жабарите пак са омазали всичко! Мерцедес по-раничко си разработваха колата за 2016 и очаквам голяма преднина в първите няколко кръга. Same old........Кими кога ще кара :mrgreen:

Изтрезнява още, по-късно днес ще завърти 2-3 обиколки :lol: :mrgreen:

2-3 обиколки на кое :roll: на дискотеките в Барселона ли :mrgreen:
Copa América Top Scorer: 1991
Serie A Top Scorer: 1995
Argentine Player of the Year: 1998
Fiorentina all-time Top Scorer
Argentina all-time Top Scorer
FIFA 100

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот iliev72 » 24 фев 2016 19:56

Ozzy май нещо не си разбрал квалификацията.
Every 90 seconds thereafter, the slowest will be knocked out until there are only 15 drivers remaining.

Нещо не виждам как ще се получи това с препречването.
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот JackPackage » 24 фев 2016 22:41

Нашите днес са протестирали, чакали са да пусне Марешки гориво в питлейна, за да заредим :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....



Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот iliev72 » 24 фев 2016 23:02

Остави Марешки видя ли предложенията :)
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот JackPackage » 24 фев 2016 23:05

Казах ти с другите ги мислете, няма аз еднолично да ги решавам - аз съм за старите правила с някое минимално изменение :roll:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....



Потребителски аватар
ozzy
Мнения: 575
Регистриран на: 18 авг 2008 00:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Formula 1 - Сезон 2015 (Официална тема)

Мнениеот ozzy » 25 фев 2016 11:12

iliev72 написа:Ozzy май нещо не си разбрал квалификацията.
Every 90 seconds thereafter, the slowest will be knocked out until there are only 15 drivers remaining.

Нещо не виждам как ще се получи това с препречването.


Напротив, достатъчно добре разбрах предложенията. Давам ти точен пример - Q1, първи изгаря най-бавния към 7-та минута, да кажем че Мерцедес решават да се изциганят и да извъртят обиколката за време максимално късно /към то 7 без малко ;) /. Манорите обаче към момента са относително напред и не им се тръгва последни както винаги, а в момента въртят обиколки като се движат на 10-на секунди пред мерцовете на пистата. Първия Манор се завърта "без да иска" на предпоследния завой и застава напряко на пистата. Жълти флагове, докато сработи анти стол-а, туй онуй, седмата минута изтича и единия мерц е аут. В следващите 90 секунди дали ще има време втория мерц да завърти обиколка? Изобщо цялата схема навежда на мисълта, че колите ще трябва да въртят цяла серия обиколки до финала на съответната квалификация защото с отпадането през 90 секунди нямаш никаква възможност да се прибереш до бокса, да смениш гуменките и да излезеш /дори на късите писти ще отнема време за поне трима отпаднали/. По- добре да върнат квалификациите с по една летяща обиколка и квото, такова. Там поне зависиш само от себе си и условията на пистата, а вариант за курвенски номера от противниците реално няма.
Надявам се, че ми схвана гледната точка ;) !


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта