Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г. Черно Море

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4414
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот greenpeak » 12 юни 2015 20:40

При схема 4-2-3-1 в Локомотив, последните мачове играеше винаги на позиция опорен халф до Ванчо Траянов.
Един или два мача при 4-1-4-1 е играл една идея пред опорният халф като централен полузащитник. Като в защитната фаза е винаги плътно до опорният.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот yavorescu » 12 юни 2015 20:48

Добре, не съм склонен да споря. По принцип се концентрирам върху нашите футболисти, когато гледам наш мач :P
Останал съм с впечатлението, че Бурабия играе по-раздвижения опорен в 4-2-3-1, а по-дефанзивния е Сандански или Вълчев. Траянов и той играе все по-назад с напредването на възрастта. Ще видим наш Кольо как ще го ползва и как ще се справи, това е по-важното.

ВАРНА
Мнения: 200
Регистриран на: 19 фев 2015 22:01
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот ВАРНА » 12 юни 2015 20:51

Бурабия е поредния футболист без твърд пост.Адмиралът прави отбор от футболисти,а не от постове.Момчето играе добре с топката,има ръст,пас,пласиране,може да играе ляв бек,халф,деф.халф и центр. защитник.Същия е и Карадачки...
Последна промяна от ВАРНА на 12 юни 2015 22:11, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
thisisthelife
Мнения: 607
Регистриран на: 07 юни 2015 10:13
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот thisisthelife » 12 юни 2015 20:57

Хубаво се привличат халфове, но какво ще става със защитата? Венков, Станчев, Кулибали, Атанасов, това са ни защитниците + евентуално Паланков и Стенио. Крайно недостатъчно, а лошото е, че освен момчето от Симитли, няма никаква информация за защитник. Може би Паланков ще бъде перманентно преквалифициран като такъв - на финала се представи перфектно. Какво ли е замислил Адмирал Спасов? :)
Truth is hate for those that hate the truth.

Потребителски аватар
greenpeak
Мнения: 4414
Регистриран на: 08 мар 2009 19:53
Местоположение: greenpeak@abv.bg
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот greenpeak » 12 юни 2015 20:58

yavorescu написа:Добре, не съм склонен да споря. По принцип се концентрирам върху нашите футболисти, когато гледам наш мач :P
Останал съм с впечатлението, че Бурабия играе по-раздвижения опорен в 4-2-3-1, а по-дефанзивния е Сандански или Вълчев. Траянов и той играе все по-назад с напредването на възрастта. Ще видим наш Кольо как ще го ползва и как ще се справи, това е по-важното.


При Кольо ще си е атакуващ халф, то е ясно. :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот Готвача » 13 юни 2015 00:23

thisisthelife написа:Хубаво се привличат халфове, но какво ще става със защитата? Венков, Станчев, Кулибали, Атанасов, това са ни защитниците + евентуално Паланков и Стенио. Крайно недостатъчно, а лошото е, че освен момчето от Симитли, няма никаква информация за защитник. Може би Паланков ще бъде перманентно преквалифициран като такъв - на финала се представи перфектно. Какво ли е замислил Адмирал Спасов? :)

Мишо Лазаров-от опорен,стана нелош десен бек.Паланков за един мач стана ЦЗ от висока класа.Че Тошко игра в пъти по добре от Котев например.А.А стигна до национала от къде?Адмирала умее да цеди максимума от играчите и май в това е най голямата му сила.Ние дето уж имаме и вътрешно инфо и уж гледаме повече отбора/поне някои от нас-вас/не можахме да разберем с какъв състав по постове ще излезе Морето,че другите треньори ли?Най ми е гот като някой се изцепи-"тия са ми ясни". :) :) :) Аз вече мога да кажа,че Адмирала на никой не е ясен ВЪОБЩЕ!След оня луд мач за КБ съм спокоен,че можем да излезем в схема без нито един защитник.Например нещо от сорта 3 НАПАДАТЕЛИ,5 ОФАНЗИВНИ халфа и два опорни. :mrgreen:
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Потребителски аватар
thisisthelife
Мнения: 607
Регистриран на: 07 юни 2015 10:13
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот thisisthelife » 13 юни 2015 00:51

Готвача написа:
thisisthelife написа:Хубаво се привличат халфове, но какво ще става със защитата? Венков, Станчев, Кулибали, Атанасов, това са ни защитниците + евентуално Паланков и Стенио. Крайно недостатъчно, а лошото е, че освен момчето от Симитли, няма никаква информация за защитник. Може би Паланков ще бъде перманентно преквалифициран като такъв - на финала се представи перфектно. Какво ли е замислил Адмирал Спасов? :)

Мишо Лазаров-от опорен,стана нелош десен бек.Паланков за един мач стана ЦЗ от висока класа.Че Тошко игра в пъти по добре от Котев например.А.А стигна до национала от къде?Адмирала умее да цеди максимума от играчите и май в това е най голямата му сила.Ние дето уж имаме и вътрешно инфо и уж гледаме повече отбора/поне някои от нас-вас/не можахме да разберем с какъв състав по постове ще излезе Морето,че другите треньори ли?Най ми е гот като някой се изцепи-"тия са ми ясни". :) :) :) Аз вече мога да кажа,че Адмирала на никой не е ясен ВЪОБЩЕ!След оня луд мач за КБ съм спокоен,че можем да излезем в схема без нито един защитник.Например нещо от сорта 3 НАПАДАТЕЛИ,5 ОФАНЗИВНИ халфа и два опорни. :mrgreen:

След този луд мач за КБ защо не? :) Адмирал Спасов хвърли в тъча абсолютно всички - фенове, противници, журналисти, експерти. :) :) . Пък и си прав - Тошко наистина игра по-добре от Котев. Ако може да поддържа това ниво си решаваме липсата на защитници. С Адмирала е възможно всичко. :mrgreen:
Truth is hate for those that hate the truth.

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот yavorescu » 13 юни 2015 01:39

Паланков игра и срещу Хасково и Славия като централен, справи се перфектно. Срещу Локо Пд на Лаута също се наложи да играе там, така че не е за 1 мач, ами за 3-4. Защитата ни на финала беше същата като в последния мач срещу Славия (на практика и срещу Хасково, само дето Курьор игра там като бек на мястото на Венков). Общо взето повечето очаквахме точно този състав на финала, колебанието ни бе между Райков/Коконов на едното крило и позицията на нападателя. След гостуването ни на Хасково писах:

yavorescu написа:Бат' Кольо беше бъркал със затворени очи в шапката с номерата на футболистите и така ги беше наредил. Паланков и Живко -- централни защитници, Стенио -- десен бек, Курьор -- ляв бек, Дани -- дясно крило. Нова формация 4-1-4-1 (любимата от предния му престой), но толкова играчи извън позиция не бях виждал. Единственото ми обяснение е, че е искал колкото се може повече халфове да поиграят (защитниците ни имат достатъчно записани минути), а и навярно е искал да изпробва футболисти на непривични позиции с оглед очакваните вътрешни размествания след червените картони на финала :) Надявам се хитрата лисица да знае какво прави...

Курьор заигра като бек след изгонването на Стенио, а в отбора не настъпи никакъв смут -- сякаш е най-естественото и най-очакваното нещо да останем с 10 души срещу подуенци точно в този мач. Хитра лисица е нашия тренер, хитра.... ;)

Важното при селекцията е да има баланс и поне някаква дълбочина. Последното е трудно постижимо само с 3-4 нови попълнения, но конкуренцията ще се поддържа от поливалентните футболисти, по-голямата вариативност при избора на формация и неолибералния тотален футбол на нашия ексцентричен адмирал. По-сериозна пейка и качество ще ни трябват ако продължим в ЛЕ (дано), но тогава ще има време да привлечем и някой друг играч.

Мисля, че именно заради тази взаимозаменяемост на някои от футболистите ни Кольо ги смята като 3-4 необходими нови попълнения, а не 9, каквото е мнението на kapacitet. Например: Живко Атанасов, Кулибали, Станчев, Паланков и Стенио могат да играят като ЦЗ. Станчев, Карадачки, Кулибали, Стенио, Курьор, Живко могат да играят като десен бек, Бакари го брои като нападател и крило и т.н. За халфовете какво да говорим -- там сме още по-добре щом Стенио и Паланков играха като атакуващи в някои мачове, а Буркхардт и дори Бекирчо действаха като опорни в определени периоди от някои мачове. Ооо, щях да забравя -- Живко Атанасов (срещу Марек и Левски) и Станчев (Марек, Локо Сф и още поне един мач) играха като полузащитници. Коконов игра като атакуващ халф в един мач, не си спомням точно кой. И Миро поигра няколко минути като вратар срещу бъдещите вицешампиони :mrgreen:

Потребителски аватар
Батстанчо
Мнения: 415
Регистриран на: 02 сеп 2009 15:53
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот Батстанчо » 13 юни 2015 05:44

Карадачки не го бройте. Чувам, че Адмирала не е много впечатлен и май няма да остане.
ПФК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА

yavorescu
Мнения: 2855
Регистриран на: 05 апр 2011 21:15
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Контроли,Трансфери,Спекулации - ЛЯТО 2015г.

Мнениеот yavorescu » 13 юни 2015 11:35

И да не го броим, имаме петима, които могат да играят на тази позиция. Бурабия ако е десничар сигурно и той може :P
Ние на практика не заменихме Сашето през зимата; Кулибали по принцип си е централен защитник.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта