Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот galin56 » 20 апр 2017 10:14

Чужденци.
ПП: Ако трябва и да се аргументираме ще кажа че, българите са лош матрял. И ще дам пример с Божи86. Единствения българин последните 15 години, който дори във всички футболни PC мениджъри беше описван като reputation:Worldwide, description:Wonderkid. Тоест световно известен, дете чудо, свръх талант.
А какво стана като поотрасна, всички знаем.


bsz1916
Мнения: 2512
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот bsz1916 » 20 апр 2017 12:29

sandi74 написа:При положение че най-добрите играчи на Берое в момента са Мапуку (който мъкне отбора на гърба си) и Охене въпроса е неуместен и напълно излишен :idea: :!: С бг клети футбалерчета и с юноши бледи в най -добрия случай ще сме сред отпадащите в Б група а в най-лошия в златната среда на Югоизточната В група.Само като видиш с какви бг ботушари,дървета и некадърници е пълен Берое-Пенев,Зехиров,Кирилов,Почански,Божилов и другите ни изявени футболни аборигени и ти става ясно защо сме някакво бледо подобие на циркова трупа.Положението е грамофон свири,майка плаче :oops: :mrgreen: Дето се вика аман от некадърни българчета и набедени по неволя футбалерчета.Евала на Кирчо Домусчийчето и Лудогорец-но там положението е имаш крава пиеш мляко.Футбола е много пари а ние с трици маймуни се мъчим да ловим а булгаристанчетата да ходят да си ритат из Б и В групата :idea: :!:

Съгласен съм с написаното за Охене и най вече за Мапуко , но има и други примери . Отборът на Дунав съставен основно от български играчи , с 2 пъти по-малък бюджет от Берое и без да е домакинствал нито веднъж на своя стадион е на 4-то място , а при по-безпристрастно съдийство можеше да е и още по-напред в класирането . Така че нещата зависят и от качествата на ръководителите и най-вече от треньора . Не зная за Охене , но Мапуко със сигурност следващия сезон няма да е в Берое и за този пост е ясно че заместник трябва да му се търси в чужбина . Относно " дърветата и некадърниците " които играят в Берое , този списък може да бъде допълнен с още доста имена в това число и някои чужденци .

НЯМА МОЕ НЯМА ТВОЕ
Мнения: 288
Регистриран на: 09 сеп 2014 22:35
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот НЯМА МОЕ НЯМА ТВОЕ » 20 апр 2017 13:35

bsz1916 написа:
sandi74 написа:При положение че най-добрите играчи на Берое в момента са Мапуку (който мъкне отбора на гърба си) и Охене въпроса е неуместен и напълно излишен :idea: :!: С бг клети футбалерчета и с юноши бледи в най -добрия случай ще сме сред отпадащите в Б група а в най-лошия в златната среда на Югоизточната В група.Само като видиш с какви бг ботушари,дървета и некадърници е пълен Берое-Пенев,Зехиров,Кирилов,Почански,Божилов и другите ни изявени футболни аборигени и ти става ясно защо сме някакво бледо подобие на циркова трупа.Положението е грамофон свири,майка плаче :oops: :mrgreen: Дето се вика аман от некадърни българчета и набедени по неволя футбалерчета.Евала на Кирчо Домусчийчето и Лудогорец-но там положението е имаш крава пиеш мляко.Футбола е много пари а ние с трици маймуни се мъчим да ловим а булгаристанчетата да ходят да си ритат из Б и В групата :idea: :!:

Съгласен съм с написаното за Охене и най вече за Мапуко , но има и други примери . Отборът на Дунав съставен основно от български играчи , с 2 пъти по-малък бюджет от Берое и без да е домакинствал нито веднъж на своя стадион е на 4-то място , а при по-безпристрастно съдийство можеше да е и още по-напред в класирането . Така че нещата зависят и от качествата на ръководителите и най-вече от треньора . Не зная за Охене , но Мапуко със сигурност следващия сезон няма да е в Берое и за този пост е ясно че заместник трябва да му се търси в чужбина . Относно " дърветата и некадърниците " които играят в Берое , този списък може да бъде допълнен с още доста имена в това число и някои чужденци .



+1
Моето мнение е, че при новата селекция трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се вкарат момчета от школата! Вярно - риск е, някои може и да не се представят много добре. Но е добре да разкараме разните заплатаджии и футболни туристи, които са дошли при нас само защото никъде другаде на са намерили място или защото любимият им "гранд" не ги иска.
Такива не ни трябват! По-добре младите - сигурен съм че ще играят със сърце. Колкото до нови чужденци - бюджетът ни едва ли позволява да купим нещо изключително. Ще трябва да се огледаме за такива, каквито можем да си позволим. 2-3 не повече, но да вършат работа.
После някой "гранд" с огромни задължения или вече фалирал да започне да ги иска и да им предлага двойно по-добри условия.
Да се чуди човек как намират пари!
Време е за сериозна ревизия на състава и изготвяне на дългосрочна кадрова стратегия.

bm16
Мнения: 198
Регистриран на: 11 юни 2016 09:26

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот bm16 » 20 апр 2017 15:59

НЯМА МОЕ НЯМА ТВОЕ написа:
bsz1916 написа:
sandi74 написа:При положение че най-добрите играчи на Берое в момента са Мапуку (който мъкне отбора на гърба си) и Охене въпроса е неуместен и напълно излишен :idea: :!: С бг клети футбалерчета и с юноши бледи в най -добрия случай ще сме сред отпадащите в Б група а в най-лошия в златната среда на Югоизточната В група.Само като видиш с какви бг ботушари,дървета и некадърници е пълен Берое-Пенев,Зехиров,Кирилов,Почански,Божилов и другите ни изявени футболни аборигени и ти става ясно защо сме някакво бледо подобие на циркова трупа.Положението е грамофон свири,майка плаче :oops: :mrgreen: Дето се вика аман от некадърни българчета и набедени по неволя футбалерчета.Евала на Кирчо Домусчийчето и Лудогорец-но там положението е имаш крава пиеш мляко.Футбола е много пари а ние с трици маймуни се мъчим да ловим а булгаристанчетата да ходят да си ритат из Б и В групата :idea: :!:

Съгласен съм с написаното за Охене и най вече за Мапуко , но има и други примери . Отборът на Дунав съставен основно от български играчи , с 2 пъти по-малък бюджет от Берое и без да е домакинствал нито веднъж на своя стадион е на 4-то място , а при по-безпристрастно съдийство можеше да е и още по-напред в класирането . Така че нещата зависят и от качествата на ръководителите и най-вече от треньора . Не зная за Охене , но Мапуко със сигурност следващия сезон няма да е в Берое и за този пост е ясно че заместник трябва да му се търси в чужбина . Относно " дърветата и некадърниците " които играят в Берое , този списък може да бъде допълнен с още доста имена в това число и някои чужденци .



+1
Моето мнение е, че при новата селекция трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се вкарат момчета от школата! Вярно - риск е, някои може и да не се представят много добре. Но е добре да разкараме разните заплатаджии и футболни туристи, които са дошли при нас само защото никъде другаде на са намерили място или защото любимият им "гранд" не ги иска.
Такива не ни трябват! По-добре младите - сигурен съм че ще играят със сърце. Колкото до нови чужденци - бюджетът ни едва ли позволява да купим нещо изключително. Ще трябва да се огледаме за такива, каквито можем да си позволим. 2-3 не повече, но да вършат работа.
После някой "гранд" с огромни задължения или вече фалирал да започне да ги иска и да им предлага двойно по-добри условия.
Да се чуди човек как намират пари!
Време е за сериозна ревизия на състава и изготвяне на дългосрочна кадрова стратегия.

Напълно съм съгласен , но най-важното е да не вземаме футболисти за по няколко месеца , колкото да закърпим положението до края на сезона . Каква полза имаме от привличането на Карачанаков , след като през лятото пак ще трябва да търсим негов заместник ? Бих отишъл и по-далеч - каква е ползата от привличането на най-добрия ни футболист в момента ( Мапуко ) , след като е до края на сезона , а този сезон така или иначе е провален ? А защо ни е Борислав Цонев , който преди мача ни с Левски дава интервю в което се е загрижил дали Левски може да стане шампион , а след мача говори че сме ги били с късмет , при положение че съдията не ни даде 2 стопроцентови дузпи в тоя мач . Ами ясно е че и той и другия юноша на Левски - ментето Асен Георгиев , заради когото загубихме в Пловдив , са в Берое само защото Левски не ги иска в момента . От такива футболисти нямаме никаква полза .

Потребителски аватар
OGI1914RZ
Мнения: 161
Регистриран на: 01 юни 2016 09:59
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот OGI1914RZ » 20 апр 2017 16:22

Мисля че тема, като тази, не е обвързана с клубни пристрастия, заради което се надявам, че нямате нищо против, да се включа с мнението си. Не мисля че чужденците са проблема на футбола ни. Проблема "лъсва" най ясно, когато даден играч, е привлечен или се завърне след престой в чужбина. Примери: Антон Карачанаков,Тодор Неделев,Павел Виданов.... завръщайки се от престой в чужбина, първата година в нашия шампионат, такива играчи изпъкват.Същото е и с чужденци които преди да бъдат привлечени са тренирали съзнателно в някой клуб, а не такива които са се готвили самостоятелно. Осезаема е разликата в подготовката на играчите, които са тренирали в чужбина! След период от 6 месеца, и чужденци и нашенци са на едно ниво.За мен извода е че не се работи правилно с футболистите.Дали е слаба физическа подготовка, дали е несериозно отношение от страна на играчите, дали треньорите могат толкова.....не знам. Факт е че в нито един отбор, не могат да се похвалят, че вдигат нивото на играчите си или че ги развиват. Тия дни в интервю Георги Пеев им каза: "Тренировката на българските отбори, се равнява на загрявката на Динамо Киев" Ако продължаваме така, школа само с бразилчета да си направим, пак ще си могат толкова. Истината е че у нас, играчите не обичат да бъдат "потени"... Е...няма как да стане.

НЯМА МОЕ НЯМА ТВОЕ
Мнения: 288
Регистриран на: 09 сеп 2014 22:35
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот НЯМА МОЕ НЯМА ТВОЕ » 20 апр 2017 17:01

OGI1914RZ написа:Мисля че тема, като тази, не е обвързана с клубни пристрастия, заради което се надявам, че нямате нищо против, да се включа с мнението си. Не мисля че чужденците са проблема на футбола ни. Проблема "лъсва" най ясно, когато даден играч, е привлечен или се завърне след престой в чужбина. Примери: Антон Карачанаков,Тодор Неделев,Павел Виданов.... завръщайки се от престой в чужбина, първата година в нашия шампионат, такива играчи изпъкват.Същото е и с чужденци които преди да бъдат привлечени са тренирали съзнателно в някой клуб, а не такива които са се готвили самостоятелно. Осезаема е разликата в подготовката на играчите, които са тренирали в чужбина! След период от 6 месеца, и чужденци и нашенци са на едно ниво.За мен извода е че не се работи правилно с футболистите.Дали е слаба физическа подготовка, дали е несериозно отношение от страна на играчите, дали треньорите могат толкова.....не знам. Факт е че в нито един отбор, не могат да се похвалят, че вдигат нивото на играчите си или че ги развиват. Тия дни в интервю Георги Пеев им каза: "Тренировката на българските отбори, се равнява на загрявката на Динамо Киев" Ако продължаваме така, школа само с бразилчета да си направим, пак ще си могат толкова. Истината е че у нас, играчите не обичат да бъдат "потени"... Е...няма как да стане.


+1

bm16
Мнения: 198
Регистриран на: 11 юни 2016 09:26

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот bm16 » 20 апр 2017 17:03

OGI1914RZ написа:Мисля че тема, като тази, не е обвързана с клубни пристрастия, заради което се надявам, че нямате нищо против, да се включа с мнението си. Не мисля че чужденците са проблема на футбола ни. Проблема "лъсва" най ясно, когато даден играч, е привлечен или се завърне след престой в чужбина. Примери: Антон Карачанаков,Тодор Неделев,Павел Виданов.... завръщайки се от престой в чужбина, първата година в нашия шампионат, такива играчи изпъкват.Същото е и с чужденци които преди да бъдат привлечени са тренирали съзнателно в някой клуб, а не такива които са се готвили самостоятелно. Осезаема е разликата в подготовката на играчите, които са тренирали в чужбина! След период от 6 месеца, и чужденци и нашенци са на едно ниво.За мен извода е че не се работи правилно с футболистите.Дали е слаба физическа подготовка, дали е несериозно отношение от страна на играчите, дали треньорите могат толкова.....не знам. Факт е че в нито един отбор, не могат да се похвалят, че вдигат нивото на играчите си или че ги развиват. Тия дни в интервю Георги Пеев им каза: "Тренировката на българските отбори, се равнява на загрявката на Динамо Киев" Ако продължаваме така, школа само с бразилчета да си направим, пак ще си могат толкова. Истината е че у нас, играчите не обичат да бъдат "потени"... Е...няма как да стане.

Донякъде съм съгласен , но има и друга причина . Първенството ни е много слабо и доста футболисти които тук са звезди , навън не само че не могат да се наложат , но не ги искат и за резерви . Не са само Неделев и Карачанаков . Един Мартин Камбуров , който толкова години у нас е водещ голмайстор , не успя навън дори и в най силните си години . Мапуко , който така изпъква в Берое се пробва и в Египет и в долните дивизии на Турция но никъде не успя . Явно за нас са добри , но за по-сериозен футбол не стават . И тук с изключение на Тодор Неделев , съвсем не става въпрос за силни първенства и отбори .

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12294
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот TristaNNN » 20 апр 2017 17:12

Само чужденци! Колкото по-черни, толкова по-добре! :mrgreen:
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
hd29
Мнения: 2480
Регистриран на: 26 мар 2013 17:56
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот hd29 » 20 апр 2017 19:20

Българските футболисти,особено по младите са толкова слаби,че и един бразилец от плажа е по-добър от тях.Това е положението и всеки отбор с претенции ще залага все повече и повече на чужденци,по-добри са ,а и в много случаи и по-евтини.


Върни се в “Берое”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта