Шампионска лига (сезон 2020/21)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 49979
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот THE G.A.M.E » 18 апр 2021 22:41

Зад големите Клубове стоят големите хора ( спонсори ) с големите пари, които формират големият интерес.
Клубовете, които са се съгласили да се сформира този нов Турнир, са незаобиколим фактор не само в европейският, но и световният футбол.
За сега УЕФА, ФИФА и ФУФА, могат само да заплашват, но надали биха отрязали реално главата на златните си кокошки. :roll:
Да не мислите, че спонсорите стоящи зад тези Клубове, могат да бъдат сплашени ? :lol:
Я да видим, ако УЕФА им постави условие на споносорите тип - "Или нас ( УЕФА, организация прочута с корупционните практики ) или Клубовете" ( зад които стоят стотици милиони фенове-потребители, клиенти ) ... К'во ще се случи, зад кого ще застанат корпорациите ? :mrgreen:
Те са си калкулирали нещата.
Струва ми се, че с тази инициатива се слага началото на "каква поредна футболна драма"... Като нищо следващото издание на Ш.Л. може и да не се състои, докато не се изяснят нещата. :?
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот doktora25 » 18 апр 2021 23:14

КнК трябва да се върне. И да се помисли за възстановяването на регионалните турнири от рода на Балканската купа. Категорично съм против Суперлигата.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

ViscaBarca
Мнения: 384
Регистриран на: 08 май 2019 16:15
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот ViscaBarca » 18 апр 2021 23:14

wolf написа:
ViscaBarca написа:
wolf написа:
ViscaBarca написа:Дано слуховете за Суперлигата да се окажат верни! Крайно време е за промяна и без това ШЛ/КЕШ е една недомислица! Всеки да играе срещу всеки - така ще е най-добре и победител ще става винаги най-добрият...отделно няма да има нагласен жребий и няма да може да се минава между капките. Единственото, което не ми харесва е, че Перез ще е председател.

Време е за промяна но не със Суперлига. Напълно съм съгласен, че сегашните формати са пародия и съм на 100% "за" поне ЛЕ да се върне изцяло във формат директни елиминации от началото до края. Най-безумното и скучно нещо е най-добрите постоянно едни срещу други. Количеството едно че намаля качеството, второ че половината от кефа да играеш с големия съперник е да го срещаш макс 3 пъти в годината /първенство и купа/. Футбола стана пари, пари, пари и още пари а това освен да бута още кеш в ръцете на клубовете друго не прави. Ти ако си съгласен да няма таван на заплати и трансфери, не мисля че скоро нещата ще се върнат към нормалното.


Фитболът се развива! Не може цял живот да се тъпче на едно място. Сега може да ни изглежда абсурдно подобно нещо, но един ден внуците ни ще гледат с кеф най-големите отбори и ще се чудят как едно време са играли Байерн срещу Динамо Загреб или Ливърпул срещу Стяуа (например)

Аха, викаш да комерсиализираме футбола на n-та и да приключваме. Всички права за телевизиите и клубовете, да лапат още повече пари, да дигнат цените на билетите и артикулите защото видиш ли е "суперлига". Какво значи да тъпче на едно място? Премахването на директните елиминации в купата на уефа и премахването на КНК се доказаха като грешки. Ако искаш направо да спрем футбола на малките и да затворим долните дивизии, то няма смисъл. Ще играят като американските отбори на принципа на франчайза 12-16-20 отбора които не могат да изпадат и ще лапат само те големите пари. Останалите кучета ги яли. Гледай си ги но ти гарантирам че огромната част от хората точно това не им се гледа.


Ами нека! Какво лошо има да се комерсиализира? Всеки трябва да се разполага според чергата си. Топ отборите ще мерят сили в Суперлигата, тези от средно ниво като Севиля, Рома, Лион и т.н ще играят за Лига Европа и тези от ранга на Лудогорец ще си джиткат в новия турнир на УЕФА - Лигата на Конференциите. Така за всекиго ще има по нещо. То и без това си има десетина клуба, които диктуват събитията в европейския футбол...защо да не бъдат събрани всичките на едно място и да се даде шанс на по-скромните да се докопат до трофей?

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12474
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот wolf » 18 апр 2021 23:56

ViscaBarca написа:
wolf написа:
ViscaBarca написа:
wolf написа:
ViscaBarca написа:Дано слуховете за Суперлигата да се окажат верни! Крайно време е за промяна и без това ШЛ/КЕШ е една недомислица! Всеки да играе срещу всеки - така ще е най-добре и победител ще става винаги най-добрият...отделно няма да има нагласен жребий и няма да може да се минава между капките. Единственото, което не ми харесва е, че Перез ще е председател.

Време е за промяна но не със Суперлига. Напълно съм съгласен, че сегашните формати са пародия и съм на 100% "за" поне ЛЕ да се върне изцяло във формат директни елиминации от началото до края. Най-безумното и скучно нещо е най-добрите постоянно едни срещу други. Количеството едно че намаля качеството, второ че половината от кефа да играеш с големия съперник е да го срещаш макс 3 пъти в годината /първенство и купа/. Футбола стана пари, пари, пари и още пари а това освен да бута още кеш в ръцете на клубовете друго не прави. Ти ако си съгласен да няма таван на заплати и трансфери, не мисля че скоро нещата ще се върнат към нормалното.


Фитболът се развива! Не може цял живот да се тъпче на едно място. Сега може да ни изглежда абсурдно подобно нещо, но един ден внуците ни ще гледат с кеф най-големите отбори и ще се чудят как едно време са играли Байерн срещу Динамо Загреб или Ливърпул срещу Стяуа (например)

Аха, викаш да комерсиализираме футбола на n-та и да приключваме. Всички права за телевизиите и клубовете, да лапат още повече пари, да дигнат цените на билетите и артикулите защото видиш ли е "суперлига". Какво значи да тъпче на едно място? Премахването на директните елиминации в купата на уефа и премахването на КНК се доказаха като грешки. Ако искаш направо да спрем футбола на малките и да затворим долните дивизии, то няма смисъл. Ще играят като американските отбори на принципа на франчайза 12-16-20 отбора които не могат да изпадат и ще лапат само те големите пари. Останалите кучета ги яли. Гледай си ги но ти гарантирам че огромната част от хората точно това не им се гледа.


Ами нека! Какво лошо има да се комерсиализира? Всеки трябва да се разполага според чергата си. Топ отборите ще мерят сили в Суперлигата, тези от средно ниво като Севиля, Рома, Лион и т.н ще играят за Лига Европа и тези от ранга на Лудогорец ще си джиткат в новия турнир на УЕФА - Лигата на Конференциите. Така за всекиго ще има по нещо. То и без това си има десетина клуба, които диктуват събитията в европейския футбол...защо да не бъдат събрани всичките на едно място и да се даде шанс на по-скромните да се докопат до трофей?

Викаш шампиона на дадена страна не заслужава да играе при другите големи бил той примерно Монпелие, Лестър и тем подобни? Там пожизнено имат място само клубове които се водят грандове? Или не, чакай. Нито ПСЖ нито Сити са гранд а просто имат пари. Осъзнаваш ли че тия топ отбори в момента ще отворят бездна между себе си и дори средните клубове тип Лион и с едно щракване на пръстите финансово ще им изкупуват най-добрите играчи?
[offtopic][/offtopic]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44073
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот rhaegar » 19 апр 2021 01:56

wolf написа:Осъзнаваш ли че тия топ отбори в момента ще отворят бездна между себе си и дори средните клубове тип Лион и с едно щракване на пръстите финансово ще им изкупуват най-добрите играчи?



Що, сега не е така ли?

Groucho написа:За националните отбори според мен ще им припука на футболерите. Ще изглеждат като алчни наемници. А те дори да са такива, няма да искат да им се носи публична слава на такива :lol: Повечето фенове се интересуват от националния отбор на страната си.


Ееех..........Не знам, според мен ФИФА ще предпочете компромис и СП с най-големите звезди на него, вместо да гледаме треторазядни играчи, предизвикващи минимален интерес. Малко като хокейния турнир на ОИ без тия от NHL, на никой не му пука за него. Иначе всички знаем, че са алчни наемници, няма какво да им се носи такава слава, или не.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот dunavfc » 19 апр 2021 02:31

Сигурно съм единственият човек на планетата в момента, който се радва от новината, че ще се създаде нова европейска супер лига.

Какви са аргументите против новата лига?
Щяло да стане безинтересно и скучно, да играят едни и същи отбори. А сега когато в ШЛ общо взето играят едни и същи отбори скучно ли е? Спираме ли да гледаме ШЛ по време на елиминациите, защото в повечето случаи играят едни и същи отбори? Може ли да ти бъде скучно да гледаш мачове като Барселона - Ман Юнайтед, Милан - Реал Мадрид или Ливърпул - Ювентус? Няма човек, който да ме убеди, че подобни мачове биха били по-скучни от двубои като Ливърпул - Борнемут, Барселона - Касис или Милан - Специя. Защо всичко чакаме с нетърпение големите дербита в местните първенства и мачове от ШЛ? Защото искаме да гледаме най-добрите футболисти и най-добрите отбори. Бъдете сигурни, че както всички в момента плюят по този проект, така и целият свят ще бъде пред екрените, когато този турнир започне.

Заплахите на УЕФА и местните федерации са въздух под налягане. Щели да забранят на футболистите от супер лигата да играят за националните си отбори. Нали ви е ясно, че ако това се случи с следващото европейско /световно всичко големи футболни страни на практика ще бъдат без футболисти. Или по-точно ще бъдат без всичките си звезди. А ако това се случи, как ФИФА и УЕФА ще печелят пари при положение, че спонсорите веднага ще се отдръпнат?

Заплахите на местните федерации, че щели да изгонят отборите, които вземат участие в европейската лига са още по-голям смях. Нали ако английската федерация изхвърли топ клубовете си, то стойността на лигата ще падне десетократно и всичко договори за спонсорство и тв права ще бъдат анулирани. Никой няма да дава и пет пари за мачове, като Евертън - Кристал Палас или Фулъм - Лийдс.
Още по-тежко ще бъде в Испания, ако махнат големите три отбора. Кой няма да чака с нетърпение двубои като Касис - Виляреал или Алавес - Бетис?

Европейската лига ще бъде факт и ще се превърне в най-гледаното и вълнуващо първенство в света. Запомнете ми думата!

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот dunavfc » 19 апр 2021 02:48

Забравих само да спомена, че е въпрос на време ПСЖ, Байерн и Борусия Д да се присъединят към проекта. Може да не веднага, но ще бъде скоро. Как си представяте Байерн М да играе в ШЛ с Динамо Загреб, Лион, ПСВ или Зенит? И кой футболист от световна класа ще отиде да играе в Байерн М при този факт? Всеки световно известен футболист си мечтае да играе срещу най-добрите отбори на света.

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12474
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот wolf » 19 апр 2021 02:49

dunavfc написа:Сигурно съм единственият човек на планетата в момента, който се радва от новината, че ще се създаде нова европейска супер лига.

Какви са аргументите против новата лига?
Щяло да стане безинтересно и скучно, да играят едни и същи отбори. А сега когато в ШЛ общо взето играят едни и същи отбори скучно ли е? Спираме ли да гледаме ШЛ по време на елиминациите, защото в повечето случаи играят едни и същи отбори? Може ли да ти бъде скучно да гледаш мачове като Барселона - Ман Юнайтед, Милан - Реал Мадрид или Ливърпул - Ювентус? Няма човек, който да ме убеди, че подобни мачове биха били по-скучни от двубои като Ливърпул - Борнемут, Барселона - Касис или Милан - Специя. Защо всичко чакаме с нетърпение големите дербита в местните първенства и мачове от ШЛ? Защото искаме да гледаме най-добрите футболисти и най-добрите отбори. Бъдете сигурни, че както всички в момента плюят по този проект, така и целият свят ще бъде пред екрените, когато този турнир започне.

Заплахите на УЕФА и местните федерации са въздух под налягане. Щели да забранят на футболистите от супер лигата да играят за националните си отбори. Нали ви е ясно, че ако това се случи с следващото европейско /световно всичко големи футболни страни на практика ще бъдат без футболисти. Или по-точно ще бъдат без всичките си звезди. А ако това се случи, как ФИФА и УЕФА ще печелят пари при положение, че спонсорите веднага ще се отдръпнат?

Заплахите на местните федерации, че щели да изгонят отборите, които вземат участие в европейската лига са още по-голям смях. Нали ако английската федерация изхвърли топ клубовете си, то стойността на лигата ще падне десетократно и всичко договори за спонсорство и тв права ще бъдат анулирани. Никой няма да дава и пет пари за мачове, като Евертън - Кристал Палас или Фулъм - Лийдс.
Още по-тежко ще бъде в Испания, ако махнат големите три отбора. Кой няма да чака с нетърпение двубои като Касис - Виляреал или Алавес - Бетис?

Европейската лига ще бъде факт и ще се превърне в най-гледаното и вълнуващо първенство в света. Запомнете ми думата!

Да ти имам сравнението... "Защо всичко чакаме с нетърпение големите дербита в местните първенства и мачове от ШЛ? " - Защото не играят всяка седмица и има емоция в това да срещаш голям отбор рядко а не всяка неделя. Явно не помниш едни други времена когато Юве и Арсенал отпаднаха заедно в една и съща група, Депортиво правеше уникални мачове с Юнайтед и особено 2та с Милан, Лион неведнъж са поднасяли сензации и са елиминирали грандове. Валенсия игра 2 финала? Много ли са ти интересни поне 2та протоколни мача в групите или дебилното пазене първите мачове заради правилото за гол на чужд терен? Много ли ти харесва примерно Бундеслигата и Лига 1 да са ясни към Февруари а в Испания 95% от сезоните да са Барса/Реал? Дали са интересни не зависи въобще от звездите а в атакуващия футбол защото мога да ти гарантирам че 2-2 между Палас и Евертън ще е по-интересен мач от почти всеки мач на Атлетико в ШЛ. Осъзнаваш ли колко ще се засили конкуренцията като парите в първенството се разпределят по друг начин а не 80/20. 20% за 18 отбора естествено. Там не е тук да се призовават феновете в България да подкрепят родните отбори в Европа. Там фен на Тотнъм ще ти пикае на евро мачовете на Юнайтед примерно.
[offtopic][/offtopic]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18097
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот kingofpop » 19 апр 2021 02:52

А ще има ли ШЛ едновременно с тази лига или ще преустанови съществуването си ? как ще се провеждат двете едновременно, малко странно е :mrgreen: интересно как един отбор ще участва и в двата турнира и кога ще си играе мачовете
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Шампионска лига (сезон 2020/21)

Мнениеот Groucho » 19 апр 2021 03:11

rhaegar написа:Ееех..........Не знам, според мен ФИФА ще предпочете компромис и СП с най-големите звезди на него, вместо да гледаме треторазядни играчи, предизвикващи минимален интерес. Малко като хокейния турнир на ОИ без тия от NHL, на никой не му пука за него. Иначе всички знаем, че са алчни наемници, няма какво да им се носи такава слава, или не.

ФИФА и УЕФА не могат да предпочетат компромис, защото това ще означава, че предават властта на клубовете. ФИФА ще подкрепи много сериозно УЕФА, защото току-виж след някоя и друга година на някой му хрумне да организира още едно, паралелно Световно първенство :lol: Вероятно УЕФА ще предложи ново разпределение на парите от ШЛ и още по-голям дял за грандовете. Това ще е компромисът.

Даваш пример с ОИ, ама се запитай защо профитата влязоха там. Влязоха, защото искаха да са част от Игрите.
Никой не може да каже как звездите ще възприемат ситуацията, след като ще има разделение и извън хипотетичната Суперлига ще останат доста клубове, които могат да плащат прилични пари за заплати. Да няма преселение на звезди от грандовете-основатели на Суперлигата към други дестинации :lol:

Алчни наемници са, но и нарцистични. Хипотетично, една новоизгряваща звезда на 20 години от Бразилия, ако трябва да се включи в отбор от Суперлигата при положение, че могат да го резнат от участие в Селесао... Може да се позамисли дали да го прави, ако знае, че в родината му до края на живота му ще го определят като алчно копеле, защото не е избрал няколко милиона по-малко в клуб, който не е част от Суперлигата.

Според мен няма шанс да се случи това творение през война с УЕФА и ФИФА. Евентуално ще изкара година или две, ако все пак се престрашат да стартират. Да не говорим какво става, ако 17 клуба в Серия А примерно кажат "не искаме да сме в първенство с Милан, Интер и Ювентус, да си играят в Суперлигата" :lol:
Идеята за Суперлигата е едно недоносче, както би казал Бай Тодор и една лоша сделка за Европа, както би казал Бай Дън :lol:
Последна промяна от Groucho на 19 апр 2021 03:44, променено общо 3 пъти.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта